ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ за період 18.11.2015 по 17.11.2016

Переглядiв: 525

ОПРИЛЮДНЕНО 21.11.2016

ВСТУПНА ЧАСТИНА

 

Минулий рік був непростий  для нашого міста і всієї країни загалом.  Але, незважаючи на всі складнощі, ми не сиділи на місці, працювали задля його розвитку і всієї Богодухівської  громади. 2016 рік став випробуванням для всіх нас — тестуванням на зрілість, на терпіння, на толерантність, а часом і на здоровий глузд. Цей рік був роком викликів і досягнень, роком великих надій і розчарувань. Багато що із запланованого вдалося здійснити, деякі плани довелося коригувати, але  ми не дозволили собі зупинятися в розвитку.

 

Нині наша країна та всі ми переживаємо часи реформ. Зміни торкнулися усіх сфер суспільного життя. Політичні процеси жорстко відбиваються на економіці. Сьогодні ми прагнемо хоча б зберегти та зміцнити власні досягнення, щоб потім мати основу для зростання. Пройдений рік був важким і вкрай непростим для кожного жителя міста та України в цілому. Однак життя продовжується, і основні завдання, які стоять перед міською владою, ми   виконували. Робота міської ради, виконавчого комітету протягом звітного року спрямовувалась на вирішення таких основних завдань: виконання міського бюджету, забезпечення роботи галузей житлово-комунального господарства у сфері надання якісних послуг населенню міста; покращення благоустрою міста (будівництво та ремонт доріг, освітлення вулиць), запровадження енергозберігаючих технологій, забезпечення  належного функціонування закладів освіти, культури, розвиток спорту.

БЮДЖЕТ

У 2016 році забезпечено стабільність міського бюджету, не допускалось заборгованості з виплати заробітної плати працівникам дитячих навчальних закладів та комунальних підприємств міста, вчасно здійснювалась плата за енергоносії, постійно здійснювався контроль балансу надходжень і витрат, стан виконання бюджету та фінансово — бюджетної сфери. Саме тому докладено багато зусиль на збільшення його обсягу в порівнянні з минулими роками. Є підстави говорити, що бюджетна політика 2016 року була проведена правильно та ефективно.

Запорука успішного розвитку міста – наповнений бюджет. Тому основні зусилля були спрямовані на збільшення його обсягу. Незважаючи на складні економічні умови, бюджет міської ради забезпечив приріст доходної частини. У 2016 році доходи міського бюджету склали 19,563 млн.грн.; із них  27,2% або 5,333 млн. грн. – це субвенція з районного  бюджету на утримання ДНЗ та Семеноярського клубу. У порівнянні з 2015 роком доходи збільшились на 3,445 млн. грн., або на 21,4%.

 

              Виконано та перевиконано всі основні планові показники дохідної частини бюджету міста. Податок на майно, який є основним джерелом наповнення бюджету, виконано на 125,8%. За 2016 рік до бюджету надійшло 4,061млн. грн. указаного податку, що становить  35% у структурі доходів загального фонду бюджету. Це більше, ніж у 2015 році, на 1,153 млн. грн.                                                

У структурі доходів загального фонду  26,5% займають надходження єдиного податку, що становить 3,098 млн. грн.,  27,3% — акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, або 3,152 млн. грн.

Що стосується видаткової частини бюджету, то за підсумками 2016 року вона виконана в сумі 14,457 млн. грн., що більше абсолютних показників минулого року на 2,631 млн.. грн.

Враховуючи об’єм повноважень місцевого самоврядування, найбільшу питому вагу у видатках загального фонду займають соціальні видатки: на освіту – 5,5402 млн. грн., на соціальний захист –  0,522 млн. грн. ; на культуру – 0,101 млн. грн..   На виконання Програми соціального захисту населення в 2016 році витрачено  0,492 млн. грн., що на 0,304 млн. грн. більше, ніж у 2015 році.

Найбільшу питому вагу у видатках бюджету займають захищені статті видатків: оплата праці з нарахуваннями, продукти харчування і медикаменти та оплата комунальних послуг і енергоносіїв, поточні трансферти населенню. .                                  

Протягом 2016 року здійснені капітальні видатки у сумі 2,4571 млн.грн.. Основна доля вкладень реалізована в  розвитку  комунальних підприємств — 1,233 млн.грн.,  та виділені кошти на зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти в сумі 1,202  млн. гривень.

                                                                                          

РОБОТА МІСЬКОЇ РАДИ ТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

 

Протягом звітного періоду  підготовлено та проведено 12 пленарних засідань Богодухівської міської ради (три з них позачергових). 312 рішень розглянуто на  засіданнях постійних депутатських комісій, 300 рішень    прийнято на пленарних засіданнях , які  опрацьовані та підготовлені для розміщення на офіційному веб-порталі    міської ради .

 

Велику увагу міська влада приділяє питанню ефективного використання земель міста. Серед основних завдань у 2016 році було переукладення договорів оренди землі. Таким чином, відповідно до чинного законодавства приведено 8 договорів. Можливість ефективної соціальної політики в системі місцевого самоврядування визначається ресурсною базою, що знаходиться у веденні міської влади і на законних підставах  зберігається та розвивається нею.  У відповідності до Земельного Кодексу України земельні питання розглядаються  на засіданнях постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин  та використання  природних ресурсів, екології (проведено 11 засідань) та на пленарних засіданнях міської ради.

 

Усього на пленарних засіданнях було прийнято   166   рішень земельних питань. Із них:

 • Ø дозволи на розробку проектів відведення земельних ділянок – 46;
 • Ø передача у приватну власність – 20;
 • Ø затвердження експертної грошової оцінки – 7;
 • Ø затвердження проектів землеустрою – 26;
 • Ø передано земельних ділянок в оренду -8;
 • Ø різні питання, пов’язані із землекористуванням, – 85;

27 разів виїжджали працівники міської ради разом з депутатами  на місця згідно із заявами громадян: у 16 випадках встановлені межі земельних  ділянок та проведено 9 контрольних замірів земельних ділянок при виникненні конфліктних ситуацій. На даний час зібрані вихідні дані на розроблення генерального плану та історико-архітектурного опорного плану міста Богодухова.   Визначені перспективи щодо використання та охорони земель, меж та режимів використання історичних ареалів, зони пам’яток архітектури та містобудування, організації перерозподілу земель з урахуванням потреби сільського, лісового та водного господарств, розвитку населеного пункту, територій оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення.

 

Депутати міської ради, члени виконавчого комітету, міський голова, його заступники, керівники комунальних підприємств та просто небайдужі люди в квітні 2016 року взяли участь у Дні довкілля у парку Перемоги, щоб  привести в належний стан територію  міста. Присутні  очистили територію від сміття, сухого гілля та листя, провели прибирання, висадили та побілили дерева, пофарбували бордюри  на площі Театральній. Колектив міської ради, за ініціативою міського голови, провів День довкілля на території Гутянського лісгоспу, де висадили 532 ялини  та 68 кленів. Тепер на місці несанкціонованого звалища буде рости  молодий ліс.

 

         Виконавчий комітет, що утворений рішенням міської ради від 18.11.2015 №2-VII в кількості 17 осіб на чолі з міським головою, здійснює свою діяльність на основі власних та делегованих повноважень, передбачених статтями 27-40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та чинного законодавства.

Упродовж звітного періоду проведено 13 засідань виконкому міської ради, на яких прийнято 310 рішень.

Найбільшу частку становлять такі питання: комунальні -150, екології – спиляння аварійних дерев – 37, соціального захисту (надання матеріальної допомоги, забезпечення дровами) — 34, квартирного обліку та житлових -13, будівництва – 13, присвоєння та впорядкування адреси приміщень -12, фінансових планів та господарської діяльності комунальних підприємств -10, освіти (харчування та перебування дітей в ДНЗ) -8, бюджетної дисципліни – 6, тарифної політики — 4 тощо.

 

Значну увагу на засіданнях виконавчого комітету приділено розгляду питань фінансово-бюджетної дисципліни: виконання дохідної та видаткової частини міського бюджету за підсумками кожного кварталу. Важливими для громадян були рішення виконкому щодо сприяння у вирішенні соціальних питань учасників АТО та членів їх сімей: надання матеріальної допомоги, звільнення від батьківської плати за перебування дітей у ДНЗ.

Питання благоустрою, проведення робіт з населенням за місцем проживання, питання господарського обліку в сільських населених пунктах міської ради допомагають вирішувати 24 квартальних міської ради. Слід зазначити, що грошова винагорода, яку вони отримують щоквартально за виконання доручень виконкому, зросла до 200 грн. (раніше – 100 грн.).

 

Безпосередню роботу з розгляду планових питань та усних і письмових звернень, підготовці проектів рішень виконкому та міської ради, контролю за виконанням прийнятих рішень з питань, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування, здійснює апарат міської ради.

Необхідно зазначити, що упродовж 2016 року систематично проводилась робота для упорядкування діловодної служби, якісної підготовки та оформлення на належному рівні нормативно-розпорядчих документів, формування та зберігання справ.

За звітний період міським головою видано розпоряджень:

1)    з основної діяльності — 130,

2)    з особового складу — 77,

3)    про надання щорічних оплачуваних відпусток – 48,

4)    про короткострокові відрядження — 23,

5)    адміністративно-господарських – 11.

 

Одним із пріоритетних напрямків діяльності апарату виконавчого комітету міської ради є робота зі зверненнями громадян та надання якісних адміністративних послуг. З цією метою створено належні умови прийому громадян, забезпечено своєчасний та якісний розгляд пропозицій, заяв та скарг, оперативного вирішення порушених в них питань.

З метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, вирішення проблем, які турбують жителів міста, розглянуто 766   звернень, з них письмових — 360 .

На особистому прийомі у міського голови побувало 116 (56) осіб, заступників міського голови та керуючого справами — 290 (304) осіб.

З метою вирішення проблем, які турбують мешканців міста, проводиться моніторинг колективних звернень громадян і звернень, які надходять до органів влади вищого рівня, а також причин, що їх породжують.

До органів влади вищого рівня громадянами міста надіслано 29 звернень, з них: 10 – на урядову гарячу лінію, 9 – до райдержадміністрації, 6 – до обласної держадміністрації, 4 – до райради.

 

Найбільшу частину питань, порушених у звернення громадян, що надійшли до міської ради, складають питання соціального захисту — 226 (243), комунального господарства – 218 (255), житлові – 160 (150), земельних відносин – 72 (116).

 

Усі звернення були розглянуті відповідно до чинного законодавства та в межах компетенції, надано необхідну допомогу. На запитання, порушені у зверненнях, заявникам надавалися вичерпні, аргументовані та ґрунтовні роз’яснення. За результатами розгляду звернень позитивно вирішено 510 (491), надано роз’яснень — 256 (398).

Від установ, підприємств та організацій надійшло 2226 (1918) листів.

За звітний період до міської ради надійшов 21 (24) запит на інформацію від фізичних та юридичних осіб. Слід зазначити, що за звітний період значно зросла кількість депутатських звернень. Від депутатів різних рівнів надійшло 50 (9) звернень.

 

 

Працівниками виконавчого комітету підготовлено та направлено до установ різних рівнів листів, клопотань, відповідей  1604 (1572). Значна увага приділяється якості підготовки документів та дотримання термінів їх виконання.

 

Спеціалістами виконкому за зверненнями мешканців міста підготовлено та видано за звітний період 7546 (4647) довідок (про склад сім’ї, місце реєстрації особи, із земельних питань), що на 2899 більше аналогічного періоду 2015 року.

 

З метою забезпечення виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» з 4-го квітня цього року повноваження Державної міграційної служби України з реєстрації/зняття місця проживання фізичних осіб були передані органам місцевого самоврядування. Виконавчим комітетом були вжиті невідкладні заходи щодо прийняття від Богодухівського районного сектору ГУДМС України в Харківській області картотеки з питань реєстрації фізичних осіб. На сьогодні створена електронна база адресних карток та карток реєстрації особи. За період  з 04.04. по 18.11.2016 року послугу з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання отримали 1672 члени територіальної громади, видано 453 довідки з цих питань.

Систематично при виконкомі міської ради функціонують дорадчі органи та комісії.

 Виконком міської ради здійснює облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Станом на 01.11.2016 року на обліку перебуває 209 громадян, з них: 100 осіб – на першочергове отримання житла (багатодітні сім’ї, одинокі матері, учасники бойових дій, інші), 16 осіб – на позачергове отримання житла (інваліди війни, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування), решта 93 – на загальних підставах.

Персональні дані по всіх громадянах, які перебувають на квартирному обліку, внесені до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

 

Благоустрій міста

На балансі КП “Богодухівжитло” обліковується 99 житлових будинків загальною площею 82,8 тис.кв.м. Підприємством надаються послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (5 послуг) 1427 абоненту.

Упродовж 9 місяців 2016 року проводилась робота із забезпечення послуг належної якості, виконувались заходи щодо комплексної підготовки житлових будинків до зимового періоду. Зокрема, здійснено перевірку димових та вентиляційних каналів будинків житлового фонду.

За кошти міського бюджету придбано автомобіль марки МАЗ 5549 (96,0 тис.грн.)                                      

легковий причіп для перевезення інструменту ремонтної бригади (13,2 тис.грн), виконано капітальний ремонт трактора Т-156 (448,6 тис.грн.),

                                                  

грейдер Д-143 (460тис.грн.)  )

       До об’єктів благоустрою додались:

- автозупинки по вул.Індустріальна, радгосп “Богодухівський” (20,4 тис.грн.);

- 2 тенісні столи на  дитячий майданчик (12,1 тис.грн.);

- два дитячі ігрові майданчики (46,3 тис.грн та 52,7 тис.грн).

 Відремонтовано 3 шахтних колодязі (вул. Оксенича, Сонячна та Заводська).

         Працівниками КП «Богодухівжитло» підтримувались в належному стані пам’ятники, парки, сквери, місця відпочинку, оперативно скошувалась трава, висаджувались і доглядались квіти. Спиляно 69 аварійних дерев, проведено кронування 37 дерев,    обрізка  сухих гілок дерев.

У галузі санітарного очищення  розширена зона збору твердих побутових відходів, придбано 26 контейнерів (44,7 тис.грн.).   Упродовж 9 місяців 2016 року з території міста вивезено 18,1 тис. м³ твердих побутових відходів  ( 12,2 тис. м³ у 2015 році),  крім того, вивезено негабаритного сміття  921 м³ (у 2015 році 692,5 тис. м³).

У галузі зовнішнього освітлення продовжувалась робота з розширення мережі освітлення вулиць. Підтримувався робочий стан об’єктів вуличного освітлення і світлофорного обладнання, замінялись лампи, здійснювався демонтаж та ремонт старих світильників.   Усього по місту щоденно включається  1,5 тисячі  ламп, з них 644 – енергозберігаючі, в 2015 році -563.

З метою приведення вулично — шляхової мережі у відповідність до вимог стандартів, нормативів, правил безпеки дорожнього руху в 2016 році продовжувались роботи з реконструкції та капітального ремонту вулично — шляхової мережі міста, зокрема, з відновлення асфальтобетонного покриття, заміни бордюрних каменів, влаштування покриття тротуарів.  

 За період роботи ремонтної бригади, що створена на базі комунального підприємства «Богодухівжитло», було заасфальтовано 3270 м2 доріг, на які витрачено 856тис 700грн. , за ціною 262 грн/м2 . У 2015 році  на ямковий ремонт доріг було витрачено 1млн 239тис 800 грн з міського бюджету за ціною 350грн/м2. Якби б  така ремонтна  бригада  була створена в минулому році, це дало б можливість зекономити 312 тис грн з міського бюджету, без урахування інфляції.

Водопостачання та водовідведення

Мешканцям міста надаються послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, вивезення рідких відходів на очисні споруди і їх знешкодження та інші послуги. Протягом звітного періоду в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшено обсяги надання послуг з водопостачання на 10,1 %, водовідведення — на 9,8 % . До водопровідної мережі підключилось 72 нових абонентів. У поточному році закінчено будівництво каналізаційного колектора по вул. Чалого, вул. Загорулька, вул.Троїцькій  та водопровідної мережі від водогону по вул. Пушкіна до водозабору по вул. Катукова. Після підключення об’єктів  збільшиться на 90 споживачів послуг з централізованого водовідведення та на 56 споживачів з централізованого водопостачання. Комунальним підприємством «Богодухіввода» проводились планові організаційно-технічні заходи з модернізації системи водопостачання та водовідведення в місті, забезпечення населення якісними послугами. За кошти міського бюджету проведена реконструкція водопровідної мережі до житлових будинків №75/Д та №75/Е по вул. Дем’янівській, прокладено 196 м водопроводу, завершуються роботи із заміни внутрішньобудинкових мереж водопостачання.

  За результатами конкурсу міні — проектів проведена реконструкція водопровідної мережі житлового будинку №27/9 по вул. Охтирській, (з міського бюджету виділено 11756 грн).   

Для роботи  комунального підприємства «Богодухіввода»  за  кошти  міського бюджету придбана   асенізаційна машина МАЗ 533.

Робота дитячих навчальних закладів

    У комунальній власності міської ради знаходяться 6 дошкільних навчальних закладів, у яких виховується  628 дітей у 24-х групах. Їх обслуговує 120 працівників. Вихованці  дитячих садків забезпечуються збалансованим харчуванням, необхідним для їх нормального росту і розвитку, з дотриманням натурального набору продуктів та затверджених норм харчування.  Від плати за харчування дітей звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у комунальних дошкільних навчальних закладах. Забезпечуються безкоштовним харчуванням діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», діти учасників АТО, які перебувають у комунальних дошкільних навчальних закладах. Розмір плати для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей, зменшується на 50%. Всього у ДНЗ звільнено від сплати за харчування 24 дитини, зменшена плата на 50% для  29 дітей. У січні 2016 року рішенням сесії встановлена  вартість харчування однієї дитини на день:

для дітей віком від 1 до 3 років -14,00грн,  для дітей віком від 3 до 6 років -20,00грн  розмір плати для батьків за перебування дітей у  ДНЗ 40 % від вартості харчування на день,тому  плата батьків за перебування дітей в ДНЗ знизилася на 10%

 

 На виконання Програми «Дошкільна освіта на 2013-2017 роки», крім бюджетних, залучались позабюджетні надходження, кошти обласної ради за участь у конкурсі міні-проектів «Разом у майбутнє», меценатські та спонсорські кошти, на які було придбано:

- ДНЗ№3 – лавка, кастрюлі, ДНЗ№5 – ігрові, методичний куточки, книжний з тумбою, миючі засоби, посуд, килимове покриття, магнітна дошка, інформаційний стенд із техніки безпеки, ДНЗ№6 – ковдри, покривала, столи, стільці, меблі, стінка-гірка, лінолеум, двері, будівельні матеріали; ДНЗ№7 — ремонт ігрових кімнат, встановлення огорожі перед центральним входом, ДНЗ№9 – меблі, ігрові стінки,  карти, стільці, килимове покриття, подушки.

Відповідно до Програми протягом поточного року продовжувались роботи над зміцненням і оновленням матеріально-технічної бази  :

- замінено систему опалення та встановлено котел на альтернативному виді палива у ДНЗ № 8 ; замінено систему опалення та встановлено огорожу і дитячі спортивні майданчики в ДНЗ№6;встановлено енергозберігаючі вікна в кількості 25 штук ДНЗ №8;розроблено проектно-кошторисну документацію щодо заміни системи опалення в ДНЗ № 3,встановлено вентиляційне обладнання в приміщеннях харчоблоків ДНЗ № 5, 6, 3; у ДНЗ №9 утеплено фасад будівлі; придбано газонокосарку, електром’ясорубку та посуд для ДНЗ №5, тачку, кухонний посуд, електром’ясорубку для ДНЗ №3, кухонний посуд, електром’ясорубку, принтер для ДНЗ №6, пилосос, тканину для постільної білизни, холодильник для ДНЗ №7, електром’ясорубку, бензопилку для ДНЗ №8, музичний центр, проектор мультимедійний, електронний носій для ДНЗ №9.

  Міською радою також премійовано учасників педагогічного колективу ДНЗ №5 «Ялинка» за участь в обласній тематичній відкритій виставці ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини XXI століття»  ; вихователя ДНЗ №9 Туренко Лідію Іванівну, яка написала у віршованій формі сценарій для участі у фіналі Всеукраїнського конкурсу для педагогів «Сталий розвиток – наш вибір», що проводився у рамках Міжнародного проекту ПРООН/ТЕФ «Інтеграція положень Конвенцій Ріо у національну політику України» в місті Києві.У 2016 році проведено атестацію робочих місць (кухаря, машиніста з прання та ремонту білизни, кочегара). Встановлено  доплату за шкідливі умови праці кухарю – 8%, машиністу з прання та ремонту білизни – 4%, кочегару – 4%. Із 2016 року виконкомом міської ради встановлена виплата  персональних стипендій «Надія Богодухова» у розмірі 300 грн. учням загальноосвітніх навчальних закладів міста, які мають високий інтелектуальний та мистецький потенціал та значні спортивні досягнення.  Спільно із сектором культури райдержадміністрації та районним будинком культури міською радою проводились різноманітні народні та державні свята, вшановувались кращі представники трудових колективів міста до професійних свят, здійснювались прийоми з цієї нагоди у міського голови.

 

За сприянням міського голови до Новорічних свят, Міжнародного жіночого дня, Дня Перемоги, Дня міста та Дня людей похилого віку через соціальний центр вручалися  продуктові набори  учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, інвалідам війни, ветеранам праці, вітям війни, керівникам ветеранських організацій, матерям учасників АТО, матерям афганців, матерям чорнобильців, мало захищеним верствам населення. До 30-ти річчя аварії на  Чорнобильській АЕС було виділено матеріальну допомогу учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС всіх категорій та потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС, вдовам померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, дітям з інвалідністю загального захворювання та інвалідністю, пов’язаною з Чорнобильською катастрофою на загальну суму 65800 грн. Також було нагороджено знаком народної пошани орденом «Чорнобильський хрест» 38 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. До Міжнародного дня захисту дітей міський голова вручив цінні подарунки учням-медалістам   та обдарованим дітям Богодухова.

До сфери підпорядкування міської ради належить Семеноярський сільський клуб. У цьому році проведено косметичний ремонт клубу на суму 10 тис.грн. До штатного розпису введено керівника спортивного гуртка, в якому займаються  юнаки, дівчата шкільного віку та створена група здоров’я  для дорослих. Клуб є культурним осередком для села та його гостей, згуртовує людей, в ньому проводились концерти до різних свят: Новорічно–Різдвяних, Міжнародного жіночого дня, Дня Перемоги, Дня села. Підвищився інтерес до історії села, розпочалася клопітка робота з її написання. До Дня Перемоги було складено перелік загиблих у другій Світовій війні семеноярців, які поклали свої голови на території України, Росії, Польщі, Чехії, Вірменії, Німеччини. У зв’язку з бойовими діями на Донбасі виготовлено стенд учасників АТО.За сприяння мецената Скорика Олександра Олексійовича була встановлена огорожа  навколо Семеноярської школи.

 

 Міська рада брала активну участь у проведенні спортивних заходів на території міста відповідно до Програми розвитку фізичної культури і спорту на території Богодухівської міської ради на 2015-2017 роки, виділялись кошти на вручення призів. У рамках заходів, присвячених 71-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, проведено ,разом з громадською організацією «Єдність» ,міську військово-спортивну гру «Зірниця», присвячену пам’яті воїна-інтернаціоналіста Віталія Сахна за участю навчальних закладів міста Богодухова. Командам- переможцям вручено спортивний інвентар на суму 10 тис.грн., командам- учасникам – футбольні м’ячі.

 

День міста для богодухівців  завжди є особливим святом, адже, як і для кожної людини, день народження –час відліку нового періоду в житті. І місяць за місяцем, рік за роком ми всі разом творимо літопис нашого краю, нашого рідного міста. Тому цей день був значимий для всіх нас і для мене особисто. На  урочистий прийом були запрошені депутат Харківської обласної ради Пушкар Микола Борисович, почесні громадяни міста Богодухова, екс-мери, голови депутатських комісій, члени виконкому. Поважних людей  привітали, вручили подарунки – сувеніри  з логотипом та гербом  міста Богодухова, а сцені просто неба з яскравим плакатом «Я люблю Богодухів» пройшли урочисті вшанування-вітання тих, які зробили і роблять чималий внесок у процвітання рідного міста: почесних громадян міста, ініціативних богодухівців, помічників громади, спонсорів, воїнів АТО. Вони отримали грамоти, квіти, подарунки. Особливо багато подяк було адресовано тим, хто виховує молодше покоління,   - освітянам.   Привітали також молоді подружжя, які нещодавно стали на весільний рушник, вшанували матерів-героїнь…Переможці конкурсу  на кращий дитячий майданчик отримали  сертифікати  на нове сучасне  обладнання діючих дитячих майданчиків. У затишному місці, серед березових гілок, у наметі проходило частування для ветеранів. На них чекала смачна каша, шурпа і «фронтові 100 грам». У колі однодумців старше покоління мало змогу поспілкуватися, погомоніти, згадати товаришів…Вечір продовжився анонсованим концертом  відомих молодіжних груп із міста Харкова. Пісні і танці не могли нікого залишити байдужим. Ді-джей у прямому розумінні просто «запалював»  глядачів. І хоча для більш старшого покоління це був не його «формат» , все ж молодь була просто у захваті, багато хто уже пізніше у соціальних мережах писав, що такого концерту для молоді у місті ще не було.

 

 У вересні  я відвідав із дружнім візитом місто — побратим Самбір, де було  погоджено   заходи щодо подальшої співпраці між нашими містами.

 

ІНВЕСТИЦІЙНА ПОЛІТИКА

 

З метою залучення коштів інвесторів у розвиток інфраструктури міста міською радою виділяються кошти для виготовлення проектно-кошторисної документації під будівництво об’єктів, визначених Програмою соціально-економічного розвитку міста та іншими програмами. За наявності такої документації використовується кожна можливість для подання проектів на різні конкурси та для врахування під час планування обласного і державного бюджетів.

Головним проектом у місті, що реалізується за залучені з ініціативи міської ради кошти державного та обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища, є будівництво  Комплексу по управлінню комунальними відходами на території міського сміттєзвалища. Наразі іде процедура передачі на баланс міської ради першого пускового комплексу вартістю 49184,6 тис.грн. замовником будівництва Департаментом капітального будівництва ХОДА. Незадовго запрацює сортувальна лінія, будуть створені нові робочі місця.

У рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури.  УФСІ-V»  Український фонд соціальних інвестицій  упроваджує в місті Богодухові відібраний на конкурсній основі мікропроект щодо реконструкції будівлі колишнього шкіро-венерологічного відділення лікарні по вул. Моргунова під житлову будівлю, яку рішенням міської ради прийнято у комунальну власність міста та передано на баланс КП «Богодухівжитло». Донорами УФСІ в реалізації даного проекту є Уряд Німеччини (KfW).   Укладено рамкову угоду про намір упровадити мікропроект вартістю у 6 млн.грн. За кошти міського бюджету розроблена проектно- кошторисна документація «Реконструкція будівлі шкіро-венерологічного диспансера під житло для внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій по вул. Моргунова, 23Б в місті Богодухові» (вартість ремонтно-будівельних робіт 4992,451 тис.грн.), отриманий експертний звіт, проведена  тендерна процедура відбору виконавця робіт, підписаний договір підряду на виконання робіт. Міською радою подано в інспекцію ДАБК декларацію про виконання робіт, після підписання якої роботи з капітального ремонту та будівництва будуть розпочаті.  Очікуваними результатами від реалізації  проекту буде реконструйована під житло двоповерхова будівля на 3 однокімнатних, 2 двокімнатних квартири та  6 окремих кімнат.

Проект щодо будівництва  водопроводу в с.Семенів Яр (2296,798 тис.грн.) другий рік поспіль надається на конкурс для фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. За рішенням регіональної комісії Державного фонду регіонального розвитку в цьому році проект пройшов попередній конкурсний відбір, набрав небхідну кількість балів (42,5 при мінімальному 30) і посів у рейтинговому списку проектів 18 місце з 76 відібраних проектів. За позитивного результату в наступному етапі конкурсного відбору в 2017 році будуть виділені відповідні кошти на будівництво актуального для громади міської ради об’єкта.

У поточному році продовжувалось розпочате в 2015 році за кошти Державного фонду регіонального розвитку будівництво  каналізаційного коллектора по вул. Чалого, Загорулька, Троїцькій (залишок коштів 1231,3 тис.грн.) та водопровідної мережі від водогону по вул. Пушкіна до водозабору по вул. Катукова (залишок коштів 105 тис.грн.). Будівництво завершено. На даний час проводяться роботи з оформлення документів з введення обєктів в експлуатацію та усунення недоліків, виявлених при обстеженні обєктів.

У результаті участі міської ради та ініціативних груп населення міста в щорічному обласному  конкурсі міні-проектів «Разом у майбутнє», який запроваджено обласною радою з метою створення нових елементів з благоустрою та вирішення інших суспільних потреб громади, були відібрані для фінансування та реалізації 5 проектів вартістю на загальну суму 542,338 тис.грн., з них з обласного бюджету — 271,168 тис.грн., з міського — 244,030 тис.грн., кошти ініціативних груп — 27,140 тис.грн.:

 • «Чиста вода-запорука здоров’я» -заміна водопровідних труб в буд.№27/9 по вул.Охтирській, ОСББ «Фортуна» (26,130 тис.грн.);
 • «Найкращий дім, в якому затишно всім» — утеплення будинку ( ремонт покрівлі, заміна  3 вікон та 3 вхідних дверей в під’їздах), встановлення фотодіодних світильників в будинку  ОСББ»Шевченка 64 «Г» (31,802  тис.грн.);
 • «Здорові діти-щасливі родини»-утеплення будівлі ДНЗ №8 (заміна вікон  у кількості 25 шт на енергозберігаючі) (90,396  тис.грн.);
 • «Енергозбереження у «Берізці»: крок за кроком. Утеплення фасаду» -утеплення фасаду будівлі ДНЗ №9 (199,576 тис.грн.);
 • «Добробут громад» — спорудження спортивно-ігрового майданчика та огорожі в ДНЗ №6 (194,434 тис.грн.).

Міською радою продовжувалась робота щодо залучення ініціативних груп населення для участі в конкурсі «Влада і громада – разом» та огляді-конкурсі «Кращий дитячий майданчик». За результатами конкурсів міською радою профінансовано придбання додаткових ігрових та спортивних елементів на вуличні майданчики: конкурс «Кращий дитячий майданчик» на загальну суму 25 тис.грн.:

с.Семенів Яр, вул.Шкільна, м.Богодухів, вул.Оверченка, с.Мусійки, вул.Благовіщенська.

конкурс «Влада і громада – разом» на загальну суму 102,216 тис.грн.:

пл.Каразіна,14, вул.Індустріальна, вул.Лесі Українки, вул.Катукова, вул.Шевченка, вул.8 Мехкорпусу, вул.Глобіна.

Крім того, за запитами Департаменту з підвищення конкурентноспроможності регіону ХОДА для залучення коштів міжнародної технічної допомоги, міською радою надавались анкети — пропозиції щодо фінансування  та реалізації  13 проектів. З них анкети — пропозиції щодо фінансування пректів з утеплення ДНЗ №№5,7,8, реконструкції гуртожитку по вул. Космічній1/1 та дитячого садка в с.Семенів  Яр також надсилались на конкурсний відбір щодо участі в програмі «Спеціальна ініціатива» в рамках тематичного напрямку «Удосконалення соціальної інфраструктури», яку реалізує Німецьке товариство “GIZ” за дорученням Федеративної Республіки Німеччини.

Районній державній адміністрації були надані переліки 5 проектів, в тому числі   проект із капітального ремонту дороги по вул. Заводській від будинку №1 до будинку №98 (1300,297 тис.грн.) для включення їх до районних пропозицій щодо  надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб були надані пропозиції на 2017-2020 роки щодо надання інвестицій для реалізації 5 проектів: реконструкції гуртожитку по вул.Космічній1/1 та недобудованогодитячого садка в с. Семенів  Яр під житло для переселенців, будівництва системи водовідведення в місті (розширення каналізаційної мережі), заміни вигрібних ям житлових будинків по вул.Дем’янівській на малі очисні споруди, будівництва вітрогенераторів на території Північної свердловини міста.

А тепер перейду до виконання моєї передвиборчої програми, яка розрахована не на один рік. Але сьогодні я звітую про те, що зроблено  протягом 2016  року.

 

Відкритість! Порядність! Професіоналізм!- це лозунги моєї  програми. Тому для впровадження їх у життя  «Потрібні зміни» .

Отже, з 18 листопада 2016 року на посаді міського голови я почав реалізацію своєї передвиборчої програми.

Перше-  це відміна високих тарифів на водопостачання.

 

Провівши аналіз раціонального використання коштів на підприємстві «Богодухіввода», було знайдено шляхи зниження вартості водопостачання. Перехід на безготівкову оплату послуг, встановлення   датчиків автоматизації     контролю  води, придбання енергозберігаючих насосів для артсвердловин, повірки квартирних засобів обліку води, яка надається безкоштовно  населенню як багатоквартирних будинків, так і мешканцям приватного сектору силами КП «Богодухіввода». Витрати по наданню даної послуги   відшкодовуються з місцевого бюджету.  Все це дало змогу затвердити   вартість  водопостачання   10,67грн за м3 , тоді коли в 2015 році ціна за 1м3 була 11,58грн..  

Робота  КП «Богодухіввода» щодо економного витрачання коштів і зниження собівартості послуг продовжується.

  Другим пунктом моєї програми було і є відкритість , прозорість доходів, видатків  міського бюджету

         На сесіях міської ради  всі пропозиції щодо закупівлі техніки, обладнання, матеріальної допомоги обговорюються відкрито, рішення приймаються колегіально. Богодухівська міська рада повністю перейшла на електронну систему закупівель. Завдяки  інтеграції  з порталом Є-Data в ProZorro можна відслідкувати  оплату кожного договору щодо використання бюджетних коштів.

 

Із грудня 2015 року в приміщенні міської ради працює система  відеоспостереження  ( в кожному робочому кабінеті, коридорах, на всіх входах і виходах  будівлі). Вона  призначена для того, щоб забезпечувати цілодобову охорону приміщення. Безперервна дієздатність камер відео спостереження є дуже важливим аспектом у справі гарантування безпеки кожного працівника міської ради.

 Відмова від службових автомобілів — це третій пункт моєї програми. З часу   перебування на посаді міського голови скоротилася посада водія, і я жодного разу не використовував службові машини. Це дало змогу зекономити більше 100 тисяч  гривень міського бюджету.  Автомобіль марки ГАЗ-3110 переданий на баланс  КП “Богодухіввода” рішенням міської ради від 11.12.2015 №25- VII(ІІ сесія  VII скликання). Зараз цей автомобіль  успішно використовується в роботі комунального підприємства.

 

Стан доріг – питання номер один. У Богодухові, без перебільшення, капітального ремонту потребує якщо не все шляхове господарство, то принаймні більша його частина. Провести такі масштабні роботи – абсолютно непосильна задача для міського бюджету, а розраховувати на кошти від держави не приходиться.  

Навесні 2016 року була створена дорожня бригада на комунальному підприємстві «Богодухівжитло», придбано необхідні інструменти та обладнання (повітродувку, бітумний котел, відбійний молоток, електрогенератор, віброплиту) та  введено в штат   5 посад працівників з ремонту доріг. Зроблено поточний (ямковий) ремонт доріг по вулицях Троїцька, Кооперативна, Молокова, Робоча, Покровська, Чернієнка, Молодіжна, Спортивна, Дем’янівська, 8-го Мехкорпусу, Успенська, на площах Соборності, Незалежності, тротуару по вулиці Пушкіна, Спортивній,    Центральному парку, засипано  щебенем та   асфальтом ями по  вул.1-го Травня, Байдукова, Костянтинівка, Ломоносова, Трет’яківська, Залиманівська, Слобожанська, Оксенича. Загрейдеровано вулиці Благовіщенська, Мусійчанська, Центральна, Катукова. Всього  відремонтовано  2600 м2, використано 310 тонн асфальту. Собівартість робіт = 262 грн / м2.  Будучи ще депутатом міської   ради VI скликання, я  неодноразово наголошував на значній економії коштів міського бюджету за рахунок власної ремонтної дорожньої бригади.

Стосовно питання роботи центрального кладовища, про яке йдеться в моїй програмі,  

 то протягом звітного періоду  забезпечено у доступному для огляду місці інформація щодо виконавців ритуальних послуг,забезпечено виділення місць під поховання відповідно до встановлених нормативів, виконана  інвентаризація місць поховання на новому кладовищі, покращено благоустрій кладовищ, завезено пісок у достатній кількості, встановлено бочку з водою. Як результат роботи — зауважень щодо   вартості та копання могил, організаційної роботи кладовища протягом 2016 року — не надходило.

Я вважав і вважаю,що мізерна  заробітна плата , яку отримують вихователі  та обслуговуючий персонал ДНЗ, неприпустимі. Тому  міською радою була проведена виплата грошових премій та заохочень:

 • до професійних свят (Дня медичного працівника, Дня працівників освіти, Дня дошкілля)
 • учасникам обласних та Всеукраїнських конкурсів
 • оплата відряджень
 • оплата курсів підвищення кваліфікацій.

 

Це дало змогу підняти середню заробітну плату педагогічних працівників (у порівнянні з минулим роком) з 2877грн на 3302грн,обслуговуючому персоналу- з 1890 грн до 1925 грн.

За результатами роботи  за 2016 рік зекономлені кошти будуть в кінці року направлені на преміювання працівників ДНЗ.

У результаті   цього за 9 місяців 2016 року за перебування дітей  у дитячих садках із міського бюджету витрачено  на 160,1 тис. грн більше,  ніж у 2015 році.

 Протягом року прийняті  рішення  про звільнення від плати за перебування дитини у дитсадках для батьків — учасників АТО та  про встановлення відеоспостереження у ДНЗ.

Утеплення фасадів приміщень дозволить   економити енергоносії до 20%. Тому за рахунок участі ініціативної групи закладу в обласному конкурсі міні-проектів «Разом у майбутнє» було утеплено фасад дитячого садка «Берізка».

У минулих роках у дитячому садку №8  і батьки маленьких вихованців, і працівники скаржилися на холод. Температура у приміщенні сягала не більше  13-15  градусів. Так було, поки в   2016 році ми  за рахунок коштів місцевого бюджету не облаштували власну котельню, замінили систему опалення, встановили твердопаливний  котел, заготовили для опалення деревину, яка добута при спилюванні «аварійних» дерев, та замінили вікна на енергозберігаючі. Тепер, незалежно від розпорядження про початок опалюваного сезону, у дитсадку температура 20-220.

 

 Зекономлені кошти   направлені на матеріальну допомогу жителям міста .

 Дотепер у  суспільстві не сформовано сталих традицій та мотивацій щодо фізичного виховання та масового спорту як важливого чинника фізичного та соціального благополуччя, поліпшення стану здоров’я, ведення здорового способу життя і подовження його тривалості. За таких умов залучення різних груп населення громади незалежно від статі, а особливо дітей і молоді, до занять фізкультурою і спортом, змістовного дозвілля є однією з моїх пунктів програми. Адже це один із дієвих засобів відволікти підростаюче покоління від небажаного впливу вулиці, кафе, барів, від надмірної прив’язаності до комп’ютерів та задіяти його фізичну активність на користь громаді. Як результат, спорт — це здоров’я громади та нації, а значить — її майбутнє.

Отже , міською радою виділені кошти та  земельну ділянку для  встановлення  майданчика з міні – футболу у парку Перемоги, введено  ставку керівника спортивного гуртка при Семеноярському клубі, проведено спортивні змагання з пляжного волейболу, велопробіги,змагання з шахів, армрестлингу та інші.

 

  У реалізації намічених планів ми  постійно залучаємо члена виконкому, мецената Скорика О.О, керівників підприємств міста, приватних підприємців. За моєї ініціативи  260 жителів міста, які залишилися за межею бідності, отримали продуктові набори на Новий 2016рік від вищезгаданих спонсорів міста. Не залишаються поза увагою матері учасників бойових дій у зоні АТО, міська ветеранська організація , підтримується волонтерських рух.       Особисто відвідував зону бойових дій, надавав матеріальну допомогу та організовував концерти для бійців, що знаходяться в зоні АТО . Постійно відвідую та опікуюся проблемами дитячого будинку – інтернату, піклуюся про одиноких  пенсіонерів, ветеранів, особисто вітаю з ювілеями та    провідую в їх    удома.

      На виконання своєї програми  та завдяки фінансовій підтримці члена виконкому Олександра Скорика для відпочинку жителів міста Богодухова очищено    став «Копань»  та облаштовано пляж .

,Встановлено дві водовідвідні споруди з шандорами.,установлено освітлення на території ставка, «грибки», лавочки, контейнер для сміття, встановлено вбиральні та роздягальні., підведено воду на пляж і встановлено  два питтєвих фонтанчики.

 У серпні 2016 року  в ставок  запущено 300 кг зарибка коропа , білого амура та товстолоба на суму 9000 грн. Організовано цілодобове   чергування членів громадської організації «БОГОДУХІВСЬКИЙ РИБАЛКА».

Протягом усього літнього періоду в центральному парку працювали атракціони  для дітей.

 

   Зайшовши в будівлю міської ради,  ви бачите, що відбулися зміни   в інтер’єрі приміщення. Силами робітників міської ради  зроблений ремонт кабінетів керуючого справами  та видачі довідок, бухгалтерії, коридору, актової зали, туалетів. (  

Все це не входило до моєї програми. Я намагався створити комфортні умови для роботи працівників апарату, відвідувачів та гостей.

Шановні богодухівці!

        Я висловлюю вдячність за злагоджені дії і зусилля команді міської ради, депутатському корпусу, комунальним підприємствам, партнерам з громадських організацій, керівникам підприємств та установ міста, за допомогою яких  в основному вдалося виконати заплановане. Без вас вашої підтримки я сам нічого не зробив би. )

       Дякую усiм, хто iз завзяттям та оптимізмом береться за доручену справу, хто вкладає частинку душi та серця в розбудову рiдного мiста та покращує його благоустрій, хто схвалює та критикує мою діяльність, хто підтримує та категорично заперечує все те, що зроблено. Дякую вам за терпіння, за довіру, за мудрі поради, за  активну громадську позицію.

         Зрозумiло, що перед нами ще багато роботи щодо вирiшення проблем міста Богодухова.  Вiрю, що й надалi ми будемо разом, усiєю громадою будувати життя у рiдному мiстi : працювати, допомагати один одному для загального добра, миру i злагоди. Адже майбутнє нашого краю – наше спiльне завдання.

        Щиро дякую за увагу! Бажаю всім здоров’я, оптимізму та Божого благословення!

ВІДЕО можна подивитись ТУТ