Звіт міського голови за 2019 рік

Переглядiв: 292

Шановні жителі міста!

   Відповідно до вимог частини  7 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами.

Сьогодні ми знову разом, аби подумки озирнутися у минулий рік і підбити підсумки спільної роботи. Рік, що минув, був непростим, однак основні завдання, що визначила мені громада міста, які стоять перед міською владою і особисто мною, я намагався виконувати.    Дещо із запланованого в 2019 році не вдалося здійснити, деякі плани довелося коригувати, але, незважаючи ні на що, ми не дозволили місту зупинитися в розвитку, бо  ставили за мету максимально реалізувати інтереси громади міста Богодухова.

Як і в попередні роки, моя робота, а також робота депутатського корпусу, виконавчого комітету та виконавчих органів ради  спрямовувалась  на вирішення таких основних напрямів: виконання міського бюджету, забезпечення належного функціонування закладів дошкільної освіти, культури,  забезпечення роботи галузей  житлово-комунального господарства у сфері надання якісних послуг населенню міста; покращення благоустрою міста, запровадження енергозберігаючих технологій.

 

Організаційна робота

Протягом трьох років активно працював та продовжує працювати депутатський корпус із 26 депутатів  Богодухівської міської ради сьомого скликання.  Сформовано та працює шість депутатських комісій міської ради.

   Протягом  2019 року організовано  9 пленарних засідань сесії  міської ради та 25 засідань постійних депутатських комісій. Прийнято 390 рішень міської ради.  Найбільша кількість рішень, що розглядалися на сесіях, – земельні питання, містобудування та архітектури (333 рішення), питання фінансового характеру (14 рішень), житлово-комунальні питання (19  рішення),  організаційних -.24  Усі прийняті на сесіях рішення та документи упорядковані належним чином.

 Виконання власних та делегованих державою повноважень здійснює виконавчий комітет Богодухівської міської ради, затверджений  міською радою у кількості 17 членів виконкому. Основною формою роботи виконавчого комітету є його засідання.

Упродовж звітного періоду проведено 12 засідань виконавчого комітету, прийнято 221 рішення. Найбільшу частку становлять питання: комунальні, соціального захисту, квартирного обліку та житлові, присвоєння та впорядкування поштових адрес будівель, харчування та перебування дітей у ДНЗ, господарської діяльності комунальних підприємств, тарифної політики, виконання дохідної та видаткової частини міського бюджету.

Розглянуто 228 заяв від громадян на отримання одноразової грошової допомоги на лікування та у зв’язку з важким матеріальним становищем. Надано одноразових допомог на суму 600 тисяч 180 грн.,

90 сімей за рішенням виконавчого комітету одержали пільгу на перебування дітей у дошкільних навчальних закладах. Важливими для громадян були рішення виконкому щодо сприяння у вирішенні соціальних питань учасників АТО і ООС та членів їх сімей. Упродовж року 167 громадян цієї категорії отримали грошову допомогу на суму 167 тис. грн.

Засідання колегіальних та дорадчих органів при виконавчому комітеті проводилися відповідно до планів роботи.

За звітний період міським головою видано 309 розпоряджень.

 Одним із пріоритетних напрямків діяльності апарату виконавчого комітету міської ради є робота зі зверненнями громадян та надання якісних адміністративних послуг. З цією метою створено належні умови прийому громадян, забезпечено своєчасний та якісний розгляд пропозицій, заяв і скарг, оперативного вирішення порушених питань.

Протягом 2019 року до Богодухівської міської ради надійшло 879 звернень, з яких поштою – 346 та на особистому прийомі – 533.                Із указаної кількості вирішено позитивно 488 питань, на 376 питань надані відповідні роз’яснення. Найбільш актуальними  у зверненнях є питання соціального захисту, комунального та дорожнього господарства, житлові.

 Особлива увага приділялася вирішенню проблем, з якими зверталися інваліди, ветерани війни та праці, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки.

Спеціалістами апарату міської ради за зверненнями мешканців міста підготовлено та видано за звітний період 5тисяч742 довідки (про склад сім’ї, із земельних питань), опрацьовано запитів з Управління соціального захисту Богодухівської РДА на 883 адреси, надано 37 актів звірки.

Спеціалістами апарату міської ради надаються безкоштовні кваліфіковані консультації, допомога в оформленні документів та роз’яснюється чинне законодавство, яке регулює питання, пов’язані з реєстрацією/зняттям з реєстрації місця проживання, що дає можливість жителям громади не витрачати свій час на очікування в черзі. Робота організована таким чином, що громадяни отримують адміністративні послуги відразу після звернення до працівників.

За 2019 рік послугу з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання отримали 2тисячі 12 осіб, із них – одна тисяча 15 (реєстрація), 997 (зняття з реєстрації) членів територіальної громади, видано 1тисяча 698 довідок з цих питань.

Надано 298 відомостей на запити суду.

Фінанси та бюджет

Протягом  2019 року до бюджету міста надійшло доходів на суму – 33 мільйона 811 тисяч 500грн., в тому числі до:

  • загального фонду -  31 мільйон  69тисяч 500грн., а саме:

-   власні доходи – 23 мільйона 66 тисяч 700грн.,

        субвенції з районного бюджету – 8 мільйонів  2 тисячі 800 грн.,

Дохідна частина бюджету по власних надходженнях виконана на 100 відсотків до  затвердженого річного плану доходів.

            Обсяг надходжень єдиного податку становить 9 мільйонів 338 тисячі 500 грн ,що на 899 тисяч 900 грн.,  або на 23,5 відсотка більше, ніж за 2018 рік. Частка цього податку у власних надходженнях загального фонду міського бюджету становить 40,5 відсотка, що робить його першим за обсягом податковим джерелом.

            Акцизного податку надійшло у розмірі 4 мільйона 630 тисяч 800грн., або 20,0 відсотків до загальної суми власних  доходів. Порівняно з 2018 роком спостерігається зменшення надходжень, майже на 6%, отже  місцевий бюджет недоотримує 290 тисяч 200 грн .

Плати за землю одержано на суму 5 мільйонів 480 тисяч 400грн., що становить 23,8 відсотка до загальної суми власних доходів.

  • спеціального фонду – 2 мільйона 742 тисяч грн., в тому числі:

-             власні надходження бюджетних установ – 810  тисяч 900грн.,

-            доходи бюджету розвитку 1 мільйон 548тисяч 400 грн., а саме:

1)                  надходження від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення –  1 мільйон 4 тисячі

500 грн.,

 2) надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту – 10 тисяч 200 грн.

3) екологічний податок – 73 тисячі 600 грн.,

4) грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища – 460 тисяч 100грн.,

-              субвенції з районногоюджету – 382тисячі 700грн.

         Враховуючи  зростання обсягу доходів  нарощувались темпи зростання видатків міського бюджету.  Основними пріоритетами бюджетної політики поточного року залишалось соціальне спрямування міського бюджету, забезпечення в повному обсязі потреби на захищені видатки.

         Протягом 2019 року із загального фонду міського бюджету проведено видатків в сумі 33 мільйона 205тисяч 200 грн., тобто забезпечено приріст  порівняно із 2018 роком на 14,6 відсотка  .

У структурі видатків загального фонду міського бюджету за економічною ознакою видатки на оплату праці і  нарахування на заробітну плату складають   16 мільйонів 10 тисяч 100 грн. або 48,2 відсотка, предмети, матеріали, обладнання та оплату послуг (крім комунальних)  – 707тисяч 700 грн.  або 2,1 відсотка,  продукти харчування – 1 мільйон  282 тисяч 900грн. або 3,9 відсотка,  оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 1 мільйон 212тисяч 600 грн. або 3,7 відсотка, поточні трансферти – 10 мільйонів  978тисяч 400грн. або 33,1 відсотка,  соціальне забезпечення – 857тисяч 100 грн. або 2,6 відсотка до загальної суми використаних асигнувань та інші поточні видатки – 445тисяч 800 грн.

Обсяг захищених видатків у звітному періоді склав  19 мільйонів 362 тисяч 900 грн. або 58,3 відсотка  загальних видатків міського бюджету. Порівняно із 2018 роком приріст обсягу захищених видатків забезпечено на 16,8 відсотка.

            Сучасний споживчий ринок міста Богодухова  характеризується як стабільний із  відповідним рівнем насиченості товарами і послугами, достатньо розвиненою мережею підприємств торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування населення.

     У сфері торгівлі протягом 2019 року спостерігалось продовження розвитку і формування сучасної інфраструктури споживчого ринку, підвищення якості торговельного обслуговування населення. Створюються нові робочі місця, споживачі міста мають більш повний вибір товарів. Прикладом розвитку мережі сучасних торговельних об’єктів є відкриття в цьому році магазину «SEKOND» по вул.Кооперативна,  магазину «Маг» по вул.Молодіжній, магазину «Настьона» по вул.Кооперативна (в будівлі перукарні). Відновили свою роботу магазин «Посад» по вул.Центральній та магазин «Радуга» по вул.Шевченка.

Станом на грудень 2019 року торговельні послуги населенню міста надають 152 об’єкта торгівлі, 11 закладів громадського харчування.

У звітному періоді у сфері побутового обслуговування населення міста діє 46 об’єктів. Найбільша питома вага припадає на такі види послуг, як перукарські, ремонт побутової техніки, меблів, автомобілів, взуття, пошиття та ремонт одягу. У місті стабільно діє 3 ринки, з них 2 – з продажу продовольчих і непродовольчих товарів та 1 сільськогосподарський ринок.

До послуг жителів 9 автозаправочних та газозаправочних станцій, 15 аптек.

 Кількість пасажирського транспорту та існуюча мережа в цілому задовольняють потреби населення міста в перевезеннях. Транспортні пасажирські перевезення в місті Богодухові виконують два перевізника, один з яких приватний, інший – комунальне господарство: ФОП Дубонос Н.В. та КП «Богодухівжитло». Загальна довжина перевезень по місту складає 29 км. Щоденно на п’яти маршрутах загального користування, якими здійснюються перевезення мешканців міста з с. Семенів Яр, району колишнього колгоспу «Перемога», с.Мусійки, вул. Космічної, вул. Катукова до  центру міста та до центральної районної лікарні, працюють 5 автобусів. На всі маршрути міською радою здійснено конкурсний відбір перевізників, затверджені графіки руху, тарифи.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

 Протягом року  проводилась робота щодо контролю та моніторингу даних стосовно роботи комунальної сфери міста Богодухова.

Упродовж 2019 року для забезпечення сталого функціонування комунальних підприємств з міського бюджету було виділено значну суму коштів. Зокрема комунальному підприємству «Богодухіввода» -1млн 128тисяч 100грн, а комунальному підприємству «Богодухівжитло»- 9 млн 412тисяч 100 грн, що значно більше, ніж у минулому році.

КП «Богодухівжитло»

     Виконано значний обсяг робіт в галузі вуличного освітлення, замінено та встановлено 171 світильник зі світодіодними лампами, прокладено 1км 28 м дроту.

     У галузі дорожнього господарства протягом звітного періоду КП «Богодухівжитло» виконано поточний (ямковий) ремонт доріг по вулицях Кооперативній,  Міліцейській, Спортивній, Троїцькій, Молодіжній, Гомолка, Молокова, Українській, 8-го Мехкорпусу, Охтирській, Загорулька, Катукова, підйом до вулиць Дем’янівська та Покровська, з’їзд з вулиці Харківської на вулицю 8-го Мехкорпусу, з’їзд на вулицю Шевченка з вулиці Заводська, Робітнича та до буд. 60/1, 62-64 по вулиці Шевченка, на площах Незалежності (в районі парковки), Соборності, облаштування ділянки тротуару по вул. Спортивній..  Крім того, виконано поточні ремонти тротуарів на площі Незалежності, по вулиці Шевченка, Троїцькій, водопропускної споруди по річці Дем’янівка та пішохідного містка по вулиці Центральній.

    Періодично проводилось грейдерування комунальних узбіч та доріг      міста, поновлювалися розмітки пішоходних переходів, місць зупинок, осьових ліній на міських дорогах. Виготовлено проектну документацію з експертизою на об’єкти з облаштування тротуарів на площі Соборності,  до пам’ятного знаку «Воїнам, що віддали своє життя за Україну» ,   на вулицю  Чернієнка та до меморіалу «Слава» .  Велика увага приділялася безпеці життєдіяльності. З цією метою здійснено інвентаризацію технічного стану дитячих ігрових та спортивних майданчиків, яких нараховується по місту і селах міської ради 60 одиниць. У результаті визначена необхідність у ремонті,   окремих елементів ігрових майданчиків та встановленню  нових елементів  та огорож  майданчика.

     Протягом року   проводилося обстеження шахтних колодязів, чотири з яких   облаштовані новими матеріалами  та огорожами. підтримувались у належному стані пам’ятники, парки, сквери, місця відпочинку, висаджувались і доглядались квіти, оперативно скошувалась трава, спилювались аварійні дерева , виконувалось кронування дерев (проводилась обрізка сухих гілок дерев).

     При підготовці до купального сезону на міському ставку «Копань» проведено лабораторне обстеження води, обстеження дна водойми, було облаштовано та забезпечене функціонування рятувального поста. Регулярно проводилось викошування трави, збирання та вивезення ТПВ з території пляжу. Якість води в ставку постійно моніторилась санітарною службою.

     У галузі санітарного очищення встановлено 19 нових контейнерів, з них 18 – замість старих, а 1  встановлено на новому місці, на вулиці Ломоносова (район цегельного заводу). Послуги із збирання та вивезення ТПВ за укладеними договорами надаються: населення — 4330 абонента або 7283 особи; інші – 145 абонента, з них ФОП – 84, бюджетні організації — 15, інші юридичні особи — 46. Протягом 11 місяців 2019 року кількість споживачів даної послуги з числа будинків приватного сектору за укладеними договорами зросла на 46 абонентів.

Вивезення ТПВ здійснюється відповідно до схеми санітарної чистки за затвердженими графіками.

     Протягом 2019 року на постійному контролі інспектора з благоустрою стояло питання дотримання підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, приватними підприємцями, мешканцями міста відповідно до Закону України  «Про благоустрій населених пунктів» та «Правил благоустрою території Богодухівської міської ради» .   Виконання  Правил   є обов’язковим  для  громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та підпорядкування.

         У поточному році інспектором постійно проводились перевірки додержання вищенаведених законодавчих актів, зокрема в частині підтримання належного санітарно-естетичного стану прилеглих до об’єктів територій та запобіганню утворення несанкціонованих сміттєзвалищ на території міста. За результатам перевірок було складено 6 протоколів про адміністративні правопорушення за ст.ст152,156  КУпАП   (2210 грн. грошових стягнень). Також, було видані пам’ятки   приватним підприємцям щодо   додержань  «Правил благоустрою території Богодухівської міської ради». До Великодніх та травневих свят проведені суботники та толоки щодо впорядкування територій парків, скверів, міського ставу «Копань» та кладовищ, які розташовані на території Богодухівської міської ради.

  Відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»  собаки, незалежно  від породи,  належності та призначення,  у тому числі  й  ті,  що  мають  нашийники  з  номерними  знаками  і намордники,  але  знаходяться  без  власника  на вулицях,  площах, ринках,  у скверах,  садах,  на бульварах,  у громадському транспорті,   дворах   та  інших  громадських  місцях,  вважаються безпритульними і підлягають вилову, стерилізації та тимчасовій ізоляції в притулку. Відлов безпритульних тварин необхідно проводити спеціалізованими бригадами гуманними методами. У зв’язку з фінансовою обмеженістю міського бюджету, можливостей для створення об’єктів для утримання тварин на карантині та для будівництва притулку не має можливості. Тому  відлов собак здійснює комунальне підприємство «Центр поводження з тваринами». Протягом року  було вилучено   25 собак на суму 43 тисячі 650 гривень.

            Через  причини недофінансування, відсутності технічної можливості не були виконані заплановані  на 2019 рік такі  роботи:

- очищення струмка річки Демянівська, очищення водовідвідних каналів по вул. Шевченка, по вул.Ломоносова, вул. В.Сахна, вул. Набережна   (частково), нагорно-ловчого каналу  вул. Лозівської  та вул. Гомолко, водовідвідних каналів нагорно-ловчого каналу до р. Мерло;

-  не було придбано техніку, інструменти та обладнання для ремонту доріг.

  КП «Богодухіввода»

      КП «Богодухіввода» надаються послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, вивезення рідких відходів на очисні споруди і їх знешкодження та інші послуги.

     Протяжність міських водопроводів  становить 75,5 км. Централізованним водопостачанням користується 63,5 % мешканців території міської ради. Кількість споживачів послуги станом на 1 грудня 2019 року налічує 4966 абонент, з них населення — 4829, бюджетні установи — 29, інші (госпрозрахункові) -108 абонентів. Протягом 2019 року кількість абонентів збільшена на 15.

      У 2019 році проводились планові оганізаційно-технічні заходи з модернізації системи водопостачання та водовідведення в місті та забезпечення населення якісними послугами:

-оперативно ліквідовано 54 поривів водопровідної мережі, що на 4 випадки менше, ніж в аналогічному періоді 2018 року;

- замінено 3 пожежних  гідранта, відремонтовано 4 оглядових колодязя;

- встановлено та прийнято на абонентський облік 67 нових та повірених лічильників;

- реконструйовано водопровід біля житлового будинку №75В по вул. Дем’янівська, відновлено 64 м.   водопроводу по вулиці Охтирська №27/14;

- виконано ремонтні роботи внутрішньо-будинкових водопровідних та каналізаційних мереж в багатоквартирних будинках та дитячих садках;

- замінено насоси на водозаборах по вулицях Катукова, Підлісна, Індустріальна, створено резервний фонд глибинних насосів,  замінено  ділянку водопроводу   через річку Мерло, завершено встановлення системи водовідведення дощових вод по вул. Шевченка,  на очисних спорудах по вулиці Комарова виконано гідродинамічне промивання мереж каналізації, очищення та ремонт мулової карти, будівництво додаткового вертикального гравійного фільтру для фільтрації рідких побутових відходів

- на водозаборі по вулиці Індустріальній виконані організаційно-технічні роботи з підключення енергоживлення та  реконструкції водопроводу. Замінено 385 м.  водопроводу, встановлено блок управління з частотним регулюванням роботи глибинного насосу, встановлений  внутрішньобудинковий лічильник в двохповерховому будинку №1 по вулиці Індустріальній, закінчено тестування частотного перетворювача з метою виведення з експлуатації водонапірної вежі та заміна внутрішньо-будинкової мережі водопостачання в будинку №1;

 - силами КП «Богодухіввода» відновлено роботу зовнішньої каналізації Богодухівського ліцею №3.

РЕАЛІЗАЦІЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ  ТА ПОЛІТИКА  МІСЬКОЇ РАДИ В ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИНАХ

 

         Загальна площа земель території міської ради становить 8352,4 га, в тому числі в межах населених пунктів -2119,1га. Землі сільськогосподарського призначення, на яких здійснюють свою діяльність товариства, фермерські господарства та одноосібники становлять  5593 га або 67%. За межами міста в оренді знаходиться 16 земельних ділянок площею 415,4 га. В основному це землі сільськогосподарського призначення, договори на оренду яких укладені районною державною адміністрацією. З числа забудованих земель станом на 01.12.2019 на території міста  в оренді знаходиться 156 земельних ділянок площею 50 га.

      Протягом 2019 року   укладено 10 договорів оренди землі та додаткових угод до них, з них -7 нових договорів ( в тому числі 3 за результатами аукціону), 2 договори переукладено на нового власника майна, дію 1 договора продовжено. За звітний період припинено дію 10 договорів оренди земельних ділянок,  які були продані за встановленою процедурою.

Надходження від плати за землю  в 2019 році на  28,2% більше,  ніж у  2018 році. Збільшення плати за землю відбулось завдяки запровадженню нової нормативної грошової оцінки, а також  новим ставкам земельного податку, встановленим  міською радою на 2019 рік відповідно до Податкового Кодексу України.

    За ініціативи міської ради та сприянням Дергачівської місцевої прокуратури у лютому 2019 році підготовлено та  направлено цивільний позов ,до громадянина Г., який тривалий час  користувався земельною ділянкою без плати за оренду землі. За результатами розгляду прийнято  рішення  Богодухівського районного суду про стягнення заборгованості  у суммі  94874 грн на користь міської ради.

     Відповідно до поданих заяв власників нерухомості у 2019 році продано 8 земельних ділянок, з них дві земельні ділянки, вільні від забудови, продані за процедурою аукціону. Також продано на земельних торгах право оренди на три земельних ділянки, вільних від забудови   Отримані від продажу кошти направлені на оплату робіт з виготовлення Генерального плану міста. У поточному році реалізовувася другий етап з його виготовлення: проведено аерозйомку, дешифрування  ортофотопланів та перенесення електронної версії на паперові карти, з яких саме і буде складатись Генеральний план міста.

ІНВЕСТИЦІЙНА ПОЛІТИКА

         У результаті участі в щорічному  конкурсі міні-проектів Харківської обласної ради «Разом в майбутнє», профінансовано   4 міні- проекти на загальну суму 856,4 тис.грн. (385,8 тис.грн. -з міського бюджету):

- утеплення фасаду і декоративне облаштування будівлі ДНЗ №3;

- встановлення павільйону і елементів дитячих ігрових майданчиків в ДНЗ №5;

- ремонт під’їзду (встановлення міжповерхових вікон, двері для запасного виходу, штукатурка 500м2) в буд. 27/9 по вул.Охтирській, ОСББ «Фортуна»;

- повна заміна покрівлі сучасними матеріалами в будинку №227 вул. Центральна, ОСББ «Височінь».

Виконувались роботи з  розробки проектно-кошторисної документації на проект «Будівництво системи водовідведення в м. Богодухів Харківської області» за  кошти районного бюджету 680,4 тис. грн.

  Решта проектів та конкусних пропозицій, поданих міською радою до включення до Плану заходів на 2018-2020 роки з реалізації Стратегії розвитку Харківської області на період до 2020 року та за іншими напрямками, своїх зацікавлених інвесторів поки що не знайшли.

 Протягом року велися перемовини з представниками німецького  Банку KfW щодо інвестицій у  сектор водовідведення міста Богодухова.

Почалася робота з питання  інвентаризації земельної ділянки  на перехресті вулиць Троїцька і Молодіжна з метою подальшої розробки проекту з облаштування  та очищення штучного водоймища.

ОСВІТА

         У комунальній власності міської ради знаходяться 6 дошкільних навчальних закладів, у яких виховується 625 дітей у 25 групах. Їх обслуговують 135 працівників. На фінансування галузі «Освіта» за 2019 рік із загального та спеціального фондів використано 14 млн 526 тисяч 400  грн.

Відповідно до вимог діючого законодавства та з метою належного дотримання права на якісну освіту дітей з особливими освітніми потребами     на базі ДНЗ №5 працює  дві інклюзивні групи, де навчається та виховуються 6 дітей, введено додатково 2 посади «помічник вихователя». У 2019 році міською радою придбано  розвиваючі ігри та засоби для корекції і психофізичного розвитку  дітей з особливими освітніми потребам.

     Відповідно до Програми «Дошкільна освіта на 2019-2020 роки» та затверджених заходів протягом 2019 року виконано:

в ДНЗ №3 - в рамках реалізації конкурсу міні-проектів «Разом в майбутнє» утеплення фасаду, декоративно облаштовано будівлю закладу, придбано холодильник, укладено договір щодо придбання чотирьохярусних ліжок;

у ДНЗ №5 - встановлення прогулянкового павільйону та елементів спортивного дитячого майданчика (конкурс «Разом в майбутнє»), поточний частковий ремонт цоколя фундаменту будівлі, пофарбовано підлогу та обладнання, поклеєні шпалери в коридорах та групових кімнатах;

в ДНЗ №6 - заміна покрівель гаражу та передпокою кімнати для прання білизни, утеплення зовнішньої стіни адміністративного корпусу, утеплення димових та вентиляційних каналів топкової, капітальний ремонт підлоги у роздягальні та утеплення внутрішньої і зовнішньої стіни роздягальні старшої групи, поточний ремонт групових кімнат, роздягалень, кімнат для проведення санітарно-гігієнічних процедур;

у ДНЗ№7 — поточний ремонт групових кімнат, проведено ремонтні роботи в умивальній кімнаті старшої групи (заміна системи водовідведення та напольної плитки);

у ДНЗ №8 - ремонт даху, замінено 2 вхідних дверей, ремонт цегляних споруд на входах у приміщення, заміну плитки на сходах, штукатурні роботи, підготовку котельні до опалювального сезону, косметичний ремонт всіх приміщень ДНЗ, поточний ремонт підлоги з покриттям лінолеумом. Придбано подушки та матраци.

у ДНЗ №9 - капітальний ремонт коридору середньої та старшої групи (заміна дверей, підлоги, електропроводки, обшивка стін і стелі гіпсокартоном, поклейка шпалер),  частковий ремонт на харчоблоці та пральні, придбання холодильника.

Для всіх ДНЗ міста міською радою придбано фарбу, 200 комплектів постільної білизни, розвиткові ігри та іграшки.

Заасфальтовано під’їзди до ДНЗ №№3 та 6 і доріжки на території ДНЗ №7.

У всіх ДНЗ виконані протипожежні заходи та підготовку топкових до роботи в опалювальний сезон. Заготовлені картопля та овочі. Укладені договори з газопостачальними підприємствами.

Вихованці ДНЗ забезпечені необхідним для їх всебічного росту і розвитку збалансованим харчуванням, з дотриманням натурального набору продуктів та затверджених норм харчування.

     Централізованою бухгалтерією міської ради своєчасно здійснювались розрахунки за спожиті енергоносії, виплачувалась заробітна плата працівникам освіти. Були забезпечені виплати, передбачені ст.57 Закону України «Про освіту», матеріальна допомога до Дня дошкілля.

    З міського бюджету   надана субвенція на оплату за харчування дітей 1-4-х класів закладів освіти, розташованих на території Богодухівської міської ради, та  28 дітей пільгового контингенту відпочили  в оздоровчих  таборах  України.

    Уже не перший рік кращим учням навчальних закладів міста виплачується стипендія. У 2019 році встановлено шість персональних стипендій  міської ради «Надія Богодухівщини» для творчої та обдарованої учнівської молоді у трьох номінаціях «ОСВІТА», «КУЛЬТУРА», «СПОРТ». Щомісяця стипендіати отримують по 500 грн. Усі учні – це переможці предметних олімпіад та конкурсів. Ми  пишаємося цими дітьми, тому що це  заслуга  і   батьків, і вчителів. Це вже певний статус, певна марка, яку потрібно тримати.  І всі стипендіати міської ради успішно вступають до вузів, упевнено йдуть уперед і досягають нових вершин.

КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

         Протягом 2019 року були проведені культурно-масові заходи, вшанування видатних  людей  територіальної громади . Спільно з сектором культури райдержадміністрації та районним будинком культури міською радою проводились культурні заходи із нагоди народних та державних свят, професійних днів, вшановувались кращі представники трудових колективів міста, здійснювались урочисті прийоми у міського голови.

        Аматори художньої самодіяльності Семеноярського клубу протягом року брали активну участь у культурно-масових заходах міста та району.

До Міжнародного дня захисту дітей, випускних вечорів у закладах освіти міста обдарованим дітям та медалістам міською радою вручені грамоти та цінні подарунки.

      Міська рада брала активну участь у проведенні спортивних заходів на території міста. Серед команд закладів освіти району проведені змагання з баскетболу, присвячені пам’яті видатного спортсмена та тренера Ярошенка Бориса Сергійовича. Призерам придбані баскетбольні м’ячі високої якості.  У рамках заходів до 76-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі проведено міську військово-патріотичну гру, присвячену пам’яті воїна-інтернаціоналіста Віталія Сахна, за участю  закладів освіти міста Богодухова. Усі команди, учасники гри, отримали сертифікати на придбання спортивного інвентаря. Богодухівська волейбольна команда «Драйв» виборола чемпіонство в четвертій лізі чемпіонату міста Харкова серед чоловічих волейбольних команд сезону 2018-2019 років. Проведені змагання з шахів, присвячені 76-й річниці визволення Богодухова від фашистських загарбників та Дню міста.   Відбулися змагання з пляжного волейболу у двох вікових групах та кросліфтингу. Переможці нагороджені грамотами, медалями та заохочувальними призами. У цьому році налагоджено співпрацю з молодіжною громадською організацією «Молодь Богодухівщини». Неодноразово проводилися спільні засідання, круглі столи та намічено плани спільної діяльності, а саме: реконструкція та очищення штучного водоймища по вулиці Троїцькій, облаштування навколишньої території та  підключення бездротового інтернету в міському парку.

ВІДКРИТІСТЬ ВЛАДИ, РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ

         Богодухівська  міська рада протягом 2019 року здійснювала свою діяльність, керуючись принципами демократичного врядування на місцевому рівні. Відкритість і прозорість діяльності міського самоврядування забезпечувалась шляхом доступу членів міської громади до повної інформації в установленому законами порядку, а також здійснення громадського контролю і впливу громадськості на прийняття міською радою та посадовими особами рішень.

         Уся робота здійснювалась з дотриманням виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». Протягом року постійно наповнювався офіційний портал міської ради. Місцева громада заохочувалась до участі в процесі прийняття рішень, жителі міста запрошувались до діалогу.

         На офіційному веб-порталі міської ради опубліковувались усі нормативно- правові акти,  забезпечувався зворотній електронний зв’язок.   Створені умови для прозорості процедури прийняття нормативних документів.  Систематично та оперативно оприлюднюється  та  оновлюється  інформація про діяльність міської ради, виконкому та міського голови.

         З боку громадськості постійно відчувається не тільки зацікавленість до роботи міської ради, але й реальний суворий і чіткий громадський контроль за прийнятими рішеннями виконавчого комітету та міської ради. Активне використання засобів масової інформації  дозволяє значно підвищити інформованість населення, вирішувати проблеми на стадії їх виникнення, при необхідності оперативно вживати відповідні заходи.

          Тісний зв’язок населення з міською радою здійснювався через  взаємодію   квартальних, що представляють інтереси жителів відповідних територій. 23 квартальних   організовують населення у здійсненні заходів із проведення робіт з благоустрою, озеленення та утримання  в належному стані садиб, дворів, вулиць, місць відпочинку. Також квартальні сприяють депутатам міської ради в організації зустрічей з виборцями, розглядають звернення громадян, ведуть облік населення за віком, місцем роботи і навчання,  надають характеристики, довідки, розносять  повістки, повідомлення про сплату податків та інше.

        Міською радою забезпечується право богодухівців  бути присутніми на відкритих засіданнях міської ради та міськвиконкому при обговоренні питань, пов’язаних з розробкою планів економічного та соціального розвитку населених пунктів Богодухівської міської ради, проекту бюджету, проектів міських цільових програм та інших рішень, що представляють суспільний інтерес загальноміського значення. Відповідно до заяв ініціативних груп населення та згідно із законами  України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 14) і «Про органи самоорганізації населення» (статті 3,8,9,14) Богодухівська міська рада дала дозвіл на створення органів самоорганізації населення «Сільський комітет «Палянишники -Дейнеко» і «Квартальний комітет «Східний».

Підвищенню ефективності роботи із забезпечення правопорядку та протидії правопорушенням на території м. Богодухова також сприяло упровадження комплексної системи безпеки   «Безпечне місто». На сьогодні працює 32 камери відеоспостереження. Камери встановлені на виїздах та в’їздах у місто, основних перехрестях та місцях масового скупчення людей. Встановлене програмне забезпечення дозволяє здійснювати нагляд за територією міста в режимі «on-line», перегляд відеозаписів, пошуку автомобілів за державними номерними знаками, відстеження автомобілів, їх маршрут руху (трекінг), а також інших функцій, що сприяють розкриттю злочинів, встановленню транспортних засобів, власників, які причетні до вчинення злочинів, відстеження оперативної обстановки для оперативного реагування та забезпечення публічної безпеки і порядку на території міста Богодухова.

За допомогою камер відеоспостереження та встановленого програмного забезпечення  встановлюється місцезнаходження викрадених транспортних засобів, маршрути пересування осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, очевидці події, відстежується криміногенна обстановка на території міста, у тому числі в місцях проведення масових заходів, отримується інформація, що сприяє розкриттю злочинів.

        Разом з цим із метою підвищення рівня публічної безпеки та порядку, забезпечення належного моніторингу ситуації на вулицях та в інших публічних місцях, запобігання та протидії злочинності, підвищення оперативності реагування на заяви та повідомлення про злочини та інші події, необхідним є впровадження додаткових камер відеоспостереження, що розпізнають номерні знаки  та орієнтованих саме на публічні місця, місця масового скупчення громадян, відпочинку та дозвілля, вулиці, парки, місця, найбільш уражені злочинами з можливістю розпізнавання облич громадян, сповіщення та виклику працівників поліції.

   Шановні депутати і запрошені!

У звіті міського голови я намагався розкрити не свої особисті досягнення, а підвести підсумок тому, як жило і працювало місто, оскільки, як ви розумієте, одна людина нічого не може зробити. Дякую всім, хто не тільки на словах, а й конкретними справами розбудовує та прикрашає свій будинок, свій двір, вулицю, наше місто, загалом державу.

Я не приховав проблем і недоліків, навпаки, загострив на них увагу, а це означає, що нам є над чим працювати, до чого прагнути.

Досягнення гідного рівня життя громадян нашого міста було і залишається для мене основною метою роботи на посаді міського голови. Вірю, що співпраця однодумців та професіоналів сприятиме забезпеченню економічного та соціального розвитку міста і задоволенню потреб моїх земляків.

     Вітаю всіх присутніх із новорічними святами, бажаю всім міцного здоров’я, впевненості в завтрашньому дні та Божого благословення і надіюсь на подальшу тісну співпрацю.

 Щиро дякую за увагу!

Звіт Богодухівського міського голови (презентація)