ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ЗА 2018 рік

Переглядiв: 565

ШАНОВНА ГРОМАДО!

          Дякую усім, хто залишив свої домівки та роботу і долучився до важливої події у нашому житті —  обговорення результатів роботи за минулий період.

Мені імпонує така позиція, адже це говорить про вашу активну участь у житті міста, бо байдужість руйнує на своєму шляху все.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає щорічний звіт голови. Звітувати перед вами мені нескладно, адже у залі бачу переважно тих, хто не стояв осторонь розвитку і змін, а допомагав, підставляв плече, а тому ви і є тими авторами змін, які сталися торік у місті.

Що зроблено, ви бачите на вулицях,  у дитячих садках,  на дитячих і спортивних майданчиках. Для того, аби все працювало як єдиний механізм, треба було забезпечити виконання бюджету, працювати зі спонсорами, які допомагають у реалізації багатьох проектів.

Сьогодні разом з вами хотів би проаналізувати, що вдалося зробити у звітному періоді позитивного і над вирішенням яких проблем необхідно працювати надалі, які корективи до наших планів необхідно внести.

Отже, дозвольте мені, відповідно до вимог зазначеного вище Закону, відзвітувати про свою діяльність, про роботу міської ради та її виконавчого апарату. Коротко характеризуючи роботу, треба зазначити, що рада працювала стабільно і послідовно, забезпечуючи розвиток міста за пріоритетними напрямками, розв’язуючи поточні питання життя громади, не перетворюючись на арену політичного протистояння. Разом із вами ми прагнули організувати її так, щоб рада якомога повніше та ефективніше виконувала свої обов’язки, передбачені чинним законодавством, і головне — компетентно приймала відповідні рішення. Три  роки тому відбулося оновлення депутатського складу Богодухівської міської ради.

Одна фракція та дві депутатські групи  були утворені за результатами виборів у раду одразу кількох нових політичних сил.

Багатопартійність наразі не мінус, а плюс: всі політичні сили задекларували європейський вектор, тому у нас багато точок дотику.

У 2018 році відбулось 11 сесійних засідань Богодухівської міської ради. У першу чергу депутати розглянули та прийняли ряд рішень, що стосуються соціальної підтримки пільгових верств населення: інвалідів по зору 1 групи, учасників ЧАЕС, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, родини загиблого учасника АТО. Значна частина питань  відображає ваші, шановні богодухівці, проблеми і побажання, висловлені вами особисто, а також депутатами   міської ради.

Виконання власних та делегованих державою повноважень здійснює виконавчий комітет Богодухівської міської ради в кількості 17 членів виконкому. Члени виконавчого комітету — це працівники установ та організацій міста, представники різних політичних партій, громадських організацій, підприємці. За 2018 рік проведено 13 засідань виконавчого комітету Богодухівської міської ради, на яких прийнято майже 300 рішень. На засіданнях виконкому розглядалися і планові питання, і звіти про роботу керівників комунальних підприємств міської ради  і питана поточної роботи.

Спеціалістами виконкому за зверненнями мешканців міста підготовлено та видано за звітний період майже 8000 довідок (про склад сім’ї, місце реєстрації особи, з земельних питань), що на 278 більше аналогічного періоду 2017 року.

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» у 2018 році послугу з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання отримали майже 3000 громадян.

З метою своєчасного і достовірного оприлюднення рішення, прийняті в Богодухівській міській раді, розміщувалися на офіційному веб-порталі міської ради, міській газеті «Маяк».  У цьому році оновлено офіційний сайт міської ради, додано нові розділи, ми наближаємо послуги для зручності громадян міста. Сьогодні, не приходячи до міської ради, ви можете знайти на сайті зразки заяв з переліком необхідних документів для звернень до міської ради з того чи іншого питання.

Також зазначу, що протягом 2018 року рішення міської ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, результати якого оприлюднюються на офіційному сайті міської ради у день голосування.

Міським головою та його заступниками проводилися особисті прийоми громадян, на яких в усній формі звернулося майже 500 осіб.

Через органи влади (Харківської ОДА, Богодухівської РДА, Богодухівської  райради) надійшло всього  майже 50 звернень (за минулий звітний період – 28).

Найчастіше до міської ради звертаються громадяни з питань:

- надання матеріальної допомоги  

- земельних відносин (передача земельної ділянки у приватну власність або оренду, зміна цільового призначення земельної ділянки тощо)

- проведення ремонту покрівель  у багатоповерхових будинках, облаштування прибудинкових територій 

- підключення житлових будинків до централізованого водопостачання та водовідведення

- проведення благоустрою та ремонту дорожнього покриття вулиць та провулків міста, їх грейдерування

- випилювання аварійних дерев.

Серед головних здобутків хотів би відзначити в першу чергу підготовку міських програм, за якими буде жити і розвиватися місто на перспективу та напрацювання важливих пріоритетних напрямків роботи.

   Виходячи з оцінки головних проблем та потенціалу міста, з метою стабілізації фінансового стану в усіх галузях, відновлення економічного зростання та підвищення на цій основі життєвого рівня населення, відповідно до основних напрямків урядової політики в економічній і соціальній сферах основними цілями і пріоритетами економічного і соціального розвитку міста у 2019 році мають бути:

-поліпшення умов життєдіяльності громадян на основі розвитку економіки, як базису для підвищення рівня доходів зайнятості, підвищення рівня доходів населення;

-підвищення стандартів життя, дієвості і стабільності соціального захисту населення;

-впровадження енергозберігаючих технологій;

-поліпшення стану навколишнього природного середовища;

- будівництво, реконструкція об’єктів житлово-комунального та соціального призначення;

-залучення інвестицій в розвиток міста, в тому числі міжнародної технічної допомоги, реалізація інвестиційних проектів з розбудови інфраструктури міста;

-поліпшення стану комунальних доріг.

 Основними шляхами розв’язання  головних проблем розвитку економіки і соціальної сфери та досягнення поставлених цілей в 2019 році є:

 • максимальне використання повноважень для наповнення міського бюджету;
 • створення сприятливого бізнес-клімату, умов для  інвестування, використання позабюджетних джерел фінансування;
 • збереження і розвиток історичного обличчя міста, його архітектури, ландшафту, міського середовища, екосистеми, історичних цінностей;
 • розвиток сучасної  інженерно-технічної та транспортної інфраструктури;
 • надання якісних послуг мешканцям і відвідувачам міста;
 • створення сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності шляхом усунення  зайвих  адміністративних та регуляторних бар’єрів;
 • · співпраця в рамках повноважень в роботі податкових та інших контролюючих органів із залучення коштів до бюджету міста, у тому числі за рахунок виведення з тіні доходів фізичних та юридичних осіб;
 • · забезпечення ефективного управління комунальним майном та земельними ресурсами;
 • · забезпечення стабільної та ефективної роботи підприємств комунальної форми власності та на цій основі підвищення рівня якості комунальних послуг;
 • · забезпечення відповідних умов для ефективного функціонування установ освіти, культури та інших закладів соціально -  культурної сфери;
 • · продовження виготовлення Генерального  плану міста.

БЮДЖЕТ МІСТА.

Запорукою успішного розвитку міста є збалансований міський бюджет. У порівнянні з 2017 роком бюджет міста зріс на 1,8 млн грн. У 2018 році бюджет міста становив 21,6 млн.грн., у 2018 році бюджет з урахуванням змін -23,5 млн.грн. Темпи розвитку територіальної громади збільшуються, щороку підвищується фінансово-економічна самостійність місцевого самоврядування. Місто росте, розвивається та впевнено крокує в ногу з часом і цілеспрямовано йде до підкорення нових вершин. У 2018 році, як і в попередніх роках, забезпечено стабільність міського бюджету, не допускалось заборгованості із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери та комунальних підприємств міста, вчасно здійснювались проплати за енергоносії. За 2018 рік (без врахування офіційних трансфертів ) бюджет отримав 20,8 млн.грн. Темп росту до 2018 року складає 18%. Офіційні трансферти (дотації, субвенції) в 2018 році надішли в розмірі 13млн. грн.

Основними бюджетоутворюючими джерелами надходжень до бюджету є:

 • податок на майно 28%
 • акцизний податок 23%
 • єдиний податок 40%
 • інші- 9%

Найбільшу питому вагу у бюджеті міста складають видатки на освіту: протягом 2018 року направлено на освіту 11,2 млн. грн., або 47 % видатків, що на 3,7млн. грн. більше в порівнянні з  2017 роком;

 •  на соціальний захист та соціальне забезпечення – 0,67млн.грн.,
 •  на культуру  0,3млн. грн.,
 •  на органи місцевого самоврядування – 3,5млн. грн.,
 • на житлово-комунальне господарство, благоустрій міста направлено 6,3 млн. грн.,

Проаналізувавши основні показники економічного розвитку м. Богодухова за 2018 рік, можна зробити висновки, що простежується позитивна динаміка розвитку міста.

РОЗВИТОК  ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО  ГОСПОДАРСТВА

 На благоустрій міста та ремонт доріг з міського бюджету у 2018 році профінансовано 6 млн 266 тис 400 грн. загального та спеціального фондів, проти 5 млн 825 тис. грн.,

Виконано значний обсяг робіт у галузі вуличного освітлення.

За рахунок коштів обласного бюджету виконано реконструкцію мережі зовнішнього освітлення на вулиці Сонячна і  Шкільна в селі Семенів Яр,  замінено    світильники з світодіодними лампами та вулиць Монастирська, Українська,  Віталія Сахна,  Привокзальна Слобідка, Лозівська, провулку Лозівському в місті Богодухові.

Економічний ефект від модернізації мережі у 2018 році по вулицях, під’єднаних до підстанції по вул. Млиновій  склала в листопаді 915,6 кВт за місяць. Річна економія складає 11 тис.кВт. або 27,5 тис.грн. Це дало можливість освітлювати ці вулиці не 6,5 годин нічного часу, а 10  годин.

На перехресті вулиці Шевченка та площі Незалежності, з найбільш ожвавленим рухом автомобільного транспорту, здійснено заміну світлофорного обладнання на сучасне енергозберігаюче. Досягнуто дві мети: за рахунок якості роботи світлофорів значно підвищено безпеку руху пішоходів і в рази зменшені витрати на електроенергію по цьому світлофору. Якщо попереднє обладнання споживало 1000 кВт з місяць, то встановлене -40 кВт, річна економія складає 11520 кВт на суму 28,8 тис.грн.

У галузі дорожнього господарства  на придбання асфальтно-бетонної суміші, щебеню використано коштів з міського бюджету 900,3 тис. грн, в тому числі придбано пісок та сіль для   посипання доріг міста під час ожеледиці в зимовий період на суму 169,0 тис. грн., за рахунок яких виконано:

-підсипку відпрацьованим асфальтом та кам’яними матеріалами ділянок доріг, що були пошкоджені паводковими водами, зливами,

-поточний (ямковий) ремонт доріг комунальної власності.

-облаштування   тротуарів по вулицях Шевченка та вулиці Троїцькій

- проведено грейдерування доріг та узбіч

-облаштування плиткою  тротуару вздовж парку  на площі Незалежності від перехрестя вулиці Чернієнка до площі Соборності;

-облаштування тротуару біля колишнього хлібозаводу на площі Незалежності;

-розмітку пішохідних переходів, місць зупинок, осьових ліній на міських дорогах;

-очищення доріг від снігу та посипання вулиць піщано-соляною сумішшю в зимовий період  з залученням спецтехніки КП «Богодухівжитло», а також техніки СФГ «Дручинський і К», СФГ «Лада» та Краснокутського МУВГ;

-очищення водовідвідних  каналів та влаштування підпірної водозахисної стіни на перехресті вулиць Центральної та провулку Ударний;

-поточний ремонт водовідвідної споруди від вулиці Українська до вулиці Гагаріна в районі стадіону Богодухівського ліцею №3

- очищення водовідвідного каналу на пл. Зеленій;

- поточний ремонт тротуару на площі Соборності біля Меморіалу Слави.

За рахунок коштів обласного бюджету виконано поточний ремонт дороги  вулиці Охтирська (1383,00 тис. грн.) та вулиці Горького (1435,60 тис. грн.), виконавець робіт ТОВ «СК ОЛІМПБУД» визначений за відкритих торгів.

Протягом звітного  періоду  здійснено інвентаризацію технічного стану дитячих ігрових та спортивних майданчиків, яких нараховується по місту і селах міської ради  60 одиниць. У результаті визначена необхідність у ремонті окремих елементів майданчиків, укладено угоду з Богодухівським електромеханічним заводом і виконано   ремонт на  28 ігрових майданчиках. Також додані нові елементи до спортивно-ігрового дитячого майданчика  та інше .

У галузі санітарного очищення переважна більшість території населених пунктів міської ради охоплена місцями для збору твердих побутових відходів. Вивезення сміття здійснюється відповідно до схеми санітарної чистки за затвердженими графіками. Територія санітарної очистки міста вдосконалюється, розширюється зона збору ТПВ, поповнюється матеріально-технічна база, необхідна для цього виду діяльності.

Послуги із збирання та вивезення ТПВ за укладеними договорами надаються: населення — 4284 абонента або 7296 особи; інші — 145 абонента, з них ФОП — 84, бюджетні організації — 15, інші юридичні особи — 46. Протягом   2018 року кількість споживачів даної послуги з числа будинків приватного сектору за укладеними договорами зросла на 163 абонентів.

Через причини недофінансування, відсутності технічної можливості, а також настання несприятливих погодних умов не були виконані заплановані   роботи:

-з очищення струмка річки Демянівська від пров. Кленівського до р. Мерло, очищення водовідвідних каналів по вул. Шевченка   по вул.Ломоносова,  нагорно-ловчого каналу від вул.Лозівської до вул. Гомолко та водовідвідних каналів нагорно-ловчого каналу до р. Мерло;

-виготовлення проектно-кошторисної документації на облаштування тротуару на площі Соборності від світлофору до Будинку культури,  на облаштування тротуару по вул. Шевченка від світлофору до повороту на м. Харків;

- не було придбано техніку, інструменти та обладнання для ремонту доріг.

Пріоритетні завдання на 2019 рік:

 • продовжити роботу щодо реконструкції мереж зовнішнього освітлення
 • виконати облаштування тротуарів
 • розробити проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт дорожнього покриття
 • виконати роботи з розчищення водовідвідних каналів  ,
 • встановити світлофорне обладнання зі світлодіодними лампами з метою забезпечення безпеки дорожнього руху.

Плануємо  придбати трактор МТЗ -82 з навісним фронтальним навантажувачем, косаркою, фрезою для зняття асфальтного покриття, щіткою для підмітання , снігоприбиральники ,сміттєвоз,  техніку, інструмент та обладнання для ремонту доріг (повітродуйку, ямобур, електрогенератор, віброплиту тощо).

 КП «Богодухіввода» надаються послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, вивезення рідких відходів на очисні споруди і їх знешкодження та інші послуги.

Протяжність міських водопроводів  становить 75,5 км. Централізованим водопостачанням користується 63 % мешканців території міської ради, за рік кількість абонентів збільшена на 71 споживача, з них 64 -з категорії населення.

Обсяги надання послуг із знешкодження рідких побутових відходів (РПВ) на очисних спорудах збільшився  на 11 %

У 2018 році проводились планові організаційно-технічні заходи з модернізації системи водопостачання та водовідведення в місті та забезпечення населення якісними послугами.

Реконструйовано водопроводи: по вулиці Покровський Поділ, замінено 185 метрів погонних водопроводу та заново підключено 11 абонентів; по вулиці Катукова (приватний сектор), прокладено 86 м.п. водопроводу; до житлового будинку по вулиці Катукова №1, прокладено 124 м. п. водопроводу; по вулиці Спортивній, відновлено 106 м. п. водопроводу; проведено реконструкцію каналізації житлового будинку по вулиці Охтирська №27/14 та  системи водовідведення житлового будинку по вулиці Загорулька №18; виконані організаційно-технічні роботи з підключення енергоживлення на водозаборі та  частину робіт з реконструкції водопроводу по вулиці Індустріальній, замінено 30 м водопроводу,  подано воду до 4 приватних домоволодінь.

На очисних спорудах по вулиці Комарова завершені роботи з очищення та ремонту ілової карти, виконані заходи з підготовки очисних споруд до роботи в зимових умовах, встановлена та введена в експлуатацію нова повітродуйка. За рахунок коштів обласного бюджету та співфінансуванні з міського бюджету   виконано реконструкцію системи водовідведення житлового будинку №18 по вулиці Загорулька.

Закінчується  розробка проектно-кошторисної документації «Будівництво системи водовідведення в м. Богодухів Харківської області» за рахунок коштів районного бюджету — 680,4 тис. грн.

Пріоритетні завдання на 2019 рік:

 • будівництво  очисних споруд с. Семенів Яр з попереднім вирішенням питання джерела фінансування;
 • отримання експертного висновку до проектно-кошторисної документації на будівництво системи водовідведення в м. Богодухові
 • виконання програми робіт з геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки питних підземних вод ділянки надр водозабору.

РЕАЛІЗАЦІЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ  ТА ПОЛІТИКА  МІСЬКОЇ РАДИ В ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИНАХ

Загальна площа земель території міської ради становить 8352,4 га, в тому числі в  межах населених пунктів -2119,1 га. Землі сільськогосподарського призначення, на яких здійснюють свою діяльність товариства, фермерські господарства та одноосібники становлять  5593 га або 67%. За межами міста в оренді знаходиться 16 земельних ділянок площею 415,4 га, в основному це землі сільськогосподарського призначення, договори на оренду яких укладає районна державна адміністрація. З числа забудованих земель станом на 31.12.2018 на території міста  в оренді знаходиться 155 земельних ділянок площею 44,8 га.

Протягом 2018 року міською радою укладено 16 договорів оренди землі та додаткових угод до них, з них — 11 нових договорів ( в тому числі 2 за результатами аукціону), 3 договори переукладено на нового власника майна, дію 2 договорів продовжено За звітний період припинено дію 9 договорів оренди земельних ділянок,  які були продані за встановленою процедурою.

Надходження від плати за землю в січні-листопаді  2018 року склали третину  надходжень до загального фонду міського бюджету: 4241,4 тис.грн., що на 163,3  тис.грн.

Відповідно до поданих заяв власників нерухомості у 2018 році продано 12 земельних ділянок, з них 4 земельних ділянки вільні від забудови продані за процедурою аукціону. Всього від продажу землі надійшло до міського бюджету   разом зі сплатою розстроченого платежу майже 800 тис.грн. Отримані від продажу кошти направлені на поповнення та ремонт матеріально-технічної бази комунальних підприємств, дошкільних навчальних закладів, покращення благоустрою міста.

У березні поточного року міською радою затверджена нормативна грошова оцінка земель міста Богодухова, виконана ТОВ «ЗЕМІНФОРМ», відповідно до чинного законодавства, яка вступить в дію з 1 січня 2019 року. Базова вартість 1кв.м. землі в місті згідно з технічною документацією складає 151,80 грн, що на 4,8% більше діючої грошової оцінки, з врахуванням індексів інфляції за 2011-2017 роки.

Проведена геодезична зйомка з урахуванням перспективних меж міста Богодухова .

У червні 2018 року відповідно до Податкового Кодексу України, за процедурою прийняття регуляторних актів міською радою встановлені місцеві податки і збори на 2019 рік,  в тому числі ставки та пільги щодо сплати земельного податку.

Пріоритетні завдання на 2019 рік:

встановлення меж населеного пункту міста Богодухова;

інвентаризація земель;

виготовлення Генерального плану міста;

поновлення нормативно- грошової оцінки на землю сільських населених пунктів Богодухівської міської ради;

ІНВЕСТИЦІЙНА ПОЛІТИКА

 У рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» в третьому кварталі 2018 року завершена розпочата в кінці 2016 року реалізація  мініпроекту «Створення житлових умов для ВПО (соціальне житло-квартири) в м. Богодухів (вул. Моргунова, 23Б)».   Координатор проекту — Український фонд соціальних інвестицій   Донором  в реалізації даного проекту є Уряд Німеччини через німецький банк KfW (5454,2 тис.грн). У результаті  реконструкції будівлі шкіро-венерологічного диспансера  створено соціальний гуртожиток  для 12 сімей переселенців, який передано на баланс КП «Богодухівжитло» для подальшого утримання. Гуртожиток вже заселений сім’ями внутрішніх переселенців. Розподілення житла проведено наглядовою радою виконавчого комітету міської ради та затверджено рішенням виконавчого комітету.

За рахунок коштів обласного бюджету та співфінансуванні з міського бюджету (190 тис. грн.) у 2018 році виконано реконструкцію системи водовідведення житлового будинку №18 по вулиці Загорулька.

За кошти державного бюджету виконується капітальний ремонт даху Богодухівського ДНЗ №6 «Дзвіночок». Вартість робіт відповідно до результатів аукціону 1млн 293 тис.грн. Роботи  майже завершені.

Згідно з інвестиційним проектом за рахунок коштів обласної ради (502 тис.грн.) в звітному періоді виконані роботи з реконструкції мережі зовнішнього освітлення на вулицях Шкільна та Сонячна в селі Семенів Яр, встановлено 78 світлодіодних світильників, на вулицях Лозівська, Монастирська, Українська, Віталія Сахна, Привокзальна Слобідка та провулку Лозівський встановлено 275 світлодіодних світильників.

Завершується розробка проектно-кошторисної документації «Будівництво системи водовідведення в м. Богодухів Харківської області», кошти районного бюджету становлять 680,4 тис. грн.

Для ДНЗ №5 з обласного бюджету по галузі «Освіта»  виділено 253 тис.грн, за рахунок яких проведено капітальний ремонт паркану, встановлено тіньовий навіс та облаштовано тротуарною плиткою, встановлено пандуси, укріплено стіну на центральному вході, придбано розвиваючий дидактичний матеріал та дитячі ігрові меблі.

Пріоритетні завдання на 2019 рік:

 • Виготовити проектно-кошторисну документацію на  реконструкцію мереж зовнішнього освітлення на території Богодухівської міської ради в рамках регіонального (обласного) проекту «Енергія світла», яка полягатиме в заміні опор вуличного освітлення по вулицях Харківська, Пушкіна, парку «Слави», площах Соборності і Незалежності та заміні 366 натрієвих світильників на світлодіодні на 19 вулицях і 7 площах міста;

- будівництво  очисних споруд с. Семенів Яр  (орієнтовна вартість 50 млн. грн.);

- будівництво системи централізованого водовідведення  в м. Богодухів Харківської області;

-розробити детальний план будівництва  системи водовідведення в м. Богодухів Харківської області в межах населеного пункту;

-сплатити за державну експертизу та отримати експертний висновок на ПКД;

- реконструкція гуртожитку під багатоквартирний житловий будинок по вул. Космічній, 1/1 в м. Богодухові (5302,691 тис. грн.);

СОЦІАЛЬНИЙ  ЗАХИСТ

Для реалізації повноважень у сфері соціального захисту відповідно до Комплексної програми соціального захисту населення у 2018 році з міського бюджету були використані  кошти для таких пільгових категорій, у тому числі:

-  50% знижки інвалідам по зору I групи на оплату за електроенергію, природний газ, послуги водопостачання і водовідведення, квартирну плату та виплату компенсації на придбання твердого палива;

- на    компенсацію вартості продуктів харчування за фізіологічними нормами громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесені до категорії І  та 2;

- на матеріальну допомогу людям, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, та одноразова допомога учасникам АТО;

- на підтримку творчої та обдарованої молоді;

- щорічна допомога сім’ї загиблого учасника АТО;

- матеріальна допомога на поховання.

                                                      ОСВІТА

 У комунальній власності міської ради знаходяться 6 дошкільних навчальних закладів, у яких виховується 625 дітей у 25 групах. Їх обслуговують 135 працівників.

Відповідно до Програми «Дошкільна освіта на 2018-2020 роки» протягом 2018року продовжувалась робота над зміцненням і оновленням матеріально-технічної бази ДНЗ за рахунок коштів міського бюджету, залучення позабюджетних надходжень, з державного бюджету,обласного бюджету по галузі «Освіта» , меценатські та спонсорські кошти:

ДНЗ№3 – придбано холодильник, проведено ремонт приміщення молодшо-середньої групи (облаштування стін гіпсокартоном), переклеювання шпалер;

ДНЗ№5 – виконано капітальний ремонт паркану, встановлено тіньовий навіс та облаштовано тротуарною плиткою, встановлено пандуси, укріплено стіну на центральному вході, придбано розвиваючий дидактичний матеріал та дитячі ігрові меблі;

ДНЗ №6 — виконано капітальний ремонт даху;

ДНЗ№7 – придбано водонагрівач, встановлено здвоєну гойдалку, лави, відремонтовано водогін, придбано килим, тюль для трьох роздягалень, 24 українських національних костюми для дітей;

ДНЗ №8 – виконано ремонт опорної стіни, сходів у приміщення ДНЗ,  каналізаційної системи в харчоблоці,  замінено килими та штори в усіх групових кімнатах;

ДНЗ №9 – утеплено підлогу, обшито стіни та стелю гіпсокартоном, поклеєно шпалери, встановлено світильники з енергозберігаючими лампами  в коридорі; облаштовано східці на вході на територію ДНЗ, замінено троє внутрішніх дверей.

Для всіх ДНЗ придбано кухонний посуд, електронні ваги   та розвиваючі ігри для дітей.

Вихованці ДНЗ забезпечені необхідним для їх нормального росту і розвитку збалансованим харчуванням, з дотриманням натурального набору продуктів та затверджених норм харчування. Розмір плати для батьків за перебування дітей у дошкільних навчальних закладах міської ради на 2018 рік становив 40 відсотків від вартості харчування на день. За рахунок міського бюджету для дітей ДНЗ придбано 618  новорічних подарунків.

Від плати за харчування дітей звільнені батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня прожиткового мінімуму  (гарантованого  мінімуму),  який  щороку  встановлюється  законом  про  Державний  бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у комунальних дошкільних навчальних закладах.

Безкоштовним харчуванням забезпечувались також діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», діти учасників бойових дій. Розмір плати для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей, зменшувався на 50%. Усього в ДНЗ протягом 2018 року звільнено від сплати за харчування 35 дітей, зменшена плата на 50% для 40 дітей.

Централізованою бухгалтерією міської ради своєчасно здійснювались розрахунки за спожиті енергоносії, виплачувалась заробітна плата працівникам освіти. Були забезпечені виплати, передбачені ст.57 Закону України «Про освіту»: надбавка за вислугу років, грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, преміювання працівників ДНЗ та виплата коштів на відрядження.

З міського бюджету була надана субвенція на оплату за харчування дітей 1-4 класів у загальноосвітніх навчальних закладах, що розташовані на території Богодухівської міської ради, крім пільгового контингенту, у розмірі 1 214,4  тис.грн., на харчування дітей у пришкільних таборах — 136,9 тис. грн., на оздоровлення дітей пільгового контингенту — 141,1 тис. грн.

 

Пріоритетні завдання на 2019 рік:

Продовжити роботу над зміцненням і оновленням матеріально-технічної бази закладів дошкільної освіти. За кошти міського бюджету та залучені кошти від участі в обласному конкурсі «Разом у майбутнє» виконати:

ДНЗ №3 — утеплення фасаду будівлі, придбання ліжок;

ДНЗ№5  — побудову прогулянкових павільйонів та облаштування доріжок;

ДНЗ №6 — заміну вхідних дверей у всіх групах;

ДНЗ №7 — дооблаштування огорожі, оновлення меблів;

ДНЗ №8 — переобладнання павільйонів, облаштування прогулянкових майданчиків, оновлення меблів, заміну унітазів;

ДНЗ №9 — реконструкцію каналізаційної системи, придбати вентиляційне обладнання та електричну плиту на харчоблок.

Забезпечити харчування дітей відповідно до норм харчування та умови утримання дітей ДНЗ згідно з санітарними умовами і стандартами.

КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

 Для задоволення культурних потреб у місті діє 3 бібліотеки, районний будинок культури,  Семеноярські клуб та бібліотека-філія, дитяча музична школа, Центр дитячої та юнацької творчості.

Спільно з сектором культури райдержадміністрації та районним будинком культури міською радою проводились культурні заходи з нагоди народних та державних свят, професійних днів, вшановувались кращі представники трудових колективів міста, здійснювались урочисті прийоми у міського голови.

До Міжнародного дня захисту дітей та випускних вечорів у закладах освіти міста, обдарованим дітям та медалістам, міською радою вручено грамоти та цінні подарунки .

Міська рада брала активну участь у проведенні спортивних заходів на території міста відповідно до Програми розвитку фізичної культури і спорту на території Богодухівської міської ради, виділялись кошти на вручення призів. У рамках заходів до 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі проведено міську військово-спортивну гру, присвячену пам’яті воїна-інтернаціоналіста Віталія Сахна, за участю навчальних закладів міста Богодухова. Командам- переможцям вручено спортивний інвентар. Також було проведено низку спортивних заходів: змагання з пляжного волейболу, тенісу, шахів, шашок. Усім переможцям було вручено призи за рахунок міського бюджету та спонсорських коштів .

За результатами реалізації міні- проектів у рамках обласного конкурсу міні -проектів розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє» облаштовано багатофункціональний спортивний майданчик.

За рахунок коштів міського бюджету для міської волейбольної команди «Рись» придбано волейбольну форму та волейбольні м’ячі  .

У звітному році волейбольна команда «Рись» виступала у відкритому чемпіонаті в місті Харкові серед любителів та посіла друге місце у III лізі, що дало право гравцям піднятися у II лігу. Команда брала участь у традиційному чемпіонаті в Харківській області з волейболу. Чоловіча збірна команда другий рік поспіль посідає п’яте місце, що говорить про високий рівень гравців. На щорічному відкритому турнірі у м. Охтирка команда отримала медалі бронзової проби. Команда взяла участь у відкритому Кубку міста Харкова, присвяченому Дню звільнення міста, й у запеклій боротьбі отримала срібну медаль.

Цікаво і змістовно відзначили богодухівці День міста. Усі охочі мали нагоду розважитися на атракціонах, подивитися виставки народних умільців, придбати сувеніри чи їжу. Насичена програма не залишила байдужим нікого. Заходи були сплановані  для всіх верств населення: розваги для малечі, конкурси для дітей шкільного віку, для умільців та допитливих — майстер -класи з декоративно — прикладного мистецтва. А ввечері мешканців Богодухова та гостей міста розважали місцеві виконавці, гості, серед яких — мегазірка  Ірина Білик, за сприянням народного депутата Біловола Олександра Миколайовича.

Пріоритетні завдання на 2019 рік:

 •    Забезпечення участі аматорів художньої самодіяльності Семеноярського клубу у культурно-масових заходах.
 • Облаштувати волейбольний майданчик,  дообладнати спортивними елементами майданчик біля Семеноярського клубу.
 • Створити краєзнавчий музей у Семеноярському клубі.

ВІДКРИТІСТЬ ВЛАДИ, РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ.

 Богодухівська  міська рада протягом 2018 року здійснювала свою діяльність, керуючись принципами демократичного самоврядування на місцевому рівні, постійно працювала над забезпеченням ефективності роботи в частині відкритості і прозорості. Відкритість і прозорість діяльності органів міського самоврядування забезпечується через можливість доступу членів міської громади до повної, об’єктивної, достовірної інформації про цю діяльність в обсягах та у порядку, встановлених законом, а також передбачає здійснення громадського контролю і вплив громадськості на формування і реалізацію політики у місті Богодухові через прийняття владними органами та посадовими особами рішень, здійснення ними дій або утримання від них як неправомірних.

Уся робота здійснювалась із дотриманням виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». Протягом року постійно наповнювавсь офіційний портал міської ради. Місцева громада заохочувалась до участі в процесі прийняття рішень, жителі міста  запрошувались до діалогу.

На офіційному порталі міської ради публікувались проекти рішень та рішення міської ради, виконавчого комітету, забезпечувавсь зворотній електронний зв’язок. Таким чином створені умови для прозорості процедури прийняття нормативних документів, забезпечено систематичне та оперативне оприлюднення й оновлення інформації про діяльність міської ради, виконкому та міського голови.

З боку громадськості відчувалась не тільки зацікавленість до роботи міської ради, але й реальний жорстокий  громадський контроль за прийнятими рішеннями виконавчого комітету та міської ради.

Активне використання засобів масової інформації дозволяє значно підвищити інформованість населення, вирішувати проблеми на стадії їх виникнення, при необхідності оперативно вживати відповідних заходів з метою систематичного забезпечення оприлюднення нормативно-правових актів, новин, подяк, анонсів, оголошень апарату міської ради та привітань міського голови  в районній  газеті «Маяк та в газеті «Слобідський край» .

Тісний зв’язок населення з міською радою здійснювався через  взаємодію   квартальних, що представляють інтереси жителів відповідних територій. 26 квартальних на добровільних засадах організовують населення у здійсненні заходів з проведення робіт з благоустрою, озеленення та утримання  в належному стані садиб, дворів, вулиць, місць відпочинку. Також квартальні сприяють депутатам міської ради в організації зустрічей з виборцями, розглядають звернення громадян, ведуть облік населення за віком, місцем роботи і навчання,  надають характеристики, довідки, розносять  повістки, повідомлення про сплату податків та інше.

Міською радою забезпечується право богодухівців  бути присутніми на відкритих засіданнях міської ради та міськвиконкому при обговоренні питань, пов’язаних з розробкою планів економічного та соціального розвитку населених пунктів Богодухівської міської ради, проекту бюджету, проектів міських цільових програм та інших рішень, що представляють суспільний інтерес загальноміського значення.

Підходить до закінчення календарний та фінансовий 2018 рік, насичений плідною роботою працівників міської ради спільно з депутатським корпусом, членами виконавчого комітету, керівниками та трудовими колективами комунальних підприємств, дошкільних навчальних закладів міста. Мабуть, неможливо було б протягом одного року вирішити всі проблеми міста, але ми докладали всіх зусиль, аби місто розвивалось, було чистим, красивим і затишним для кожного його мешканця.

Богодухівська міська рада є членом Асоціації міст України. Цілі та завдання Асоціації зосереджуються на основній ідеї: захисті законних прав та інтересів міст-членів АМУ в органах державної влади. З неї логічно випливають два інших компоненти діяльності: підтримка та розвиток місцевого самоврядування в Україні. Тому працівники міської ради та я особисто відвідував протягом року засідання, семінари, конференції та форуми, що проводилися АМУ. Зустрічі з представниками різних гілок влади дають позитивні результати. Так,  у цьому році губернатор Світлична Юлія Олександрівна двічі  відвідала місто Богодухів та щоразу   надавала фінансову допомогу для   громадян міста і переселенців.

Шановні жителі міста, депутати і запрошені!

У своєму звіті я намагався розкрити не свої особисті досягнення, а підвести підсумок тому, як жило і працювало місто, оскільки, як ви розумієте, одна людина нічого не може зробити. Дякую всім, хто не тільки на словах, а й конкретними справами розбудовує та прикрашає свій будинок, свій двір, вулицю, наше місто, загалом державу.

Я не приховав проблем і недоліків, навпаки. загострив на них увагу, а це означає, що нам є над чим працювати, до чого прагнути.

Досягнення гідного рівня життя громадян нашого міста було і залишається для мене основною метою роботи на посаді міського голови. Вірю, що співпраця однодумців та професіоналів сприятиме забезпеченню економічного та соціального розвитку міста і задоволенню потреб моїх земляків.

Ось і відходить у минуле ще один рік, сповнений надій і тривог, перемог та складних випробувань, подолання перешкод та здійснення планів.

Ми з гідністю витримали усі випробування, разом плідно працювали заради кращого майбутнього рідного Богодухова. Маю надію, що любов до нашого спільного дому, прагнення зробити його кращим буде і надалі слугувати головним пріоритетом на майбутнє.

Новорічне свято — це завжди нові надії і сподівання. Тож нехай всі прикрощі і негаразди залишаться в старому році, а заповітні бажання і мрії обов’язково здійсняться в новому.

Зустрічаючи Новий рік, святкуючи Різдво Христове. побажаємо один одному любові та віри. Подаруємо найдорожче і найцінніше — любов і тепло наших сердець, увагу і турботу нашим близьким і рідним. Хай Різдвяна зірка запалить у наших серцях вогонь віри та любові, надії й оптимізму, наснаги і невичерпної енергії.

З Новим  роком та Різдвом Христовим!

Щиро дякую за увагу!

 

ВІДЕОЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ЗА 2018 РІК