Зупинка транспортного засобу працівниками поліції

Дуже часто водії стають жертвами свавілля поліцейських, які намагаються підзаробити.
Для то, щоб не потрапити на гачок пропонуємо Вам звернути особливу увагу на ст. 35 Закону України «Про Національну поліцію», де наведений виключний перелік підстав, за наявності яких Поліцейський може зупиняти ⚠транспортні засоби:
1) якщо водій порушив ПДР;
2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення,або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення;
4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;
5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів ДТП;
7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;
8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв;
10)працівник поліції зобов’язаний зупинити транспортний засіб за порушення митного законодавства.

При здійсненні зупинки Вашого транспортного засобу поліцейський зобов’язаний повідомити причину зупинки, про що радимо Вам записати на відео або диктофон.
Майте на увазі, при складені поліцейським протоколу адміністративного правопорушення підстава зупинення транспортного засобу повинна співпадати із причиною зупинки, якщо ні — дії патрульного Ви зможете оскаржити та будете переможцем.
Не порушуйте правил дорожнього руху та будьте обізнаними!

Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  — звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п’ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).