Землевпорядні та землеоціночні роботи (ліцензіати)

Орієнтовний перелік суб’єктів господарювання,

які  виконують  землевпорядні та землеоціночні роботи на території Богодухівського району

Назва

Юридична адреса

Контактні телефони

Керівник

Державні підприємства

ДП «Харківський НДП інститут землеустрою» м. Харків,вул.. Космічна,21 (057)701-13-93(057)701-12-97 Директор Євдокименко  Світлана Володимирівна
ХРФ ДП  «Центр державного земельного кадастру» м. Харків, вул.. Короленка,164-й та 5-й поверхи (057)780-78-19(057)780-78-20

(057)760-78-14

Директор Шаповалов Андрій Михайлович
КП  ХОР «Облземпроект» м. Харків, майдан Свободи,3, Держпром, 3-й під’їзд, 5 поверх, кімн.84 (057)717-11-83(057)717-11-84 Директор Каргаполов Ф.П.

Суб’єкти підприємницької діяльності

ФОП Статівка Р.І. Харківський р-н,       с. Комуніст, уч. містечко ХНАУ, буд.38 кв.10 050-774-34-16;093-553-55-83; Статівка Роман Іванович
ПП «АКР-2008» м. Харків 066-350-38-50;099-563-82-50 Заволотько Юлія Станіславівна
ПП «Приватагросервіс»

ПП «Земстройпроект»

м. Харків, вул.. Червоноармійська,8/10«а»

філія, м. Богодухів,

пл.. Червона,7, кв. 3

(057)717-11-12

(057)757-46-88

(05758)3-47-06

Покотило Анатолій Миколайович
ФОП Назаренко Р.О. Харківська область, м.Богодухів,     пл.Червона, 5 офіс 1 (097)82-03-217(050)66-24-530 Назаренко Роман Олександрович
ТОВ «Земтехстандарт» м.. Харків, вул.. Шевченка,327 (057)752-47-75050-881-63-32 Безлєпкін В.О.
ПП «Геомайстер»ПП Суходубов О.І. м. Харків,пр. Жуковського,8 (057)7-190-515(057)720-27-81

050-30-03-879

Суходубов О.І.
ФОП Соловйов В. О. Луганська область, сел.Біловодськ, вул.Радянська, 44 (098)35-20-858 Соловйов   Василь Олександрович.Шитоха Ігор Олександрович

ПП «ЛІК» та  ПП «Юліана» не мають ліцензій чи сертифікатів, необхідних  для проведення робіт.

Повний перелік сертифікованих землевпорядних організацій та більш детальну  інформацію, щодо ліцензування та сертифікації можна переглянути на офіційному сайті Держземагентства.

У громадян існує думка, що органи Держкомзему, приватні проектні землевпорядні організації, державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» – це одне і те ж. Однак необхідно знати, що територіальні органи земельних ресурсів є органами виконавчої влади, а їх спеціалісти мають статус державних службовців, яким згідно Закону України «Про державну службу» заборонено займатися підприємницькою діяльністю.

Згідно статті 26 Закону України «Про землеустрій» розробниками документації із землеустрою є юридичні та фізичні особи, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою відповідно до закону.

У свою чергу землевпорядні організації є суб’єктами підприємницької діяльності і виконують відповідні роботи на платній основі.

Згідно статті 27 Закону України «Про землеустрій» замовники документації із землеустрою за рахунок власних коштів мають право на вибір розробника та укладання з ним договору, якщо інше не передбачено законодавством України.

Фізична або юридична особа має право самостійно обирати підрядника на виконання тих або інших робіт. Замовник самостійно приймає рішення відносно того, до якої організації йому звернутися.

При цьому варто відзначити, що взаємовідносини замовників та розробників документації із землеустрою регулюються законодавством України та письмовою згодою двох або декількох сторін у виді договору. Права та обов’язки розробників документації із землеустрою також закріплені статтею 28 Закону України «Про землеустрій».

Крім цього, стаття 123 Земельного кодексу каже про те, що умови та строки розробки проектів землеустрою по відведенню земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником цих робіт у відповідності з типовим договором. Типовий договір на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки затверджено постановою Кабінетом Міністрів України від 04.03.2004 №266.

При укладанні договору з землевпорядною організацією необхідно звернути увагу на строки виконання робіт та їх оплату. Встановлені строки початку та закінчення робіт (надання послуг) змінюються лише за згодою сторін договору. Якщо така згода досягнута, то нові строки повинні бути вказані в договорі або додатковою угодою до нього.

Згідно статті 28 Закону України «Про землеустрій» у разі невиконання або неналежного виконання умов договору при здійсненні землеустрою, розробники документації із землеустрою несуть відповідальність, передбачену договором та законом. Тому замовник землевпорядної документації вправі розв’язати спірні питання у судовому порядку.

Потрібно обов’язково укладати договори з такими організаціями і проводити остаточну оплату послуг тільки після того, як вони будуть якісно виконані. На жаль, як показує практика, у людей виникає досить багато проблем через те, що вони не укладають договори. Вони платять приватної організації всю суму відразу, а далі самі ходять по установам з документацією, не розуміючи, як її довести до розуму. Тим більше, що Законом «Про землеустрій» визначено термін для розробника документації — 6 місяців, а іноді роблять за 5 років.

Відповідно до п. 4,  ст. 186-1 земельного кодексу, розробник подає на погодження до органу, визначеного в частині першій цієї статті, за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а до органів, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, — завірені ним копії проекту. А отже, повинен виправити зауваження та помилки, якщо такі будуть.

Крім того, новим Законом «Про внесення змін у Закони України «Про топографо-геодезичної і картографічної діяльності» і «Про землеустрій» від 2 липня 2013 року визначається особа, яка професійно займається цією діяльністю. Мова йде про сертифікованих інженерів-геодезистах, які повинні мати вищу освіту за спеціальністю та кваліфікацію в галузі геодезії. Вони будуть нести відповідальність за якість результатів проведених робіт.

А головна порада для громадян, які оформляють документи на землю: потрібно звертатися в спеціалізовані організації з хорошою репутацією