internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
Переглядiв: 38

За порушення виборчого законодавства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність

З 31 грудня 2018 року розпочався виборчий процес чергових виборів Президента України, що відбудуться 31 березня поточного року. Виборча кампанія триває 90 днів.

У зв’язку з викладеним, виникла необхідність роз’яснення норм діючого законодавств щодо видів відповідальності за порушення виборчого законодавства.

Так, адміністративна відповідальність за порушення виборчого законодавства прописана в ст. ст. 212-10, 212-11, 212-12, 212-13, 212-14, 212-15, 212-16, 212-17, 212-18, 212-19, 212-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою покарання у вигляді штрафу від 51 до 3400 гривень.

Більш суворе покарання передбачено Кримінальним кодексом України. Санкції статей, пов’язаних з порушенням виборчого законодавства, що передбачають покарання аж до 10 років позбавлення волі.

Стаття 157. Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача. За дане діяння передбачена відповідальність від обмеження свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, в залежності від тяжкості скоєного правопорушення.

Стаття 158. Фальсифікація виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікація підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи фальсифікація відомостей Державного реєстру виборців. Карається позбавленням волі на строк від 2 до 10 років, в залежності від тяжкості скоєного діяння.

Стаття 158-1. Голосування виборцем на виборчій дільниці більше ніж один раз. За дане діяння передбачена відповідальність від штрафу до позбавлення волі на термін від 5 до 7 років.

Стаття 158-2. Незаконне знищення виборчої документації або документів референдуму. Санкція передбачає покарання від обмеження свободи на строк до 5 років до позбавлення волі на той самий строк.

Стаття 159. Порушення таємниці голосування. За дане діяння передбачена відповідальність від штрафу до позбавлення волі на строк до 3 років.

Стаття 159-1. Порушення порядку фінансування виборчої кампанії кандидата, політичної партії (блоку). Передбачає покарання від обмеження свободи на строк до 3 років.

Стаття 160. Підкуп виборця, учасника референдуму. Підкуп виборців — це заклики голосувати (або не голосувати) за певного кандидата або згадування його імені, яке супроводжується наданням грошей, безкоштовних товарів, послуг і робіт з метою впливу на думку виборця (вручення продовольчих пакетів, подарунків, грошей тощо).

За дане діяння передбачена  відповідальність від штрафу до позбавлення волі на строк до 7 років.

Отже, за порушення виборчих прав громадян України може бути застосовано адміністративну, кримінальну та інші види юридичної відповідальності, що гарантує і забезпечує право кожного громадянина на участь в управлінні державою.

Органи прокуратури наголошують на необхідності дотримання вимог законодавства під час виборчого процесу. Водночас підкреслюю, що правоохоронці залишаються поза політикою і не втручатимуться у сам процес виборів.

Заступник керівника

Дергачівської місцевої прокуратури

молодший радник юстиції                                                                                                                                                                        О. Кушнаренко

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.