buy Windows 10 Key microsoftwarestore Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet

З 1 грудня 2016 року збільшуються прожитковий мінімум та мінімальна заробітна плата

Законом України від 19.05.2016 №1384 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 грудня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у наступному розмірі:

- у місячному — 1600 гривень;

- у погодинному — 9,59 гривні.

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 грудня 2016 року становитиме 1544 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

- дітей віком до 6 років — 1355 гривень;

- дітей віком від 6 до 18 років — 1689 гривень;

- працездатних осіб — 1600 гривень;

- осіб, які втратили працездатність — 1247 гривні.

Звертаємо увагу, що розмір мінімальної заробітної плати впливає на розрахунок єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. З 1 грудня 2016 року розмір мінімального страхового внеску складатиме 352 грн. (1600 грн. х 22%).

Крім того, зміниться максимальний розмір бази нарахування ЄСВ (25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб). З 1 грудня 2016 року він становитиме 40000 грн. (1600 х 25).

Збільшився розмір мінімального страхового внеску

Відповідно до норм Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 грудня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму складає 1600 гривень.

Підвищення соціальних стандартів впливає на розрахунок єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, мінімальний страховий платіж з 1 грудня розраховується із 1600 гривень та не може бути меншим за  352 грн. (1600 грн х 22%) за умови перебування працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.

Також звертаємо увагу платників єдиного податку на збільшення розміру щомісячного страхового внеску з 319 грн. до 352 грн.

Окрім того, повідомляємо про збільшення максимального розміру бази  нарахування  ЄСВ, яка з початку грудня становитиме – 40000 грн. (1600 грн х 25). Таким чином, максимальний страховий платіж становитиме 8800 грн (40000 грн х 22%) або 3364 грн (40000 грн. х 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа.

У громадян залишився місяць, щоб скористатися правом на податкову знижку за наслідками 2015 року

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області нагадує, що право фізичних осіб (резидентів) – платників податку на доходи фізичних осіб,які не є суб’єктами господарювання, на податкову знижку регламенту- ється статтею 166 «Податкова знижка» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Згідно з підпунктом 166.2.1 пункту 166.2 статті 166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами (квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів). При цьому, у зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Нагадуємо, що перелік витрат, які дозволено включати до податкової знижки з урахуванням відповідних обмежень до них, визначений пунктом 166.3 статті 166 ПКУ.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація).

Для отримання податкової знижки за 2015 рік громадяни повинні надати до податкового органу за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку у контролюючому органі) Декларацію до кінця 2016 року за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів від 02.10.2015 №859 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1298/27743).

Актуально для фізичних осіб – підприємців, які обирають «спрощенку»

Новостворена фізична особа – підприємець для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку другої групи повинна подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до закінчення місяця в якому відбулася державна реєстрація.

Заява подається за вибором платника податків:

- особисто або уповноваженою особою;

- надсилається поштою з повідомлення про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умов реєстрації електронного підпису;

- державному реєстратору, як додаток до реєстраційної картки.

Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для другої групи, законодавчо не передбачено перенесення термінів подачі заяви для фізичних осіб – підприємців, які були зареєстровані в останні дні місяця.