Як повідомляти про суттєві зміни у майновому стані

Відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (у відповідності до Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921 грн., тобто 1921 грн.х50 ПМ = 96 050 грн.), зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.
Враховуючи зазначене, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані від продажу автомобіля суб’єкт декларування не подає, оскільки вартість отриманого доходу становить 65000 грн.
У строк, передбачений Законом з моменту купівлі автомобіля, вартість якого перевищує 96050 грн., працівник зобов’язаний подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Також працівниками Сектору наголошено, що внесення змін у повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування не передбачено.

Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  — звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п’ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.