ХТО ЗВІЛЬНЯЄТЬСЯ ВІД СПЛАТИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ЗБОРУ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ

16.06.2020 прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» щодо надання права безоплатної реєстрації особам з інвалідністю та особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Законом встановлено, що адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про:

➖ громадське об’єднання осіб з інвалідністю, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та внутрішньо переміщених осіб;

➖ прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи — підприємця, яка є особою з інвалідністю або особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Також Законом встановлено, що громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та внутрішньо переміщеними особами, а також фізичною особою — підприємцем, яка є особою з інвалідністю або особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, з цих осіб не справляється адміністративний збір за надання відомостей з Єдиного державного реєстру.

Окрім цього, Законом виключено положення про право державних реєстраторів на винагороду за рахунок коштів, отриманих за справляння адміністративного збору за державну реєстрацію у розмірі не менше 10 відсотків адміністративного збору.

Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  — звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п’ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).