Відзначено «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС»

26 квітня 1986 року на ЧАЕС сталася найбільша в історії атомної енергії аварія, яка від внутрішніх детонацій знищила 4-ий блок АЕС, і радіоактивні елементи йоду, стронцію і цезію поширилися на північну частину України, Білорусію, Прибалтику, Польщу, Швецію, Фінляндію й інші країни Европи. З району Чорнобиля евакуйовані 175 тисяч населення; кілька тижнів пізніше евакуйовані діти шкільного віку з Києва й інших населених пунктів. Чорнобильська катастрофа спричинила великі людські жертви. Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі.

Ще й досі ми не можемо сповна оцінити і осмислити наслідки фатального вибуху. Чорнобиль для нас — це 3,3 мільйони чоловік, серед них понад 1 мільйон  дітей, постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це понад 54 тисячі квадратних кілометрів території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця. Більше 350 тисяч людей брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Через атомне пекло, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, пройшли сотні тисяч ліквідаторів. Богодухівщина відрядила багато своїх фахівців: міліціонерів, пожежних, будівельників, медичних працівників — на боротьбу з невідомою та неконтрольованою стихією.

Богодухівський міський голова Микола Голуб, заступник міського голови Ольга Мальована взяли участь в уроці мужності, на який були запрошені  представники громадських організацій «Союз Чорнобиль Богодухівщини», «Ветерани війни-інваліди Чорнобиля» та ліквідатори. Микола Вікторович зазначив: «Нині, ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті, всі вони, виконали свій синівський обов’язок перед рідною землею і перед рідним народом — зупинили розповсюдження катастрофи, унеможливили її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України та інших народів. Ми всі, які живуть нині, їм безмежно вдячні. Низький уклін усім тим, хто ліквідовував наслідки аварії на Чорнобильській атомній станції.»

.

До пам’ятного знаку «Дзвони Чорнобиля» було покладено квіти та вшановано пам’ять ліквідаторів, життя яких  забрав Чорнобиль.