Відзначення 31-ї річниці виведення військ з Афганістану

15 лютого минає 31 рiк з дня виведення радянських військ з Афганістану. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто воював, хто втратив друзів, синів чи батьків. Тридцять перша річниця виведення військ з Афганістану – важлива подія в житті усіх, хто брав участь у тих боях.

За десятилітній період жорстокої війни радянська армія виконувала чимало завдань: охороняла стратегічні об’єкти, вела спільні з урядовими військами бойові дії проти моджахедів, постачала зброю та припаси до країни. 15 травня 1988 року відповідно до Женевської угоди почався перший етап виводу військ із Афганістану. Остаточно війська виведено 15 лютого 1989 року. Людські втрати у цій неоголошеній війні вражаючі. Загинуло майже 15 тисяч солдат та офіцерів радянської армії з них – понад 2 тисячі українських юнаків, 298 зникли без весті. Через афганську війну (1979-1989 рр.) пройшло понад 160 тисяч українців.

Сьогодні, в день річниці виведення радянських військ з Афганістану, перший заступник голови Богодухівської районної державної адміністрації Валентина Зирянова та Богодухівський міський голова Микола Голуб взяли участь в урочисто-траурному заході «Афганська свічка». По закінченні заходу присутні вшанували пам`ять полеглих земляків покладанням квітів до пам`ятника воїнам-інтернаціоаналістам.