В яких випадках оподатковуються аліменти

Оподаткування аліментів регламентовано статтею 165 Податкового кодексу України. Аліменти, отримані за рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених Сімейним кодексом України, не оподатковуються.

Однак, якщо у 2012 році ви отримували аліменти від нерезидентів (тобто іноземних громадян), то повинні сплатити податок з доходів фізичних осіб. Цей дохід оподатковується, як іноземний, з джерел за межами України.

У такому випадку необхідно до 1 травня 2013 року подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, та сплатити податок до бюджету за ставками 15% або 17% в залежності від суми отриманих в звітному місяці доходів (до 10730 грн. – 15%, із суми перевищення – 17%).