В органах Міндоходів можна перевірити правильність нарахованої суми податку на нерухомість

Для цього власникам об’єктів нерухомості треба відвідати органи Міндоходів за місцем реєстрації та провести звірку даних про майно.

Згідно з нормами Податкового кодексу України, не пізніше 1 липня 2013 року власники нерухомості отримають повідомлення про нараховану суму податку. Протягом наступних 60 днів, у випадку незгоди з нарахованою сумою, громадянин може звернутися до Міндоходів з проханням зробити перерахунок.

У повідомленні також вказуватимуться платіжні реквізити, на які потрібно перераховувати кошти.

Здійснити платіж можна в будь-якому відділенні банку чи пошти, а жителі сільської місцевості зможуть сплачувати податок через каси сільських рад.

Фахівці Міндоходів Богодухівщини наголошують, що згідно із податковим законодавством квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 та 250 кв. м. відповідно, не оподатковуються. Податок сплачується лише за ті метри, які перевищують зазначені квадрати. Проте така пільга застосовується тільки до одного з об’єктів житлової нерухомості. Тому платники можуть звернутися до органів Міндоходів за місцем знаходженням нерухомого майна для визначення житла, на яке застосовуватиметься пільга.