internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
Переглядiв: 15

СТАН РОБОТИ ЗІ ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН

 

Богодухівським відділом Дергачівської місцевої прокуратури відповідно до вимог наказу Генеральної прокуратури України «Про організацію діяльності органів прокуратури України з особистого прийому, розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації» та з метою об’єктивного і всебічного встановлення причин надходження звернень до органів прокуратури, покращення стану роботи з питань організації особистого прийому та розгляду звернень, недопущення порушень вимог чинного законодавства, надання оцінки ефективності проведеної роботи вивчено стан організації роботи з розгляду звернень і запитів, особистого прийому та забезпечення доступу до публічної інформації, облікової та виконавської дисципліни під час організації роботи з розгляду звернень протягом 2018 року.

Під час вивчення використано статистичні дані про роботу місцевої прокуратури на вказаному напрямку роботи за 2017 – 2018 роки, наглядові провадження за вирішеними зверненнями, дані первинного обліку роботи прокурора, матеріали щодо висвітлення роботи прокурора у ЗМІ тощо.

Вивченням досліджено та опрацьовано звернення, які надійшли до місцевої прокуратури протягом 12 місяців 2018 року у порівнянні із аналогічним періодом 2017 року у розрізі категорій звернень з урахуванням характеристики загального стану розгляду звернень громадян, динаміки, ґрунтуючись на статистичних даних з одночасним виявленням і аналізом позитивних тенденцій та недоліків в організації роботи на вказаному напрямку. Крім того, в ході вивчення надано оцінку стану додержання вимог Закону України «Про звернення громадян», галузевого наказу та інструкції «Про порядок розгляду звернень та особистого прийому в органах прокуратури України» прокурорами місцевої прокуратури та її відділів, стану ведення діловодства та первинного обліку, ведення особистого прийому та забезпечення доступу до публічної інформації у відділах.

Доцільність вивчення обумовлена необхідністю комплексного підходу, що надасть можливість активно впливати на подальше удосконалення роботи на вказаному напрямку, адже встановлення причинно-наслідкових зв’язків дозволить спрогнозувати динаміку та структуру надходження звернень, на відміну від виключно статистичних показників.

Богодухівським відділом вивчено тенденцію, рівень, структуру, динаміку надходження звернень у 2018 році порівняно з минулим 2017 роком за напрямами прокурорської діяльності (щодо тих, які надійшли, розглянуті, вирішені, задоволені, повторні).

Слід зазначити, що рівень звернень до відділу прокуратури, в 2018 році зменшився,  в порівнянні з 2017 роком, проте не на значний відсоток. Якщо у 2017 до відділу надійшло і розглянуто 148 звернень, то у 2018 році  — 135 звернень, тобто на 13 менше, у зв’язку з чим проглядається тенденція незначного зменшення звернень до відділу прокуратури та їх розгляд, тобто на 1%.

Тенденція зменшення загальної кількості звернень у порівнянні з 2017 роком спостерігається у зв’язку з позбавленням органів прокуратури функції нагляду за додержанням та застосуванням законів і переорієнтування на здійснення функцій, передбачених змінами та доповненнями до Конституції України та Закону України «Про прокуратуру», зміною структури органів прокуратури, а також проведеною серед населення роз’яснювальною роботою через засоби масової інформації та шляхом надання відповідей на звернення з роз’ясненнями права на отримання безоплатної правової допомоги із зазначенням контактних даних відповідних центрів.

Однак, незважаючи на законодавчі зміни та проведену роз’яснювальну роботу щодо повноважень органів прокуратури, громадяни і надалі звертаються до прокуратури  з питань, що не належать до її компетенції.

Така ситуація пов’язана із стійким переконанням заявників про необмежений вплив органів прокуратури на всі існуючі органи з метою вирішення їхніх проблем, а також з некваліфікованим наданням правової допомоги адвокатами.

Більшість звернень стосувалась питань досудового розслідування. Велика кількість  звернень з питань досудового розслідування пов’язана з тим, що органи прокуратури позбавлено повноважень здійснювати перевірки в порядку нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, у зв’язку з чим громадяни вимушені звертатися з будь-яких питань, позиціонуючи викладені доводи як заяви про вчинення кримінальних правопорушень, а правоохоронні органи на виконання вимог кримінального процесуального законодавства зобов’язані реєструвати зазначені заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що, як наслідок, призводить до збільшення надходжень у подальшому звернень та скарг  з питань досудового розслідування.

Також, незначним збільшенням відмітилась тенденція збільшення вирішених оперативними працівниками відділу звернень, оскільки на ряду з                                45 зверненнями у 2017 році, в 2018 таких розглядів 50,  що є на 5 випадків більше, тобто є збільшення на 2%.

Не зміною є тенденція щодо задоволених при вирішенні звернень, у 2017 році при розгляді було задоволено 1 звернення,  у 2018 також було задоволено  1 звернення.

Так, 01.03.2018 до Богодухівського відділу Дергачівської місцевої прокуратури звернулась мешканка міста,  щодо здійснення з її домоволодіння крадіжки та не реагування на даний факт працівниками поліції. За результатами розгляду звернення відділом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення крадіжки та розпочато досудове розслідування кримінального провадження. Слід зазначити, що за результатами досудового розслідування кримінального провадження обвинувального акту направлено до суду.

Аналогічною, та не змінною, є тенденція щодо повторних звернень громадян до відділу прокуратури. Як, у 2017, так і у 2018 випадків надходження повторних звернень не було.

У 2018 році мали випадки розгляду 6 звернень з питань досудового розслідування, які надійшли не від учасників кримінальних проваджень.

Взагалі оперативними працівниками підрозділу дотримується порядок, строк та виконавська дисципліна під час розгляду звернень, якість їх розгляду не викликає питань.

У 2018 році 25 громадян, прийнято на особистому прийомі, що на  30% більше ніж у 2017 – 17 звернень.

Щодо стану організації прийому громадян відповідно до регіональної Програми забезпечення публічної безпеки і порядку та протидії злочинності на території Харківської області на 2018-2019 роки, затвердженої рішенням обласної ради,  щодо систематичного проведення спільних зустрічей з громадськістю та виїзні  прийоми громадян керівниками місцевих прокуратур, територіальних правоохоронних органів та місцевих органів виконавчої влади з метою визначення проблемних питань щодо стану публічної безпеки і порядку на території регіону та визначення заходів щодо їх розв’язання, слід зазначити. Заступником керівника Дергачівської місцевої прокуратури у віддання якої перебуває Богодухівський відділ місцевої прокуратури у 2018 році здійснив 2 виїзних прийоми громадян, які проведено в Кленівській і Хрущово-Микитівській сільських радах, де прийнято вісім громадян, яким надано усні роз’яснення.

Дані щодо особистого прийому громадян заносяться до книг обліку скарг, заяв і звернень, прийнятих на особистому прийомі, безпосередньо кожним з оперативних працівників, якими здійснюється прийом громадян.

Крім іншого, в приміщенні прокуратури, у зручному для громадян місці, розміщена скринька «Для скарг і заяв». Кореспонденція зі скриньки виймається систематично, та на даних звернення ставиться штамп «Із скриньки», вказується дата виїмки, після чого вся кореспонденція передається на реєстрацію та розгляд.

Також, у приміщенні місцевої прокуратури розташовано інформативні стенди, де розміщені необхідні для належної реалізації громадянами свого конституційного права нормативно-правові акти в актуальному стані, графік прийому.

Результати вивчення стану роботи з вирішення звернень і запитів, прийому громадян, забезпечення доступу до публічної інформації у 2018 році обговорені на оперативній нараді при керівнику місцевої прокуратури з прийняттям відповідних заходів направлених на покращення роботи на даному напрямку.

 

Заступник керівника

Дергачівської місцевої прокуратури                              О. Кушнаренко

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.