Що треба знати підприємцю-початківцю

Про основні аспекти, на які треба звернути увагу, розпочинаючи підприємницьку діяльність, розповідає заступник начальника ДПІ у Богодухівському районі Андрій Чорненький:

- Кожен громадянин України має право займатися підприємницькою діяльністю, яка не заборонена законом. Це право закріплено статтею 42 Конституції України. При цьому кожен підприємець-початківець повинен пам’ятати, що перед початком своєї діяльності суб’єкт господарювання повинен оформити  дозвільні  документи, а саме: витяг державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, документи на право розміщення об’єкту торгівлі, сфери послуг, а також  дозволи санепідемстанції, пожежної  охорони та інших служб.

Після державної реєстрації такий платник стає на облік в органі державної податкової служби та зобов’язаний сплачувати податки і збори відповідно до норм  чинного податкового законодавства.

Діяльність без державної реєстрації, у несанкціонованих місцях призводить до ухилення від оподаткування доходів громадян, від чого втрачає місцевий та державний бюджет. Як відомо, за рахунок коштів місцевого бюджету виконуються соціальні програми, виплачується  заробітна  плата  працівникам бюджетних установ та пенсії.

Звертаємо увагу громадян: статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що здійснення господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання, тягне за собою накладення штрафу від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 340 до 1700 гривень із конфіскацією виробленої продукції та знарядь виробництва.

Насамкінець зазначу, що податківці завжди готові роз’яснити правові аспекти тим, хто щиро бажає поповнити армію сумлінних платників. Довідки з питань податкового законодавства можна отримати особисто за адресою: м.Богодухів , вул. Міліцейська,2-а, ЦОПП, або зателефонувавши: 3-33-01.