buy Windows 10 Key microsoftwarestore Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet

ЩО РОБИТИ ПРИ НАПАДІ СОБАКИ

Як вигулювати собаку

Спочатку наведемо основні правила по утриманню собак у місті:

1. Вигул у строго відведених місцях.
  2. Вигул собак обов’язково на повідку.
  3. Для великих, агресивних тварин бійцівських порід — на повідку і в наморднику.

У Київській адміністрації, наприклад, склали спеціальний перелік потенційно небезпечних порід собак. Це, зокрема, деякі бульдоги, вівчарки, доги, тер’єри, ротвейлери. Всього 30 порід, власники яких зобов’язані не тільки одягати на них намордник, але і гуляти на короткому повідку (довжиною не більше 1 м 20 см).

Штраф за порушення правил вигулу собак може досягати 119 гривень. У разі, якщо протягом року господар знову вийшов на прогулянку з собакою без повідка, намордника та в недозволеному місці, його чекає не тільки штраф, але й конфіскація тварини.

Тому не соромтеся звертатися в поліцію (обов’язково з письмовою заявою) на безтурботних господарів небезпечних собак.

Що загрожує господарю, якщо його собака напала на людину

Якщо все ж таки сталося нещастя, то, в залежності від ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, власники собак будуть нести відповідальність, починаючи з адміністративної і закінчуючи кримінальною.

Але постраждалим також обов’язково потрібно пам’ятати: ображати тварину — справа неблагородна і невдячна. Тому, в разі перевищення необхідного самозахисту при нападі собаки, Ви можете отримати у відповідь позов від її господаря про відшкодування матеріальної шкоди.

Якщо собака накинулася на приватному подвір’ї

У випадку, коли конфлікт з твариною стався на приватній території, закон теж буде не на боці постраждалого. До речі, при вході до чужого двору не обов’язково повинна висіти табличка «У дворі злий собака».

Збір доказів є найбільш складною процедурою для тих, хто хоче притягнути до відповідальності господаря тварини, яка нанесла тілесні ушкодження. Адже часто складно довести, який саме пес завдав Вам шкоди. Тому:

1. Постарайтеся відразу ж знайти, записати контакти максимальної кількості свідків, які зможуть підтвердити ситуацію, що сталася.
  2. Максимально докладно опишіть собаку.

Щоб у майбутньому витребувати матеріальну компенсацію в суді, Вам також знадобляться чеки, що свідчать про пройдене лікування. Також можна подавати позов і про моральну шкоду, адже напад собаки може стати серйозним стресом для потерпілого.

Отже, наші поради:

- не провокуйте агресію собак;

- не заходьте на приватну територію, якщо не впевнені, що там безпечно;

- після нападу збирайте контакти свідків та інші докази;

- якомога швидше звертайтеся із заявою в поліцію;

- відшкодовуйте матеріальну і моральну шкоду в суді.

Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  — звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п’ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).