Семінар на тему «Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, в тому числі для інвалідів»

09 жовтня 2019 року в приміщенні Богодухівською районною філією Харківського обласного центру зайнятості проходив семінар на тему «Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, в тому числі для інвалідів». В заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування.

Фахівцями відділу взаємодії з роботодавцями акцентовано увагу на діяльності служби на фоні змін законодавства про зайнятість, ознайомлено присутніх зі станом справ на ринку праці в районі та проінформовано про можливості співпраці з роботодавцями в сучасних умовах.

На заході було обговорено порядок організації оплачуваних громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, порядок їх фінансування згідно з вимогами Закону України «Про зайнятість населення», можливість їх проведення у 2020 році із залученням коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та місцевих бюджетів. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт. З іншого боку, громадські та інші роботи тимчасового характеру є засобом реалізації політики зайнятості населення, що може зняти соціальну напругу на ринку праці, сприяти соціально-економічному розвитку району, а також забезпечити трудову адаптацію безробітних і бути для них джерелом доходу у скрутний з матеріальної точки зору період.

Місцеві органи влади щороку приймають рішення щодо організації громадських робіт, визначають види робіт, роботодавців, за участю яких планується організація таких робіт, та інформують їх про прийняте рішення.

На завершення, організатори заходу подякували присутнім за активну участь у семінарі, висловили впевненість у тому, що подібні зустрічі приносять користь та є ефективним стимулом до подальшої тісної співпраці та вагомих результатів спільних дій.

Учасникам семінару висловлено подяку за участь в заході та запрошено до участі в наступних заходах, які організовує служба зайнятості.