internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
403 Forbidden

Forbidden

You don't have permission to access /gshb999.txt on this server.
Server unable to read htaccess file, denying access to be safe

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Переглядiв: 79

Румунія, Республіка Молдова та Україна провели спільну операцію у сфері протидії митним правопорушенням

 

Відповідно до оперативного плану «Боротьба з незаконним обігом тютюнових виробів — 2016» протягом 15-30 вересня 2016 року митні адміністрації Румунії, Республіки Молдова та України провели митну операцію по боротьбі з незаконним обігом тютюнових виробів.

Заходи були спрямовані на викриття незаконних каналів переміщення тютюнових виробів через українсько-румунську та молдовсько-румунську ділянки кордону автомобільними і залізничними видами транспорту;  встановлення причетних фізичних та юридичних осіб, притягнення таких осіб до відповідальності; а  також удосконалення обміну інформацією між митними органами України, Румунії та Республіки Молдова про підозрілі поставки тютюнових виробів.

«Організація та проведення митницями України, Румунії та Молдови спільних оперативних заходів по боротьбі з незаконним переміщенням тютюнових виробів є важливими», — заявив в. о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан.

«У період з 15 по 30 вересня 2016 року українські митники взяли безпосередню участь у проведенні активної фази спеціальної митної операції», — додав він.

За результатами вжиття посилених заходів контролю за законністю переміщення тютюнових виробів через українсько-румунську ділянку кордону, митницями ДФС у вищевказаний період попереджено 56 спроб незаконного переміщення з митної території України в напрямку Румунії 197,5 тис. шт. цигарок, вартість яких на українському ринку складає близько 160 тис. грн.

Крім того, вилучено 7 транспортних засобів, що безпосередньо використовувались порушниками з метою незаконного переміщення тютюнових виробів шляхом використання спеціально виготовлених сховищ.

Відповідно до інформації, яка надсилалась митними органами Румунії, під час проведення активної фази операції компетентними органами Румунії на українсько-румунській ділянці кордону вилучено 193,3 тис. шт. цигарок та231 кгтютюну для кальянів.

Загалом, спільними зусиллями митних адміністрацій Румунії, Республіки Молдова та України було конфісковано більше 723 тис. цигарок.

Також, внаслідок здійснення обміну оперативною інформацією між митними органами України, Румунії, Сербії та Угорщини з метою забезпечення контролю за поставками тютюнових виробів, що мають ознаки сумнівності, було попереджено спробу незаконного переміщення через угорсько-українську ділянку кордону 12 млн шт. цигарок торгових марок «Marble», «Ashima», «Ashima Slims».

Відповідно до отриманих документів, вказані тютюнові вироби були відправлені з території Сербії на адресу української компанії та переміщувались транзитом територією Румунії. За вказаним фактом розпочато розслідування Європейським офісом по боротьбі з шахрайством (OLAF).   

 

Роман Насіров: Надходження до місцевих бюджетів зросли на 34 млрд гривень

За 9 місяців 2016 року надходження до місцевих бюджетів — більше 104 млрд гривень. Таким чином забезпечено приріст платежів до місцевих бюджетів на 47,4%, або майже на 34 млрд гривень, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

За його словами, у вересні до місцевих бюджетів  сплачено 11,4 млрд грн., що майже на 43% більше від фактичних надходжень у вересні 2015 року.

Серед регіонів за сумою сплати податкових платежів до місцевих бюджетів перше місце посідає Київ. За вересень 2016 року до місцевого бюджету міста Києва надійшло 1,2 млрд гривень.

Роман Насіров додав, що основним бюджетоформуючим платежем для місцевих бюджетів є податок та збір на доходи фізичних осіб: «По податку та збору на доходи фізичних осіб надходження за 9 місяців 2016 року  збільшились на 18,2 млрд  грн. – до 56,4 млрд грн. Це відбулося у тому числі за рахунок легалізації зарплат».

«Крім того, завдяки здійсненню суттєвих кроків для легалізації ринку пального, в тому числі впровадженню Системи електронного адміністрування реалізації пального, надходження акцизного податку з реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів склали 8,6 млрд гривень. Таким чином, приріст платежів становить 3 млрд гривень», – додав Роман Насіров.  

 

 

Роман Насіров зустрівся з делегацією Міністерства митниці і торгівлі Турецької Республіки

Актуальні питання та напрями розвитку співпраці між митними органами України та Туреччини обговорювалися під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова з делегацією Міністерства митниці і торгівлі Турецької Республіки 10 жовтня 2016 року.

«Наша спільна мета – створити комфортні умови для українського та турецького бізнесу шляхом надання якісних послуг та подальшого удосконалення митних процедур», — наголосив Роман Насіров.

Він зазначив, що товарообіг між Україною та Туреччиною з початку 2016 року склав понад 2 млрд. дол. США, з яких 1,4 млрд. дол. США  – це експорт, а  667 млн. дол. США – імпорт.

«Переконаний, що країни, які мають великий товарообіг і ще більший потенціал до розвитку торговельно-економічних відносин, мають значно активніше співпрацювати у митній сфері», — наголосив Голова ДФС.

Так, за останній період Державною фіскальною службою проведена значна робота з реформування митних органів та спрощення митних процедур. До цього процесу ДФС активно залучає іноземних партнерів, зокрема з Митної та прикордонної служби США, МВФ та ЄС. І в цьому контексті також важливий розвиток співпраці між митними органами України та Туреччини.

За словами Романа Насірова, турецька сторона вже надала проекти міжвідомчих документів, які спрямовані на посилення взаємодії митних органів двох країн та створення сприятливих умов для діяльності бізнесу України та Туреччини.

Наразі, обговорюються питання обміну попередньою інформацією  між митними відомствами двох країн, співробітництво у сфері обміну митною статистичною інформацією.

«Ми маємо також гарні передумови для активної співпраці в рамках Всесвітньої митної організації та Організації Чорноморського Економічного Співробітництва. Більш того, нові перспективи відкриваються у зв’язку із започаткуванням у серпні 2016 року Регіонального кінологічного центру Всесвітньої митної організації в м. Хмельницький», — підкреслив Голова ДФС.

 

У ДФС відбувся семінар-тренінг з питань електронного декларування

За ініціативою Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом та за участі представників Національного агентства з питань запобігання корупції для працівників апарату та територіальних органів ДФС проведено семінар-тренінг з питань електронного декларування.

Під час семінару працівникам фіскальної служби презентували механізм та процедури заповнення електронних декларацій, а також надали конкретні приклади щодо електронного декларування. Про це повідомила директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС Тетяна Пажитнова.

«Сподіваюсь, що цей електронний семінар може бути використаний кадровими службами територіальних органів в подальшій роботі. Звертаю також увагу на те, що термін подачі електронних декларацій для осіб, які займають посади категорії «Б», спливає 30 жовтня 2016 року, а з нового року під електронне декларування підпадають абсолютно всі працівники Державної фіскальної служби України», — зазначила Тетяна Пажитнова.

У свою чергу представники НАЗК акцентували увагу на важливих новелах системи електронного декларування, розповіли про обсяги декларування і відповідальність декларантів за неподання декларації, продемонстрували як декларант зможе самостійно заповнити свою декларацію з допомогою особистого електронного ключа та розповіли про деякі особливості декларування у цьому році.

По закінченню семінару-тренінгу представники Національного агентства з питань запобігання корупції відповіли на найбільш типові запитання учасників семінару.

 

Представники Міжнародних програм США відвідали семінари ДФС щодо ідентифікації товарів подвійного призначення

Представники Програми Державного Департаменту США з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) та Міжнародної програми Департаменту енергетики США з експортного контролю в галузі нерозповсюдження ядерної зброї (INECP) відвідали з ознайомчим візитом Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.

У ході візиту гості ознайомилися з процесом спеціальної та спеціалізованої підготовки, що здійснюється у Департаменті, а також зі структурою Департаменту, його матеріально-технічною базою, кінологічним навчально-тренувальним комплексом та роботою кінологічних команд.

Представники Міжнародних програм США як спостерігачі відвідали семінар «Державний експортний контроль. Ідентифікація товарів подвійного використання (СІТ)», зустрілися з викладачами курсу та керівництвом департаменту, обговорили питання співпраці, поточні та майбутні напрями діяльності.

Міжнародні експерти, зокрема, відзначили зусилля фахівців департаменту щодо запровадження та подальшого розвитку навчальної програми з ідентифікації товарів подвійного використання. Адже це сприяє покращенню здатності митників ДФС виявляти та вилучати незаконні товари, які можуть використовуватися в програмах створення зброї масового ураження, та забезпечувати виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань у сфері нерозповсюдження ЗМУ.

Сторонами досягнуто домовленостей щодо подальших напрямів і форм співпраці.

Нагадаємо, експерти програм EXBS та INECP у взаємодії з ДФС працюють над розробкою та реалізацією спеціалізованого курсу та семінарів з ідентифікації товарів подвійного використання для працівників митниць більше десяти років.

Цей курс успішно інтегровано в програму спецпідготовки Департаменту і удосконалюється з кожним роком, що сприяє підвищенню рівня професійної компетентності працівників митниць ДФС.

 

 Внутрішньою безпекою ДФС під час одержання хабара затримано працівника ГУ ДФС в Одеській області

Співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки ДФС України, управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС в Одеській області та Генеральної прокуратури України затримано «на гарячому» працівника відділу викриття кримінальних правопорушень в митній сфері оперативного управління ГУ ДФС в Одеській області, який вимагав у підприємця хабар за неперешкоджання здійсненню митного оформлення товарів на Одеській митниці ДФС.

Хабарника затримано під час отримання частини коштів в сумі 65 тис. гривень. Встановлено, що першу частину неправомірної вигоди він отримав раніше.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України). 

 

Підсумки роботи Енергетичної митниці ДФС у напрямку боротьби з митними правопорушеннями за 9 місяців 2016 р.

З початку поточного року Енергетичною митницею ДФС заведено 62 справи щодо порушення митних правил.

За попередньою оцінкою вартість предметів порушення митних правил (далі – ПМП) складає 15552520 грн., у тому числі за однією зі справ стосовно ПМП фактично вилучено предмет правопорушення (паливо моторне альтернативне) на суму 2 105 722 гривень. Вартість предметів ПМП за 15 адміністративними справами, порушеними за ознаками статті 472 Митного кодексу України (недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення), визначатиметься додатково в ході провадження.

З початку року Енергетичною митницею ДФС розглянуто 7 справстосовно ПМП та притягнуто до відповідальності винних осіб із накладенням штрафів на загальну суму понад 34 млн. гривень.

У тому ж звітному періоді митницею підготовлено та направлено до Слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС 6 повідомлень щодо протиправних діянь, що містять ознаки злочину, передбаченого статтею 212 КК України (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

Крім того, за результатами роботи митниці протягом року 18 справ на суму майже 4 млн. грн. передано до суду. За однією зі справ судом прийнято постанову про конфіскацію товару на суму37 279 грн. та накладення штрафу на аналогічну суму.

 

 

Співробітниками податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС вилучено тютюнових виробів на орієнтовну суму 7,56 млн. гривень

 

Нещодавно співробітниками міжрегіонального оперативного управління Офісу великих платників податків ДФС спільно з колегами слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС за участі співробітників управління активних заходів ГОУ ДФС України та ОУ ГУ ДФС у м. Києві, Міжвідомчого цільового центру з попередження та виявлення порушень законодавства з питань державної та митної справи у рамках заходів «Акциз-2016» проведено слідчо-оперативні дії (обшук).

У рамках кримінального провадження, що внесене до ЄРДР 27.07.2016 за ч. 3 ст. 212 КК України, за фактом ухилення від сплати податків службовими особами підприємства, які в період 2014 року, внаслідок документального оформлення безтоварних фінансово-господарських операцій щодо продажу тютюнових виробів умисно ухилились від сплати податків на загальну суму 43 602 357 гривень.

Крім того, під час досудового слідства встановлено факти, що свідчать про ухилення від сплати податків службовими особами, шляхом оформлення операції з продажу суб’єктам господарювання тютюнових виробів зі складанням формальних (недостовірних) документів з подальшим їх відображенням у податковому обліку підприємства, за відсутності факту реалізації товару чи послуг.

Так, згідно з наявною інформацію підприємство здійснювало та продовжує здійснювати до цього часу відпуск оптових партій тютюнових виробів зі складських приміщень, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання оптових партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів. При цьому, реалізація оптових партій тютюнових виробів здійснюється як суб’єктам господарської діяльності реального сектору економіки, так і суб’єктам господарювання з ознаками «фіктивності».

Необліковані товарні залишки продукції (тютюнових виробів), що утворились внаслідок документального оформлення підприємством безтоварних операції з реалізації виробів, службовими особами підприємства за попередньою змовою з невстановленими особами, реалізуються за готівку на території України, без відповідного відображення у податковому та бухгалтерському обліках, використовуючи для зберігання та накопичування продукції окремі приміщення.

05 жовтня 2016 року з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення на виконання ухвал Шевченківського районного суду м. Києва проведено слідчо-оперативні дії (обшуки), за результати яких вилучено тютюнових виробів у кількості 448 448 пачок на суму майже 7,56 млн. гривень.

Також, у ході слідчих дій відібрано зразки тютюнових виробів, виявлено та вилучено первинні фінансово-господарські документи, товарно-транспортні накладні, печатки, жорсткі диски.

 

Понад 2 тисячі суб’єктів ЗЕД виявили бажання обслуговуватися в зоні діяльності Волинської митниці ДФС

Протягом дев’яти місяців 2016 року про своє бажання обслуговуватися в зоні діяльності Волинської митниці ДФС заявили 2318 суб’єктів ЗЕД.  За цей час активно здійснювали діяльність та проходили митні формальності 859 представників бізнесу.

Суттєво спростити проходження митних формальностей представники бізнесу можуть, отримавши статус Уповноваженого економічного оператора (УЕО), -звертають увагу у Волинській митниці ДФС.

Суб’єкти ЗЕД повинні врахувати, що в недалекому майбутньому інститут уповноваженого економічного оператора (УЕО) буде майже аналогічним тому, що функціонує в ЄС, оскільки погоджений Кабінетом Міністрів України відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді України за № 4777 від 03.06.2016.

 «Законопроект передбачає, що суб’єкти ЗЕД, котрі матимуть статус Уповноваженого економічного оператора, проходитимуть митні формальності на українській митниці згідно європейських стандартів. Ухвалення законопроекту стане одним із етапів адаптації українського митного законодавства до митного законодавства ЄС, що значно покращить якість обслуговування на митниці шляхом спрощення митних формальностей», — зазначає в.о. начальника Волинської митниці ДФС Віктор  Кривіцький .

Як розповів керівник Волинської митниці ДФС, до складу робочої групи, яка розробляла законопроект, увійшли фахівці ДФС, представники Мінфіну та бізнесу.

«А це означає, що законопроект враховує як інтереси держави, так і побажання бізнесу. Він передбачає імплементацію в Україні інституту УЕО на засадах, аналогічних існуючим в ЄС з урахуванням положень Митного кодексу ЄС, який набрав чинності з 1 червня 2016 року», — наголошує в.о. начальника Волинської митниці ДФС Віктор  Кривіцький .

Довідково: Реалізація норм законопроекту дозволить уповноваженим економічним операторам застосовувати в процесі своєї діяльності такі спрощені митні процедури:

·         уповноважений вантажовідправник/вантажоодержувач;

·         митне оформлення за місцезнаходженням;

·         процедура спрощеного декларування;

·         зниження гарантійної суми при застосуванні загальної фінансової гарантії тощо, що є аналогічними до європейських спрощень.

Окрім того, законопроектом передбачено запровадження обов’язкового подання короткої ввізної декларації при ввезенні товарів на митну територію України, та обов’язкового обліку осіб (резидентів та нерезидентів), які при провадженні своєї діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством України з питань державної митної справи.

 

Сервісом «Єдине вікно» на Волинській митниці ДФС щоденно користується 4-5 суб’єктів ЗЕД

Щонайменше 4-5 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності щоденно здійснюють митне оформлення вантажів за посередництвом «Єдиного вікна», яке діє в зоні обслуговування Волинської митниці ДФС з серпня 2016 року.

Серед очевидних переваг цього сучасного сервісу – подання документів лише один раз в електронному вигляді і мінімум часових витрат.

«Час на ухвалення рішення контролюючим органом щодо здійснення відповідного виду контролю при ввезені товару через «Єдине вікно» лише 4 робочі години.  Якщо протягом 4 робочих годин з моменту отримання електронного повідомлення і необхідних сканів документів від клієнта рішення щодо завершення відповідного виду контролю товарів не винесено, то воно приймається автоматично, тобто за так званою «мовчазною згодою».  Відповідно, інформація вноситься в систему автоматично.  Це рішення є підставою для завершення митного контролю та митного оформлення товарів», — розповів керівник.

Нагадаємо, що в рамках реформування митниці з 1 серпня 2016 року запроваджено електронний сервіс «Єдине вікно», який передбачає  взаємодію митниць, всіх контролюючих органів, що здійснюють санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний та радіологічний контроль товарів та підприємств у єдиній електронній системі.

«Запровадження «єдиного вікна», а, відповідно, і спрощення бюрократичних процедур, та повна автоматизація процесів інформаційного обміну є одним із кроків, покликаних створити комфортні умови для проходження митного контролю та суттєво підвищити ефективність роботи митниці», — підкреслив Віктор Кривіцький.

 

 

Ключі електронного цифрового підпису вже отримали майже 6 тисяч платників Донеччини

Протягом 9 місяців 2016 року у відокремлених підрозділах Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України 5929 платників Донецької області отримали безкоштовні ключі  електронного цифрового підпису.

Найчастіше безкоштовними послугами з отримання ключів користуються платники-фізичні особи. Так, з початку року ключі  електронного цифрового підпису отримали понад 3,5 тис. фізичних осіб та майже 2,4 тис. юридичних осіб.

Серед платників Донеччини набуває популярності сервіс «Електронний кабінет платника податків». За дев’ять місяців поточного року користувачами Електронного кабінету стали понад 5 тис. платників Донецької області.

Через сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлену версію) платники мають можливість подавати звітність, листуватись з органом ДФС в електронному вигляді, отримувати інформацію із реєстрів, бланки звітності, контактні дані та адреси центрів обслуговування тощо. Оновлений сервіс надає можливість платнику працювати у режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення.

Нагадаємо, що переглянути відео інструкцію з користування сервісом «Електронний кабінет платника податків» можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланнямhttp://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materi/2964.html

 

Донецька митниця ДФС: майже півсотні протоколів про порушення митних правил

Протягом дев’яти місяців 2016 року Донецькою митницею ДФС виявлено та задокументовано 47 порушень митних правил, що на 23 порушення митних правил більше, ніж за відповідний період минулого року.

         Аналіз правопорушень свідчить, що найбільш поширеними порушеннями митних правил є: 

-         зберігання товарів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю;

-          порушення строків транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу на митну територію України.

Донецькою митницею спільно з правоохоронними органами області продовжується робота в напрямку протидії порушенням митного законодавства України. Так, за звітний період співробітниками управління боротьби з митними правопорушеннями Донецької митниці ДФС спільно з представниками правоохоронних та контролюючих органів проведено 18 заходів, що в 4,5 рази більше ніж за відповідний період 2015 року. Результатом проведеної роботи стало виявлення 16 порушень митних правил з реально вилученими предметами на суму більше 35 тис. гривень.

         За звітний період фактів незаконного переміщення наркотичних і психотропних речовин, прекурсорів, зброї та набоїв, а також культурних цінностей не виявлено.

Активно ведеться аналітично-пошукова робота і у напрямку взаємодії з уповноваженими  митними органами іноземних держав. Так, за минулий період до Грузії, країн СНД та ЄС направлено 9 запитів на автентичність поданих до митниці документів для здійснення митного оформлення товарів.

Протягом дев’яти місяців 2016 року Донецькою митницею ДФС перераховано до Державного бюджету України штрафних санкцій за порушення митного законодавства на загальну суму більше 215 тис. грн., що на 60% перевищує показники минулого року.

 

Донеччина: на підтримку армії мобілізовано понад 346 млн. гривень

За січень-вересень 2016 року мешканці Донецької області на підтримку обороноздатності держави спрямували понад 346 млн. грн. військового збору. Середньомісячний показник надходжень у 2016 році складає понад 38 млн. грн., натомість у минулому році цей показник по області був на рівні лише      33 млн. грн. на місяць, тобто на 5 млн. грн. менше. Крім того, сплата військового збору продовжує постійно зростати.

Такий ріст надходжень військового збору до державного бюджету країни, насамперед, зумовлений підвищенням рівня заробітних плат та пенсій, від чого напряму залежить сплата зазначеного податку. Але й не менш важливу роль у надходженнях до бюджету відіграє сумлінне ставлення платників податків до своїх обов’язків.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри, доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), та низки інших, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

 

Майже 55% податкових надходжень Донецької області — це податок на доходи фізичних осіб

Саме тому, одним з основних напрямів роботи фіскальних органів Донеччини є робота, направлена на легалізацію трудових відносин. Також, фахівцями області постійно проводяться заходи з роботодавцями щодо підвищення соціальних стандартів та рівня заробітних плат у регіоні, від чого напряму залежать надходження податку на доходи фізичних осіб.

Так за дев’ять місяців 2016 року до зведеного бюджету країни надійшло  4 мільярда 977 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Приріст надходжень зазначеного податку, за відповідний період минулого року, складає 42% або 1,47 млрд. гривень.

Чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме понад 1,27 млрд. гривень, спрямовано до Державного бюджету країни.

Відповідно, 75% від загальної суми надходжень поповнили місцеву казну області на 3,7 млрд. грн., а це значна підтримка у фінансуванні місцевих громад для розвитку заходів держави у соціальній сфері.

 

На Житомирщині з початку року до бюджету направлено майже 2,0 млрд. грн. єдиного внеску

Протягом січня-вересня поточного року Головним управлінням ДФС в Житомирській області забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі майже 2,0 млрд.грн.

Виконання індикативного показника склало 104,1 %. Додатково надійшло понад 78 млн.грн.

Зокрема, у вересні цього року надійшло майже 235,3 млн.грн. єдиного внеску, що майже на 26 млн.грн. перевищує планові показники.

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року знижено середню ставку нарахованого до сплати єдиного соціального внеску із 41% до 22%, та скасовано відрахування ЄСВ для працівників, яке складало 3,6 відсотка.

Завдяки своєчасній сплаті єдиного соціального внеску громадянам гарантується  пенсійне забезпечення, право на соціальний захист у разі нещасних випадків чи професійних захворювань, безробіття та інші виплати.

 

Закарпатські митники знову вилучили партії лісоматеріалів вартістю понад 170 тис. грн

Закарпатської митниці ДФС знову склали ряд протоколів щодо вилучення лісоматеріалів, які переміщувались за кордон через митний пост «Залізничний».

Аналізуючи товаросупровідні документи, подані до митного органу підприємствами, що працюють у Київській та Тернопільській областях, відповідно до яких в Угорщину та Словаччину експортувались лісоматеріали з різних порід деревини, працівники митного органу ДФС виявили чимало розбіжностей. Зокрема, встановлено невідповідності зазначеної в документах ваги до фактичної, геометричних розмірів, об’єму та вартості товарів.

Під час проведення митного контролю та огляду вантажу Закарпатська митниця ДФС залучала експерта, який підтвердив зазначені невідповідності в товаросупровідних документах.

Таким чином службові особи підприємств, які несуть відповідальність за достовірність інформації в поданих ними документах, подали органу ДФС як підстави для переміщення в режимі «експорт» партії лісоматеріалів документи, що містять неправдиві відомості. Цей факт, відповідно до митного законодавства, має ознаки порушення митних правил передбачених ч.1 статті  483  МК України, що зумовило складання протоколів про вилучення понад 378 куб. м. лісоматеріалів на загальну суму 170,3 тис. грн.

 

Закарпатська митниця забезпечила до бюджету понад 2,1 млрд грн митних платежів

Протягом  дев’яти місяців 2016 року Закарпатською митницею ДФС  перераховано до Державного бюджету 2 млрд 130,3 млн грн митних платежів. Ця сума більша від надходжень за аналогічний період 2015-го на 166,3 млн грн. Водночас загальні обсяги перерахувань вересня поточного року є більшими відносно вересня минулого року на 12,4%.

Варто зазначити, що фактичні середньоденні перерахування у вересні цього року становили 11,8 млн грн.

У відомстві інформують, що 47,8% здійснених перерахувань, виконали найбільші 20 платників, які здійснювали протягом вересня 2016 року зовнішньоекономічні операції в зоні діяльності Закарпатської митниці ДФС. Зокрема, вони сплатили 149,5 млн грн.

Крім того, позитивна динаміка у надходженнях забезпечена, зокрема, за рахунок додаткових надходжень від коригування митної вартості – на 4,1 млн грн, донарахувань за напрямом класифікації товарів – 0,2 млн грн, контролю за правильністю декларування країни походження товару – 0,12 млн грн.

Фахівці Закарпатської митниці ДФС акцентують, що пріоритети у діяльності митного органу спрямовані на вирішення двох основних завдань – охорона національних інтересів та контроль за рухом товарів через митний кордон. Адже від того, наскільки ефективно митниця виконує покладені на неї завдання, залежить збільшення надходжень до Державного бюджету України та прискорення міжнародної торгівлі.

 

Банківські проценти запоріжців збагатили держбюджет на понад 40 мільйонів

Проценти за банківськими депозитами працюють не тільки на вкладників, але й на державу. Податок на виплачені відсотки йде до казни держави, його ставка становить 18%.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, завдяки такій нормі Податкового Кодексу від банківських вкладів запоріжців з початку року бюджет отримав 41,2 мільйона гривень ПДФО з доходу у вигляді процентів. При цьому прогнозний показник перевищено майже на 9 відсотків, що складає 3,4 мільйона гривень.

Найбільші суми перерахували банківські та кредитні установи м. Запоріжжя – понад 31 мільйон, а саме: Олександрівського району – 13,3 мільйона, Вознесенівського і Дніпровського – по 5 мільйонів, Шевченківського – 4 мільйони, 2,3 мільйона надійшло у Комунарському, майже мільйон – у Хортицькому, 412 тисяч – у Заводському районі. Значними є надходження у м. Мелітополь та районі – понад 3 мільйони, у Бердянську і районі сплачено 2 мільйони, у м. Енергодар – близько 1 мільйона гривень.

Зазначимо, що згідно з Податковим кодексом України податкові агенти – банки, кредитні спілки, які нараховують доходи у вигляді процентів, у податковому розрахунку відображають загальну суму нарахованих доходів та загальну суму утриманого з них податку.

При цьому у податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремого банківського вкладного, депозитного або поточного рахунку, вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу – платника податку, якій нарахо

 

Івано-Франківською митницею ДФС проведено зустріч з експортерами товарів до країн Європейського Союзу

Метою проведення зустрічі було обговорення питання спрощення та прискорення митного оформлення товарів, що експортуються з України на умовах вільної торгівлі, використовуючи інститут схваленого експортера при визначенні преференційного походження товарів.

На початку зустрічі в.о. начальника Івано-Франківської митниці Левко Прокіпчук нагадав, що з 1 січня 2016 року впроваджено економічну частину Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Одним із ключових моментів положень цієї Угоди  є поступове створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. Кожна сторона зменшує або скасовує мито на товари, що походять з іншої сторони, відповідно до Графіків. 

Для застосування тарифних преференцій митницями ДФС розпочато надання сертифікатів походження форми «EUR.1». Так, з початку року Івано-Франківською митницею ДФС видано 1 070 таких сертифікатів. 

Окрім цього, для отримання тарифних преференцій в країнах ЄС український експортер має змогу без оформлення сертифіката походження  EUR.1 самостійно декларувати походження товарів на товаросупровідних документах без залучення митниці шляхом отримання статусу схваленого експортера.

На даний час Івано-Франківською митницею ДФС вже видано 2 інформаційні аркуші, які підтверджують статус уповноваженого (схваленого) експортера. Цією можливістю скористались такі підприємства Прикарпаття як ПАТ “Івано-Франківськцемент” і ТОВ “Або-Мікс”, а на розгляді у митниці перебувають заяви ще 2 підприємств.

Заступник начальника відділу адміністрування митних платежів Оксана Дякун проінформувала присутніх щодо порядку отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера та охарактеризувала переваги для бізнесу.

В цілому сторони дійшли згоди, що впровадження в Україні інституту схваленого експортера при визначенні походження товарів забезпечить підтримку та прискорення процедури експорту товарів українського походження на ринки країн ЄС, а також застосування тарифних преференцій (пільговий режим оподаткування) до товарів українського походження на європейському ринку.

 

На Прикарпатті сплачено майже 1,8 мільярдів гривень єдиного внеску

За  січень — вересень 2016 року платники Івано-Франківщини сплатили 1767,8 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  що на 98,4 млн. грн. більше за очікувані показники.  Про це повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

За словами податківців, від суб’єктів господарювання з зарплати найманих працівників сплатили 1571,9 млн.грн., з виплат грошового забезпечення військовослужбовців надійшло 100,7 млн.грн.,  відрахування від підприємців – фізичних осіб склали 92,1  млн.грн.

Нагадаємо, що з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованого доходу найманим працівникам у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

 

За серпень в електронному вигляді прозвітували 89,7% платників податків Київщини

Звітність в електронному вигляді за серпень до територіальних органів ГУ ДФС у Київській області подали 99,4% платників податку на додану вартість та 86,8% платників акцизного податку (за серпень 2015 року – 70,4%).

Декларацію з податку на прибуток підприємства за І півріччя в електронному вигляді подали 97% платників (за І півріччя 2015 року – 75,5%), декларацію платника єдиного податку — 50,2% платників.

Станом на 1 жовтня свої доходи за 2015 рік задекларували 17,7 тисяч громадян.

 

Через пункт пропуску «Бориспіль» намагалися незаконно провезти 170 кг тютюну для кальянів

Троє громадян, що прямували з Туреччини до України одним авіарейсом, намагалися незаконно провезти на митну територію України тютюн для кальянів.

Двоє громадян Туреччини самостійно обрали для проходження митного контролю «зелений коридор», чим заявили, що переміщувані ним товари (предмети) не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

Під час вибіркового митного контролю, після перетину громадянами „білої лінії”, що позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”, у багажі громадян, які були родичами, виявлено 74 кг тютюну торгової марки «Serbetli», в паперових пачках різного кольору з різними смаковими добавками. При тому, що відповідно до митного законодавства, один пасажир, який досягнув 18-літнього віку, має право провозити 250 г тютюну.

Також під час проходженням необхідних формальностей, в багажному відділенні терміналу аеропорту “Бориспіль”, в чотирьох валізах, які належали нашому співвітчизнику, що прямував транзитом до Харкова, виявлено 95,5 кг тютюну (191 пачка тютюну з різними ароматами).

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадяни не оформлювали та не подавали. Товари (предмети), ввезення яких здійснили громадяни, належать до категорії товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України відповідно статей 376, 378 Митного Кодексу України. Тому митниками пропущено тільки по 250 грамів тютюну на особу, а інший тютюн вилучено до винесення судом рішення у справах.

 

У вересні по Київській митниці ДФС заведено 66 справ про порушення митних правил

За попередньою оцінкою вартість предметів порушення митних правил складає 34,2 млн. гривень. Реально вилучені предмети у 40 справах на суму 2,2 млн. гривень. При цьому, ще в 10 справах про порушення митних правил вартість предметів правопорушення буде встановлено після проведення товарознавчої експертизи.

Типовими предметами правопорушення в основному були валютні цінності та різноманітні промислові товари, зокрема мобільні телефони.

У вересні митницею розглянуто 4 справи про порушення митних правил та накладено штраф на 78,7 тис. гривень. До суду направлено 44 справи на  66,5 млн. гривень.

Держбюджет отримав від стягнення штрафів та реалізації конфіскованого майна (в тому числі валюти), виконання мирових угод, тощо 3,8 млн. гривень.

Співробітниками  митниці виявлено 4 факти незаконного переміщення  наркотичних засобів та психотропних речовин, складені протоколи про порушення митних правил та направлено повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення до органів МВС України. Вилучені наркотичні засоби:  кодеїн — 40 табл., трамадол – 12 табл., психотропні речовини – альпразолам – 32 табл., золпідем – 10 табл.,   хлордіазепоксид – 80 таблеток.

Всього у вересні підготовлено та направлено до Управління Служби безпеки України в Київській області та органів внутрішніх справ 8 повідомлень про протиправні діяння, що містять ознаки кримінального правопорушення.

У вересні  через Департамент боротьби з митними правопорушеннями направлено 7 запитів до митних органів іноземних держав (Італії, Великобританії, Латвії, Пакистану, РФ та Азербайджану).

 

Операція «РУБІЖ-2016»

На виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства ДФС організовано на період з 01.01.2016 по 31.12.2016 року проведення операції «Рубіж-2016».

 Митницею у період проведення операції «Рубіж – 2016» порушено 113 справ про порушення митних правил на суму 28 030 069 грн.

 Упродовж проведення операції «Рубіж – 2016» робочою групою ініційовано проведення 41 митних оглядів.

 Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає 3 182.89 тис. грн.

 

Бізнес Кіровоградської області направив на соціальні виплати майже 1,5 мільярди гривень ЄСВ

Саме таку суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхуванняспрямували суб’єкти господарювання Кіровоградської області до бюджету у січні-вересні поточного року.Прогнозні показники виконанні на 104,8відс., додатково надійшло 67,8 млн.гривень.

За словами в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Тетяни Гавренкової, у вересні поточного року платниками сплачено 170,8 млн. гривень ЄСВ, що на 14,9 млн. гривень більше встановленого завдання. Виконання індикативних показників за даний період становить 109,5 відсотків.

Єдиний соціальний внесок є основним джерелом соціальних виплат на фінансування державних гарантій для незахищених верств населення. Саме тому для податківців нашої області одним із головних пріоритетів роботи є стабільність і повнота акумуляції до бюджету саме цього платежу.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.

 

Щодо боротьби з корупцією в органах ДФС Кіровоградщини

За січень-вересень 2016 року співробітниками відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено 317профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

З початку року проведено 59 перевірок відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області, за наслідками яких внесено 14 подань, для вжиття заходів реагування, в наслідок чого притягнуто до відповідальності 9 посадових осіб. До правоохоронних органів направлено 18 матеріалів перевірок.

За матеріалами відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС в області правоохоронними органами відкрито 8 кримінальних проваджень, а саме, за ч.2 ст.364 КК України – 4, за ч.3 ст.365КК України - 1, за ч.3 ст.368 КК України – 2 та за ч.1 ст.366 КК України – 1.

За участю співробітників відділу внутрішньої безпеки викрито факти порушень митного та податкового законодавства суб’єктами господарювання, внаслідок чого до державного бюджету донараховано 15,4 млн. грн. та 6,9 млн. грн. відповідно.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що у випадку якщо хтось володіє інформацією про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, факти корупції чи зловживання службовим становищем працівниками податкової інспекції, міліції чи митної служби, необхідно звертатися на телефон антикорупційного сервісу «Пульс» — (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

 

Оперативники Луганщини припинили діяльність 2 конвертаційних центрів з обігом грошових коштів понад 288 млн грн

Співробітники оперативного управління ГУ ДФС у Луганській області за січень-вересень 2016 року ліквідували діяльність 4 підпільних виробництв лікеро-горілчаних виробів, базу накопичення паливно-мастильних матеріалів та нелегальний трубопровід для перекачування ПММ.

За результатами проведених заходів, з незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на 6,8 млн грн. З них: 2,7 млн грн – паливно-мастильні матеріали, 1,6 млн грн – транспортні засоби, 1,1 млн грн – алкогольні напої, 722 тис.грн – тютюнові вироби, 582,6 тис. грн – спирт.

За зібраними оперативниками фіскальної служби Луганщини матеріалами розпочато 58 кримінальних проваджень, у тому числі за тяжкими кримінальними правопорушеннями – 35.

Закінчено досудове розслідування та направлено до суду 13 кримінальних проваджень.

За 9 місяців поточного року відшкодовано завданих державі збитків у закінчених кримінальних провадженнях на суму 15,1 млн грн.

Накладено арешт на майно та активи у сумі 9,8 млн грн.

Крім того, податківці припинили діяльність 2 «конвертаційних» центрів міжрегіонального характеру. Загальний обсяг незаконно проконвертованих «центрами» грошових коштів склав понад 288 млн грн, сума незаконно сформованого податкового кредиту склала понад 48 млн грн ПДВ.

 

Майже мільярд гривень митних платежів перерахували до держбюджету основні підприємства-імпортери Луганщини

В Головному управлінні ДФС у Луганській області повідомили, що за 9 місяців поточного року до Державного бюджету України Луганська митниця ДФС перерахувала 997 млн грн.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року це на 336,1 млн грн більше.

Найвагомішими товарними позиціями, що характеризують надходження митних платежів по імпорту протягом січня-вересня поточного року стали вугілля коксівне – 496,2 млн грн (49,9% від загальних обсягів надходжень податків з імпорту), концентрати залізні – 222,3 млн грн (22,4%), вугілля бітумінозне – 65,4 млн грн (6,6%), вугілля антрацит – 39,2 млн грн (3,9%), вироби з каменю – 14,6 млн грн (1,5%), скло термічно поліроване – 14,4 млн грн (1,5%).

Значною мірою надходженням до Державного бюджету України за 9 місяців поточного року сприяли показники зовнішньоекономічних операцій основних підприємств-імпортерів Луганської області. Зокрема, йдеться про ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Зоря», ТОВ «ДТЕК СХІДЕНЕРГО», ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій», ТОВ «НВО «Сєвєродонецький Склопластик», ТДВ «Лисичанський желатиновий завод».

За результатами оформлених цими підприємствами у митному відношенні товарів, до Державного бюджету України спрямовано 905,9 млн грн митних платежів, що становить майже 91% від усіх перерахувань митниці.

 

Понад 1,8 млрд грн податків і зборів отримали місцеві бюджети Луганщини

З початку року до місцевих бюджетів міст та районів Луганської області платники перерахували 1 млрд 826 млн грн податків і зборів. Це на 520,3 млн грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Найвагомішим є податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня-вересня надійшло 1 млрд 165 млн грн., додатково забезпечено надходження 168 млн грн.

Серед лідерів податкових надходжень також податок на майно – 244,7 млн грн., єдиний податок – 136,9 млн грн та акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів – майже 69,4 млн грн.

Нагадаємо, що саме доходи місцевих громад спрямовуються на потреби, розвиток та благоустрій наших міст і селищ.

 

Оновлено Перелік кодів видів сплати

Наказом Міністерства фінансів України від 05.09.2016  №811, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2016 р. № 1272/29402 (далі – Наказ №811), внесено зміни до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Відповідно до Наказу №811 викладено у новій редакції додаток до Порядку, а саме Перелік кодів видів сплати. Додано коди:

10С — повернення на електронний рахунок платника надміру сплачених сум ПДВ;

420 — бюджетне відшкодування у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів;

240 — надходження до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування реалізації пального.

 

 Долари у фользі замість кави та Apple Iphone замість вживаного одягу

Працівники відділу кінологічного забезпечення управління боротьби з митними правопорушеннями Львівської митниці ДФС у міжнародному поштовому відправленні знайшли 7 500 доларів США та два новенькі Apple Iphone 6s.

Учора під час огляду посилки, яка надійшла в Україну на адресу приватної особи в Києві зі США, митники виявили приховані від митного контролю 7 500 доларів США, що згідно з курсом НБУ на 12.10.2016 становило понад 190 тис. грн. Валюту було загорнуто в три згортки фольги та поміщено всередину двох банок з кавою.

Також у вказаній посилці виявлено незадекларовані за встановленою формою два нові мобільні телефони Apple Iphone 6S в заводських упаковках виробника.

Згідно з митною декларацією в цьому міжнародному поштовому відправленні мав переміщуватися вживаний одяг. Отже, зазначені дії були спрямовані на переміщення через митний кордон України двох мобільних телефонів шляхом недекларування, а також валюти з приховуванням від митного контролю.

За цим фактом, за частиною 1 статті 483 та статтею 472 Митного кодексу України складено протокол про порушення митих правил. Телефони та валюту вилучено. Справу скерують до суду.

 

 

З 7 жовтня 2016 року втратив чинність Порядок державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання

Кабінет Міністрів України від 27 вересня 2016 р. № 661 «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 6 березня 2013 р. № 139» (далі – Постанова № 661) скасовано Постанову Кабінету Міністрів від 6 березня 2013 р. № 139 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання». Постанова № 661 набрала чинності з дня опублікування в газеті «Урядовий кур’єр» від 07.10.2016 N 189.

Це рішення Уряду дозволить спростити порядок залучення іноземних інвестицій шляхом скасування їх державної реєстрації.

Рішення прийняте на виконання пункту 4 розділу II Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування державної реєстрації іноземних інвестицій».

 

 На Львівщині за січень-вересень до бюджету забезпечено надходження ПДФО у сумі понад 4 млрд.гривень

ГУ ДФС у Львівській області забезпечено надходження податку на доходи фізичних осіб в сумі 4 112,9 млн.гривень. Приріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 58,4% або надійшло на 1 517 млн.грн. більше. В тому числі за вересень 2016 року надходження склали 496,1 млн.гривень. Приріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 57,9% або надійшло на 181,9 млн.грн. більше. Приріст надходжень податку на доходи фізичних осіб пов’язаний із наступними факторами.

 Зокрема,

-                     за результатами кампанії декларування доходів фізичних осіб;

-                     за рахунок оподаткування доходів від здавання громадянами в оренду земельних паїв;

-                     зростання фонду оплати праці;

-                     зменшення кількості підприємств, які виплачують заробітну плату менше мінімальної.

надійшло 95,6 мільйонів гривень військового збору.

 

На веб-порталі ДФС України – новий електронний сервіс!

З метою якісного обслуговування платників податків, Державною фіскальною службою України на власному офіційному веб-порталі запроваджено новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Сервіс дозволяє фізичним особам-платникам податків отримати відомості про свої доходи у режимі он-лайн. Для цього необхідно мати лише електронний цифровий підпис та сформувати запит за допомогою «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС», розміщеного на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/.

Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (щоквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Звертаємо увагу, що фізична особа-платник податків, відповідно до вимог Закону України від 01 червня 2010 року №2297-VI «Про захист персональних даних», може сформувати запит на отримання інформації, виключно, про себе, інформація щодо третіх осіб не надається.

Більш детально про роботу нового електронного сервісу можна дізнатися на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

 

Миколаївською митницею ДФС виявлено правопорушень на суму 7,2 млн. гривень

У січні-вересні 2016 року Миколаївською митницею ДФС виявлено 149 адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушеннями митних правил, на загальну суму 7,2 млн. гривень. За виявленими порушеннями митних правил складено відповідні адміністративні протоколи. При цьому, по 98 адміністративних протоколах Миколаївською митницею ДФС застосовано реальне вилучення валюти, промислових та продовольчих товарів, сигарет на суму 4,3 млн. грн., що на 1,7 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

З початку 2016 року Миколаївською митницею ДФС розглянуто 50 адміністративних справ, пов’язаних з порушеннями митних правил, у результаті розгляду яких до порушників застосовано штрафних санкцій на загальну суму 4,6 млн. гривень.

Судовими органами розглянуто 105 адміністративних справ про порушення митних правил на загальну суму 6,3 млн. грн., у т.ч. по 99 адміністративних справах застосовано конфіскацію предметів правопорушень. Загальна сума конфіскованих товарів та застосованих штрафних санкцій становить 6,6 млн. гривень.

Усього, за 9 місяців 2016 року, за рахунок реалізації конфіскованих товарів та сплачених адміністративних штрафів, до державного бюджету мобілізовано 5,2 млн. гривень.

 

На Миколаївщині «прикрито» підпільне виробництво алкоголю на суму 60 тис. гривень

Оперативними працівниками Головного управління ДФС у Миколаївській області виявлено підпільне виробництво алкогольної продукції, яка має наявні ознаки фальсифікату та становить загрозу для життя і здоров’я людей.

Під час проведення обшуку у гаражі, що належить жителю одного з районів Миколаївської області, вилучено 470 літрів алкогольної продукції на суму 60 тис. гривень.

За даним фактом слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Миколаївській області порушено кримінальне провадження за ознаками ч. 3 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення та сбут алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, які становлять загрозу для життя і здоров’я людей), що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років, а також вилучення вироблених товарів з конфіскацією відповідного обладнання.

 

На Миколаївщині викрито схему розкрадання бюджетних коштів

Оперативними працівниками Головного управління ДФС у Миколаївській області у ході проведення оперативних заходів виявлено факт шахрайських дій з боку посадових осіб одного з державних підприємств Миколаївської області, які заволоділи бюджетними грошовими коштами, виділеними на проведення ремонту дорожнього покриття вулиць та будівництво майданчика для автотранспорту.

У результаті проведених оперативно-слідчих дій встановлено, що будівельні роботи взагалі не проводилися, асфальтне покриття вулиць  відсутнє.

Оперативними працівниками Головного управління ДФС у Миколаївській області у ході проведення оперативних заходів виявлено факт шахрайських дій з боку посадових осіб одного з державних підприємств Миколаївської області, які заволоділи бюджетними грошовими коштами, виділеними на проведення ремонту дорожнього покриття вулиць та будівництво майданчика для автотранспорту.

У результаті проведених оперативно-слідчих дій встановлено, що будівельні роботи взагалі не проводилися, асфальтне покриття вулиць  відсутнє.

Таким чином,  злочинні дії «винахідливих осіб» призвели до нанесення державі збитків у сумі понад 68 тис. гривень.

За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч. 3 ст.191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), що передбачає кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3‑х років.

 

Податковою міліцією Одещини з незаконного обігу вилучено майже 83 000 пачок тютюнових виробів

Загальна сума вилучених тютюнових виробів складає майже 1,7 млн.грн.

Тютюнові вироби без марок акцизного податку вилучену податковою міліцією Одещини спільно з співробітниками Служби безпеки України в двох автомобілях на автостоянці одного з гипермаркетів м. Одеса у рамках розслідування кримінального провадження.

Проводяться заходи щодо встановлення походження та власника виявлених товарно-матеріальних цінностей.

У разі потрапляння та реалізації вилучених тютюнових виробів на території України збитки у вигляді ненадходження до бюджету акцизного податку склали б  понад 350 тис. грн.

 

 

Одеські підприємства погасили 252 млн.грн. податкового боргу

З початку року до бюджетів усіх рівнів за рахунок погашення податкового боргу надійшло 252 млн.грн.

За словами заступника начальника Головного управління ДФС в Одеській області Анатолія Бондаренка, найбільші суми забезпечені до Державного бюджету — 138 млн.грн., ще 114 млн.грн. спрямовано до місцевих бюджетів.

Загальний обсяг погашених податкових боргів до бюджетів усіх рівнів за січень-вересень 2016 року становить майже 764 млн. грн., що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Робота з недопущення та погашення податкового боргу залишається одним із пріоритетних напрямів роботи фіскальної служби. Адже, своєчасно сплачені податки – це запорука своєчасного фінансування видатків на охорону здоров’я, освіту та інші  важливі на сьогодні соціальні зобов’язання держави перед громадянами.

 

Сорок шість з половиню мільйонів гривень акцизного податку надійшло до держбюджету від полтавських платників з початку року

До місцевих бюджетів Полтавщини у січні-вересні 2016 року надходження акцизного податку з роздрібної продажу підакцизних товарів склали майже 335 млн. гривень. Про це зазначив в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Сергій Садовий. Також він зауважив, що фактичні надходження до місцевих бюджетів зі сплати за ліцензії на право виробництво, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами з початку року склали 23,1 млн. гривень.

За дев’ять місяців поточного року забезпечено надання суб’єктам господарювання адміністративних послуг з видачі 5647 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами (в тому числі 3342 — на право торгівлі алкогольними напоями, 2305 — тютюновими виробами). 

З метою запобігання фактів порушень вимог чинного  законодавства при здійсненні реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів працівниками відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС області було проведено 102 фактичні перевірки роздрібної торговельної мережі, виявлено 117 порушень вимог чинного законодавства. За матеріалами зазначених перевірок застосовано фінансові санкції в сумі 574,7 тис. гривень. За продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім анульовано 36 ліцензій на право роздрібної торгівлі.  

 

Близько 80 порушників трудового законодавства викрили представники фіскальних органів Полтавщини з початку року

Органи ДФС у Полтавській області систематично працюють в напрямку виявлення та упередження порушень законодавства під час виплати заробітної плати й інших доходів громадянам, — про це зазначив в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Сергій Садовий.

Зокрема, за січень-вересень 2016 року порушення податкового та іншого законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів громадянам були  виявлені по 76 суб’єктах господарювання. За результатами проведених документальних перевірок було додатково донараховано понад 10 млн. 112 тис. грн. податкових зобов’язань по податку на доходи фізичних, а також  772,3 тис. грн. єдиного внеску.

 Крім   того,  завдяки   вжитим  органами  державної  фіскальної служби області заходам, з початку року суб’єктами господарювання було додатково оформлено трудові відносини з 2190 працівниками, що забезпечило   додаткові надходження податку па доходи фізичних осіб та єдиного внеску в сумі  779,8 тис. грн. До державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності додатково залучено 429 осіб.

 

Рівненські митники не дозволили ввезти в Україну авто по підроблених документах

Рівненською митницею ДФС попереджено спробу незаконного переміщення через митний кордон транспортного засобу, шляхом подання документів, які мають ознаки підробки. Про деталі здійсненого порушення митних правил розповів заступник начальника Управління боротьби з митними правопорушеннями Рівненської митниці ДФС Юрій Андрусенко.

- Так, при ввезенні в Україну через митний пост «Городище» Рівненської митниці ДФС автомобіля марки «DAIMLER», громадянин П. заявив працівникам митниці, що він є нерезидентом і постійно проживає в Республіці Молдова і в якості підстави для такого переміщення пред’явив паспорт громадянина України для виїзду за кордон, з відтисками штампів «Постійне проживання Молдова» та «Прийнятий на консульський облік». Проте, Посольство України в Республіці Молдова надало нам інформацію, що громадянин П. на консульському обліку в Молдові не перебував, з будь-яких інших питань не звертався, а відтиски штампу та печатки в його паспорті не відповідають дійсності. Разом з тим, Державна міграційна служба повідомила, що даний громадянин зареєстрований на території України.

А тому, враховуючи всі обставини, Рівненська митниця прийшла до висновку, що під час тимчасового ввезення автомобіля марки «DAIMLER» громадянин П. був резидентом і на нього не розповсюджуються пільги,  надані іноземним громадянам. При цьому він повинен був сплатити митні платежі в сумі більш ніж 500 тисяч гривень.

Таким чином, громадянин П. вчинив дії спрямовані на переміщення транспортного засобу через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом. По даному факту складено протокол про порушення митних правил за статтею 483 МК України, санкція якої передбачає накладення штрафу у розмірі 100% вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил разом з конфіскацією цих товарів.

 

За використання землі місцеві бюджети області отримали майже 238 мільйонів гривень

За 9 місяців поточного року сума надходжень плати за землю, яка надійшла до місцевих скарбниць регіону від землекористувачів та власників землі  склала 237,5 млн. грн., що перевищило минулорічний показник на 93,9 млн. грн. Юридичними особами сплачено 198,9 млн. грн., відповідно надходження за рахунок сплати фізичних осіб склали 38,7 млн. грн

Працівники Головного управлінні ДФС у області звертають увагу власників землі і землекористувачів – юридичних осіб та громадян щодо своєчасності розрахунків із бюджетом. Адже кошти, у вигляді земельного податку та орендної плати за землю, спрямовуються до скарбничок місцевих громад на її розвиток або вирішення соціально-економічних питань.

Нагадаємо, плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

 

Від ліцензування продажу алкоголю і тютюну місцевий бюджет Рівненщини отримав понад 13 мільйонів гривень

ГУ ДФС у  Рівненській області повідомляє, що впродовж січня – вересня 2016 року, за ліцензування оптової(роздрібної) торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, до місцевих скарбниць  краю надійшло понад 13,0 млн. грн.  

Станом на 01.10.2016 року на території області зареєстровано 2193 суб’єкта господарювання, які здійснюють діяльність відповідно до 6291 діючих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що на 170 СГ та на 391 діючих ліцензій більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року.

Протягом вересня  2016 року працівниками відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів

видано 462 ліцензії, що на 34 ліцензій більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року, з них: 

         — на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями –  259;

         — на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами –  203;

анульовано дію 80 ліцензії, що на 16 ліцензій більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року, з них:

           -  на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 44;

           -  на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 36;

переоформлено 20 ліцензій, з них:

           -  на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 17,

           -  на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 3.

У Головному управлінні ДФС у Рівненській області нагадують, що на офіційному порталі територіальних органів, сформовано «Реєстр виданих, призупинених та анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами». Даний реєстр оновлюється щомісячно, та знаходиться  за посиланням: http://rv.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy. Тобто, кожен громадянин має можливість перевірити  інформацію щодо наявності ліцензій у продавців підакцизної продукції.

 

На Сумщині вилучено ордени

Під час проведення митного контролю громадянин Російської Федерації, який їхав рейсовим автобусом «Суми-Курськ», не вказав при усному опитуванні та не заявив за встановленою формою точних і достовірних відомостей про наявність в його багажу особистих державних  нагород. Чоловік віз із собою орден «Вітчизняна війна», два ордени «За мужність» III-ступеня, орден «Трудового Червоного Прапору»  та орден «Знак Пошани», відносно яких при переміщенні через митний кордон України встановлені певні обмеження.

За даним фактом головним державним інспектором митного поста «Юнаківка» Сумської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення».

 

На підставі відповідей від митних органів іноземних держав Тернопільською митницею ДФС складено протоколи про митні правопорушення майже на 19,2 млн грн

За 9 місяців 2016 року Тернопільською митницею ДФС з метою перевірки законності здійснення суб’єктами ЗЕД зовнішньоекономічних операцій в зоні діяльності митниці до митних органів іноземних держав направлено 11 запитів.

Водночас отримано 26 відповідей від митних органів іноземних держав на запити, що направлялись у попередні періоди.

За результатами опрацювання отриманих відповідей, митницею складено 63 протоколи про порушення митних правил на суму 19 млн 162,8 тис. гривень.

Виявлені правопорушення стосувалися переміщення через митний кордон України товару з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу ДФС, як підстави для переміщення товару документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача та вартості товару, а також вчинення дій, направлених на неправомірне зменшення розміру митних платежів.

 

На Харківщині велосипедні махінатори ошукали державу на майже 3 мільйони гривень

Працівники податкової міліції Харківщини провели обшуки на підприємстві, яке, використовуючи реквізити фіктивних підприємств, лише за півтори роки завдало державному бюджету збитків щонайменш у 2,7 млн. грн.

Про це повідомляє перший заступник начальника ГУ ДСФ у Харківській області Андрій Бєжанов.

В ході досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України, встановлено, що одне з підприємств, яке спеціалізується на виготовленні та реалізації велосипедів, протягом 2015-2016 років за допомогою реквізитів підконтрольних підприємств ввозило на територію України велосипеди відомих брендів, запасні частини та комплектуючі до них з Чеської Республіки, Тайваню та Китаю. В подальшому ввезений товар нібито реалізовувався з мінімальної націнкою близько 11 підприємствам, які на перевірку виявилися фіктивними. Насправді ж імпортні велосипеди збувалися через реальних підприємців за ціною у два-три рази більшою за відображену в бухгалтерській звітності.

В такий спосіб службові особи підприємства ухилились від сплати податків на суму більше 2,7 млн. грн.

 «Працівниками слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції проведено обшуки у виробничому, складських та офісних приміщеннях, задіяних у схемі ухилення від сплати податків, — розповідає Андрій Бєжанов, — було виявлено комп’ютерну техніку, чорнові записи, печатки підконтрольних підприємств та більше 6,4 млн. грн. у національній та іноземній валюті».

Наразі усі виявлені товарно-матеріальні цінності вилучено в якості речових доказів.

Слідство за даним фактом триває.

 

Від митного контролю не вдалося сховати айфони

На митному посту «Харків-аеропорт» був затриманий громадянин України, який  намагався ввезти на територію України нові гаджети.

Під час проведення митного контролю багажу громадянина України, який прибув рейсом «Мінськ-Харків», були виявлені приховані від митного контролю 6 телефонів «iPhon 7», в кількості, що перевищує неоподатковану норму переміщення через митний кордон України.

За даним фактом складений протокол про порушення митних правил за статтями 471 та 472 Митного кодексу України.

 

На Херсонщині надходження ПДВ зросли майже на 80 відсотків

А саме, протягом січня — вересня 2016 року платники Херсонщини сплатили на 78,9 відс. або 276,5 млн.грн. більше податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів, ніж торік. В абсолютній сумі до державного бюджету херсонські платники перерахували 626,9 млн.грн. податку на додану вартість.

За словами начальника Головного управління ДФС області Ігоря Клима, завдяки переходу на європейські стандарти в адмініструванні цього бюджетоутворюючого податку працює дієвий механізм контролю за нарахуванням і сплатою ПДВ, а представники сумлінного бізнесу – мають можливість своєчасно отримати бюджетне відшкодування податку. Станом на 01.10.2016 платники Херсонщини отримали на розрахункові рахунки 223,9 млн.грн. бюджетного відшкодування ПДВ, проти 166,9 млн.грн. за минулорічний період. 

Нагадаємо: система електронного адміністрування податку на додану вартість з 1 липня 2015 року працює в режимі, який забезпечує платникам податків на додану вартість реєстрацію податкових накладних та розрахунків, коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до ст. 200 ПКУ.

 

Херсонські митники 328 разів зупинили заборонені товари

Протягом вересня п.р. інспектори КПВВ «Каланчак», «Чаплинка», «Чонгар» м/п «Херсон-центральний» Херсонської митниці ДФС оформили 328 карток відмови у пропуску товарів з тимчасово окупованої території на територію України та у зворотному напрямку.

Серед товарів, заборонених для ввезення/вивезення були: алкогольні напої, харчові продукти, різноманітні запчастини для автомобілів, вживані меблі, побутова техніка, будівельні інструменти та інше майно особистого користування.

 Довідково: З переліком товарів заборонених для ввезення/вивезення, відповідно Постанови КМУ від 16 грудня 2015 року № 1035 «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію» можна ознайомитися на субсайті Територіальних органів ДФС у Херсонській області за електронним посиланням:http://kherson.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/256654.html

 

Експортний потенціал бізнесу Хмельниччини оцінюється у 3,4 мільярда гривень

Протягом дев‘яти місяців 2016 року загальний експортний товарообіг виробленої на Хмельниччині продукції досяг 3 мільярдів 484 мільйонів гривень. У порівнянні з відповідним періодом 2015 року це більше на 8 відсотків.Вагові обсяги експортних товарів становлять 460 тисяч тонн, що на третину перевищує показник минулого року.У п‘ятірку основних торговельних партнерів Хмельниччини увійшли Польща, Росія, Великобританія, Нідерланди та Молдова.Примітно, що вартість експортованих товарів до Польщі склала 780 мільйонів гривень, що становить 22 відсотки від загальної грошової оцінки проданої за кордоном продукції, при цьому у порівнянні з минулим роком польський напрямок продажу зріс більш як вдвічі. Традиційно західні сусіди найбільше купували подільський мед, кукурудзу, чорницю, кабелі та санітарно-технічні вироби.
Росіяни купили у представників підприємництва області товарів на 551 мільйон гривень, що становить 16 відсотків від загальної вартості експортованих товарів у поточному році, тут спостерігається зменшення реалізації на чверть у порівнянні з минулим роком. До основних експортованих товарів належали трансформатори, полевошпатна сировина, плівка з пластмаси, котли сталеві та санітарно-технічні вироби.
Шкала вартість експортованих товарів до Великобританії, Нідерландів та Молдови коливається від 370 до 200 мільйонів гривень. Основну питому вагу закордонного продажу тут склали солод, насіння олійних культур, лічильники подачі газу, лісоматеріали,  сухе молоко, очерет для будівельних робіт, цвяхи та прокат плоский з вуглецевої сталі.
Аби підприємства-експортери змогли реалізувати зовнішньоторговельні контракти, співробітники Хмельницької митниці ДФС оформили 9729 експортних декларацій.

за вересень сплачено майже 194 млн. грн., що на 14 млн. грн. або на 7,8 відс. більше попереднього місяця.

 

На Хмельниччині вилучили «сірий» імпорт на півтора мільйона гривень

Підрозділом протидії контрабанді Хмельницької митниці ДФС спільно з працівниками податкової міліції області в рамках проведення операції «Рубіж-2016» виявлено факт порушення митного законодавства суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності – одним із товариств з обмеженою відповідальністю, зареєстрованим у Київській області.Встановлено, що службові особи зазначеного ТОВ вчинили дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товарів, а саме електричних інструментів в кількості 1412 штук, вартістю 1,5 мільйона гривень з приховуванням від митного контролю. Зазначена оборудка полягала у тому, що суб‘єктом ЗЕД як підставу для переміщення та митного оформлення зазначеного товару було подано документи, що містять неправдиві дані.Наразі предмети правопорушення вилучені з обігу та розміщені на складі митниці.Відносно директора товариства Хмельницькою митницею ДФС порушено справу про порушення митних правил за ознаками частини 1 статті 483 Митного кодексу України – «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.

 

Місцеві бюджети Хмельниччини отримали 300 мільйонів гривень єдиного податку

Протягом січня-вересня місяців 2016 року платники єдиного податку – юридичні та фізичні особи поповнили бюджети територіальних громад Хмельницької області на 297 мільйонів гривень. Темп росту надходжень до відповідного періоду минулого року склав 114 відсотків,  що у грошовому еквіваленті більше на 37 мільйонів гривень.
Виконання індикативного показника забезпечено на рівні 115 відсотків, таким чином додатково у розпорядження місцевих громад краю надійшло 39 мільйонів гривень єдиного податку.
Із загальної суми надходжень найбільшу питому вагу, – 175 мільйонів гривень становлять кошти, сплачені  фізичними особами – підприємцями. Юридичні особи спрямували до місцевих бюджетів 51 мільйон гривень єдиного податку. Сільгосптоваровиробники збагатили місцеві скарбниці на 71 мільйон гривень.
Показово, що з початку року кількість платників єдиного податку в області зросла на 2,5 тисячі осіб і наразі становить понад 40 тисяч суб‘єктів господарювання.
«Першочерговим фактором зростання надходжень єдиного податку стали активні заходи з легалізації трудової зайнятості та оплати праці, які вирівнюють умови ведення здорового і конкурентного підприємництва в області. По-друге, малий бізнес традиційно на Хмельниччині є прогресивним сегментом розвитку виробництва та наповнення місцевої казни. Зрештою, самі територіальні громади зацікавлені в отриманні оптимальної кількості коштів для забезпечення соціальних потреб, тому останнім часом вони посилили контроль за процесом бюджетуванням та використанням коштів платників податків», — зазначив керівник регіонального представництва фіскальної служби Анатолій Марценюк.

 

Єдинники Чернівеччини забезпечили надходження до казни у сумі 147,8 млн. грн.

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області та наголошують, такі кошти до місцевих бюджетів сплатили за дев’ять місяців 2016 року суб’єкти малого і середнього підприємництва регіону. У структурі надходжень це майже 12 відсотків від загальної суми сплачених до місцевих скарбниць податків. Порівняно з таким же періодом минулого року  до бюджету надійшло на 42,2 млн. грн. більше.

Слід відзначити, «передовиками» у сплаті єдиного податку є фізичні особи – «спрощенці», які сплатили 102,3 млн. грн., що на 27,4 млн. грн. більше, ніж минулоріч. Платники-єдинники – юридичні особи ІІІ групи перерахували в бюджет 32,2 млн. грн., що на 10,6 млн. грн. більше, ніж за дев’ять місяців 2015 року. Спрощенці, які працюють в агросекторі цьогоріч сплатили 13,3 млн. грн. єдиного податку. По відношенню до аналогічного періоду 2015 року ними забезпечено приріст надходжень на 4,2 мільйона гривень.

Наразі в області здійснюють діяльність понад 24,8 тис. спрощенців. Серед них, 21,5 тис. фізичних осіб – платників єдиного податку. Також на Буковині працюють 2,6 тис. підприємств та 787 сільгосптоваровиробників.

У фіскальному відомстві акцентують, позитивно оцінивши значні переваги спрощеної системи «єдинники» стабільно і вчасно сплачують податки. 

 

Майже 400 мільйонів гривень податків та зборів сплатили платники Чернігівщини у вересні

У вересні 2016 року до бюджетів усіх рівнів платники Чернігівщини сплатили 399,8 млн. грн. і у порівнянні з вереснем минулого року забезпечили приріст надходжень на 23 млн. грн. або на 6,1 відсотка.

Державний бюджет поповнився на 156 млн. гривень. Майже половину його доходів сформовано від сплати податку на додану вартість (75,8 млн. грн.), 46 відс. сплачених сум складають податок на доходи фізичних осіб та військовий збір (72,5 млн. грн.), вклад решти податків незначний – 5 відс. або 7,8 млн. гривень.

До місцевих бюджетів у вересні сплачено 243,6 млн. гривень. У порівнянні до вересня минулого року спостерігається приріст надходжень на 44 відс. або на 74 млн. гривень. Як і по доходах державного бюджету, значний вклад у наповненні бюджетів територіальних громад саме від громадян – підприємців та найманих працівників, адже 63 відс. надходжень до місцевих бюджетів сформовано за рахунок податку на доходи фізичних осіб (153,2 млн. грн.). Земельного податку надійшло 43,4 млн. грн. (17,8 відс. у загальній сумі), єдиного податку на підприємницьку діяльність – 19,4 млн. грн. (8 відс.), акцизного податку від реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів, палива – 22,5 млн. грн. (9,2 відс.).

Єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Чернігівській області за вересень сплачено майже 194 млн. грн., що на 14 млн. грн. або на 7,8 відс. більше попереднього місяця.

 

На Волині у сфері реалізації підакцизної продукції фіскали виявили в півтора рази більше порушень

Протягом дев’яти місяців 2016 року працівники управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Волинській області провели 161 фактичну перевірку представників бізнесу.

Під час перевірок податкові ревізори виявили порушення у 156 представників підприємництва, які проводять діяльність у сфері реалізації підакцизних товарів в області. А кількість зафіксованих фіскалами порушень – 246, на 48 відсотків перевищує минулорічні показники.

«Розуміючи, що нинішня соціально-економічна ситуація спонукає певну частину наших споживачів переходити на дешеву продукцію, ми намагаємося охопити перевірками найбільш проблемні та ризикові  пункти реалізації спиртного та тютюну. Власне кількість порушень, встановлених під час фактичних перевірок, свідчить про їх високу ефективність, тобто 2 перевірки – 3 порушення», — зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як свідчить аналітика, в ході перевірок волинські фіскали виявили  46 фактів недотримання цін на алкогольні напої. До речі, минулого року було встановлено лише 18 фактів. Окрім того, зафіксовано 14 фактів порушення цін на тютюнові вироби  проти 9 фактів торік.

За цей же час, перевіряючи суб’єктів господарювання, працівники   управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Волинській  виявили 32 випадки торгівлі алкоголем у не встановлених місцях. До речі, протягом дев’яти місяців 2015 року було встановлено втричі менше таких порушень. За вказаний період  зафіксовано 22 випадки безліцензійної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Важливо, що волинські фіскали викрили підприємливих громадян, котрі всупереч закону реалізовували алкогольні напої неповнолітнім. За продаж горілчаних виробів 7 неповнолітнім підприємцям анулювали ліцензії та наклали штрафні санкції.

«Як бачите, цього року контрольно-перевірочні заходи органів ДФС в області, що мають за мету максимально легалізувати реалізацію підакцизної продукції, є досить результативними. Думаю, що штрафні санкції, які згідно чинного законодавства застосовано до порушників законодавчих норм у сфері обігу підакцизної продукції – разом більш як 1,3 мільйона гривень, не лише поповнять бюджет, а й стануть серйозним застереженням для інших бізнесменів», — наголошує Світлана Савчук.

Довідково: протягом січня – вересня 2016 року на Волині на порушників чинного законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів складено 71 протокол про адміністративні правопорушення, анульовано 321 ліцензію на торгівлю алкогольними напоями та 168 ліцензій на право торгівлі тютюновими виробами.

 

На Волині зібрано майже 230 мільйонів гривень роздрібного акцизу

Протягом дев’яти місяців 2016 року до бюджетів місцевих громад на Волині надійшло 229,7 мільйона гривень/ акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції.

Таким чином, територіальні громади області отримали в своє розпорядження в півтора рази більше роздрібного акцизу, як торік.

«Акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизної продукції – це той додатковий фінансовий ресурс, що допомагає органам місцевого самоврядування в умовах децентралізації владних повноважень вирішувати соціально-економічні питання діяльності громад. Тому фахівці ДФС спільно з керівниками місцевого самоврядування докладають чимало зусиль з тим, щоб підприємницька діяльність з реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснювалася лише легально». – зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як наголошує керівник волинських фіскалів, саме керівники органів влади на місцях володіють повною інформацією про те, які підприємницькі структури реалізують підакцизну продукцію на території їх громад. Як лідери громад, так і споживачі повинні вимагати від представників бізнесу легальної реалізації підакцизної продукцію, — звертають увагу в ГУ ДФС у Волинській області..

«Лише за такого взаємного відповідального ставлення місцеві бюджети матимуть додаткові надходження, а споживачі підакцизної продукції –гарантії якості продукту», — підкреслила Світлана Савчук. 

Як свідчить аналітика, ріст сплати акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції спостерігається в усіх територіальних одиницях області.

 

У 2016 році місцеві податки і збори поповнили бюджет Дніпропетровської області майже на 11,6 мільярдів гривень

 

«За дев’ять місяців 2016 року до місцевих скарбниць Дніпропетровщини надійшло 11,58 млрд. грн. податків і зборів. Це на 1,66 млрд. грн. більше порівняно з минулорічним періодом», – повідомила перший заступник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

За її словами більше половини надходжень в місцеві бюджети Дніпропетровського регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума склала 5,92 млрд. грн.

Також, суттєво наповнила бюджетні кошики місцевих громад Дніпропетровського регіону і плата за землю – 2,54 млрд. грн.

Крім цього, спрощенці області перерахували до бюджетів громад 943 млн. грн. єдиного податку, а суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизних товарів, –  688 млн. грн. акцизного податку.

 

З початку року внутрішня безпека ГУ ДФС у Дніпропетровській області провела 128 службових розслідувань та перевірок

Впродовж січня – вересня 2016 року управлінням внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено 128 службових розслідувань та перевірок.

За матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області розпочато 27 кримінальних проваджень у відношенні працівників фіскальної служби; винесено 40 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 26 працівників служби.

З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у поточному році проведено перевірки 111 кандидатів на зайняття посад в підрозділах ГУ ДФС області. За підсумками перевірок 6 претендентам відмовлено у призначенні на посаду.

 

Місцеві бюджети Донеччини одержали майже на 2 мільярди гривень більше, ніж торік

З початку 2016 року місцеві бюджети Донецької області одержали 5,9 млрд. грн., що на 33% або майже на 2 млрд. грн. більше ніж за звітний період минулого року. Зокрема, середньомісячний показних надходжень до місцевої казни у 2016 році склав 656 млн. грн., проти 445 млн. грн. у 2015 році. Таке збільшення надходжень перед усім є результатом плідної співпраці працівників територіальних органів фіскальної служби Донеччини з місцевими громадами, платниками податків та органами місцевого самоврядування.

Основним бюджетоформуючим податком місцевіх бюджетів Донеччини як завжди, залишається податок на доходи фізичних осіб – 62% від загального збору. Так, за дев’ять місяців поточного року цього податку надійшло на            1 млрд. грн. більше ніж торік, а  саме – 3,7 млрд. гривень.

Друге місце в наповненні місцевої казни між собою поділяють плата за землю та екологічний податок – 12 та 11 відсотків відповідно, що у грошовому еквіваленті складає понад 716 млн. грн. та майже 660 млн. грн. відповідно.

Крім того, представники спрощеної системи оподаткування перерахували до бюджету більш, ніж 352 млн. грн. (6%), що майже на 66% більше аналогічного періоду минулого року.

Також, з початку року спостерігається приріст надходжень до місцевих бюджетів в порівнянні з показниками минулого року акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, а саме на 25%. У 2016 році місцеві бюджети отримали понад 272 млн. грн. цього податку.

 

З початку року від фізичних осіб, платників єдиного податку, надійшло до бюджету понад 174 млн. грн.

Єдиний податок — це податок, який сплачується фізичними особами — підприємцями та юридичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Єдиний податок передбачає спрощений облік доходів і витрат, а також заміщає собою сплату і розрахунок певної кількості обов’язкових податків і зборів, які сплачуються в Україні.

Фізичні особи – підприємці відповідно до п.291.4 ст. 291 Податкового кодексу України мають змогу обрати одну з трьох груп платника єдиного податку.

До першої групи, належать фізичні особи — підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень.

До другої групи належать фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи — підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.

Крім того п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України встановлено обмеження щодо обрання спрощеної системи оподаткування.

 

Житомирщина: з початку року до місцевих бюджетів надійшло понад 2,5 млрд.грн.

Це на 0,7 млрд.грн., або на 37,4 відсотків перевищує надходження за аналогічний період минулого року.

До місцевих бюджетів Житомирщини на розвиток адміністративно-територіальних одиниць направлено понад 1,5 млрд.грн. податку на доходи фізичних осіб. Надходження податку на майно склали 0,3 млрд. грн.

Платники податків, які перебувають на спрощеній системі направили до місцевих бюджетів майже на 280,0 млн.грн. єдиного податку.

Також, до місцевих бюджетів надійшло 267,3 млн.грн. акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів та 90,0 млн.грн. рентної плати за спеціалізоване використання лісових ресурсів.

 

У фіскальній службі Запорізької області проведено понад 730 антикорупційних заходів

Профілактичні та перевірочні заходи співробітників управління внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Запорізькій області дають свої результати – з початку року виявлено 60 випадків, які містили ознаки правопорушень з боку працівників ДФС регіону. Це з’ясувалося у ході службових перевірок, яких за січень-вересень цього року проведено майже сотню.

Керівникам територіальних органів ДФС, де були встановлені такі випадки, були направлені відповідні подання щодо усунення причин і умов, що призвели скоєння порушень. Як наслідок – керівництво територіальних органів до 47 порушників застосувало заходи дисциплінарного впливу, десятьох – звільнено з органів ДФС. Ще вісьмом винесені офіційні застереження.

Також за підсумками службових перевірок 29 матеріалів направлено до правоохоронних органів Запорізької області, за якими розпочато 10 кримінальних проваджень.

З метою профілактики корупції ще до початку вступу на роботу стосовно кандидатів на посади до фіскальної служби фахівці управління внутрішньої безпеки проводять перевірки. За дев’ять місяців їх організовано 115.

Крім того, нагадування про відповідальність за корупційні та інші протизаконні дії посадовців ДФС, а також вивчення норм антикорупційного законодавства здійснювалося під час 520 лекцій, проведених у трудових колективах органів ДФС області.

Нагадуємо, про випадки корупції або бездіяльності фахівців податкової або на митниці можна повідомляти на всеукраїнський антикорупційний проект – «гарячу телефонну лінію» «Пульс» за багатоканальним та цілодобовим номером: (044) 284 00 07.

 

За 9 місяців підрозділи аудиту Київщини забезпечили додаткові надходження до бюджету в розмірі 50,5 млн. гривень

З початку року підрозділами аудиту здійснено 789 документальних перевірок, що майже на 23 % менше, ніж минулого року. З них проведено 178 планових та 581 позапланових перевірок. За результатами проведених документальних перевірок донараховано узгоджених податкових зобов’язань на 114 млн. грн., з них за актами звітного року – 98 млн. гривень.

В ході документальних перевірок також зменшені неправомірно задекларовані підприємствами збитки на суму понад 100 млн. грн. та неправомірно задеклароване від’ємне значення з ПДВ більше, ніж на 6 млн. грн., що дозволить у майбутніх періодах упередити несплату значних сум податків до бюджету.

Проведено і 2,2 тисячі фактичних перевірок платників податків, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. За їх результатами до порушників податкового законодавства застосовані штрафні санкцій на суму понад 6 млн. грн., з яких більше 3 млн. грн. вже сплачено до бюджету.

 

У пункті пропуску «Бориспіль» упереджено вивіз 8 рідкісних соколоподібних птахів до ОАЕ

Працівники Київської митниці ДФС у співпраці з прикордонниками Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» попередили незаконне вивезення за межі України рідкісних птахів.

Двоє наших співвітчизників самостійно обрали процедуру спрощеного проходження митного контролю -  «зелений коридор», тим самим заявивши, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за митну територію України.

Після перетину пасажирами «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», під час здійснення митного контролю, у дорожній сумці пасажирів (ручній поклажі) виявлені дорослі соколоподібні птахи біло-сірого кольору. Крила птахів були загорнуті у різнокольорову тканину та скріплені жовтою паперовою клейкою стрічкою в області лап.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації та документів на право переміщення живих тварин, а саме – дозволу CITES, а також документів про право набуття тварин, ветеринарного свідоцтва — не мали.

Згідно з Конвенцією „Про Міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення” CITES, живі тварини (соколоподібні птахи) обмежені до переміщення через митний кордон України.

Складено протоколи про порушення митних правил. Птахів вилучено і направлено на відповідальне зберігання в один з районних спеціалізованих закладів до винесення судом рішення у справах. Орієнтовна вартість одного птаха — 10 000 доларів США.

 

«Фантомівці» Луганщини затримали партію взуття

Вчора співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» під час патрулювання лінії розмежування затримали мешканку Золотого-4. Ця дівчина намагалася незаконно перемістити через лінію розмежування без фіскального догляду поза межами контрольно-пропускного пункту «Золоте» 16 пар зимового взуття.

У ході проведення перевірки «фантомівці» встановили, що товарно-матеріальні цінності громадянка отримала у Гірському на «Новій пошті» для реалізації на тимчасово-окупованій території.

Стосовно правопорушниці складено адмінпротокол за ст. 204-3 КУпАП.

Крім того, «фантомівці» затримали особу, яка здiйснювала перевезення 3 пасажирiв від лініі розмежування до м. Золоте-4, без вiдповiдної державної реєстрацii суб’єктом пiдприємницької дiяльностi.

Стосовно водія складено адмінпротокол за ст. 164 КУпАП.

 

Оперативники Луганщини припинили реалізацію газу без дозвільних документів у Кремінній

Співробітники оперативного управління ГУ ДФС у Луганській області в межах операції «Акциз – 2016», при відпрацюванні оперативної інформації встановили, що громадянин у м. Кремінна організував діяльність нелегальної заправної станції з реалізації населенню за готівкові кошти газу «пропан – бутан».

У ході перевірки з’ясувалося, що відповідних дозвільних документів у порушника не має. Таким чином, цей громадянин порушував Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарчої діяльності» №2806-IV від 06.09.2005 року.

Газове устаткування орієнтовною вартістю 380 тис. грн та майже 3,5 тони газу «пропан – бутан» орієнтовною вартістю  понад 44 тис. грн вилучено.

У відношенні порушника складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 164 КУпАП

 

У поштовій посилці митники знайшли ікону ХІХ століття

Старовинну ікону із зображенням Божої Матері з Ісусом пересилали у міжнародному поштовому відправленні замість канцтоварів.Сьогодні, 17.10.2016, під час митного контролю міжнародного поштового відправлення працівники Львівської митниці ДФС викрили спробу незаконного переміщення через кодон України предметів старовини. Так, у посилці, відправником якої, згідно з митною поштовою декларацією, є громадянин, що живе або перебуває в США, а отримувачем – мешканка Харкова, митники виявили дерев’яну ікону з окладом, прикрашеним камінням, датовану орієнтовно 1884 роком. Згідно з митною декларацією в цьому міжнародному поштовому відправленні мали переміщувати канцтовари.

За цим фактом, за статтею 472 Митного кодексу України, складено протокол про порушення митих правил. Ікону вилучено для проведення експертизи з метою встановлення її історичної чи культурної цінності.

Завдяки одеським митникам стародавні монети залишилися в Україні

 

Одещина: з початку року до місцевих бюджетів надійшло майже 6 млрд.грн.

Це на 2 млрд.грн., або на 60 % перевищує надходження січня-вересня 2015 року.

До місцевих бюджетів Одещини на розвиток адміністративно-територіальних одиниць направлено майже 3 млрд.грн. податку на доходи фізичних осіб.

Надходження плати за землю склали 1,2 млрд. грн.

Платники податків, які перебувають на спрощеній системі направили до місцевих бюджетів 730 млн.грн. єдиного податку.

Також, до місцевих бюджетів надійшло 592 млн.грн. акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів та 113 млн.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 

На Харківщині за нерухоме майно сплачено 103 млн. гривень

Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області, платники регіону за 9 місяців поточного року сплатили до місцевого бюджету 103 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Зокрема  від громадян надійшло 14 млн. гривень.

У 2016 році платниками цього податку є 5,3 тис. юридичних осіб та більше 20 тис. фізичних осіб.

У фіскальному відомстві нагадали, що громадяни  сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до місцевого бюджету за місцем розташування об’єкта протягом 60 днів, з дня отримання податкового-повідомлення-рішення.

База оподаткування розраховується виходячи з даних, які надані органами державної реєстрації прав на нерухомість та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Фізичні особи мають право звернутися до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації та провести звірку щодо об’єктів нерухомого майна, які перебувають у власності, та нарахованої суми податку.

 

Старовинна ікона залишилась в Україні

Напередодні на митному посту «Харків-пасажирський» в потязі сполученням «Харків-Москва» митниками виявлено ікону з ознаками старовини.

Громадянка Росії під час усного та письмового декларування заявила про відсутність заборонених до переміщення товарів. Але після огляду її багажу в жіночій сумочці була виявлена цікава знахідка – невеличка ікона в дерев’яній рамці.

Відносно громадянки складений протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Вартість ікони буде встановлено додатково.

 

Товарообіг через буковинську митницю за дев’ять місяців перевищив 354 млн.грн.

У Чернівецькій митниці ДФС станом на 01.10.2016 року на обліку перебуває 1607 осіб, які здійснюють операції з товарами. Зовнішньоекономічну діяльність впродовж дев’яти місяців 2016 року здійснювали 884 суб’єктів господарювання, це на 185 субєктів більше ніж в аналогічному періоді минулого року.

Впродовж січня-вересня 2016 року у зоні діяльності Чернівецької митниці здійснено митне оформлення зовнішньоторгівельних операцій суб`єктів господарської діяльності більще як на 354 млн.грн. З них, імпортовано товарів на суму понад 244,9 млн. грн., експортовано на суму близько 109,1 млн.грн, що складає відповідно 69,2% (імпорт) та 30,8% (експорт) загального обсягу зовнішнього товарообміну. Порівняно з аналогічним періодом 2015 року загальний обсяг товарообігу збільшився на 30,8 відсотків, причому, об’єми імпорту збільшились на 43,4 відсотки, об’єми експорту на 9,3 відсотки.

Експортували товари, переважно в Румунію (19,2 відсотки), Польщу (12,1 відсоток), Білорусь (9,1 відсоток). Серед основних експортних товарів були: олія соняшникова (17,7 відсотки від загального експорту), лісоматеріали (15,7 відсотки від загалу), костюми чоловічі (7,4 відсотки від загалу).

Серед імпортерів у зону діяльності митниці переважали товари з Туреччини – 21,4 відсотки, Німеччини – 15,2 відсотки, Румунії – 13,9 відсотків. Вагому частку імпортних товарів складають: апарати телефонні (20,1 відсотки від всього імпорту), тканини з синтетичних ниток (10,1 відсотки), приймальна апаратура телевізійна (8,8 відсотки).

У січні-вересні 2016 року вітчизняні бізнесмени здійснювали  зовнішньоторгівельну діяльність з підприємствами 77 країн світу. 

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.