РРО- звітуємо через мережу Інтернт.

Основний принцип введення нового сервісу — переходу користувачів касової техніки на електронне звітування – це зручність та комфортність передусім для платника податку. Вводиться нова, більш зручна форма звітності. Пропонований порядок звітності не збільшує кількість даних, що платники надають податковій, фактично змінюється лише форма подання звітності по РРО, яка на сьогодні є. Замість подання даних на паперових носіях підприємці звітуватимуть у електронному вигляді, що спростить роботу як підприємців, так і податковій службі.

Підприємці мають можливість подавати звітну інформацію в електронній формі до серверу податкової служби як шляхом придбання нової касової техніки, так і шляхом приєднання до вже існуючої техніки відповідних модемів для передачі даних. Таким чином, впровадження контрольної стрічки в електронній формі є тенденцією до спрощення документообігу.

Так, з 01 січня 2013 року для суб’єктів господарювання стає обов’язковим подання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) до органів державної податкової служби в електронному вигляді.

Відповідно до пункту 7 статті 3 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані подавати до органів державної податкової служби звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.

Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднанні.

Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.

Порядок передачі інформації до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

З метою виконання вимог законодавства користувачам касової техніки необхідно обов’язково звертатись до Центрів сервісного обслуговування для придбання РРО нового покоління або для відповідного доопрацювання існуючої моделі РРО у термін до 01.07.2013 року.

На стрічці в пам’яті касового апарату або модему, який до нього приєднаний, формуватимуться копії розрахункових документів і фіскальних звітів. Один раз на добу цей звіт автоматично передаватиметься до серверу обробки інформації податкової служби.

З метою дотримання вимог чинного законодавства, суб’єкти господарювання можуть придбати нову касову техніку, а саме РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або доопрацювати існуючу касову техніку та приєднання до неї відповідних модемів для передачі даних.

Враховуючи вищевикладене ДПІ у Богодухівському районі звертається з проханням не відкладати переобладнання та придбання касових апаратів до встановленого терміну, а починати займатися цим питанням вже зараз.