Розпочала роботу Громадська рада при Міндоходів

При Міністерстві доходів і зборів утворено Громадську раду, яку очолив віце-президент Асоціації «Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати» Ярослав Романчук.

Склад Громадської радизатверджено рішенням установчих зборів, які відбулися 28 травня, та наказом Міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Зокрема, до складу ради  увійшов 81 представник інститутів громадянського суспільства, які демонструють активну громадську позицію та зацікавлені у підтримці активного діалогу між громадськістю та Міністерством. Більше половини нових учасників Громадської ради  при Міністерстві мають досвід роботи в аналогічних колегіальних органах, що працювали при Державній податковій службі України та Державній митній службі України.

Наступне засідання Громадської ради заплановано на середину червня. Очікується, що на ньому буде утворено дві робочі групи, що займатимуться, відповідно, податковими та митними питаннями.

Згодом громадські ради будуть утворені при усіх регіональних управліннях Міндоходів. До їх складу матимуть можливість увійти регіональні та місцеві громадські організації, що прагнуть конструктивного діалогу з Міністерством.

Нагадаємо, відповідно до чинного законодавства Громадська рада – це постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган, утворений для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійсненні громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодженні ефективної взаємодії і врахуванні громадської думки під час формування та реалізації державної політики