internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
buy Windows 10 Key microsoftwarestore Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet
Переглядiв: 41

Роман Насіров зустрівся з делегацією Міністерства митниці і торгівлі Турецької Республіки

 

Роман Насіров зустрівся з делегацією Міністерства митниці і торгівлі Турецької Республіки

Актуальні питання та напрями розвитку співпраці між митними органами України та Туреччини обговорювалися під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова з делегацією Міністерства митниці і торгівлі Турецької Республіки 10 жовтня 2016 року.

«Наша спільна мета – створити комфортні умови для українського та турецького бізнесу шляхом надання якісних послуг та подальшого удосконалення митних процедур», — наголосив Роман Насіров.

Він зазначив, що товарообіг між Україною та Туреччиною з початку 2016 року склав понад 2 млрд. дол. США, з яких 1,4 млрд. дол. США  – це експорт, а  667 млн. дол. США – імпорт.

«Переконаний, що країни, які мають великий товарообіг і ще більший потенціал до розвитку торговельно-економічних відносин, мають значно активніше співпрацювати у митній сфері», — наголосив Голова ДФС.

Так, за останній період Державною фіскальною службою проведена значна робота з реформування митних органів та спрощення митних процедур. До цього процесу ДФС активно залучає іноземних партнерів, зокрема з Митної та прикордонної служби США, МВФ та ЄС. І в цьому контексті також важливий розвиток співпраці між митними органами України та Туреччини.

За словами Романа Насірова, турецька сторона вже надала проекти міжвідомчих документів, які спрямовані на посилення взаємодії митних органів двох країн та створення сприятливих умов для діяльності бізнесу України та Туреччини.

Наразі, обговорюються питання обміну попередньою інформацією  між митними відомствами двох країн, співробітництво у сфері обміну митною статистичною інформацією.

«Ми маємо також гарні передумови для активної співпраці в рамках Всесвітньої митної організації та Організації Чорноморського Економічного Співробітництва. Більш того, нові перспективи відкриваються у зв’язку із започаткуванням у серпні 2016 року Регіонального кінологічного центру Всесвітньої митної організації в м. Хмельницький», — підкреслив Голова ДФС.

 

Роман Насіров: Співробітництво з США – це застосування успішного світового досвіду

Співробітництво з американськими партнерами дає нові можливості для покращення роботи фіскальної служби завдяки застосуванню в Україні найкращого світового досвіду. Про це зазначив  Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час зустрічі з керівництвом Митної та прикордонної служби США.

«Наші зусилля спрямовані на зміцнення двосторонньої співпраці у правоохоронній сфері та боротьбі з контрабандою», — наголосив очільник відомства.

Він зазначив, що результатом роботи ДФС є підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями, яка створює можливості для обміну інформацією про перевірку законності зарубіжних операцій і виявлення порушень митного законодавства.

Крім того, співробітництво з США відбувається і по іншим напрямам.

«Наприклад, фахівці з США допомагають у розвитку системи управління ризиками. Наразі триває активна робота над створенням в Україні аналогів підрозділів з протидії тероризму та контрабандній діяльності (ATCET), які функціонують у Митній та прикордонній службі США.

Допомога США надається і в рамках Програми з питань експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS). За підтримки США в рамках митних органів України був створений підрозділ контролю за переміщенням товарів військового призначення та подвійного використання (на даному етапі – сектор в рамках Департаменту митного контролю)», — повідомив Роман Насіров.

За його словами, у перспективі напрями співпраці між країнами повинні бути розширені.

«Ми пропонуємо розширити двосторонню взаємодію у таких сферах, як організація митного контролю, правоохоронна діяльність, митно-тарифне регулювання, а також налагодити співробітництво між навчальними закладами та державними установами за напрямами здійснення державної митної справи, порушення митних правил, проявів тероризму та експортного контролю». 

 

За дев’ять місяців податковою міліцією вилучено з незаконного обігу спирту і фальсифікованого алкоголю майже на 216 мільйонів гривень

З початку 2016 року підрозділами податкової міліції вилучено з незаконного обігу близько двох мільйонів літрів спирту та фальсифікованого алкоголю на суму майже 216 мільйонів гривень. Про це заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан.

За його словами, найчастіше зловмисники підробляють міцні алкогольні напої, зокрема, горілку. Облаштовують обладнанням для масового виробництва фальсифікату складські або гаражні приміщення, приватні домоволодіння, покинуті фермерські господарства тощо. При цьому ніякі технологічні та санітарні норми не дотримуються, а виготовлена «продукція» небезпечна для вживання.

Він також зазначив, що у поточному році в рамках операції «Акциз-2016» була припинена робота 112 незаконних виробництв фальсифікованої алкогольної продукції, в той час як у минулому — 95.

«Підпільні виробництва завдають не тільки збиток бюджету, а й, перш за все, шкодять здоров’ю споживачів і репутації легальних виробників цієї підакцизної продукції. Саме тому робота податкової міліції спрямована на ліквідацію таких цехів, а також на перекриття каналів надходження в Україну контрабандного алкоголю», — зазначив Сергій Білан.

Крім того, за дев’ять місяців 2016 року було відкрито 339 кримінальних проваджень за ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) КК України.

«Економічний ефект заходів з протидії незаконному обігу спирту та алкоголю в 2016 році становить понад 150 мільйонів гривень тільки акцизного податку, що надійшли в результаті реалізації легальної підакцизної продукції, яка заповнила вивільнену від фальсифікату частку ринку», — резюмував Сергій Білан.

Він також підкреслив, що в даний час підрозділи податкової міліції відпрацьовують області, куди за оперативною інформацією надійшов фальсифікований алкоголь, який призвів до масових отруєнь і смерті людей.

«Люди працюють цілодобово, тому що розуміють наскільки важливо в найкоротші терміни вилучити все, що було доставлено для продажу населенню», — зазначив Сергій Білан.

Уже затримано 11 осіб, причетних до незаконного виготовлення та розповсюдження фальсифікованих алкогольних напоїв.

За словами Сергія Білана, під час документування діяльності підпільного цеху з виробництва алкогольного фальсифікату в м. Харкові з незаконного обігу вилучено чотири тисячі літрів технічного спирту.

Перекрито канал постачання метилового спирту для незаконного виробництва фальсифікату, вилучено з незаконного обігу 23 тонни технічних рідин з вмістом метанолу.

 

Працівників ДФС навчали контролю за переміщенням стратегічних товарів

Представники Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС взяли участь у навчальному курсі «Контроль за переміщенням стратегічних товарів» (STCE), який було проведено Всесвітньою митною організацією за підтримки Фонду співпраці Митної служби Німеччини та Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) в м. Одеса.

Фахівці ДФС вивчали міжнародні практики щодо виявлення та ідентифікації товарів військового призначення та подвійного використання.

Учасники семінару ознайомилися з програмою Всесвітньої митної організації з питань безпеки STCE та міжнародними режимами торгівлі стратегічними товарами. Крім того, розглядалися елементи національної системи контролю за міжнародними передачами (торгівлею) стратегічних товарів та роль митниці, особливості ідентифікації таких товарів.

Під час семінару учасники обмінювалися досвідом щодо результативності здійснення контролю за міжнародними передачами стратегічних товарів в країнах світу та випадками їх затримання/вилучення під час незаконних переміщень.

Під час занять проводилися практичні тренінги щодо готовності посадових осіб митниць діяти згідно з чинним законодавством та міжнародними зобов’язаннями України у випадках переміщення товарів військового призначення та подвійного використання.

 

З початку року до зведеного бюджету надійшло 470,2 млрд. гривень

За оперативними даними протягом січня-вересня 2016 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 470,2 млрд. грн. Про це повідомив директор департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС Микола Чмерук.За його словами, надходження на 102,9 млрд. грн., або на 28,0 відс., перевищили показники відповідного періоду 2015 року.

«З початку року до державного бюджету забезпечено 365,9 млрд. грн. Місцеві бюджети на розвиток своїх регіонів отримали 104,3 млрд. гривень», — розповів Микола Чмерук.

Збір коштів до зведеного бюджету у січні-вересні 2016 року склав 534,0 млрд. грн., що на 121,1 млрд. грн., або +29,3 відс., більше аналогічного періоду 2015 року., у т. ч. до державного бюджету – 429,6 млрд. гривень.

Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету в січні-вересні 2016 року склали 365,9 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 101,8 відс., додатково забезпечено 6,5 млрд. гривень.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 102,8 відс. (+3,5 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 108,3 відс. (+3,2 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 105,3 відс. (+2,0 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств  – 115,2 відс. (+4,8 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 119,6 відс. (+4,2 млрд. грн.), ввізного мита – 102,1 відс. (+0,3 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 142,5 відс. (+2,2 млрд. грн.) тощо.

У розрізі основних платежів у січні-вересні 2016 року приріст до відповідного періоду 2015 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 29,9 відс. (+29,6 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – на 31,8 відс. (+10,1 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (сальдо) – на 30,2 відс. (+9,3 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 43,3 відс. (+12,0 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – на 29,1 відс. (+8,1 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – на 32,5 відс. (+6,4 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – на 46,5 відс. (+8,1 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – у 2,5 раза (+4,5 млрд. грн.), екологічного податку – на 34,9 відс. (+0,3 млрд. грн.) тощо.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 63,7 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 94,5 млрд. гривень.

 

Фахівці ДФС вивчали європейські практики протидії незаконному обігу наркотиків та прекурсорів

Представники Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС взяли участь у тренінгу «Кращі сучасні європейські практики протидії незаконному обігу наркотичних засобів та прекурсорів на кордоні», організованому за сприяння Консультативної Місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки в Україні (EUAM).

Під час тренінгу координатор з питань боротьби з наркотиками та прекурсорами національного контактного центру RILO ECE, представник Митної служби Республіки Польща Грегор Чернієвіц ознайомив учасників з типами наркотичних засобів та прекурсорів, незаконним обігом, виробництвом в Європі та маршрутами наркотрафіку.

Учасники вивчали сучасну методологію виявлення контрабандних поставок наркотичних засобів та прекурсорів, проводили оцінку та профілювання ризиків у цій сфері.

Крім того, під час тренінгу розглядалися практичні ситуації щодо незаконної торгівлі,  операції з виявлення та припинення незаконного обігу наркотичних засобів та прекурсорів (контрольована поставка, міжнародні операції) тощо.

Отримані знання учасники тренінгів застосовуватимуть під час своєї практичної роботи. 

 

Відбулося засідання секцій Науково-технічної ради ДФС

На сьогодні існує потреба в наукових розробках в системі ДФС, які б не лише узагальнювали національний та міжнародний досвід здійснення митної справи, а й були новаторськими та унікальними для України. Про це заявив в.о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання секцій Науково-технічної ради ДФС.

«В ДФС використовується одне з найкращих програмних забезпечень під час здійснення митного оформлення та контролю. Розробки наших ІТ-спеціалістів високо оцінені і міжнародними експертами. Однак, щоб тримати цей рівень, його постійно треба вдосконалювати та покращувати. І саме наука в цьому розумінні має бути на крок попереду. Завдяки використанню різноманітних ноу-хау ми завжди будемо попереду і зможемо ефективно прогнозувати всі ризики та перспективи розвитку митної сфери», — підкреслив Мирослав Продан.

Під час секцій було проаналізовано стан виконання замовлених ДФС науково-дослідних робіт за підсумками діяльності новоствореного Науково-дослідного інституту фіскальної політики Університету ДФС за 9 місяців 2016 року, обговорено результати науково-технічної експертизи тематики наукових досліджень ДФС на 2017 рік, а також розглянуто ініціативну тематику наукових досліджень, які виконуються кафедрами Університету із залученням членів студентського наукового товариства, аспірантів.

 Учасники засідань, зокрема, акцентували увагу на важливості практичної спрямованості результатів наукових досліджень з урахуванням змін в податковому законодавстві та рекомендацій міжнародних експертів. 

За результатами роботи секцій більшість наукових досліджень визнані такими, що відповідають технічним завданням та можуть бути впровадженими в практичну діяльність ДФС. Зокрема, вже на сьогодні результати виконаного наукового дослідження на тему «Система індикаторів оцінювання результативності діяльності ДФС України» взяті за основу Міністерством фінансів України під час розробки ключових показників ефективності (KPI) та стратегічних цілей і завдань для ДФС на 2016-2017 роки.

Нагадаємо, що Науково-технічна рада Державної фіскальної служби України була створена відповідно до наказу ДФС України від 30 грудня 2014 року №411. Це колегіальний дорадчий орган, основною метою якої є розгляд наукових рекомендацій і пропозицій щодо розробки та реалізації стратегії розвитку податкової та митної сфери, визначення основних напрямів науково-технічної діяльності, сприяння підвищенню результативності наукових досліджень, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, що спрямовуються на їх проведення.

 

Майже 5,7 млрд. грн. перераховано Енергетичною митницею ДФС до Держбюджету у вересні 2016 року

За результатами діяльності у вересні поточного року Енергетичною митницею ДФС до загального фонду Держбюджету перераховано 5 687,7 млн. грн., що на 160,5  млн. грн. більше, ніж у серпні поточного року.

У розрізі митних платежів найбільші суми забезпечено з акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 2 945,0 млн. грн. (51,8% загальної суми) та податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів – 2 738,6 млн. грн. (48,1% загальної суми).

Платежі з ввізного мита, єдиного збору, що справляється у пунктах пропуску через державний кордон України і плати за виконання митних формальностей поза місцем розташування митних органів склали 4,1 млн. гривень.

Основні надходження податків і зборів за оформленнями в Енергетичній митниці ДФС у вересні поточного року це митні платежі, що сплачуються при ввезенні на митну територію палива дизельного – 3,4 млрд. грн. та бензинів моторних – 1,4 млрд. гривень.

Крім того, бюджетоформуючими залишаються такі групи товарів: гази скраплені – 508,5 млн. грн., природний газ – 247,1 млн. грн., паливо рідке (мазут) – 35,5 млн. грн., нафта сира – 30,3 млн. грн., паливо для реактивних двигунів – 24,0 млн. гривень.

 

Внесок вінницьких платників до бюджетів всіх рівнів сягнув майже 5,8 млрд грн.

Це на 35,4 відс. або на 1514,7 млн.грн. більше, ніж за дев’ять місяців минулого року. До Державного бюджету протягом січня-вересня п.р. надійшло 2503,6 млн.грн., що перевищує минулорічні платежі на 392,1 млн.грн. (або 18,6 відс.).

За словами начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Руслана Осмоловського, завдяки активізації малого і середнього бізнесу регіону місцеві бюджети отримали додаткові фінансові ресурси. Зокрема, за три квартали 2016 року місцеві скарбниці поповнилися на 3290 млн. грн. податків, що в 1,5 рази (на 1122,6 млн.грн.) більше фактичних надходжень січня-вересня м.р. Найбільший приріст спостерігається по податку з доходів фізичних осіб (+676,2 млн.грн.) та  єдиному податку (+149,8 млн.грн.).

 

У мешканця Вінниці вилучили більше 800 літрів спирту

У домоволодінні вінничанина співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Вінницькій області виявили та вилучили партію спирту, що зберігалася у пластикових 220-літрових діжках та пластикових пляшках. Тут же виявлені порожні діжки з характерним запахом спирту, шланги для розливу, лійка, спиртометр, фільтри.

Обшук здійснювався в рамках розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів).

Вартість вилученої нелегальної підакцизної продукції становить майже 190 тис. грн. Вживання виготовлених зі спирту невідомого походження алкогольних напоїв могло нести пряму загрозу життю і здоров’ю споживачів.

З початку нинішнього року працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Вінницькій області з незаконного обігу вилучено спирту на загальну суму близько 20 млн. грн., алкогольного фальсифікату (в тому числі під виглядом елітних напоїв) – загальною вартістю понад 2 млн. грн. Це сотні тисяч літрів нелегальної лікеро-горілчаної продукції та сировини для її виготовлення, яку не допущено на тіньовий ринок, і яка вже не завдасть шкоди життю та здоров’ю громадян

 

Місцеві громади Волині отримали в розпорядження в півтора рази більше податкових платежів

Платники податків Волині протягом дев’яти місяців 2016 року спрямували до місцевих бюджетів 1,7 мільярда гривень податкових платежів. Це на 47,6 відсотка більше, як торік.

«Збільшення надходжень до місцевих бюджетів викликане не посиленням фіскального тиску, а стало логічним наслідком комплексних заходів, які цілеспрямовано вживали органи влади, місцевого самоврядування спільно з представниками територіальних органів ДФС у напрямку детінізації економіки. Насамперед, це стосується легалізації ринку праці та підприємницької діяльності», —  зазначає перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Як запевнив посадовець ГУ ДФС в області, вагомого наповнення бюджетів вдалося досягнути не контрольно-перевірочними заходами, а шляхом переконання представників підприємництва дотримуватися податкової дисципліни.

Тим часом, як свідчить аналітика, нині на території Волині здійснює діяльність 842 суб’єкта із податковою реєстрацією в інших регіонах.

«Оскільки стан наповнення бюджетів залежить не лише від організації процесу адміністрування податків фіскалами, а й від роботи інших контролюючих органів та місцевої влади, то ми просимо своєчасно інформувати нас про суб’єктів господарювання, які працюють на території громад, але зареєстровані платниками податків в інших регіонах. Користуючись ресурсом територій, представники бізнесу повинні поповнювати місцеві бюджети громад, які створили їм умови для успішного бізнесу», — наголошує Віталій Чуй.

 

В рамках операції «Рубіж-2016″ організатор схеми протиправного імпорту на Волині сплатив понад 1 мільйон гривень

Завдяки професійним діям працівників податкової міліції в ході операції «Рубіж-2016″ кримінальне провадження, в рамках якого викрито незаконну схему з переміщення товарно-матеріальних цінностей через державний кордон, скеровано прокурором до Любомльського районного суду Волинської області з обвинувальним актом, — інформують в ГУ ДФС у Волинській області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що жителем Волинської області, здійснювалося переміщення високоліквідних товарів з використанням схеми ухилення від сплати митних платежів,  що призвело до ненадходження митних платежів до бюджету в сумі понад 1 млн. грн. Останньому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України. Санкція вказаної статті передбачає штраф від однієї до двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатись господарською діяльністю на строк до 3 років.

Разом з цим, в ході оперативного супроводу вказаного кримінального провадження відшкодовано понад 1 млн. гривень.

Остаточне рішення про визначення міри покарання обвинуваченому буде прийнято за результатами судового розгляду.

 

Власники нерухомого майна поповнили бюджети Волині на понад 18,5 мільйона гривень

За підсумками дев’яти місяців 2016 року місцеві скарбниці Волині отримали більше 18,5 мільйона гривень податку на нерухоме майно. Це в 2,5 рази більше проти аналогічного періоду минулого року.

Аналітика ГУ ДФС в області свідчить, що суттєвий ріст сплати податку на нерухоме майно характерний для усіх територіальних одиниць Волині.

«Отож, місцеве самоврядування отримало досить вагомий фінансовий ресурс від оподаткування елітного майна. Власне це той ресурс, надходження якого будуть стабільними в майбутньому фінансовому році. Варто нагадати, що в європейських країнах саме оподаткування нерухомості – серед основних джерел наповнення місцевих бюджетів», — зазначає перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй..

Як запевнив посадовець, фахівці територіальних органів ДФС нараховують суму податку на нерухомість за інформацією із наявних баз даних. Отож, якщо хтось із платників отримав податкове повідомлення – рішення, що містить некоректну інформацію щодо об’єкта оподаткування, то варто провести звірку. Для цього треба звернутися до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації щодо проведення звірки суми податку, об’єктів оподаткування та ставки податку.

В цьому випадку контролюючі органи зроблять нарахування відповідно до оригіналів документів, які надасть платник податків, та вручать податкове повідомлення-рішення. Фізична особа-платник податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення повинна сплатити відповідну суму до відповідного місцевого бюджету

Посадовець також нагадав, що ставки податку на нерухомість за 2015 рік встановлені органами місцевого самоврядування. По нежитловій нерухомості вона становить до 1 відс. від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2015 року, житловій – до 2 відс. Сплачена сума податку зараховується до місцевого бюджету за місцем знаходження об’єктів нерухомості.

Якщо у платника податку є декілька об’єктів, які знаходяться в різних регіонах, в алгоритмі при розрахунку податку враховується кожне рішення органу місцевого самоврядування, де знаходиться об’єкт оподаткування. Тобто ставка податку, пільга, надана на кожний об’єкт щодо зменшення бази оподаткування, і при розрахунку дана сума зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням об’єкта.

 

В ході операції «Акциз-2016″ на Волині оперативники ДФС припинили діяльність незаконної заправки скрапленого газу

Незаконний бізнес з реалізації скрапленого газу  в м. Ковель викрили співробітники оперативного управління ГУ ДФС у Волинській області в рамках проведення операції «Акциз-2016″.

Зокрема, в ході проведення перевірочних заходів в рамках адміністративного провадження виявлено та припинено діяльність незаконної газової автозаправочної станції.

Співробітники податкової міліції достеменно встановили, що житель міста Ковель організував незаконну  діяльність із реалізації скрапленого газу кінцевим споживачам. Однак жодних документів дозвільного характеру на таку діяльність не мав. Такі дії  мають  ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164 кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку провадження господарської діяльності), а санкція статті передбачає відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі від 1000 до 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини та грошей, одержаних внаслідок вчинення вказаного правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, газове обладнання (модуль ГАЗС) орієнтовною вартістю 200 тис. грн. та скраплений газ в кількості 4750 літрів орієнтовною вартістю 60 тис. грн. вилучено з незаконного обігу до розгляду матеріалів адміністративного правопорушення в суді.

 

Депозити волинян додали бюджету понад 15 мільйонів гривень ПДФО

За підсумками січня-вересня 2016 року з доходів фізичних осіб — вкладників банків на Волині сплачено понад 15 мільйонів гривень ПДФО.

Сума сплаченого ПДФО з депозитних відсотків в області перевищує минулорічні показники на 13 відсотків.

Оскільки утримувати з нарахованих на депозитні вклади процентів ПДФО та перераховувати в бюджет суму податку банки зобов’язує закон, то громадянам не варто хвилюватися щодо подання декларації про такі отримані доходи.

Громадяни – власники депозитних вкладів у цьому випадку не виступають податковими агентами та не зобов’язані  окремо подавати жодних звітних документів, — наголошують в ГУ ДФС Волині.

Нагадаємо, що розміщення коштів на депозитному рахунку, як і решта пасивних доходів, підлягають оподаткуванню відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015 року.

Згідно з п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Підпунктом 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 ПКУ встановлено, що термін «пасивні доходи» означає, зокрема, доходи у вигляді процентів на депозитний (вкладний) банківський рахунок.

Однак, у 2016 році, відповідно до внесених змін, доходи платника податку у вигляді процентів, які нараховані на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються за ставкою 18 відсотків, — звертають увагу в ГУ ДФС Волині.

 

Операція «Рубіж-2016»: оперативники та слідчі ГУ ДФС Волині вилучили з незаконного обігу продукцію торгової марки «Apple»

В ході обшуків у двох магазинах м. Луцька, які провели оперативники та слідчі ГУ ДФС у Волинській області на підставі ухвал Луцького міськрайонного суду, з незаконного обігу вилучено мобільну та комп’ютерну техніку торгової марки «Apple», зокрема: Iphone, Ipad, Ipod, Mac Book, iMac.

 Серед вилученої електронної техніки виявлено не сертифіковані в Україні айфони сьомої серії, які завезені на митну територію України з порушенням митних правил. Орієнтовна  вартість вказаної техніки становить понад 700 тис.грн.  Крім того, за адресами реалізації вилучено грошові кошти, в тому числі іноземну валюту. 

Всі вилучені товарно-матеріальні цінності передано на відповідальне зберігання до вирішення питання по суті.

Наразі проводиться ряд заходів, направлених на встановлення осіб, причетних до налагодження каналу незаконного поступлення даних товарів та їх реалізації в торгівельній мережі області.

 

Бізнес Донеччини щомісяця збагачує зведений бюджет України на понад 1 мільярд гривень

За дев’ять місяців поточного року від платників Донеччини до зведеного бюджету країни надійшло понад 9,1 млрд. грн., що на 2,5 млрд. грн. або на 38% перевищує минулорічні показники. Середньомісячний показник надходжень від бізнесу Донецької області у 2016 році складає понад 1 млрд. грн., що перед усім зумовлено сумлінним ставленням платників регіону до сплати податків. Тільки у вересні податків і зборів до зведеного бюджету країни було перераховано майже 1,2 млрд. гривень.

 Як і раніше, більшу частку загального збору зведеного бюджету займають місцеві скарбниці області (65%), які за дев’ять місяців поточного року поповнились майже на 6 млрд. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року надходження збільшились майже на 50% або на 1,9 млрд. грн., що насамперед зумовлено позитивною динамікою сплати податку на доходи фізичних осіб, плати за землю та інших податків.

До загального фонду Державного бюджету України з початку року бізнес Донеччини спрямував понад 3,2 млрд. гривень. Протягом дев’яти місяців 2016 року основними бюджетоформуючими податками та зборами традиційно залишаються:

-         податок на додану вартість – понад 1 млрд. грн.;

-         податок на доходи фізичних осіб – 1,6 млрд. грн.;

-         військовий збір – 346 млн. грн.;

-         податок на прибуток підприємств – майже 160 млн. грн.

Значне зростання надходжень до бюджетів всіх рівнів відбувається завдяки функціонуванню системи електронного адміністрування ПДВ, постійному вдосконаленню електронних сервісів ДФС, що сприяє спрощенню ведення бізнесу.

 

Врожайність податків від аграріїв Донеччини перевищує 76 млн. гривень

Саме стільки надійшло до місцевих бюджетів Донецької області від сільгосптоваровиробників – платників єдиного податку четвертої групи.

Цьогорічні надходження перевищіли показники 2015 року на 72% або на          32 млн. грн., що передусім свідчить про відповідальність аграріїв області за виконання своїх податкових зобов’язань та високий рівень обізнаності щодо оподаткування своєї діяльності. Для цього фіскалами Донецького регіону постійно проводяться заходи за участі сільгосптоваровиробників з метою роз’яснення актуальних питань оподаткування.

На даний час 947 сільгосппідприємств – платників єдиного податку четвертої групи зареєстровані на Донеччині та використовують земельні угіддя області. Тільки у вересні від їх діяльності місцеві бюджети регіону отримали майже 13 млн. гривень.

Нагадуємо, що до  четвертої групи платників єдиного податку належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків (до 2015 року – платники фіксованого сільськогосподарського податку).

Базою оподаткування для єдинників четвертої групи є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень),  а для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) − нормативна грошова оцінка ріллі в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року.

У 2016 році база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи визначається з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року згідно з п.2921.2 ст.2921 ПКУ, тобто індексація нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь за 2015 рік не проводиться.

 

Внутрішньою безпекою ДФС у Донецькій області проведено 57 службових перевірок

За дев`ять місяців поточного року за матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області прокуратурою Донецької області внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато 6 кримінальних проваджень, відповідальність за яке передбачена ст. 191, ст. 364, ст. 365, ст. 366 та ст. 368 КК України.

Так, за  матеріалами УВБ ГУ ДФС у Донецькій області на даний час вже розпочато три кримінальних провадження відносно посадових осіб територіальних органів ДФС за фактами внесення до офіційних документів недостовірних відомостей про нарахування та виплату заробітної плати працівникам ДПІ, які фактично на робочому місці в період 2014-2015 р.р. були відсутні, свої функціональні обов’язки не виконували, а постійно мешкали на території, де органи державної влади тимчасово не виконують свої функції, що призвело до нанесення збитків державі.

Крім того, стосовно працівників органів фіскальної служби регіону проведено 57 службових перевірок та 2 службових розслідування. В 3 випадках інформація знайшла своє повне або часткове підтвердження. За їх результатами 8 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

З метою запобігання корупції, забезпечення законних прав та інтересів громадян і юридичних осіб, усунення причин та умов, що їй сприяють, своєчасного реагування на проблемні питання управлінням внутрішньої безпеки проведено 585 профілактичних заходів, бесід, лекцій.

Винесено 6 офіційних застережень посадовим особам про неприпустимість дій або бездіяльність, які можуть призвести до корупційних та інших правопорушень.

За звітний період перевірено 10 повідомлень про можливі неправомірні дії посадових осіб, що надійшли на антикорупційний сервіс «Пульс»,  з них підтвердилось – 1.

Проводилась обов`язкова перевірка кандидатів на працевлаштування до фіскальної служби області на предмет причетності до корупційних діянь. З 629 кандидатів на роботу в ДФС  4 вмотивовано відмовлено у призначенні на посади.

 

На Донеччині заарештовані особи, які розповсюджували алкогольний фальсифікат у регіоні

На території України зафіксовано чисельні випадки отруєння людей алкогольним сурогатом, що призвело до загибелі вже понад 50 громадян, у тому числі 5 – у Донецькій області. Проведеним комплексом оперативних заходів встановлено коло осіб, які розповсюджували алкогольний фальсифікат у регіоні. Вказані особи заарештовані, їм повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України. Триває слідство.

З метою відпрацювання ринку алкогольних напоїв та спирту на предмет виявлення фактів зберігання та реалізації контрафактного алкоголю, що становить загрозу життю та здоров’ю людей, здійснюються посилені заходи мобільними групами із залученням співробітників оперативних підрозділів, слідчих підрозділів фінансових розслідувань, співробітників управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО (спецпідрозділ «Фантом») ГУ ДФС у Донецькій області та співробітників Прокуратури Донецької області.За результатами комплексного відпрацювання торгівельних закладів регіону мобільними групами за період з 28.09.2016 встановлено 25 фактів реалізації алкогольної продукції з порушенням законодавства та вилучено фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів на суму 330 тис. гривень. По 2 фактам до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочато кримінальне провадження за ст.204 Кримінального кодексу України  (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

ГУ ДФС у Донецькій області звертається з попередженням не купувати алкогольні напої в сумнівних місцях, в тарі з відсутністю акцизних марок або з пошкодженими чи сумнівними акцизними марками, в іншій, ніж скляна, тарі (в пластикових пляшках чи пакетах тощо), через мережу «Інтернет».

 

Майже 55% податкових надходжень Донецької області — це податок на доходи фізичних осіб

Саме тому, одним з основних напрямів роботи фіскальних органів Донеччини є робота, направлена на легалізацію трудових відносин. Також, фахівцями області постійно проводяться заходи з роботодавцями щодо підвищення соціальних стандартів та рівня заробітних плат у регіоні, від чого напряму залежать надходження податку на доходи фізичних осіб.

Так за дев’ять місяців 2016 року до зведеного бюджету країни надійшло  4 мільярда 977 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Приріст надходжень зазначеного податку, за відповідний період минулого року, складає 42% або 1,47 млрд. гривень.

Чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме понад 1,27 млрд. гривень, спрямовано до Державного бюджету країни.

Відповідно, 75% від загальної суми надходжень поповнили місцеву казну області на 3,7 млрд. грн., а це значна підтримка у фінансуванні місцевих громад для розвитку заходів держави у соціальній сфері.

 

До Зведеного бюджету платниками Житомирщини сплачено понад 4 млрд. гривень

За січень-вересень 2016 року до Зведеного бюджету Житомирщини надійшло 4158,9 млн. грн. податків і зборів, що на 1360,2 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. З них до державного бюджету надійшло 1710,9 млн.грн., до місцевих бюджетів – 2447,9 млн. грн.

         Надходження до державного бюджету у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшились на 555,2 млн. грн., місцеві бюджети отримали більше на 804,9 млн. грн.

         У розрізі основних платежів за 9 місяців 2016 року до державного бюджету надійшло 663,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що більше на 204,2 млн. грн. ніж у 2015 році, податку на прибуток 243,2 млн.грн., що на 84,4 млн.грн. більше, або на 53,2 відсотка проти відповідного періоду минулого року.

         Також платниками Житомирщини забезпечено приріст надходжень до відповідного періоду минулого року рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, якої надійшло 47,7 млн. грн., що на 12,2 млн. грн. більше ніж в аналогічному періоді 2015 року, рентної плати за користування надрами 59,7 млн.грн. що на 3,2 млн.грн. більше січня-вересня минулого року. Надходження  податку на додану вартість в . склали 637,2 млн. гривень.

         На оздоровлення довкілля до бюджетів усіх рівнів надійшло 10,7 млн. грн. екологічного податку, в т.ч. до місцевої казни надійшло 8,6 млн. грн. податку.

         З початку року до місцевого бюджету надійшло 266,4 млн. грн. акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, що майже на 100,0 млн.грн. більше відповідного періоду минулого року.

         Також до місцевого бюджету сплачено 266,4 млн. грн. єдиного податку суб’єктами господарювання області, які працюють на спрощеній системі оподаткування. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року  надходження зросли на 79,8 млн. грн.

         З початку року на підтримку Української армії сплачено 162,3 млн. грн. військового збору.

         Надходження єдиного соціального внеску за січень-вересень поточного року склали майже 1998,9 млн. гривень.

 

Закарпаття: податки та збори збагатили місцеві бюджети на 1,9 млрд гривень

Протягом січня-вересня поточного року до місцевих бюджетів Закарпатської області платники податків перерахували понад 1 млрд 920 млн грн. Податки, які надішли до скарбниць краю протягом дев’яти місяців 2016 року на 680,4 млн грн перевищують надходження аналогічного періоду минулого року.

Загалом, слід зазначити, що у розрізі сплати податків та зборів до місцевих бюджетів, що контролюються органами ДФС Закарпаття, найбільше надходжень забезпечено Мукачівською ОДПІ – понад 408,5 млн грн; на другому місці Відділення у м.Ужгороді Ужгородської ОДПІ – більше 394,3 млн грн; третє місце – Ужгородська ОДПІ – понад 268,7 млн грн.

За статистикою лідерами за ефективністю та стабільністю збагачення коштами місцевих бюджетів Закарпаття є три податки: податок на доходи фізичних осіб, якого з початку року надійшло понад 1 млрд грн; акцизний податок з реалізації підакцизних товарів – більше 358,6 млн грн та єдиний податок – майже 205 млн грн.

Фахівці органів ДФС Закарпаття переконані, що надходження коштів до місцевих бюджетів регіону сприятимуть підвищенню його соціально-економічного розвитку, рівня зайнятості, зростанню якості послуг, що надаються громадянам, розв’язанню невідкладних соціальних проблем. Відтак одним із пріоритетних завдань відомства залишається якомога ефективне та стабільне спрямування коштів в бюджет.

Закарпатські митники вилучили чергові партії лісоматеріалів, вартістю понад 140 тис. грн

Напередодні фахівці Закарпатської митниці ДФС склали два протоколи щодо вилучення лісоматеріалів, які переміщувались за кордон через митні пости «Залізничний» та «Тячів».

Працівники митниці, аналізуючи товаросупровідні документи, подані до митного органу підприємством, що працює у Львівській області та підприємцем із Закарпаття, відповідно до яких у Австрію та Угорщину експортувались лісоматеріали з різних порід деревини, виявили чимало розбіжностей.

Зокрема, у підприємства зі Львівщини виявлено неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх об’єму, ваги, геометричних розмірів,  вартості даного товару, а також виявлено не заявлену деревину, яка підпадає  під тимчасову заборону експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді. У закарпатського підприємця «Сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій» був отриманий незаконним шляхом, в якому містились неправдиві дані щодо лісокористувача лісоматеріалів та товаротранспортні накладні, відповідно до яких був придбаний зазначений товар.

Таким чином у обох випадках вчинено дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товару, з приховуванням від митного контролю шляхом подання органу ДФС неправдивих відомостей. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Було складено протоколи про порушення митних правил, згідно яких вилучено майже 192 куб. м. лісоматеріалів, загальною вартістю понад 141 тис. грн.

Фахівці Закарпатської митниці зазначають, що експортери несуть відповідальність за достовірність інформації в поданих ними документах, тож рекомендують підприємцям здійснювати зовнішньоекономічну діяльність виключно у законному полі.

 

Закарпатська податкова міліція вилучила жіноче взуття вартістю понад 3 млн грн

Днями працівники податкової міліції Закарпаття в рамках розслідування кримінального провадження затримали вантажний автомобіль «Рено» під керуванням українця в якому виявили подрібнені партії товарів, ввезені через державний кордон України без сплати відповідних митних платежів.

Відтак в ході проведеного огляду встановлено, що згідно товаросупровідних документів у вказаному транспортному засобі перевозяться картонні коробки в кількості 2850 шт, пункт розвантаження яких – м. Одеса. Фактично під час огляду у вантажівці виявлено 3828 картонних коробок з надписом «SIYNG», в яких знаходились 30624 пари жіночого взуття китайського виробництва. Орієнтовною вартість товарів склала 3 060 000 грн.

Варто зазначити, що взуття було ввезене через кордон, шляхом подрібнення даної партії на норми, що дозволені для ввезення громадянами без оподаткування (на суму до 500 євро та вагою до 50 кг) за так званою схемою «піджаки».

Наразі на вилучене взуття накладено арешт та передано на відповідальне зберігання. Проводяться першочергові слідчі дії.

.

Ще одне авто залишилось на Закарпатській митниці через фальсифіковані документи

Громадянин України хотів перемістити через митний кордон автомобіль «Skoda Octavia» з польською реєстрацією, шляхом подання митному органу, як підставу для переміщення транспортного засобу, підроблених документів.

Українець намагався виїхати з країни через пункт пропуску «Косино» Закарпатської митниці ДФС. Для проходження митного контролю він обрав «зелений коридор». До митного оформлення, як підставу для переміщення через митний кордон України автомобіля, надав доручення на право користування та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

В результаті проведених аналітично-пошукових заходів, управлінням аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Закарпатської митниці ДФС, було направлено запит до польського нотаріуса з метою підтвердження або спростування факту легалізації доручення, яке надав громадян України до митного оформлення.

Отримана відповідь, в якій зазначено, що вказане доручення нотаріус не оформляв та не засвідчував, підтвердила сумніви митників щодо оригінальності документа – доручення та підпис сфальсифіковані.

Від надання пояснень громадянин України відмовився.

Зазначені дії українця мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

Сьогодні складено протокол про порушення митних правил, а автомобіль 2003 року випуску та вартістю понад 63 тис. грн, вилучено.

 

Найбільше податків з прибутку сплатили підприємства Дніпровського і Вознесенівського районів Запоріжжя та міста Мелітополь

На сьогодні сплата податку на прибуток запорізькими підприємствами складає майже 12 відсотків від загальних надходжень до державного бюджету. За дев’ять місяців 2016 року платники забезпечили 343 мільйони гривень цього податку, що на 83 мільйони більше, ніж торік, та на 34 мільйони перевищує прогнозні показники на цей рік. Ще 50 мільйонів надійшло до місцевого бюджету від підприємств комунальної власності. У вересні до бюджетів сплачено понад 18 мільйонів.

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, у регіоні істотно зріс рівень сплати податку на прибуток від запорізьких підприємств – за 9 місяців – на 113 мільйонів – з 208 мільйонів у 2015 році до 321 мільйона – у нинішньому. Керівник фіскальної служби області підкреслив, що такі показники свідчать про стабілізацію в економіці, підвищення обсягів оподатковуваних операцій запорізьких товаровиробників та у сфері надання послуг.

Найбільшими платниками податку у цьому році є підприємства, розташовані у Дніпровському районі м. Запоріжжя, від яких надійшло 64 мільйони гривень, Вознесенівського району – 51,5 мільйона, платники м. Мелітополь та району перерахували 41,6 мільйона, Шевченківського району обласного центру – 37 мільйонів, Олександрівського – понад 20 мільйонів, Комунарського – 19 мільйонів, Хортицького району – майже 18 мільйонів. Бердянські підприємства забезпечили 16,8 мільйона, у Вільнянському районі сплачено 14 мільйонів, майже стільки ж надійшло від платників Пологівського району.

Нагадаємо, ставка податку становить 18%. У ході податкової реформи з початку року було відмінено щомісячну авансову сплату податку, натомість запроваджено щоквартальне декларування. Для окремих категорій платників встановлено річний податковий (звітний) період.

 

Запорізькі роботодавці спрямували на соцзахист понад 2,8 мільярда єдиного соціального внеску

2 мільярди 811 мільйонів гривень – таку суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перерахували запорізькі платники за дев’ять місяців поточного року. Рівень очікуваних надходжень перевищено на 94 мільйони.
Як відзначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, суми сплати ЄСВ зросли в усіх районах м. Запоріжжя та області у середньому, на 3,5 відсотка.

– Перевиконання індикативних показників надходжень зумовлено, передусім, змінам законодавства щодо зниження базових ставок ЄСВ, що дозволило зменшити навантаження на фонд оплати праці та детінізації ринку праці. Про це свідчить і статистика і твердження самих запорізьких роботодавців, зокрема, під час зустрічей із керівництвом фіскальної служби, – підкреслив Олексій Кавилін.

Лідерами зі сплати ЄСВ у регіоні залишаються підприємства енергетики, промисловості, державного управління та оборонна галузь.
У територіальному розрізі найбільші суми забезпечили страхувальники Вознесенівського району м. Запоріжжя, сплативши 470 мільйонів, м. Енергодар – 341 мільйон, мелітопольські платники спрямували 288 мільйонів, Олександрівського району – майже 223 мільйони, Дніпровського району – 197 мільйонів, Шевченківського району – понад 190 мільйонів, м. Бердянськ та району – 176 мільйонів.

Зазначимо, з 1 січня 2016 року фактичну ставку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зменшено з 38% до 22%. Мінімальний страховий внесок для фізичних осіб-підприємців розраховується за ставкою 22 відсотки з мінімальної заробітної плати. Крім того, з доходів працівників відмінено справляння внеску, а також збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, яка дорівнює 25 розмірам прожиткового мінімуму.

 

При ввезені на територію України транспортних засобів необхідно сертифікат підтвердження відповідності екологічним нормам

Як повідомили на Івано-Франківській митниці ДФС, Законом України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» від 06.07.2005 № 2739-IV визначено, що пропуск на митну територію України з метою вільного обігу та першу реєстрацію в Україні транспортних засобів за кодами товарних позицій 8701 20, 8702, 8703, 8704, 8705 згідно з УКТ ЗЕД як вироблених в Україні, так і ввезених на митну територію України, нових і таких, що були в користуванні, здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам «ЄВРО-2″ – «ЄВРО-6″.

Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та національних стандартів, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб. Позначення рівня екологічних норм, якому відповідає транспортний засіб, має бути внесено до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Також, відповідно до Закону України Про технічні регламенти та оцінку відповідності» ЗУ від 15.01.2015 № 124-VIII, Порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання, затвердженим наказом Міністерством інфраструктури України від 17.08.2012 № 521, встановлено обов’язкові вимоги до КТЗ, їх частин та обладнання, у тому числі щодо відповідності їх екологічним нормам «ЄВРО-2″ – «ЄВРО-6″, процедури оцінки відповідності цим вимогам, а також правила введення в обіг на території України.

Перша реєстрація, введення в обіг обладнання здійснюються за наявності сертифіката відповідності КТЗ або сертифіката відповідності щодо індивідуального затвердження.

Інформацію про ці документи до внесення змін до класифікатора документів. затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 № 1011, необхідно зазначати в митні декларації за кодами:

9702 – сертифікат відповідності колісного транспортного засобу;

9703 – сертифікат відповідності щодо індивідуального затвердження колісного транспортного засобу.

У разі необхідності отримання вищезазначених документів та проведення сертифікаційних робіт щодо КТЗ, які перебувають під митним контролем, відповідно до Порядку митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України та підлягають обов’язковій сертифікації в Україні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2008 № 446, власник або одержувач контрольованого товару звертається до митниці з письмовою заявою довільної форми про надання дозволу на видачу КТЗ на підставі довідки органу із сертифікації про укладення договору на проведення робіт із сертифікації контрольованого товару між його власником або одержувачем та органом із сертифікації.

Сертифікаційні роботи, також, можуть здійснюватись щодо транспортних засобів, які перетнули митний кордон України та недоставлені до митниці призначення, за умови доставлення таких транспортних засобів до митниці призначення у десятиденний строк, установлений  статтею 95 Митного кодексу України.

Нагадаємо, відповідно до норм статті 197 Митного кодексу України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів органам доходів і зборів передбачено законами України.

Переліки таких товарів (із зазначенням їх опису та коду згідно з УКТ ЗЕД), а також порядок видачі відповідних дозволів та їх обігу з використанням засобів інформаційних технологій затверджуються Кабінетом Міністрів України.       

 

Понад два мільярди гривень податків отримали місцеві бюджети Івано-Франківщини

Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, до місцевих бюджетів Прикарпаття у січні-вересні  2016 року надійшло 2306,8 млн. грн. податкових платежів, що на 760,3 млн.грн. більше  ніж у відповідному періоді 2015 року.

Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб, його питома вага в загальних надходженнях становить 51,3 відсотки. Загалом за 9 місяців п.р. цього податку до місцевого бюджету надійшло 1184,1 млн. грн., що більше на 413,4 млн. грн. ніж за аналогічний період 2015 року.Наступними за рівнем надходжень стали: плата за землю – 313,7 млн. грн. що на 115,3 млн. грн. більше, єдиний податок — 226,3 млн. грн., що на 71,4 млн. грн. більше, та акцизний податок з роздрібного продажу суб’єктами господарювання підакцизних товарів — 249,1 млн. грн., що на 88,6 млн. грн.  більше ніж у відповідному періоді минулого року.

За користування лісом, надрами й водою бізнесмени Прикарпаття заплатили до бюджету майже 41,0 млн. грн. Зокрема, частка рентної плати за використання лісових ресурсів найбільша — 30,0 млн. грн. За використання надр місцеві бюджети отримали 5 млн. грн. та за спеціальне використання води 6,0 млн. грн.

Також місцеві бюджети  поповнились на 215,1 млн. грн. екологічного податку та на 21,7 млн. грн. за рахунок плати  за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Крім того, збільшились надходження  податку на прибуток – 29,7 млн. грн., що на 10,8 млн. грн. більше ніж у відповідному періоді минулого року.

 

Майже 4,8 мільярдів гривень надійшло до зведеного бюджету від платників Івано-Франківщини

За січень-вересень 2016 року до зведеного бюджету Івано-Франківщини надійшло 4755,7 млн. грн. податків і зборів, що на 1361,2 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. З них до державного бюджету поступило 2448,9 млн.грн., до місцевих бюджетів – 2306,8 млн. грн. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Надходження до державного бюджету у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшились на 600,9 млн. грн., місцеві бюджети отримали більше на 760,3 млн. грн.

У розрізі основних платежів за 9 місяців 2016 року до зведеного бюджету надійшло 1603,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що більше на 557,1 млн. грн. ніж у 2015 році. Із зазначеної суми до місцевої казни сплачено 1184,1 млн. грн. податку.

Також забезпечено приріст до відповідного періоду 2015 року рентної плати, якої надійшло 769,2 млн. грн., що на 75,2 млн. грн. більше ніж в аналогічному періоді 2015 року. Поступлення податку на додану вартість в січні-вересні п.р. склали 769,0 млн. грн., що на 248,7 млн. гривень більше ніж в 2015 році.

У порівнянні з минулим роком зросла сплата податку на прибуток підприємств на 115,9 млн. грн. та склала 280,2 млн. грн. Із зазначеної суми до місцевої казни надійшло 29,7 млн. грн. податку. На оздоровлення довкілля до бюджетів усіх рівнів надійшло 268,9 млн. грн. екологічного податку, що на 70,7 млн. грн. більше проти минулого року. Із загальної суми поступлень екологічного податку до місцевої казни надійшло – 215,1 млн. грн.

Теж в поточному році на 108 млн.грн. збільшились надходження до зведеного бюджету акцизного податку та склали 307,8 млн. грн. З них 249,1 млн. грн. – акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів, який зараховується до місцевого бюджету.

Також до місцевого бюджету сплачено 226,3 млн. грн. єдиного податку суб’єктами господарювання області, які працюють на спрощеній системі оподаткування. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 71,4 млн. грн.

На підтримку української армії прикарпатці сплатили 140 млн. грн. військового збору.

 

До місцевих бюджетів Прикарпаття надійшло майже 22 мільйони гривень податку на нерухоме майно

Як повідомили в Головному управління ДФС в Івано-Франківській області, власники житлової та нежитлової нерухомості Івано-Франківщини сплатили до місцевих бюджетів 21,6 млн.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Зокрема, від юридичних осіб надійшло 14,2 млн.грн. податку, від громадян –  7,4 млн.грн.

Нагадаємо, цьогоріч за новими правилами сплачують податок на нерухомість лише юридичні особи. Громадянам надіслано податкові повідомлення — рішення з податку на нерухомість, якою вони володіли в 2015 році, за правилами оподаткування минулого року.

Наразі, згідно зі ст. 265 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування є об’єкти житлової та нежитлової нерухомості. Для всіх платників податку на нерухомість передбачено,  що база оподаткування зменшується: для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 м 2; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 м 2; для різних типів об’єктів житлової нерухомості – на 180 м 2.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради залежно від місця розташування та типів об’єктів нерухомості в розмірі, що не перевищує 3 відс. мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного, за 1 кв.м  бази оподаткування (в 2015 році – не більше  2 відс.). Таким чином, у 2016 році максимальний розмір податку за 1 кв.м  становить 41,34 грн. (в 2015 році – 24,36 грн.).

Платять податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (відповідно до статті 266 Податкового кодексу України).

Якщо юридичні особи самостійно нараховують суму податку на нерухомість і сплачують її щокварталу, то громадян про нарахований їм податок на нерухоме майно повідомляють територіальні органи ДФС за місцем реєстрації нерухомості.

 

Працівники митного поста «Святошин» отримали подяку від учасників АТО

Співробітники митного поста «Святошин» Київської митниці ДФС за підтримки спілки учасників АТО, а саме – Ярослава Козлова, вже протягом року передають частку своєї вдячності мужнім людям з 58-ї бригади військової розвідки, 5-го батальйону української добровольчої армії, 74 та 72 окремих механізованих бригад.

Митники передали бійцям дерев’яні палети та поліетиленові мішки для облаштування військового побуту, а також продукти харчування та засоби гігієни. Часточка щирого піклування – це один з проявів підтвердження того, що на цих сміливих і відважних бійців чекають вдома.

Результатом такої щирої і відвертої дружби став найпронизливіший подарунок з АТО, який тепер у цьому підрозділі митниці вважають справжнім оберегом – український прапор з автографами ангелів-охоронців, які вміють любити і захищати.

 

Київська митниця ДФС з початку року поповнила Державний бюджет на понад 27 млрд. гривень

Виконання індикативних показників становить 103,7%. Випередження – 970,8 млн. гривень.

Основними бюджетоформуючими товарами, митне оформлення яких здійснювалось протягом січня – вересня в зоні діяльності митниці, були: «автомобілі легкові» — сплачено митних податків на загальну суму 6,1 млрд. грн., що становить 22,8% від загальної суми сплачених митних податків; «засоби захисту рослин» — понад 2 млрд. грн. (7,4%); «лікарські засоби» — більше 1 млрд. (3,8%); «телефонні апарати» — 682,1 млн. грн.(2,5%); «кукурудза» — 372 млн. грн.(1,4%).

У вересні Київською митницею ДФС забезпечено перерахування до Державного бюджету 3,2 млрд. гривень. В порівнянні з вереснем минулого року надходження зросли на 455,2 млн. гривень (+ 16,2%).

За результатами реалізації митницею заходів, спрямованих на забезпечення максимальних надходжень та залучення наявних резервів, зокрема, в напрямку контролю за визначенням митної вартості товарів, їх класифікацією та країною походження, додатково у вересні перераховано до Державного бюджету України 42,1 млн.грн., в тому числі: за результатами коригування митної вартості товарів – 39,6 млн. грн.; за рахунок класифікаційної роботи – 1,6 млн. грн.; за рахунок контролю правильності визначення країни походження товарів – 880 тис. гривень.

 

Надходження місцевих бюджетів Київщини з початку року склали 5,5 млрд. гривень

Темп росту до фактичного показника січня-вересня 2015 року – 151,2%, додаткові надходження становлять 1,8 млрд. гривень.

У розрізі основних платежів за січень-вересень до місцевих бюджетів надійшло: податку з доходів фізичних осіб – 3,1 млрд. грн., темп росту 153% до відповідного періоду минулого року, додатково надійшло понад 1 млрд. грн.; плати за землю — 760,3 млн. грн., темп росту 158,4% до січня-вересня 2015 року, додатково надійшло 280,3 млн. грн.; єдиного податку — 635,3 млн. грн., темп росту 152,4%, додаткові надходження 218,5 млн. гривень.

 

Щодо боротьби з корупцією в органах ДФС Кіровоградщини

За січень-вересень 2016 року співробітниками відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено 317профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

З початку року проведено 59 перевірок відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області, за наслідками яких внесено 14 подань, для вжиття заходів реагування, в наслідок чого притягнуто до відповідальності 9 посадових осіб. До правоохоронних органів направлено 18 матеріалів перевірок.

За матеріалами відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС в області правоохоронними органами відкрито 8 кримінальних проваджень, а саме, за ч.2 ст.364 КК України – 4, за ч.3 ст.365КК України - 1, за ч.3 ст.368 КК України – 2 та за ч.1 ст.366 КК України – 1.

За участю співробітників відділу внутрішньої безпеки викрито факти порушень митного та податкового законодавства суб’єктами господарювання, внаслідок чого до державного бюджету донараховано 15,4 млн. грн. та 6,9 млн. грн. відповідно.

 

 Стан боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил

Протягом звітного періоду митницею направлено 15 повідомлень про кримінальні правопорушення за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.358 КК України, 1 повідомлення до СУФР ГУ ДФС у Кіровоградській області за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст.212 КК України, порушено 113 справ про порушення митних правил на суму 28 030 069 грн., (у 2015 році – порушено 104 справи про порушення митних правил на суму 68 237 398 грн).

В звітному періоді до суду направлено 22 справи про порушення митних правил на суму 3 967 239 грн. (у 2015 році – 39 справ на суму 38 541 264 грн.).

За результатами розгляду судом 18 справ про порушення митних правил (з урахуванням розгляду справ, направлених до звітного періоду) застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення, у тому числі часткову, на суму 379 071 грн. (у 2015 році – застосовано конфіскацію по 27 справах на суму 1 038 892 грн.). Накладено штрафів на суму 149 012 грн, стягнуто штрафів накладених судом в справах про порушення митних правил 17 000 грн.

Митницею розглянуто 50 справ про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 542 200 грн., сума штрафів, стягнутих митницею складає – 100 829 грн. (у 2015 році –17 справ на суму штрафів 61 030 грн., стягнено штрафів – 37 483 грн.).

На теперішній час економічна ефективність правоохоронної діяльності митниці складає 164 202 грн.

Найбільш характерними видами порушень митного законодавства виявленими митницею за звітний період були:

·         переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме подання митному органу, як підставу для митного оформлення підроблених документів, чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості. За даними фактами митницею порушено 32 справ про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України на суму 23 945 860 грн.;

·         незаявлення за встановленою формою точних відомостей про товар. За даними фактами порушено 6 справ про порушення митних правил за ст.472 Митного кодексу України на суму 3 606 225 грн.

·         зберігання, перевезення чи придбання товарів, транспортних засобів та тютюнових виробів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. За даними фактами порушено 16справ про порушення митних правил за ст. 484 Митного кодексу України на суму 477 984 грн.

З метою недопущення незаконного переміщення через митний кордон України товарів, транспортних засобів, зброї, тютюнових виробів, наркотичних та психотропних речовин, митницею проведено 57 спільних заходів з правоохоронними органами Кіровоградської області, за результатами яких складено 49 протоколів про порушення митних правил на суму 245 818 грн.

В звітному періоді, на підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, митницею підготовлено 36 запитів до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею порушено 22 справи про порушення митних правил на загальну суму 18 485 725 грн.

 

 Надходження до бюджету з військового збору з початку року склали понад 134 мільйонів гривень

З початку року платниками податків Кіровоградщини забезпечено надходження до державного бюджету 134,2 млн. грн. військового збору. Внесок на обороноздатність зріс на 26,4млн.грн. або 24,5відс. проти минулорічного показника.

Зокрема, за вересень поточного року надходження військового збору склали 17,7 млн. грн., що на 2,6млн.грн. або 17,4відс. більше надходжень вересня 2015 року.

ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує, що згідно з п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу України для резидента об’єктом оподаткування збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи, отримані з джерел за межами України.

Об’єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

Ставка податку складає 1,5 % від об’єкту оподаткування.

Згідно із змінами до Податкового кодексу України справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

 

М’ясний бізнес

Співробітниками податкової міліції Кіровоградської області в рамках проведення операції „Рубіж – 2016” припинено чергову спробу незаконного експорту м’яса великої рогатої худоби через митний пост „Херсон – центральний” Херсонської митниці.

З метою незаконного збагачення один підприємливий мешканець м.Кропивницького, маючи великій досвід підприємництва у сфері торгівлі м’ясною продукцією, зареєструвавши свого сина як фізичну особу – підприємця, розробив впровадив в діяльність злочинну схему ухилення від оподаткування. Велика рогата худоба за готівкові кошти закуповувалась у населення без відповідного документального оформлення. Забій та обвалку худоби здійснювали на власній бійні, не маючи на це дозвільних документів.

В подальшому за допомогою підконтрольних фірм, які мають ознаки фіктивності, м’ясопродукція експортувалась до інших країн. Так, протягом 2015 року незаконно було вивезено до вільної економічної зони Крим м’яса великої рогатої худоби на загальну суму 52 млн.гривень. Відображаючи у податковій звітності відсутність господарської діяльності підприємцям вдалося ухилитися від сплати податку з доходів фізичних осіб на загальну суму понад 10 млн. гривень.

Отримавши легкий дохід від своєї протиправної діяльності батько зареєстрував в Казахстані на своє ім’я фірму, на яку, через сумнівні підприємства, суттєво занижуючи вартість товару, щоб зменшити сплату митних платежів, безпосередньо постачав м’ясопродукцію.

За зазначеним фактом слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області зареєстровано кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.212 КК України (умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

В останні дні вересня 2016 року працівниками податкової міліції Кіровоградської області проведено ряд обшуків, в ході яких вилучена морожена м’ясопродукція — близько 62,1т на загальну орієнтовну вартість 3,2млн. грн. та документи, підтверджуючі протиправну діяльність.

По провадженню триває досудове розслідування.

 

«Фантом» Луганщини затримав партію вугілля

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» затримали партію вугілля, яку намагалися незаконно перемістити через лінію розмежування з тимчасово окупованої території на територію, підконтрольну України.

На незаконній переправі через річку Сіверський Донець між селами Лопаскіно і Трьохізбенка «фантомівці» затримали жителя Слов’яносербську, який на надувному гумовому човні перевозив через лінію розмежування півтонни вугілля.

У ході проведення перевірки встановлено, що даний громадянин надавав незаконні послуги з перевезення вантажів на окуповану територію і назад за грошову винагороду.

Вугілля вартістю близько 2 тис. грн. і човен вилучено.
Порушника затримано та відповідно до п. 2 ст. 15 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» передано до Новоайдарського відділу Національної поліції Головного управління у Луганській області.

За даним фактом складено протокол про вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 (Порушення порядку переміщення товарів в район або з району проведення антитерористичної операції) КУпАП.

 

Майже 4,6 млрд грн податків і зборів перерахували платники Луганщини до зведеного бюджету держави

З початку року платники Луганської області сплатили до зведеного бюджету країни 4 млрд 566 млн грн. Це на 10 відсотків більше, ніж в аналогічному періоді 2015-го.

Зокрема, до державної скарбниці надійшло 1 млрд 379 млн грн. Індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 105,5 відс., додатково перераховано 71,8 млн грн. У порівнянні з минулорічними показниками надходження з початку року зросли на 287,6 млн грн.

У розрізі основних платежів платниками області забезпечено надходження до державного бюджету за січень-вересень: податку на доходи фізичних осіб – 398,9 млн грн; податку на додану вартість – 355,6 млн грн; податку на прибуток підприємств – 66,9 млн грн; акцизного податку – 10,7 млн грн.

Крім того, від платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування регіону надійшло 1 млрд 361 млн грн, що на 48,2 млн грн більше доведеного індикативного показника.

 

З початку року зовнішньоторговельний обіг на Луганщині склав близько 6,6 млрд грн

При цьому, частка імпорту в загальному зовнішньоторговельному балансі експортно-імпортних операцій становила 69,5 відс., а експорту – 30,5 відс.

Підприємства області переважно відправляли за кордон папір та картон, залізничні локомотиви, полімерні матеріали, органічні хімічні сполуки. А ввозили – вугілля кам`яне, руди та концентрати залізні, вироби з мінеральних речовин.

Нагадаємо, всього на обліку в Луганській митниці ДФС знаходиться близько 1,5 тис. суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, з яких експортно-імпортні операції здійснювали 87 підприємств. Крім цього, зовнішньоторговельні операції в регіоні проводили ще 40 суб’єктів господарювання з інших областей.

 

Збір податкових платежів на Львівщині від підприємств будівельної галузі до Зведеного бюджету склав 389,1 млн. гривень

Як повідомили в управлінні моніторингу доходів та обліково-звітних систем ГУ ДФС у Львівській області за січень — серпень 2016 року збір податкових платежів від підприємств будівельної галузідо Зведеного бюджету склав 389,1 млн. грн., що більше ніж у відповідному періоді 2015 року на 84,9 млн. грн. або на 27,9 відсотка. Питома вага будівельної галузі в загальному зборі платежів до Зведеного бюджету складає 4,2 відсотка.

Найбільшими платниками будівельної галузі є ТОВ «Бурова компанія «Горизонти», КП «Монтажне управління № 6 «ЕПЗМ» .

 

Внесок Миколаївщини до бюджетів усіх рівнів — 7,4 млрд. грн.

Завдяки прозорому адмініструванню податків, вжиття заходів щодо детінізації економіки, легалізації зайнятості населення та роз’яснення норм податкового законодавства, за 9 місяців 2016 року органами ДФС у Миколаївській області до бюджетів усіх рівнів мобілізовано понад 7,4 млрд. грн. податків та зборів, у т.ч. до державного бюджету — 4,7 млрд. гривень.

Загальна сума надходжень до бюджету на 1 млрд. грн. більша, ніж за аналогічний період 2015 року.

Органи ДФС у Миколаївській області вдячні сумлінним платникам податків за виконання конституційного обов’язку щодо добровільної сплати податків до бюджету.

 

До місцевих бюджетів Миколаївщини надійшло майже 2,7 млрд. грн. податків і зборів

У січні-вересні 2016 року органами Державної фіскальної служби у Миколаївській області до місцевих бюджетів мобілізовано майже 2,7 млрд. грн. податків і зборів, що на 905 млн. грн. більше, ніж у аналогічному періоді 2015 року.

Слід зазначити, що на формування місцевих бюджетів значно впливають надходження з податку на доходи фізичних осіб, питома вага яких у місцевих бюджетах області становить майже 60 відсотків.

За 9 місяців 2016 року місцеві бюджети Миколаївської області отримали 1,6 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 555 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

 

На Миколаївщині ліквідовано «конвертаційний центр» з обігом понад 200 млн. гривень

Оперативними підрозділами Головного управління ДФС у Миколаївській області у рамках розслідування кримінального провадження припинено діяльність «конвертаційного центру».

У результаті проведення оперативно-слідчих дій встановлено, що групою осіб створено схему проведення фіктивних фінансово-господарських операцій з переводу безготівкових коштів у готівку, яку у подальшому використовували для закупівлі сільськогосподарської продукції. За два останніх роки зловмисники незаконно перевели у готівку понад 200 млн. гривень.

Оперативними працівниками заблоковано розрахункові рахунки 10 суб’єктів господарювання, вилучено 11 печаток, документи «фіктивних» та «транзитних» підприємств, комп’ютерну техніку, а також готівку у сумі 1,8 млн. гривень.

Проводяться подальші слідчі дії щодо відшкодування у повному обсязі завданих державі збитків.

Справу буде передано до суду.

 

На Одещині з початку року до бюджету направлено 3,7 млрд. грн. єдиного внеску

Протягом січня-вересня поточного року Головним управлінням ДФС в Одеській області забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі понад 3,7 млрд.грн.Виконання індикативного показника склало 104 %. Додатково надійшло понад 142 млн.грн.

Зокрема, у вересні цього року надійшло майже 433 млн.грн. єдиного внеску, що майже на 32 млн.грн. перевищує планові показники.

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року знижено середню ставку нарахованого до сплати єдиного соціального внеску із 41% до 22%, та скасовано відрахування ЄСВ для працівників, яке складало 3,6 %.

Завдяки своєчасній сплаті єдиного соціального внеску громадянам гарантується гідне пенсійне забезпечення, право на соціальний захист у разі нещасних випадків чи професійних захворювань, безробіття та інші виплати.

 

Податковою міліцією Одещини з незаконного обігу вилучено тютюнові вироби на 4 мільйони гривень

Тютюнові вироби іноземного походження, без марок  акцизного податку виявлені під час огляду транспортного засобу, що  рухався по трасі Одеса — Київ на території Любашівського району.

Огляд проводився співробітниками податкової міліції ГУ ДФС в Одеській області спільно із  співробітниками прикордонної служби та Національної поліції у рамках розслідування кримінального провадження та проведення операцій «Акциз-2016» і «Рубіж — 2016».

Загалом, за результатами  оперативних заходів виявлено та вилучено з незаконного обігу 204 короби іноземних тютюнових виробів марки «Мінські», не обклеєних марками акцизного податку України на загальну суму 4 млн. грн.

У випадку потрапляння вилучених  товарно-матеріальних цінностей на внутрішній ринок України, збитки у вигляді ненадходження до Державного бюджету акцизного податку склали би  понад  1,3 млн.грн.

 

Полтавці перерахували до міського бюджету майже 9 млн.грн. за нерухомість

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки є складовою податку на майно. Сплачують його юридичні та фізичні особи -  власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості  відповідно до норм Податкового кодексу України.

У цьому році громадяни сплачують податок на нерухомість за базовий 2015 рік, а юридичні особи за поточний 2016 рік. З минулого року об’єктом оподаткування є як житлова так і нежитлова нерухомість.

 Податкова інспекція до 1 липня надіслала чи вручила власникам нерухомості — громадянам податкові повідомлення – рішення з сумою податку,   яку необхідно було сплатити до  29 серпня 2016 року.

 

До  міського бюджету Полтави сплачено власниками нерухомості 8,8 мільйонів гривень податку.

Звертаємо увагу громадян, що у разі, якщо визначена сума податку на нерухоме майно не була сплачена до граничної дати, тобто до 29 серпня 2016 року, то такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, у розмірі 20% суми податкового боргу.

 

Протягом 2016 року полтавці перерахували на потреби армії понад 95 мільйонів гривень військового збору

Як відомо, відповідно до законодавства з серпня 2014 року в Україні було запроваджено військовий збір. Тобто, з доходів фізичних осіб утримується військовий збір за єдиною ставкою – 1,5% від об’єкта оподаткування. Протягом 2016 року на підтримку української армії від платників м. Полтави надійшло 95,6 мільйонів гривень військового збору.

 

Суд підтвердив правильність рішення рівненських митників

Апеляційний суд Рівненської області днями підтвердив рішення митників щодо нарахування штрафних санкцій за контрабанду квітів. Порушникам доведеться сплатити суму 17 млн 66 тис. 754 грн.

Нагадаємо, що два столичних підприємства намагалися приховати дійсну вартість імпортованого товару з Королівства Нідерланди. Після відповідних запитів до закордонних митних органів виявилося, що документи підроблені. На зловмисників було складено три протоколи про порушення митних правил (ст.483 Митного кодексу України).Рівненський міський суд 26 серпня 2016 року ухвалив рішення про застосування адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару — безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 8 533 377 гривень зі стягненням вартості товарів на таку ж суму.

 

Платники податку на нерухомість поповнили місцеву скарбницю Рівненщини

За дев’ять місяців п.р. платники податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки перерахували до місцевих бюджетів 19 мільйонів 629 тисяч гривень, в тому числі: юридичними особами сплачено 14,3 млн.грн., фізичними – 5,3 млн.гривень.

Нагадуємо, що платник податку має право звернутися до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації щодо проведення звірки суми податку, об’єктів оподаткування та ставки податку. В цьому випадку контролюючі органи зроблять нарахування відповідно до оригіналів документів, які надасть платник податків, та вручать податкове повідомлення-рішення.

Фізична особа-платник податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення повинна сплатити відповідну суму до відповідного місцевого бюджету.

 

У вересні рівненські митники виявили порушень митних правил більш ніж на 9 мільйонів

Протягом вересня 2016 року підрозділи Рівненської митниці склали 69 протоколів про порушення митних правил, вартість предметів правопорушення у яких складає більше 9 мільйонів гривень. Про це сьогодні повідомив  заступник начальника Управління боротьби з митними правопорушеннями Рівненської митниці ДФС В’ячеслав Михалюк.

-        У вересні наші працівники завели 4 резонансні справи про порушення митних правил. Так, в процесі міжнародної взаємодії з митними органами Королівства Нідерланди ми отримали інформацію про ввезення в Україну товарів за підробленими документами. По даному факту на керівників українських підприємств складено протоколи про порушення митних правил за ознаками статті 483 Митного кодексу України. За результатами розгляду справи, суд ухвалив рішення про застосування до правопорушників адміністративного стягнення:  штрафу в розмірі 100% вартості безпосередніх предметів правопорушення, що становить 8,8 млн. гривень разом зі стягненням вартості товарів на таку ж суму, — зазначив В. Михалюк.

 

На Рівненщині вилучено спирт невідомого походження на 565,5 тис. грн.

Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Рівненської області в рамках проведення операції «Акциз-2016» попередили незаконне транспортування великої партії спирту невідомого походження.

Так, в одному з населених пунктів на околиці обласного центру, спільно з працівниками патрульної поліції м. Рівне, було зупинено транспортний засіб марки «Мерседес-Спринтер». В ході огляду транспортного засобу було виявлено 24 бочки об’ємом 200 літрів кожна, з яких 23 були повністю або частково заповненні рідиною з характерним запахом спирту.

Зі слів водія, підакцизний товар він транспортував у м. Рівне. При цьому у нього були відсутні товарно-супровідні документи на вантаж.

Всього вилучено біля 4 тисяч 350 літрів спирту орієнтовною вартістю 565,5 тис. гривень.

На даний час відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 204 КК України (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

 

Податок на доходи фізичних осіб поповнив місцеві бюджети області більш як на 1,1 млрд.грн.

З початку року до місцевих бюджетів Рівненщини платники податків спрямували понад 1,1 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб, що майже на 379 мільйонів гривень більше, ніж торік. Крім того Державний бюджет отримав 536 млн.грн податку.

Коментуючи надходження січня – вересня 2016 року, заступник начальника ГУ  ДФС у Рівненській області  Надія Друзюк відзначила , що успішне виконання завдань по наповненню місцевих бюджетів це безумовна ознака системної роботи  з платниками податків і свідчення підтримки дій органів фіскальної служби Рівненщини з боку як виконавчої гілки влади, так і місцевого самоврядування.

 

ДФС Сумщини має найкращі показники в Україні по боротьбі з корупцією

За словами Сергія Щербиніна, начальника управління внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Сумській області, у 2016 році за матеріалами управління внутрішньої безпеки, прокуратурою Сумської області внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань 52 кримінальних провадження, вчинених працівниками податкових та митних органів. Цей показник є найкращим по Україні.

У 2016 ропі за результатами оперативного супроводження кримінальних проваджень було оголошено 12 підозр про вчинення злочинів, 3 кримінальні провадження направлені до суду для судового розгляду.

Працівниками управління для з’ясування причин і обставин вчинення фахівцями фіскальної служби області правопорушень у сфері службової діяльності протягом 9 місяців 2016 року здійснено 102 службових перевірки. За результатами службових розслідувань та перевірок у 46 випадках інформація про порушення діючого законодавства з боку посадових осіб податкових та митних органів знайшла своє підтвердження, у 27 випадках інформація підтвердилась частково.

– Для виявлення фактів корупції в фіскальній службі працює антикорупційний сервіс «Пульс», на який громадяни мають можливість поскаржитися на дії наших співробітників. Нами перевірено 48 звернень від фізичних та юридичних осіб, — говорить Сергій Щербинін. — За результатами реагування 22 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності, в тому числі 9 осіб звільнено.

 

Сумськими митниками разом із прикордонною службою вже котрий раз було зупинено спробу вивезення старовинних речей.

Сумськими митниками разом із прикордонною службою вже котрий раз було зупинено спробу вивезення старовинних речей. Так, за останні 10 годин на митному посту «Бачівськ» Сумської митниці ДФС було складено два протоколи про порушення митних правил щодо вивезення старовинних предметів (стаття 197 Митного кодексу України).

Сьогодні вночі громадянин Молдови намагався перемістити з України до Росії  чотири монети 1752, 1762, 1767 та 1803 років. Три з них номіналом 1 рубль з зображенням на одній стороні двоголового орла з короною та написом року (1752, 1762, 1767 рр.) та позначкою «Монета. Рубль», а на зворотній — жіночого силуету з написом «Ь.М. Єлисаветъ І Імпісамод:Всерос». З боку видно пробу позначену як «Пробъ 4. Зол 8 214 258 ОЛИ СЕР». Четверта  монета виготовлена з металу жовтого кольору з зображенням хрест навхрест корони, стріл, дракону та вершника на одній стороні з написом «1803 года пять рублей», та зі зворотної сторони «Государственная российская монета С.П.Б. X.Л.» з  зображенням корони та двох гілок.

Вони знаходились в сумці, в картонній коробці, у багажному відділенні автомобіля марки «Mercedes».

За даним фактом інспектором митного поста «Бачівськ» Сумської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення».

Громадянка Російської Федерації, виїжджаючи з України, на автомобілі марки «TOYOTA» обрала зону спрощеного митного контролю «зелений коридор». При проведенні митного огляду в сумці було виявлено дві медалі СРСР з написом «За отвагу. СССР».

За даним фактом інспектором митниці було складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю».

 

На Тернопільщині надходження податку на прибуток склали понад 132,2 млн грн

Впродовж січня-вересня платники податків сплатили до Зведеного бюджету України 132,2 млн грн податку на прибуток, в т. ч. до державного бюджету – 118,3 млн грн, місцевих бюджетів – 13,9 млн грн. Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, індикативний показник доходів загального фонду виконаний на 125,4% (105,4 млн грн), до державного бюджету – на 119% (98,7 млн грн), місцевих бюджетів – на 208,5% (6,7 млн грн).  

До загального фонду зведеного бюджету з початку року забезпечено 6,9 млн грн частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій, що вилучається до бюджету, індикативний показник доходів загального фонду виконаний на 178,6%. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 5,9 млн грн.

34 тисячі гривень – розмір штрафу за незаконне виготовлення горілки

 

Платники Тернопільщини спрямували до бюджету понад 424 млн грн ПДВ

За січень-вересень поточного року до державного бюджету мобілізовано податку на додану вартість в сумі 424,2 млн грн або 100,3% індикативного показника. Зокрема, у вересні до бюджету надійшло 65,6 млн грн ПДВ.

Сплату забезпечили 2539 платників ПДВ, серед яких 2180 юридичних осіб та 359 фізосіб-підприємців.

Необхідно відзначити, що порівняно з початком року кількість платників податку на додану вартість в області зросла на 136 осіб, в тому числі по юридичних особах відбулося збільшення на 96 осіб.

 

Місцеві бюджети Тернопільщини отримали майже 1,5 млрд грн від сплати податків

Доходи місцевих бюджетів Тернопільської області за січень-вересень склали 1 млрд 497,6 млн грн податкових платежів. Це на 251,5 млн грн більше від очікуваного та на 482,4 млн грн більше за відповідний період минулого року. Зокрема, у вересні доходи місцевих бюджетів склали 187,3 млн грн. Порівняно з минулорічним вереснем забезпечено приріст надходжень на 32,1 млн грн або на 44,8%.

Як зазначає начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, зі сплати податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло 863,3 млн гривень, додатково забезпечено надходження 148,9 млн грн. Суб’єкти малого підприємництва сплатили 193 млн грн єдиного податку, що на 35,8 млн грн більше від очікуваного.

Надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів з початку 2016 року склали 182,4 млн гривень, додатково місцеві бюджети отримали 3,4 млн гривень. Прогнозний показник виконано на 101,9%.

 

Харківські роботодавці поповнили соцфонди більш, ніж на 5 мільярдів гривень

Протягом 9 місяців поточного року платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Харківщини поповнили бюджет на 5,2 млрд. грн. Це на  291,2 млн. грн. більше за очікувані показники. Виконання бюджетного призначення за даний період становить 106,0%. Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області.

Майже 23 % від загальних надходжень ЄСВ (близько 1,2 млрд. гривень) забезпечили бюджетні організації регіону. Водночас, відрахування від підприємців – фізичних осіб склали близько 245 мільйонів гривень. Решта коштів надійшла від інших юридичних осіб.

При цьому, лише у вересні  на рахунки Держказначейства перераховано 596,7 млн. грн.

Нагадаємо, що для зручності звітність по ЄСВ платники можуть подавати в електронному вигляді. Для цього необхідно отримати електронний цифровий підпис у пунктах реєстрації користувачів. 

 

Від Харківської митниці до Державного бюджету – майже 7,4 млрд. гривень

В Головному управлінні фіскальної служби області повідомили, що це на 1 мільярд гривень більше від встановлених цільових показників для митниці. Лише у вересні 2016 року митницею було забезпечено надходження митних платежів у сумі 855 мільйонів гривень, що майже на 85 мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Ще одним з пріоритетних напрямків роботи митниці є виявлення та фіксація порушень митного законодавства, які наносять значну шкоду економічним інтересам нашої держави. Так, кількість протоколів про порушення митних правил за 9 місяців поточного року складає 727, що на 158 протоколів більше, ніж за минулорічний період.

До найбільш резонансних подій, які були виявлені митниками з початку року,  можна віднести виявлення: понад 17 кг бурштину, понад 11 кг речовини рослинного походження в пункті пропуску «Гоптівка», 846 500 гривень на митному посту «Чугунівка», які були приховані в конструктивних порожнинах автомобіля.

Також слід відмітити роботу по взаємодії оперативних підрозділів митниці з правоохоронними органами. Так, з початку 2016 року, внаслідок спільних дій виявлено 157 фактів порушень митного законодавства, що майже в 2 рази більше минулого року. У правопорушників вилучено товарів, транспортних засобів та валюти на загальну суму понад 69 млн. грн.

 

Туристи залишили на Херсонщині 1,2 мільйона гривень

Цьогорічний курортний сезон на Херсонщині приніс до місцевих бюджетів регіону 1209 тис. грн. туристичного збору. Це на 556,4 тис.грн. перевищує торішній показник.

Найбільш привабливою для гостей регіону була курортна зона Арабатської стрілки, яка стала перлиною курортного сезону Херсонщини, та зібрала 498,2 тис.грн. туристичного збору. Другим по популярності став курорт на берегу Чорного моря у с.Залізнй порт, туристи сплатили — 373 тис.гривень. Відпочивальники м.Скадовська та с.Лазурного, які провели свої відпустки на узбережжі Херсонщини, залишили місцевим бюджетам 181 тис.грн. туристичного збору.

Гості нашого краю сплачуть туристичний збір під час поселення у пансіонатах, готелях, базах відпочинку, приватних апартаментах та сприяють  подальшому розвитку туристичної галузі на Херсонщині.

 

Місцеві громади Херсонщини розділять 232 мільйона гривень роздрібного акцизу

Протягом січня – вересня 2016 року до місцевих бюджетів Херсонщини надійшло 232,5 млн.грн. податку з реалізації підакцизних товарів через роздрібну мережу. Це перевищує минулорічний показник на 86 млн. гривень. На потреби територіальних громад нашої області надійшло в півтора рази більше роздрібного акцизу, ніж торік.

На позитивну динаміку впливають дієві заходи спеціалістів фіскального відомства області в напрямку легалізації ринку підакцизної продукції, а також активна позиція органів місцевого самоврядування Херсонської області по залученню до сплати всіх суб’єктів господарювання на територіях громад. Найбільш вагомі надходження акцизного податку поповнили бюджети м. Херсона — на 84,2 млн.грн. та м.Н.Каховка — 25,6 млн.гривень.

Нагадаємо: платниками акцизного податку є суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів. Порядок сплати акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів визначено ст. 212 Податкового кодексу України.

 

Через Херсонську митницю відправлено понад 2,3 млн. тон вантажів

За дев’ять місяців поточного року Херсонською митницею ДФС оформлено понад 2,3 млн. тон експортних вантажів загальною фактурною вартістю понад 15,4 млрд. грн. або 606,8 млн. дол. США.

Найбільшими покупцями української продукції залишаються Туреччина, Франція, Ізраїль, Італія, Іспанія, Ліван, Грузія, Болгарія, Нідерланди, Білорусь та Єгипет.

У ваговому відношенні 84% вантажів оформлювалося суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності з: м. Києва, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Київської, Одеської, Харківської, Донецької областей.

 

Завдяки міжнародній торгівлі бізнесу Хмельниччини бюджет отримав 1,7 мільярда гривень митних платежів

За 9 місяців 2016 року суб‘єкти зовнішньоекономічної діяльності Хмельницької області перерахували до державного бюджету 1 мільярд 718 мільйонів гривень митних платежів. Виконання індикативного показника виконано на 117 відсотків, тобто отримано додаткових бюджетних надходжень у сумі 245 мільйонів гривень.
У порівнянні з аналогічним періодом  2015 року митні платежі зросли на 334 мільйонів гривень. Примітно, що цього року на Хмельницькій митниці ДФС середньоденні нарахування становлять 9,4 мільйона гривень, торік вони становили 7,6 мільйона гривень.
За звітний період оформлено майже 22 тисячі митних декларацій, що на 3 тисячі декларацій більше, ніж у 2015 році. Кількість експортних митних декларацій зросла до 9729 одиниць, по імпорту складено 8698 декларацій.
Як зазначають митники, на сьогодні в області функціонує ефективна система електронних митних сервісів, яка забезпечує оптимальні затрати часу на оформлення експортно-імпортних операцій. До того ж впроваджується автоматизована система «Єдине вікно», яка поєднує здійснення всіх видів контролю (митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного) за допомогою IT системи митниць і працює на якість і безпеку перетину кордону.

 

На Хмельниччині у несумлінних підприємців виявлено порушень готівкового обігу на 1,7 мільйона гривень

Протягом січня-вересня 2016 року Державною фіскальною службою Хмельниччини проведено 156 фактичних перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання законодавства в сфері готівкового обігу. За результатами проведених контрольно-перевірочних заходів несумлінним підприємцям донараховано понад 1,7 мільйона гривень, з яких до бюджету надійшло 1,3 мільйона гривень.
Найбільш резонансними стали 8 фактичних перевірок автозаправних станцій, за результатами яких встановлено реалізацію дизпалива та бензину за безготівковою формою на загальну суму майже 8 мільйонів гривень без включення до загальної бази оподаткування акцизним податком, що призвело до заниження його сплати у сумі 400 тисяч гривень.
Загалом найчастіше у ході фактичних перевірок встановлюються такі порушення як продаж товарів без відображення в обліку товарних запасів за місцем продажу, відсутність ліцензій на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями, а також реалізація алкогольної продукції за цінами, нижчими від мінімальних роздрібних.

 

Хмельниччина увійшла до топ-десятки областей України за впровадженням сучасної митної системи «Єдине вікно»

За підсумками зовнішньоекономічної діяльності протягом останнього місяця Хмельниччина увійшла в число 10 областей України, де за принципом «Єдиного вікна» подано 2 і більше відсотків митних декларацій, — повідомили у Хмельницькій митниці ДФС.
Як зазначають провідні фахівці митного відомства, позитивних результатів проходження експортно-імпортних операцій за алгоритмом автоматизованої системи «Єдине вікно» досягнуто тому, що кількість суб’єктів господарювання, які виявили бажання застосовувати електронний варіант роботи з державними контролюючими органами області, має системну тенденцію до збільшення.
Водночас митники сподіваються, що найближчим часом кількість бажаючих долучитись до електронного формату співпраці значно зросте, а подальше впровадження реформ дозволить митницям України досягнути якості послуг рівня високорозвинених країн світу.
З огляду на це нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2016 №364 було затверджено Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «Єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації.
Загалом використання зазначеної митної новації дозволяє здійснювати декларування товарів митниці та проходження державних видів контролю без потреби прибуття до місця розташування підрозділу митного оформлення і, відповідно, контрольних служб. Згідно даного Порядку, поодинокі виключення будуть складати лише випадки, коли необхідним буде пред’явити товар для проведення того чи іншого виду контролю. У кінцевому підсумку запровадження принципу «Єдиного вікна» повною мірою дозволить декларантам, не виходячи з власного офісу, пройти всі необхідні види державного контролю та митні процедури.

 

З початку року бюджети місцевих громад Хмельниччини збагатилися на 2,4 мільярда гривень

За підсумками дев‘яти місяців 2016 року до місцевих бюджетів Хмельниччини спрямовано 2 мільярди 437 мільйонів гривень податкових платежів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року це більше на 830 мільйонів гривень, або на 52 відсотки. 

Завдання місцевих рад краю виконано на 113 відсотків, додатково у розпорядження територіальних громад надійшло 286 мільйонів гривень податків та зборів.

Примітно, що забезпечено виконання усіх бюджетоформуючих платежів до місцевих скарбниць. Найбільшою за питомою вагою стали бюджетні надходження від податку на доходи фізичних осіб, якого отримано у сумі 1 мільярд 393 мільйони гривень.

Наступним сегментом у наповненні місцевих бюджетів став податок на майно, його сумарні надходження склали 411 мільйонів гривень.

Малий бізнес Хмельниччини, який працює на спрощеній системі оподаткування у першій-третій групі та сільськогосподарські товаровиробники, які входять до четвертої групи, сплатили до місцевих бюджетів 297 мільйонів гривень єдиного податку.

Що стосується одного із новітніх платежів, який також суттєво доповнює фінансові можливості місцевих бюджетів, — акцизного податку з роздрібного продажу, то його надходження забезпечено на рівні 250 мільйонів гривень. «Фінансова децентралізація в першу чергу позитивно вплинула на стан надходжень до місцевих бюджетів, адже в результаті системної бюджетної політики, яка ґрунтується на співпраці влади і громади, поліпшенні якості  адміністрування та прозорості сплати податків маємо додаткові надходження для забезпечення соціальних потреб подолян. У такий спосіб територіальні громади стають справжніми господарями на своїй землі, оскільки спроможні  впливати на надходження для забезпечення своєї самодостатності», — зауважив керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

 

Замість глушника – сховище для сигарет

Громадянка Румунії у власному авто обладнала чималий тайник, аби незаконно вивозити з України сигарети. Металевою пластиною, що була приварена до днища автомобіля, було закрито жолоб, в якому мав би знаходитися глушник. У результаті – утворено порожнину довжиною понад1 метр, у якій переміщувалися тютюнові вироби.Сьогодні вранці під час проходження митного контролю у згаданому транспортному засобі співробітниками Чернівецької митниці ДФС було виявлено 220 пачок сигарет «Rothmans» вартістю 3740 грн.

Протокол про порушення митних правил складено за ч.1 ст.483 Митного кодексу України. Транспортний засіб «VW Passat», 1996 р.в., вилучено та оцінено у 50 тис.грн.

 

Майже 400 мільйонів гривень податків та зборів сплатили платники Чернігівщини у вересні

У вересні 2016 року до бюджетів усіх рівнів платники Чернігівщини сплатили 399,8 млн. грн. і у порівнянні з вереснем минулого року забезпечили приріст надходжень на 23 млн. грн. або на 6,1 відсотка.

Державний бюджет поповнився на 156 млн. гривень. Майже половину його доходів сформовано від сплати податку на додану вартість (75,8 млн. грн.), 46 відс. сплачених сум складають податок на доходи фізичних осіб та військовий збір (72,5 млн. грн.), вклад решти податків незначний – 5 відс. або 7,8 млн. гривень.

До місцевих бюджетів у вересні сплачено 243,6 млн. гривень. У порівнянні до вересня минулого року спостерігається приріст надходжень на 44 відс. або на 74 млн. гривень. Як і по доходах державного бюджету, значний вклад у наповненні бюджетів територіальних громад саме від громадян – підприємців та найманих працівників, адже 63 відс. надходжень до місцевих бюджетів сформовано за рахунок податку на доходи фізичних осіб (153,2 млн. грн.). Земельного податку надійшло 43,4 млн. грн. (17,8 відс. у загальній сумі), єдиного податку на підприємницьку діяльність – 19,4 млн. грн. (8 відс.), акцизного податку від реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів, палива – 22,5 млн. грн. (9,2 відс.).

Єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Чернігівській області за вересень сплачено майже 194 млн. грн., що на 14 млн. грн. або на 7,8 відс. більше попереднього місяця.

 

З початку року до зведеного бюджету надійшло 470,2 млрд. гривень

За оперативними даними протягом січня-вересня 2016 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 470,2 млрд. грн. Про це повідомив директор департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС Микола Чмерук.

За його словами, надходження на 102,9 млрд. грн., або на 28,0 відс., перевищили показники відповідного періоду 2015 року.

«З початку року до державного бюджету забезпечено 365,9 млрд. грн., Місцеві бюджети на розвиток своїх регіонів отримали 104,3 млрд. гривень», — розповів Микола Чмерук.

Збір коштів до зведеного бюджету у січні-вересні 2016 року склав 534,0 млрд. грн., що на 121,1 млрд. грн., або +29,3 відс., більше аналогічного періоду 2015 року., у т. ч. до державного бюджету – 429,6 млрд. гривень.

Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету в січні-вересні 2016 року склали 365,9 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 101,8 відс., додатково забезпечено 6,5 млрд. гривень.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 102,8 відс. (+3,5 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 108,3 відс. (+3,2 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 105,3 відс. (+2,0 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств  – 115,2 відс. (+4,8 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 119,6 відс. (+4,2 млрд. грн.), ввізного мита – 102,1 відс. (+0,3 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 142,5 відс. (+2,2 млрд. грн.) тощо.

У розрізі основних платежів у січні-вересні 2016 року приріст до відповідного періоду 2015 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 29,9 відс. (+29,6 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – на 31,8 відс. (+10,1 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (сальдо) – на 30,2 відс. (+9,3 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 43,3 відс. (+12,0 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – на 29,1 відс. (+8,1 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – на 32,5 відс. (+6,4 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – на 46,5 відс. (+8,1 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – у 2,5 раза (+4,5 млрд. грн.), екологічного податку – на 34,9 відс. (+0,3 млрд. грн.) тощо.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 63,7 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 94,5 млрд. гривень.

 Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.