internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
403 Forbidden

Forbidden

You don't have permission to access /gshb999.txt on this server.
Server unable to read htaccess file, denying access to be safe

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Переглядiв: 58

Роман Насіров: У минулому році ми значно підвищили рівень співпраці з нашими іноземними колегами

Роман Насіров: У минулому році ми значно підвищили рівень співпраці з нашими іноземними колегами

Протягом 2016 року зовнішня політика Державної фіскальної служби України була спрямована, перш за все, на виконання зобов’язань нашої держави у сфері європейської інтеграції та поглиблення співробітництва з міжнародними організаціями. Про це розповів Голова ДФС Роман Насіров.

За його словами, фахівці ДФС активно працювали над налагодженням співпраці з податковими та митними органами іноземних держав, вдосконалювали роботу за напрямами залучення міжнародної фінансової і технічної допомоги.

«У контексті виконання міжнародних зобов‘язань, що випливають з Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, та реформування діяльності ДФС ми здійснювали імплементацію актів європейського права та впроваджували європейський досвід у практику податкового та митного адміністрування», – зазначив Роман Насіров.

Робота ДФС у цьому напрямі була позитивно оцінена міжнародними експертами та закордонними колегами. Підтвердженням цього  є обрання Романа Насірова на посаду Президента Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА).

«Засідання ІОТА вперше пройде під головуванням України. Це –  престиж як для фіскальної служби, так і держави в цілому. Саме наша держава стане тим майданчиком, на якому здійснюватиметься обмін найкращим досвідом податкових адміністрацій. Ми матимемо чудову нагоду підвищити свій імідж на міжнародній арені та отримати пропозиції щодо удосконалення нашої роботи», – підкреслив Роман Насіров.

У рамках міжнародної співпраці ДФС активно долучалася до міжнародних проектів та програм. Так, у січні минулого року фахівцями ДФС спільно з колегами з митних служб Німеччини, Польщі та Литви розпочато 2-річний проект TWINNING. Крім того, Україна є активним учасником Глобального форуму ОЕСР з прозорості та обміну інформацією з податкових питань.

Фахівці ДФС також брали участь у засіданнях Керівного комітету Проекту із сприяння торгівлі і транспортуванню Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ, за результатами яких було підписано Протокол та прийнята Спільна заява Державного митного комітету Азербайджанської Республіки, Служби доходів Міністерства фінансів Грузії, Митної служби при Міністерстві фінансів Республіки Молдова і Державної фіскальної служби України про співпрацю в митній сфері.

Відзначив Голова ДФС і співробітництво з Всесвітньою митною організацією. Так, у рамках меморандуму про взаєморозуміння між Державною фіскальною службою України та Всесвітньою митною організацією на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС було відкрито Регіональний кінологічний навчальний центр ВМО. Це — єдиний в Україні та 9-ий у світі Регіональний кінологічний навчальний центр Всесвітньої митної організації.

Крім того, підписано Угоду ВМО щодо використання Програми мережі національного митного контролю (nCEN), згідно з якою розпочато діалог з питань надання допомоги у сфері постачання серверного  обладнання для Національного вузла зв‘язку ДФС та проведення тренінгів для фахівців ДФС з використання такого обладнання.

Важливим кроком для розвитку митного напряму стало підписання за ініціативою української сторони Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями. Зі сторони України Угода була підписана Головою ДФС Романом Насіровим, зі сторони США — Керівником Митної та прикордонної служби США Гілом Керліковські.

Підписаний документ став свідченням посилення українсько-американського співробітництва у напрямі охорони кордонів та обміну митною інформацією.

Також протягом року продовжувалася робота з реалізації 7-го етапу проекту «Надання технічної допомоги з метою посилення системи експортного контролю України та протидії розповсюдженню зброї масового знищення» в рамках Програми з експортного контролю та безпеки кордонів в Україні (EXBS) Посольства США в Україні. Так, зокрема, у рамках проекту здійснювалась закупівля і поставка обладнання для покращення можливостей ДФС  щодо виявлення незаконних перевезень товарів, які можуть мати відношення до зброї масового знищення та/або підлягають експортному контролю, та запобігання незаконним перевезенням таких товарів.

«У своїй діяльності ми завжди враховуємо думку міжнародних експертів, аналізуємо їх пропозиції та рекомендації для адаптування їх до наших реалій і нашої системи. Саме тому для нас була важливою робота міжнародних місій, які проходили в нашій службі, і головне – їх об’єктивні висновки та аналіз», – розповів Роман Насіров.

Так, протягом 2016 року в ДФС було організовано роботу двох місій експертів МВФ з питань податкового адміністрування та двох місій з питань митної справи, під час яких обговорювався стан впровадження рекомендацій у відповідних сферах та визначалися пріоритетні напрями співробітництва.

Також проведено значну кількість двосторонніх зустрічей з представниками митних служб інших країн, зокрема, Білорусі, Молдови, Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини, Азербайджану, Туреччини, Об‘єднаних Арабських Еміратів, Норвегії тощо. Під час таких нарад обговорювалися перспективи та напрями співпраці, практичні аспекти взаємодії української митниці з митницями суміжних країн, зменшення черг на кордоні, оптимізація функціонування пунктів пропуску.

Для обміну досвідом та практичного застосування на практиці нововведень у рамках міжнародних програм фахівці фіскальної служби брали участь у семінарах та тренінгах.

«Для нас співпраця з іноземними колегами і надалі залишатиметься серед першочергових завдань. У нас є свої розробки та цікаві ідеї, якими ми готові ділитися з іншими. У той же час завдяки технічні допомозі наших іноземних донорів ми матимемо змогу покращити інфраструктуру наших митниць, за рахунок налагодженого інформаційного обміну – упереджувати переміщення через кордон небезпечних товарів та контрабанди», – підкреслив Роман Насіров.

Сергій Білан: Податкова міліція і надалі виконує свої обов’язки

Податкова міліція продовжує виконувати свої обов’язки щодо захисту економічних інтересів нашої держави. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан на своїй сторінці у мережі Facebook.

«Розчарую тих комбінаторів, які цими днями вже нафантазували собі глобальні плани, аби не платити податки та вести тіньовий бізнес. Ми й надалі продовжуємо працювати, захищаючи економічні інтереси держави», – написав Сергій Білан, додавши фото листа Комітету з питань податкової та митної політики від 12.01.2017 №04-27/10-1226 з роз’ясненням ситуації щодо «технічної помилки» з ліквідацією податкової міліції.

Зокрема, у листі зазначається, що питання набрання чинності положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» №1797 від 21 грудня 2016 року врегульоване пунктом І розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення».

Так, зміни набирають чинності з дня набрання чинності законом, який «визначає правові основи організації та діяльності центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов’язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об’єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України та інших осіб, з якими цей орган взаємодіє».

Тобто, за висновком Комітету, «до дня набрання чинності вищевказаним законом, податкова міліція діє у чинному правовому полі, виконує функції, покладені на неї законодавством, та на її діяльність поширюються положення відповідних законодавчих актів».

Рейтинг п’яти порушень митних правил від Закарпатської митниці ДФС за 2016 рік

Найчастіше закарпатські митники фіксують правопорушення з незаконного переміщення тютюну та тютюнових виробів. Порушники вдаються до різноманітних вигадок, де сховати товар та провезти його повз увагу співробітників митниці. Але в досвідченості закарпатських митників та їх пильності сумніватися не доводиться, а отже представляємо черговий топ-5 правопорушень.

1. «Фарширований» диван

Майже двома тисячами пачок цигарок «нашпигував» диван наш співвітчизник сподіваючись, що ніяких підозр у митників перевезення меблів до європейської країни не викличе.

Прямуючи за кордон через митний пост «Тиса» на мікроавтобусі, громадянин України обрав смугу проходження спрощеного митного контролю «зелений коридор», тим самим заявивши, що жодних обмежених чи заборонених до переміщення товарів не має та повідомивши митників, що диван перевозить на прохання знайомих.

Однак при митному огляді у співробітників митниці вигляд дивана викликав сумніви і вже при більш поглибленому огляді з’ясувалось, що диван має «тютюнову начинку».

Складено протокол про порушення митних правил.  І диван і тютюн вилучено.

2. Тонна «карбонари»

Певно порушниця виявилась прихильницею італійської кухні і збиралась приготувати смачну пасту, але не розрахувала кількості продуктів для готування і навіть не ховаючись везла до України в авто 60 пачок  макаронів (60 кг) та 25 бух сиру (948,4 кг).

Громадянка України, пасажирка легковика, просто розмістила продукти у салоні авто і лише прикрила ковдрою, сподіваючись, що вантаж не помітять.

І до того ж громадяни, і пасажирка і водій, теж обрали смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор», тим самим ніби підтверджуючи, що обмежених до переміщення предметів при собі не мають.

Проте увагу митників  якраз і привернув до себе такий «невеличкий» вантаж і під час більш поглибленого митного огляду митники виявили переміщення не задекларованих продуктів понад норму.

Складено протокол про порушення митних правил. Товар вилучено.

3. Двері у Європу

А ось в цьому випадку 426 пачок цигарок сховав наш громадянин у двох міжкімнатних дверях, які віз до Італії.

Не дивно, що і в цьому випадку порушник, прибувши до митного поста «Тиса» теж обрав «зелений коридор».

Проте  вантаж з дверима, які намагався перемістити громадянин України на своєму автомобілі викликав сумніви у митників і авто направили на більш поглиблений огляд під час якого виявили тютюнову схованку.

Вартість виявлених сигарет, згідно з маркуванням на пачках, складає  9 995 грн, вартість міжкімнатних дверей – 2000 грн.

Складено протокол про порушення митних правил. Товар вилучено.

4. Тютюнове дно

Автомобіль для порушників є «найулюбленішим» засобом для використання чи виготовлення в ньому різноманітних схованок для перевезення різноманітних товарів.

На цей раз, прямуючи до Румунії, через митний пост «Дяково» в автомобілі «Grand Cherokee» громадянин України сховав 150 пачок цигарок. Тютюнові вироби знаходились в спеціально виготовленому сховищі: тайники з вирізаними отворами з двох боків лонжерона підсилювача рами днища автомобіля.

Чи варто нагадувати, що окрім протоколу про порушення митних правил, вилучення цигарок наш співвітчизник ще й позбувся автомобіля.

5. Автомобільні раритети

Дві книги, що можуть становити культурну та історичну цінність намагались вивезти за межі нашої країни.

Книги «Das Evangelium Johannes»  автора Otto Stockmayer, 1927 року видання та  «Predigten» автора C.H.Spurgeon, 1877 року видання намагався вивезти за межі України громадянин Молдови. Незадекларовані книги знаходились в дорожній сумці в багажнику авто, на якому книголюб прибув до митного поста «Тиса» і обрав смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор».

Друковані видання закарпатські митники виявили під час митного огляду автомобіля серед особистих речей власника авто. Виявлені книги громадянин не визнав своєю власністю, зазначивши, що переміщує вказані речі на прохання однієї знайомої для передачі у Німеччину її дочці.

Складено протокол про порушення митних правил. Книги вилучено.

Топові п’ять порушень митних правил за 2016 рік від Волинської митниці ДФС

16.01.2017 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Для волинських митників не в новинку виявляти порушників, які намагаються незаконно перемістити через кордон товари, використовуючи для цього автомобіль. Проте повз увагу досвідчених оперативників порушники дарма намагаються вигадувати схованки, тому й отримують протоколи про порушення митних правил за свої зухвалі наміри, а на додачу ще й можуть потрапити до рейтингу правопорушень за 2016 рік, який наводимо нижче.

1. Жіночна тонна

Дві партії жіночих та дитячих колгот з порушенням митних правил мали намір ввезти до України наші співвітчизники.

У першому випадку громадянин України перевозив понад норму 900 штук популярного серед жіноцтва товару – італійських колгот вагою 62 кг. До слова, загалом переміщуваний ним вантаж мав вагу 112 кг. У другому випадку громадянка України вчинила спробу ввезти «зайвих» 1036 штук дитячих колгот,  вагою 44 кг.

Ці два випадки незаконного переміщення жіночого товару виявили митники на митному посту  «Володимир-Волинський».

В обох випадках громадяни не задекларували наявний у них товар, вирішили прямувати  спрощеною смугою руху «зелений коридор», а відтак порушили норми ст. 374 Митного кодексу Країни, що визначає такий товар як обов’язковий для письмового декларування. Окрім того, наші співвітчизники всупереч нормам ст. 366 та ст. 374 використали спрощений режим перетину кордону.

Оскільки у діях громадян вбачаються ознаки порушення митних правил, передбачених ст. ст. 471, 472 Митного кодексу України, то на підставі ст. 511 Митного кодексу України незаконний вантаж тимчасово вилучено.

2. Пересувна «аптечка»

300 таблеток з психотропною речовиною заховав наш співвітчизник під кожухом рукоятки коробки передач автомобіля.

Виявлені пігулки виявились медичним препаратом препарат «Субутекс», що синтезований з морфіна та відноситься до групи опіатів, які є особливо небезпечною наркотичною речовиною.

Випадок стався в зону діяльності митного поста «Устилуг», куди прибуло авто «BMW» під керуванням громадянина України, який прямував до Польщі у приватних справах по смузі спрощеного митного контролю «зелений коридор».

В ході проведення поглибленого митного огляду митники спільно з працівниками СБУ в салоні автомобіля виявили згорток обмотаний поліетиленовою плівкою з вмістом таблеток овальної форми в кількості триста штук вагою 136,4 г.

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення – ст.305 Кримінального кодексу України. Таблетки вилучено.

3. Книжкова автівка

Громадянин Німеччини мав намір вивезти з України 9 старовинних книг, які можуть мати культурну та історичну цінність.

Серед особистих речей подорожуючий приховав «Біблію» 1922 року видання і стародрук під назвою «Тріодіонь», «Щить вери»», виданий у 1913 році, а також сім інших друкованих видань без зазначення дати випуску.

Книги виявили під час митного огляду легкового авто, яким громадянин слідував смугою спрощеного руху «зелений коридор» до Польщі через митний пост «Ягодин».

Оскільки стародруки можуть мати неабияку культурну цінність, волинські митники вилучили вантаж для подальшої експертизи. Їх реальну вартість і цінність встановлять експерти.

4. Бурштинове авто

Майже 5 кілограмів бурштину, намагались вивезти до Польщі, приховавши в лівому порозі автомобіля, а також під підлогою автівки.

Бурштинову схованку  на митному посту «Володимир-Волинський»  виявили під час митного огляду автомобіля під керування громадянина України, який слідував з нашої держави до Республіки Польща у приватних справах.

Дії громадянина-порушника, спрямовані на переміщення через митний кордон бурштину з приховуванням від митного контролю, містять ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 403 Митного кодексу України. Складено протокол про порушення митних правил. Бурштин вилучено.

5. Кайфовий бампер

Пакунок з порошкоподібною речовиною білого кольору вагою 21,9 г митники виявили в задньому бампері автомобіля.

Очевидно двоє наших співвітчизників, чоловік та жінка, що повертались з Польщі до України,  мали намір перемістити  речовину з приховуванням від митного контролю і тому навіть спрямували своє авто смугою спрощеного руху «зелений коридор» через митний пост «Ягодин». Проте під час митного огляду легкового авто «Mercedes-Benz 124» митниками був виявлений прозорий поліетиленовий пакет, обгорнутий чорною поліетиленовою плівкою, з сумнівним вмістом.

Переміщення такого втаємниченого вантажу – цілком ймовірно наркотичної дії, з прихованням від митного контролю суперечить вимогам чинного законодавства. Складено протокол про порушення митних правил. Виявлену речовину вилучено та направлено на експертизу.

 

Минулоріч спрощенці Вінниччини спрямували до місцевих бюджетів 712,4 млн. грн. єдиного податку

Впродовж 2016 року платники Вінниччини, що обрали спрощену систему оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів 712 млн. 419,4 тис. грн. єдиного податку За словами начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Руслана Осмоловського – це на 273 млн. 849,8 тис. грн. або 62 відсотка більше аналогічних надходжень за 2015 рік.

Щодо структури перерахованого до місцевих скарбниць єдиного податку, то внесок громадян – підприємців становить 370 млн. 915,8 тис. грн. Решту коштів сплатили юридичні особи – спрощенці.

Руслан Осмоловський наголошує, що єдиний податок у повному обсязі спрямовується суб’єктами господарської діяльності безпосередньо до місцевих бюджетів. Відтак, перераховуючи його своєчасно та у повному обсязі, суб’єкти господарювання – спрощенці забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку і благоустрою своєї місцевої громади.

 

На Вінниччині діє понад 8 тисяч алкогольно-тютюнових ліцензій

За інформацією управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Вінницькій області на території  області та міста Вінниці діє 8180 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Більш ніж 8 сотень із них були видані впродовж грудня 2016 року, у т. ч. на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 443, роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 368. Разом із тим, з початку року за несвоєчасну сплату чергового платежу, дію 743 ліцензії призупинено, а дію 960 ліцензій анульовано.

Загалом впродовж 2016 року за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами було сплачено 19 млн. 335,8 тис. грн. Ще понад 6 млн. грн. було перераховано за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Річна плата за ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового склала 8,6 тис. грн. Натомість надходження акцизного податку з реалізації підакцизних товарів суб‘єктами роздрібної торгівлі у 2016 році перевищили 380,7 млн. грн.

Грудневий внесок Вінницької митниці до Держбюджету перевищив 173 мільйони гривень

У грудні Вінницька митниця ДФС віддала до Державного бюджету України 173,2 млн. грн. За словами її очільника Валентина Калашнікова у цій сумі перераховано мита – 24,5 млн. грн., акцизного податку – 2,4 млн. грн., ПДВ – 145,2 млн. грн., єдиного збору – 0,76 млн. грн., плати за митне оформлення – 0,18 тис. грн., інших надходжень – 0,16 млн. грн.

Зазначені платежі були сплачені за рахунок здійснення митного оформлення 122 тис. тонн вантажів. Окрім того, завдяки пропуску через митний кордон України 38 тисяч транспортних засобів та 250 тисяч громадян.

Посадовець підкреслює, що сальдо зовнішньої торгівлі товарами, за результатами митних оформлень у Вінницькій митниці ДФС, залишається позитивним і становить 16,4 млн. дол. США. Обсяги оподаткованого імпорту склали 18 тисяч тонн вартістю 27 млн. дол. США.

Серед найбільш оформлюваних протягом грудня 2016 року у Вінницькій митниці ДФС вантажів, Валентин Калашніков називає сировину для власного виробництва побутової хімії; деревину, лаки та фарби; автозапчастини;  а також сільськогосподарську техніку.

Волинські платники податків торік спрямували до держбюджету понад 2 мільярди гривень податкових платежів

За підсумками 2016 року на Волині сплачено 2 мільярди 43 мільйони гривень податкових платежів. Сума сплачених у 2016 році до державного бюджету податків в області перевищує показники попереднього року на 39,5 відсотка, — інформує управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем ГУ ДФС у Волинській області.

«Варто звернути увагу на той момент, що в минулому році волинські платники ПДВ перерахували 785 мільйонів гривень податку на додану вартість, тобто майже на 60 відсотків більше проти 2015 року. Окрім того, з отриманого прибутку волинський бізнес спрямував до державної скарбниці понад 521 мільйон гривень податку на прибуток, що на 55,4 відсотка більше попереднього року. Такі вагомі надходження мобілізовано завдяки постійному вдосконалення процесів адміністрування податкових платежів, якісному податковому супроводу представників сумлінного підприємництва та електронним сервісам, що постійно впроваджуються в процес  обслуговування», — зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як запевняють в ГУ ДФС у Волинській області, саме завдяки системі електронного адміністрування ПДВ фахівці ДФС отримали ефективний інструментарій для виявлення сумнівних операцій, відтак своєчасно та професійно реагують на потенційні ризики щодо несплати податків чи мінімізації.

«За підсумками 2016 року стан сплати податків повністю відповідає економічним тенденціям та ситуації в реальному секторі економіки. Тож, успішне завершення 2016-го фінансового року та очікуване зростання 2017 –го дають підстави для оптимістичного прогнозу щодо забезпечення бюджетів коштами», — підсумувала Світлана Савчук.

Вантаж 620 тисяч пачок контрабандних цигарок арештовано

Луцький міськрайонний суд в рамках кримінального провадження за ознаками ч.1 ст. 204 КК України (незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів) своєю ухвалою прийняв рішення про накладення арешту на 620 тис. пачок тютюнових виробів та транспортний засіб, яким переміщувався сумнівний вантаж, -  інформують представники податкової міліції ГУ ДФС у Волинській області.

Отож, вилучене в ході операцій «Акциз-2017″ та «Рубіж-2017″ співробітниками податкової міліції Волині майно перебуватиме під арештом.

Нагадаємо, що тиждень тому на Волині зусиллями співробітників оперативного управління та слідчого управління ФР ГУ ДФС у Волинській області спільно з оперативними підрозділами Північного регіонального управління Держприкордонслужби ліквідовано канал незаконного постачання тютюнових виробів на митну територію України.

Зокрема, правоохоронцями у митному пункті пропуску «Доманове» затримано та проведено огляд  транспортного засобу, з номерними знаками Республіки Білорусь, що в’їхав в Україну. За результатами огляду  встановлено, що цигарки не мають марок акцизного податку та містять ознаки незаконного виготовлення та підробки пакування. Як наслідок, тютюнові вироби в кількості 1240 коробів, орієнтовною вартістю більше 6 мільйонів гривень а також  транспортний засіб вилучено з незаконного обігу.

Оперативними співробітниками податкової міліції Волині припинено незаконний збут тютюнових виробів через мережу Інтернет

В рамках операції «Акциз-2017» за результатами чітко спланованих заходів співробітниками  оперативних підрозділів ДФС вкотре виявлено та ліквідовано канал постачання і реалізації підакцизних товарів сумнівного походження через мережу Інтернет.

В даному випадку встановлено, що жителькою м. Нововолинськ за місцем проживанням організовано з використанням Інтернет оголошень, розміщених у соціальній мережі «Вконтакті»,  незаконний збут тютюнових виробів маркованих марками акцизного податку з явними ознаками підробки.

Так, оперативними співробітниками ДФС з незаконного обігу вилучено 1000 пачок  тютюнових виробів орієнтовною вартістю 25 тис. гривень. За данним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 164-5 КУпАП «Зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка». Відповідальність за вказані правопорушення передбачає накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких алкогольних напоїв.

Попередньо встановлено, що вказані тютюнові вироби призначалися для подальшого незаконного переміщення до країн Євросоюзу, де реалізовувалися за значно вищими цінами.

 

На неухильному дотриманні вимог антикорупційного законодавства фахівцям ДФС Волині наголосили в ході 822 профілактичних заходів

Запобігання корупційним проявам — серед першочергових пріоритетів у діяльності територіальних органів ДФС. Відтак, заходи з роз’яснення вимог антикорупційного законодавства серед фахівців ДФС мають системний характер, — наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

Зокрема, минулого року в рамках профілактично – роз’яснювальної роботи в колективах працівників податкових та митних органів проведено 822 бесіди та виступи. Саме в ході цього спілкування співробітників управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Волинській області з фахівцями митної та податкової справи докладно обговорено норми антикорупційного законодавства, посадовців поінформовано про відповідальність за вчинення корупційних дій.

Тим часом, ймовірні корупційні дії працівників органів ДФС в області стали предметом дослідження 160 службових перевірок. Детально вивчивши обставини та умови службової діяльності посадовців органів ДФС в області, співробітники управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Волинській області внесли 135 подань керівникам для вжиття заходів реагування. За викритими фактами порушень до дисциплінарної відповідальності притягнуто 40 працівників територіальних органів ДФС у Волинській області.

У випадку наявності підстав для висновків про корупційні дії напрацьовані матеріали скеровувалися до правоохоронних органів. Так, у 2016 році співробітники УВБ ГУ ДФС у Волинській області  спрямували до правоохоронних структур 27 матеріалів щодо порушень чинного законодавства працівниками органів Головного управління ДФС у Волинській області та Волинської митниці ДФС, а також службових осіб СГД, для прийняття рішення згідно ст.214 КПК України та для надання правової оцінки.

Окрім того, саме за матеріалами УВБ складено протокол про адміністративне правопорушення за порушення вимог ч.1 ст.12 Закону України  від 07.04.2011 №3206-VI «Про засади запобігання і протидії корупції».У цьому випадку судом було ухвалено рішення про притягнення  до адмінвідповідальності посадовця ДФС, зокрема накладено штраф у розмірі 850 гривень.

 

На Дніпропетровщині припинено діяльність конвертаційного центру, діяльність якого завдала збитків державі на 12 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування криміналь- ного провадження за ч.5 ст.27, та ч.3 ст.212 КК України припинено діяльність конвертаційного центру, що надавав послуги підприємствам, зареєстрованим на території Київської, Пол- тавської, Донецької, Запорізької та Дніпропетровської областей.

Злочинну діяльність було організовано групою осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності зареєстрували та придбали низку транзитно-конвертаційних суб’єктів підприємницької діяльності.

Схема конвертації полягала в наступному: реально існуючі підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки підприємств, які входять до складу конвертаційного центру за нібито придбану сільськогосподарську продукцію. Потім грошові кошти знімались з розрахункових рахунків підконтрольних підприємств з подальшою передачею із пакетом документів.

Обіг проконвертованих коштів протягом 2015-2016 років через розрахункові рахунки, відкриті в відділеннях банків, склав 100 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету складають понад 12 млн. гривень.

На підставі ухвали суду проведено обшуки в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів, де вилучено 276 тис. гривень готівкою, 8 печаток, 12 банківських карток, комп’ютерну техніку, 3 мобільні телефони, документацію та чорнові записи, що свідчать про їх протиправну діяльність.

На розрахункові рахунки із залишком коштів у сумі 1 млн. 46 тис. гривень накладено арешт.

Операція «Акциз – 2016 » на Дніпропетровщині: підсумки

Протягом 2016 року з метою підвищення контролю у сфері виробництва та обігу підак- цизних товарів, очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікованої, незаконно виготовленої та переміщеної через митний кордон України підакцизної продукції в Україні проводилась операція «Акциз-2016».

В минулому році в рамках операції «Акциз-2016» фахівцями ДФС Дніпропетровської області з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 21,5 млн. грн., у тому числі алкогольних напоїв на суму 2,8 млн. грн., тютюнових виробів на суму 4,1 млн. грн., спирту на суму 3,2 млн. грн., паливно-мастильних матеріалів на суму 8,8 млн. грн., транспортних засобів на суму 2,4 млн. грн., вилучено 2 млн. марок акцизного податку тощо.

В рамках операції «Акциз-2016» відкрито 8 кримінальних проваджень за ч. 3 ст. 204 УК України «Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів», припинено діяльність 6 підпільних цехів по виготовленню лікеро-горілчаних виробів, складено 33 адміністративні матеріали, по яких вилучено підакцизних товарів на суму 2,3 млн. грн. На підставі судових рішень конфісковано підакцизних товарів на загальну суму 1,26 млн. грн.

Майже 90 матеріалів за фактами легалізації доходів передано до правоохоронних органів фіскальною службою Донеччини у 2016 році

З початку 2016 року за результатами дослідження діяльності суб`єктів господарювання Донеччини управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області, підготовлено та передано до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України (ККУ) 89 матеріалів.

В результаті розгляду матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, що були направлені до правоохоронних органів, 25 матеріалів приєднано до кримінальних проваджень та 30  кримінальних проваджень на суму 717 млн гривень обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР). Крім того, серед облікованих кримінальних проваджень 2 внесено до ЄДРД за ст. 209 Кримінального кодексу України «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» на суму 0,9 млн гривень.

Із загальної кількості матеріалів, підготовлених управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, 52 матеріали, або майже 60% від загальної кількості підготовлених матеріалів, складено щодо легалізації доходів у сфері державних закупівель. За ними в  ЄРДР обліковано 11 кримінальних проваджень на суму збитків 60,4 млн гривень.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області  з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

 

Земельний податок збагатив місцеві бюджети Донецької області на 726 млн гривень

З початку 2016 року надходження земельного податку від власників землі та землекористувачів області збільшились на майже 20 млн грн у порівнянні з січнем-груднем 2015 року. Зокрема, юридичними особами сплачено більше 596 млн грн, фізичними особами – понад 129 млн гривень.

Плата за землю посідає друге місце у надходженнях до місцевих бюджетів області – її питома вага у 2016 році становить 10 відсотків від загальної суми. Позитивна динаміка у зборі плати за землю з одного боку є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання свого обов’язку щодо сплати податків, а з іншого – результатом спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямі легалізації земельних відносин.

Нагадуємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Головне управління ДФС у Донецькій області закликає власників землі і землекористувачів – юридичних осіб та громадян до своєчасних розрахунків з бюджетом. Адже кошти у вигляді земельного податку та орендної плати за землю спрямовуються до бюджетів місцевих громад на їх розвиток або вирішення соціально-економічних питань.

Нагадуємо, що 30 січня 2017 року – останній день сплати за груднень 2016 року плати за землю.

 

Податковою міліцією Донеччини припинено діяльність «конвертаційного центру» з обігом 330 млн гривень

12 січня 2017 року співробітниками податкової міліції  Головного управління ДФС у Донецькій області за участі співробітників об’єднаного штабу Центрального управління СБУ в районі проведення АТО в результаті проведення слідчо-оперативних заходів в межах кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) викрито групу осіб, дії якої направлені на мінімізацію податкових зобов’язань, конвертацію безготівкових коштів в готівку для підприємств реального сектору економіки, зареєстрованих на території Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської та Київської областей. Діяльність «конвертаційного центру» здійснювалась на території Луганської області.

Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів з використанням реквізитів фіктивних підприємств, що входили до «конвертаційного центру», за 2016 рік склав 330 млн гривень.

З метою фіксації доказів злочинної діяльності учасників групи проведено 9 обшуків в офісних приміщеннях, місцях мешкання учасників групи та транспортних засобах.

За результатами обшуків виявлено та вилучено 13 печаток суб`єктів господарської діяльності, 18 банківських карток, чекові книжки, чорнові записи та комп’ютерна техніка.

Крім того, в ході обшуків на підставі отриманих ухвал суду вилучено грошові кошти на загальну суму понад 1,1 млн грн, також вилучено два транспортних засоби.

Накладено арешти на 23 банківських рахунки 15 суб’єктів господарювання, що входили до складу виявленого «конвертаційного центру» в 11 банківських установах.

Слідство триває.

На 2 мільярда гривень збільшились надходження податку на доходи фізичних осіб від мешканців Донеччини

Понад 7 мільярдів гривень перерахували платники Донеччини до зведеного бюджету країни з початку 2016 року, що на 2 мільярда гривень або на 42% більше показників 2015 року. Податок на доходи фізичних осіб залишається одним з основних бюджетоутворюючих елементів, на нього припадає понад 50% від усіх перерахувань суб’єктів господарювання області.

Так, у 2016 році місцеві бюджети отримали понад 4,5 млрд грн цього податку, що становить більше 60% від загальних надходжень місцевих скарбниць. За рахунок цих коштів фінансуються заходи держави у соціальній сфері.

Натомість надходження до державного бюджету склали понад 2,5 млрд грн, що удвічі перевищує показники 2015 року.

Значне підвищенні рівня надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджетів всіх рівнів зумовлено перед усім завдяки постійній роботі фахівців фіскальної служби Донеччини з питань легалізації трудових відносин, проведенню комплексу контрольно-перевірочних заходів, спрямованих на забезпечення державних соціальних гарантій для громадян.

У зв’язку з підвищення 1 січня 2017 року рівня мінімальної заробітної плати до 3200 грн, Головне управління ДФС у Донецькій області закликає роботодавців і надалі сумлінно виконувати свої обов’язки перед найманими працівниками.

 

Житомирською митницею ДФС в міжнародному пункті пропуску «Виступовичі» припинено незаконну спробу ввезення в Україну старовинних книг

Громадянин Російської Федерації (уродженець Житомирщини) легковим автомобілем російської реєстрації прямував з Російської Федерації в Україну.  Для проходження митного контролю він обрав смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор». На підставі оцінки аналізу ризиків вказаний автомобіль було переведено із загальної смуги руху «зелений коридор» на смугу руху «червоний коридор» для проведення поглибленого митного контролю. При проведенні митного огляду вказаного автомобіля в багажному відділенні серед інших речей виявлено старовинні друковані видання, переміщення яких через митний кордон України є обмеженим, з порушенням встановленого Митним кодексом України порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.

Виявлено 15 друкованих видань, з них: «В.Г.Короленко. Федор Бесприютный. Из рассказов о бродягах», рік видання – 1936; «С.Бройде. Фабрика человеков. Московское Товарищество Писателей», рік видання – 1934; «Глеб Успенский. Избранные рассказы», рік видання – 1934; Книга «Фауст. Драматическая поэма Вольфгонга Гете. Часть первая», рік видання – 1903; «Петр Шумский. За колючей проволокой. рік видання – 1933;  «П.Д.Боборыкина Собрание романов, повестей, рассказов в 12-ти томах, том третий, рік видання – 1897; «Полное собрание сочинений А.Н.Островского том седьмой, рік видання – 1896; «А.Елизарова. Тайна. Роман в двух частях», рік видання – 1887; «Литературная «Детская библтотека» рік видання – 1883 та інші.

Житомирською митницею ДФС порушено адміністративну справу про порушення митних правил, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України. Старовинні книги, які можуть являтись історичною та культурною цінністю, вилучено.

На даний час призначено мистецтвознавчу експертизу, за висновками якої буде прийнято законне рішення.

В Закарпатті митники виявили правопорушення при «імпорті» секонд-хенду

Днями працівники Закарпатської митниці ДФС припинили спробу незаконного ввезення на територію України нового одягу вартістю понад 4300 Євро. Цей одяг, разом із іншим, по документах – «вироби з текстилю бувші у використанні», імпортувався з Будапешту в Київ. Варто зазначити, що наразі встановлена ціна тільки для того одягу, який містить ярлики, вартість іншого одягу буде встановлена додатково.

Згідно з поданими до митного контролю товаросупровідними документами, а саме CMR та інвойсу через митний кордон України в митному режимі «імпорт» переміщувався товар – «вироби з текстилю бувші у використанні», загальною вагою брутто 17 603 кг та загальною вартістю 17 955 Євро.

Під час проведення митного контролю та митного огляду товару з повним його вивантаженням, перерахунком та ідентифікацією виявлена невідповідність.

Зокрема, працівники митниці виявили, що у поліпропіленових мішках знаходиться на 303 кг менше одягу, який був у використанні, ніж це було заявлено у товаросупровідних документах, крім того, виявлено ще майже 105 кг взуття, що використовувалося, а також новий одяг різних торгових марок, різних артикулів (жилети, штани, спідниці, куртки, шкарпетки, колготки, кофти, светри, головні убори тощо).

Доступ до незаявленого товару став можливим після часткового вивантаження мішків з одягом бувшим у використанні та розпакуванням мішків з новим одягом та взуттям, що було у вжитку.

Таким чином, керівником іноземного підприємства, громадянином Угорщини, вчинені дії спрямовані на переміщення через митний кордон України товару з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів України, як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві дані щодо найменування, асортименту, ваги та вартості товару.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.Наразі складено протокол про порушення митних правил, в подальшому справу буде направлено до суду.

 

За результатами податкового аудиту порушникам донараховано понад 200 мільйонів гривень

Кількість податкових перевірок у Запорізькому регіоні за 2016 рік зменшилася майже на 200 порівняно з 2015 роком. Усього за минулий рік співробітники підрозділів аудиту провели 157 планових та 322 позапланові перевірки, що, відповідно, на 19 та 167 менше показників попереднього року.

Як відзначила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, за виявлені у ході перевірочних заходів порушення законодавства до бюджетів донараховано 206 мільйонів гривень. На даний момент чверть з цієї суми вже сплачено до державного та місцевого бюджетів.

– Усього за актами перевірок підрозділів аудиту до державного бюджету забезпечені надходження 86 мільйонів гривень, що на 2,2 мільйона більше, ніж 2015 року. Як свідчить статистика, кількість перевірочних заходів зменшується, а якість – зростає. Цьому сприяє запроваджена ризикоорієнтована система, яка дозволяє виявити потенційні порушення ще до виходу ревізора на перевірку. Адже її завдання – унеможливити фіскальний тиск на платника, який працює прозоро, – сказала Юліана Козаченко.

Зокрема, спільно з підрозділами податкової міліції та правоохоронними органами на підставі судових ухвал проведено 16 позапланових перевірок, за наслідками яких нараховано понад 790 тисяч гривень, з якої вже надійшло 222 тисячі.

У сфері валютного законодавства та фінансових установ здійснено 143 перевірки. За виявлені порушення донараховано податків та штрафних санкцій на суму більш ніж 16 мільйонів. Близько 10 мільйонів вже сплачено до бюджету.

Українська армія торік отримала від запорізьких платників понад 340 мільйонів

За минулий рік запорізькі платники перерахували 314,6 мільйона гривень військового збору. Як підкреслила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, сума надходжень на підтримку та реформування армії перевищила рівень 2015 року майже на 73 мільйони та на 41 мільйон – прогнозні показники на рік.

Тільки за грудень перераховано близько 36 мільйонів, що на 3 мільйони більше очікуваної суми та на 3,8 мільйона – від даних грудня 2015 року.

Юліана Козаченко також зазначила, що за останні три роки сума щомісячної сплати військового збору у Запорізькому регіоні зросла щонайменше на 13 мільйонів. Якщо у 2014 році платники кожного місяця спрямовували у середньому 15,4 мільйона, у 2015 році цей показник склав 22,4, то у 2016 році зріс до 28,4 мільйона.

Серед топ-10 територій м. Запоріжжя та Запорізької області, де упродовж минулого року платники забезпечували найбільші суми збору, знаходяться Вознесенівський район – понад 51 мільйон гривень, м. Енергодар – 35,7 мільйона, Шевченківський район – 35,6 мільйона, Мелітопольський – 28,7 мільйона, Олександрівський – 25,4 мільйона, Дніпровський – майже 22,5 мільйона, Бердянський – більш ніж 21 мільйон, Комунарський – 16,2 мільйона, Заводський – 15,9 мільйона та Василівський райони – 11,1 мільйона.

Нагадаємо, військовий збір запроваджено з серпня 2014 року, його ставка складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

На Прикарпатті до місцевих бюджетів надійшло більше 325 мільйонів гривень єдиного податку

Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, впродовж січня –грудня 2016 року платники податку, що працюють на спрощеній системі оподаткування, спрямували у місцеві бюджети 325,3 млн. грн. єдиного податку. У порівнянні з відповідним періодом минулого року сплата податку збільшилась на 107 млн. грн.

Із загальної суми надходжень значну питому вагу – 219,8 млн. грн. становлять кошти, сплачені  фізичними особами – підприємцями. Підприємства області з початку року спрямували до бюджету 77,6 млн. грн. єдиного податку. Також суттєво поповнили скарбниці місцевих громад і сільськогосподарські товаровиробники регіону – 27,9 млн. грн.

Нагадаємо, з 1 січня 2017 Законом України від 20 грудня 2016 року   № 1791-VIII »Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» змінено порядок встановлення ставок єдиного податку для платників податків, що обрали спрощену систему оподаткування.

Так, ставки єдиного податку становлять:

- для першої групи платників єдиного податку — у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму  для працездатних осіб (1600 грн.);

- для другої групи платників єдиного податку — у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн);

- для третьої групи платників єдиного податку — 3 відсотки доходу (з ПДВ) та 5 відсотків доходу (без ПДВ).

Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):

- для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту) — 0,95;

- для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях — 0,57;

- для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) — 0,57;

- для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях — 0,19;

- для земель водного фонду — 2,43;

- для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту — 6,33.

 

Бізнесу Івано-Франківщини відшкодовано майже 2,6 млрд.грн. ПДВ

Як повідомили в Головному управління ДФС в Івано-Франківській області, за 2016 рік представниками бізнесу регіону заявлено бюджетне відшкодування податку на додану вартість в сумі 2,0 млрд. грн. Це на 1,38 млрд.грн. менше, ніж за 2015 рік.

На початок 2017 року, з врахуванням залишку невідшкодованого ПДВ, платникам податків області відшкодовано на розрахункові рахунки 2,57 млрд.гривень. Із загальної суми  відшкодованого ПДВ — 925,7 млн. грн. повернуто 36 платникам з іноземними інвестиціями.

На сьогодні, залишок невідшкодованого на розрахунковий рахунок ПДВ становить 254,9 млн. гривень, з них 238,1 млн. грн. перебувають в стадії перевірок та процедурі бюджетного відшкодування згідно з вимогами Податкового кодексу України і відповідних нормативних документів.

 

Податкова міліція Прикарпаття бореться із злочинністю у сфері оподаткування

Завдяки оперативним заходам податкових міліціонерів Івано-Франківщини у 2016 році державі відшкодовано збитки на 4,4 млн.гривень. Про це повідомили в оперативному управлінні Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Як зазначається, у січні-грудні 2016 році в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зарестровано 74 кримінальні правопорушення, з яких – 43 з категорії тяжких та особливо тяжких.

Із загальної кількості виявлених кримінальних правопорушень 25 стосуються ухилення від сплати податків, 28 – незаконного обігу підакцизних товарів, 6 – створення фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, 11 – розкрадання державних коштів, 3 – легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом та 1 – вчинення службового підроблення шляхом внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

До суду направлено кримінальні провадження за 19 кримінальними правопорушеннями, з яких 15 – з обвинувальним актом та 4 – для звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з повним відшкодуванням збитків.

Так, в напрямку протидії транзитно-конвертаційним групам як одного із основних інструментів тіньового сектору, податкові міліціонери виявили таку групу і на теренах Івано-Франківської області. Як наслідок, ліквідовано схему незаконного конвертування грошових коштів, з використанням реквізитів ряду суб’єктів господарювання Івано-Франківської області, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки по мінімізації сплати податку на прибуток та податку на додану вартість.

У сфері викриття кримінальних правопорушень у митній сфері до ЄРДР внесено 9 відомостей. Зокрема, на даному напрямку роботи у минулому році виявлено та припинено діяльність центру мінімізації податкових та митних платежів, що діяв на території області, із ввезення на митну територію України бувших у використанні елітних транспортних засобів, діяльність якого завдала збитків державі на майже 4 млн. гривень.

В напрямку протидії розкраданню бюджетних коштів та їх легалізації, що також є «ласим шматком» для «нечистих на руку» громадян, зареєстровано 14 кримінальних проваджень, по яких забезпечено відшкодування збитків на суму понад 2 млн. гривень.

У напрямку протидії оборудкам з ПДВ, з початку року слідчими слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в області за матеріалами оперативних підрозділів зареєстровано 15 кримінальних проваджень за фактами ухилення від сплати ПДВ. По вказаній категорії кримінальних правопорушень відшкодовано 3,8 млн. гривень збитків.

За фактами незаконного заявлення до відшкодування сум ПДВ з бюджету зареєстровано 2 кримінальні провадження.

За результатами проведених заходів, направлених на протидію та незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів і перекриттю каналів їх контрабандного походження на внутрішній ринок України, до ЄРДР внесено 28 кримінальних правопорушень (16 — за ч.1 ст. 204 КК України, 3 — за ч.2 ст. 204 КК України, 3 — за ч.3 ст. 204 КК України та 6 — за ч.1 ст. 199 КК України), припинено діяльність 6 незаконних виробництв підакцизної продукції (1 — по виробництву паливно – мастильних матеріалів та 5 — по виробництву лікеро-горілчаних виробів) та вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму понад 10 млн. гривень.

На Івано-Франківщині до місцевих бюджетів надійшло понад 3 мільярди гривень податкових платежів

Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, до місцевих бюджетів Прикарпаття  у січні – грудні 2016 року надійшло 3193,4 млн. грн. податкових платежів, що на 1060,3  млн. грн. більше  ніж у відповідному періоді 2015 року.

Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб, його питома вага в загальних надходженнях становить 52 відсотки. Загалом за 12 місяців 2016 року цього податку до місцевого бюджету надійшло 1681,9 млн. грн., що більше на 508,7 млн. грн. ніж за аналогічний період 2015 року.

Наступними за рівнем надходжень стали: земельний податок — 418,6 млн. грн. що на 149,7 млн. грн. більше, акцизний податок з роздрібного продажу суб’єктами господарювання підакцизних товарів — 334,9 млн. грн., що на 113,1 млн. грн.  більше, єдиний податок — 325,3 млн. грн. що на 107 млн. грн.  більше, екологічний податок — 265,7 млн. грн,  що на 78,9 млн. грн.  більше,  ніж у відповідному періоді минулого року.

За користування лісом, надрами й водою суб’єкти господарювання  Прикарпаття заплатили до бюджету майже 54,2 млн. грн. Зокрема, частка рентної плати за використання лісових ресурсів найбільша — 39,4 млн. грн. За використання надр місцеві бюджети отримали 6,9 млн. грн. та за спеціальне використання води 7,9 млн. грн.

Крім того, надходження податку на прибуток складають 49,3 млн. грн., що більше майже на 23,9 млн. грн. у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Кіровоградська митниця ДФС від реалізації митного конфіскату до держбюджету спрямувала майже 69 тисяч гривень.

У січні-грудні 2016 року на склад Кіровоградської митниці ДФС, за протоколами про порушення митних правил, було поміщено вилученого майна на суму -806,2 тис.грн., конфіскованого за рішеннями судових інстанцій майна на суму — 1318,3 тис.грн.

До Державного бюджету від реалізації конфіскату додатково спрямовано майже 69,3 тис.грн.

За січень-грудень 2016 року Кіровоградською митницею передано до органів Державної виконавчої служби конфіскованого майна на суму 1127,4 тис.грн. Це транспортні засоби (мототехніка), цигарки, герметик,вироби з текстилю. Органам ДВС частина конфіскату передана на реалізацію до спеціалізованих торговельних підприємств. Кошти, отримані від продажу, надійдуть до державного бюджету.У відповідності до п.18 «Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду, переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002р. №985», цигарки та герметик було знищено шляхом спалювання.

Операція «РУБІЖ-2016»

На виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства ДФС організовано на період з 01.09.2015 по 31.12.2016 року проведення операції «Рубіж-2015».

Митницею, за час проведення операції «Рубіж – 2016» за період січень-грудень 2016 року, порушено 143 справи про ПМП на суму 28 470 614 грн.

Упродовж проведення операції «Рубіж – 2016» робочою групою ініційовано проведення 43 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає 4 153,28 тис. грн.

 

«Фантомівці» проти контрабандного тютюну

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» у м. Сєвєродонецьку виявили магазин, який працював з порушеннями чинного законодавства України. Перевіркою встановлено, що серед асортименту товарів були 16 видів тютюнових виробів виробництва Росії, Молдови, Болгарії без марок акцизного збору встановленого зразка.

За результатами перевірки на порушницю — продавця магазину складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 177-2 КУпАП.

Майже 450 пачок сигарет на загальну суму понад 5 тис. грн вилучено.

Крім того, під час патрулювання лінії розмежування «фантомівці» затримали мешканку м. Первомайськ, яка намагалась поза межами контрольного пункту в’їзду-виїзду «Золоте» незаконно перемістити 40 пачок тютюнових виробів виробництва Білорусії с акцизними марками т.з. ЛНР. 
Під час проведення перевірки встановлено, що сигарети вона придбала у тимчасово непідконтрольному Україні м. Первомайськ та перевозила їх до м. Рубiжне.

Тютюнові вироби вилучені. 
За вказаним фактом стосовно громадянки складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.

 

«Фантомівці» працюють без вихідних

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» у вихідні на декількох напрямках виявили порушення перетину лінії зіткнення.

Так, разом з фахівцями військової розвідки біля лінії розмежування в районі м. Золоте-4 зупинили жителя м. Луганська. Під час проведення перевірки з’ясовано, що він намагався незаконно перенести до тимчасово окупованої території станки для гоління та дезодоранти, які напередодні були придбані у м. Сєвєродонецьку. У подальшому ці товари особистої гігієни громадянин планував реалізовувати на непідконтрольній Україні території за цінами майже втричі вищими, ніж закупівельні. За даним фактом складено адмiнпротокол за ч.1. ст. 204-3 КУпАП.

Спільно з спецпідрозділом МВС «Луганськ-1» на незаконній переправі через річку Сіверський Донець, що знаходиться між селами Лопаскіне та Трьохізбенка, «фантомівці» Луганщини затримали громадянина села Нижнєтепле. Він намагався переправити до тимчасово непідконтрольного Україні м. Слов’яносербська 36 пляшок вина виноградного ємністю 0,7 л кожна на загальну суму понад 1,6 тис. грн.
 За даним фактом складено протокол за ч.1 ст.204-3 КУпАП.

Також на цій незаконній переправі затримані авто «Нива» та ВАЗ «2106». З’ясовано, що водії, жителі села Трьохізбенка, на власних авто без реєстрації суб’єктами підприємницької діяльності працювали таксистами. Вони довозили пасажирів до «річної» переправи, де «клієнтів» вже чекали на човнах для перетину річки Сіверський Донець. Протокол складено за ч.1 ст.164 КУпАП.

 

Понад 110 млн грн перерахувала Луганська митниця ДФС у грудні 2016 року

В Луганській митниці ДФС повідомили, що найбільші суми митних платежів отримані за рахунок митного оформлення вугілля коксівного – 59,3 млн грн (питома вага нарахованих платежів 53,78 %), аміаку безводного – 22,4 млн грн (20,32%), концентратів залізних – 6,3 млн грн (5,71%), вугілля антрациту – 4,2 млн грн (3,84%).

Значною мірою надходженням до Державного бюджету України протягом грудня 2016 року сприяли показники зовнішньоекономічних операцій основних підприємств-імпортерів Луганської області. Зокрема, йдеться про: ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднення Азот», ТОВ «ДТЕК Східенерго», ТОВ «НВП «Зоря», ВКФ ТОВ «Тана».

За результатами оформлених цими підприємствами у митному відношенні імпортних товарів, до Державного бюджету України спрямовано 98,6 млн грн митних платежів. Це майже 89,4% від усіх перерахувань митниці.

У грудні 2016 року митне оформлення товарів з використанням митних декларацій на бланку ЄАД здійснювалося із застосування процедури електронного декларування у всіх випадках (100%).

«Фантомівці» завадили контрабанді продуктів

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» вчора, 12 січня 2017 року, разом з пiдроздiлом вiйськової розвiдки бiля лiнiї розмежування у м. Золоте-4 в районi вул. Партизанська затримали «ВАЗ-2106».

В ході огляду авто встановлено, що водій, мiсцевий житель, намагався незаконно перевезти до тимчасово окупованого м. Первомайськ для подальшої реалізації 144 кг твердого сиру вартістю понад 10 тис. грн та 80 кг масла вершкового на суму понад 7 тис. грн.

По даному факту складено адмiнпротокол за ч.1 ст.204-3 КУпАП.

Податкові міліціонери Львівської області виявили реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв

В межах цільової операції „Акциз — 2017” працівниками податкової міліції Львівській області ліквідовано незаконне виробництво фальсифікованих алкогольних напоїв.

Так, за наслідками проведених на підставі ухвал суду обшуків у місті Стрий, в житлових, торгівельних і підсобних приміщеннях магазинів виявлено і вилучено 560 літрів готового купажу фальсифікованих алкогольних напоїв у 35-ти каністрах, 50 літрів алкогольного фальсифікату у пластикових пляшках, пуста тара різних об’ємів, 600 корків, 3 спиртометри, мірник, фільтри, шланги, лійки та інші засоби та інші пристосування для виготовлення фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів.

Всього в ході ліквідації підпільного виробництва вилучено понад 600 літрів лікеро-горілчаних виробів з ознаками підробки, орієнтовною вартістю 100 тис.гривень.

1663 заявок оформлення за принципом «єдиного вікна» на Львівській митниці у грудні 2016 року

У грудні 2016 року кількість заявок на здійснення митного оформлення товарів за принципом «єдиного вікна» склала 1663, що становить 10,6 % від загальної кількості оформлених митних декларацій за вказаний період.

Нагадаємо, що 1 серпня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25.05.2016  № 364 «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю», якою затверджено Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» із використанням електронних засобів передавання інформації.

 

У Львівській митниці назвали найбільш завантажені пункти пропуску Львівщини

У 2016 році пункти пропуску Львівщини перетнуло на 3,8% більше транспортних засобів, ніж у 2015 році, а пасажиропотік збільшився на 8,0%.

У 2016 році основний потік вантажного автотранспорту прямував через п/п «Краковець – Корчова» – понад 192 тис.

У пункті пропуску «Рава-Руська – Гребенне» митний кордон України перетнула найбільша кількість автобусів – більш ніж 32 тис.

Легкові автомобілі переважно перетинали кордон у пунктах пропуску «Краковець – Корчова», «Шегині – Медика» та «Рава-Руська – Гребенне» – в середньому 1 млн.

Кількість громадян, що перетнули кордон у пункті пропуску «Шегині – Медика» (разом з пішим переходом), є найбільша – майже 5,4 млн осіб, що становить близько 32% пасажиропотоку через митний кордон України у Львівській області. Серед залізничних пунктів пропуску абсолютна першість за кількістю залізничного транспорту, що перетинає митний кордон України, належить пункту «Мостиська – Пшемисль», і відповідно, переміщення через митний кордон найбільшого обсягу вантажів залізничним транспортом здійснюється через цей пункт пропуску.

Загалом упродовж 2016 року державний кордон на Львівщині перетнуло 5 274 183 транспортних засобів та 16 753 323 осіб.

 

Майже 27 млн. гривень на екологію сплатили на Львівщині у 2016 році

Як повідомили в управління податків і зборів юридичних осіб ГУ ДФС у Львівській області платники податків Львівщини за 2016 рік сплатили до бюджету екологічного податку 27,0 млн. гривень.

Станом на 01.01.2017 року зареєстровано 6157 платників – юридичних осіб. Найбільшими бюджетоформуючими платниками є: ПАТ “Західенерго” та ЛМКП “Львівводоканал”.

У минулому році на Полтавщині до бюджетів усіх рівнів мобілізовано майже 25,3 млрд.грн. платежів

Завдяки співпраці платників податків та податківців області збір платежів до державного бюджету України склав майже 19,3 млрд.грн, — підкреслив в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Сергій Садовий, в тому числі: по податку на прибуток – 640,1 млн.грн., ПДВ – близько 3 млрд.грн., рентній платі за користування надрами – більш ніж 14 млрд.грн., податку на доходи фізичних осіб – понад 1,2 млрд.грн., військовому збору – 380,4 млн.грн., акцизному податку з вироблених в Україні підакцизних товарів – 52,2 млн.гривень.

Приріст надходжень до державного бюджету порівняно з 2015 роком складає майже 130 млн.грн., в тому числі по податках: податок на прибуток – на 43 млн.грн., податок на доходи фізичних осіб – 382,1 млн.грн., ПДВ – 762 млн.грн., військовий збір – 59,3 млн.гривень..

За 12 місяців 2016 року до місцевих бюджетів області надійшло майже 6 млрд.грн. платежів. З них: податку на доходи фізичних осіб – близько 3,5 млрд.грн.; податку на майно – понад 1 млрд.грн.; єдиного податку – 648,7 млн.грн., акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 458,3 млн.гривень.

Приріст надходжень до місцевих бюджетів області порівняно з 2015 роком складає майже 1,9 млрд.грн., в тому числі по податках: податок на доходи фізичних осіб – більш ніж 1,1 млрд.грн., податок на майно – на 304,2 млн.грн., єдиний податок – в 1,6 рази, акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – в 1,7 рази.

 

У 2016 році Рівненська митниця поповнила державний бюджет на 3,8 мільярди гривень

У 2016 році Рівненська митниця ДФС перерахувала до держбюджету 3,8 мільярди гривень податків та зборів. Це на 16,6 % більше, ніж було заплановано. Про це сьогодні повідомив перший заступник начальника Рівненської митниці ДФС Олег Павлюк.

- Хочу зазначити, що завдяки налагодженій співпраці та взаємодії з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, бюджетне завдання з надходжень податків та зборів Рівненська митниця виконала ще у листопаді. Отож по завершенні 2016 року маємо фактичне перевиконня 547 мільйонів гривень. Це досить успішне завершення бюджетного року, — прокоментував Олег Павлюк.

Основними товарами, що мали вплив на позитивну динаміку надходжень у 2016 році були твели, легкові та вантажні автомобілі, причепи та напівпричепи, обладнання, мінеральні добрива, цегла, смоли та інші.

Річний товарообіг Рівненської митниці склав 860,3 млн. доларів США

У 2016 році загальний товарообіг Рівненської митниці склав 860,3 млн. доларів США. Про це повідомив перший заступник начальника Рівненської митниці ДФС Олег Павлюк

За його словами, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності найбільше імпортували до України паливні елементи (твели), легкові та вантажні автомобілі, трактори, будматеріали та смоли. Експортували, в основному, меблі, клеєну фанеру, мінеральні добрива, заморожені ягоди, соняшникову олію, мед і м’ясо великої рогатої худоби.

Варто зазначити, що у порівнянні з 2015 роком загальний товарообіг збільшився на 102,6 млн. дол. США. Зокрема, обсяг експорту збільшився на 6,1 млн. дол. США, а імпорт — на 95,5 млн. дол. США.

, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

До місцевих бюджетів Тернопільщини надійшло майже 2,2 млрд грн від сплати податків

Доходи місцевих бюджетів Тернопільської області за минулий рік склали 2 млрд 176,3 млн грн податкових платежів. Це на 315,5 млн грн більше від очікуваного та на 693,4 млн грн більше за 2015 рік.

Як зазначає начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, левову частку надходжень складає податок на доходи фізичних осіб, від сплати якого місцеві скарбниці отримали 1 млрд 276,7 млн гривень, додатково забезпечено надходження 179,5 млн грн ПДФО. Також суб’єкти малого підприємництва сплатили 303,8 млн грн єдиного податку, що на 52,7 млн грн більше від очікуваного.

Надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів торік склали 244,2 млн гривень. Прогнозний показник виконано на 100,1 відсотків.

 

Торік на Тернопільщині за порушення митних правил підприємців оштрафували майже на 7,2 млн гривень

Впродовж 2016 року фахівці Тернопільської митниці ДФС склали 139 адміністративних протоколів про порушення митних правил на загальну суму 21 млн 130,8 тис. грн та вилучили предмети правопорушення у 14 справах попередньою вартістю 1 млн 571,7 тис. гривень.

Митницею розглянуто 74 справи про митні правопорушення. Водночас за постановами митниці притягнуто до відповідальності винних осіб із застосуванням штрафів на загальну суму 7 млн 176,5 тис. гривень.

За результатами роботи митниці в правоохоронному напрямку торік від сплати штрафів у справах про порушення митних правил за постановами митниці до бюджету перераховано 389,3 тис. гривень.

До суду передано 63 справи на суму 21 млн 114,6 тис. гривень. Судом винесено постанови у 23 адмінсправах про накладення стягнення, в тому числі із застосуванням конфіскації товарів на суму 18 млн 456,1 тис. гривень.

 

Любителів «травички» потягнуло на солоденьке

Незвичайні цукерки сьогодні вночі виявили митники спільно зі співробітниками УВБ ГУ ДФС у Харківській області в пункті пропуску «Гоптівка».

Під час усного декларування пасажирів автобусу «Костянтинівка – Москва» ніхто з них не заявив про переміщення заборонених предметів. Навіть коли службовий собака митників Любомир спрацював на особисті речі одного з пасажирів, той не зізнався, а почав перекладати вину на сусіда. Але ж Любомир реагував лише на цього пасажира.

В результаті подальшого огляду речей у пакеті в обгортках з під  цукерок було виявлено 230 грамів «травички».

Відносно громадянина складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучені.

Про запровадження інституту Уповноваженого економічного оператора

 

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє платників, що метою запровадження в Україні інституту Уповноваженого економічного оператора (УЕО) аналогічного тому, що функціонує в ЄС  є адаптація українського митного законодавства до митного законодавства ЄС.

На сьогоднішній день законопроект про внесення змін до Митного кодексу України щодо впровадження уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей погоджено Кабінетом Міністрів України та зареєстровано у Верховній Раді України за № 4777 від 03.06.2016.

Законопроектом передбачена імплементація в Україні інституту УЕО на засадах, аналогічних існуючим в ЄС з урахуванням положень Митного кодексу Союзу, який набрав чинності з 1 червня 2016 року.

Реалізація норм зазначеного документу дозволить уповноваженим економічним операторам застосовувати в процесі своєї діяльності такі спрощені митні процедури:

- уповноважений вантажовідправник/вантажоодержувач;

- митне оформлення за місцезнаходженням;

- процедура спрощеного декларування;

- зниження гарантійної суми при застосуванні загальної фінансової гарантії тощо, що є аналогічними до європейських спрощень.

Окрім того, законопроектом передбачено запровадження обов’язкового подання короткої ввізної декларації при ввезенні товарів на митну територію України, та обов’язкового обліку осіб (резидентів та нерезидентів), які при провадженні своєї діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством України з питань державної митної справи.

 

Більше півмільярда гривень на допомогу армії сплатили торік харків’яни

Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби регіону, мешканці Харківщини протягом 2016 року доправили до державного бюджету 585, 9 млн.грн.

У зрівнянні з минулорічним періодом надходження військового збору зросли на 153,7 млн. грн.. ( за 2015 рік зібрано 432,1 млн.грн.).

У фіскальному відомстві відзначають стабільну динаміку  надходжень податку на підтримку армії від представників усіх сфер економіки регіону.

Так, у січні 2016 року  надійшло  34,8 млн. грн. вказаного збору, у лютому  —      42,1 млн. грн., березні  – 45,9 млн. грн., квітні – 46,7 млн. грн., червні – 51,7 млн. грн., липні – 53,2 млн. грн.,   грудні  – 66,5 млн. грн.

Серед районів нашого міста, в яких забезпечено найбільші суми надходжень військового збору, податківці відзначили Київський – 85,6 млн. грн., Шевченківський – 80,8 млн. грн., Холодногірський – 70, 5 млн. грн. та Основ’янський  – 37,3 млн. грн.

В Харківській області лідирують Харківський – майже 24 млн. грн., Красноградський – 22,9 млн.грн., Балаклійський – 16,2 млн. грн. та Дергачівський – 11,7 млн. грн. райони.

В ГУ ДФС області також проінформували, що загалом, за час, коли почав нараховуватись військовий збір в Україні (з серпня 2014 року), платники Харківщини встигли поповнити бюджет на більш ніж 1 млрд.142,6 млн.гривень.

 

В податковій міліції Харківщини проінформували про результати роботи у минулому році

Ліквідація «конвертаційних» центрів, підпільних цехів з виготовлення підакцизних товарів та відшкодування завданих державі збитків — начальник оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області Сергій Марєхін підбив підсумки роботи працівників податкової міліції у 2016 році.

Податківець зазначив, що у 2016 році за матеріалами оперативного управління до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості про 176 кримінальних правопорушень, в тому числі 103 – за тяжкими статтями Кримінального кодексу України. Сума відшкодованих збитків склала 7,89 млн. грн. Крім цього, до суду направлено 36 кримінальних проваджень та оголошено 41 підозру про вчинення кримінальних правопорушень, з них – 8 за ст.28 КК України (організовані злочинні групи).

Однією з актуальних проблем сьогодення залишається питання незаконного виготовлення та реалізації підакцизних товарів. Виявлено непоодинокі випадки продажу паливно-мастильних матеріалів, спирту, тютюнових та лікеро-горілчаних виробів без наявності необхідних дозвільних документів. Крім цього, нерідко підприємці організовують підпільне виробництво горілки або пального, не турбуючись не лише про сплату податків, а й про ту шкоду, яку вони можуть спричинити майну громадян  та, що найголовніше, здоров’ю та життю споживачів.

Так в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 37 кримінальних проваджень за напрямком протидії незаконному обігу підакцизних товарів, з яких 2 – за ч.3 ст.28, ст.204 Кримінального кодексу України. У 2016 році працівники податкової міліції Харківщини ліквідували діяльність 13 незаконних виробництв, з яких 8 спеціалізувалися на виготовленні лікеро-горілчаних виробів та 5 – на виробництві паливно-мастильних матеріалів.

алкогольних напоїв на суму 4,925 млн. грн., спирту на суму 1,968 млн. грн.,  тютюнових виробів на суму 546,58 тис. грн., паливно-мастильних матеріалів на суму 21,7 млн. гривень та транспортних засобів на суму 1,315 млн. грн.», — розповідає Сергій Марєхін.-«Протягом 2016 року в рамках протидії незаконному обігу підакцизних товарів працівники слідчо-оперативних підрозділів ГУ ДФС у Харківській області вилучили товарно-матеріальних цінностей на загальну суму у 30,5 млн. грн., з яких:

Одним з основних напрямків «детинізації» економіки є припинення незаконної діяльності «конвертаційних центрів» і відпрацювання суб’єктів господарювання, які користувалися їх послугами.  Цього року податковою міліцією Харківської області припинено діяльність 3 «конвертаційних центрів» із загальним обігом близько 5,36 млрд. грн.

В ході проведення обшуків в офісних та житлових приміщеннях учасників «конвертаційних» центрів виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, бухгалтерські документи, печатки, телефони, чернетки та грошові кошти у сумі 1,07 млн. гривень.

Крім цього, за результатами відпрацювання вигодонабувачів «конвертаційних» центрів, донараховано 9,176 млн. грн., стягнуто 8,189 млн. грн.

Також, в ході службової діяльності працівники податкової міліції Харківщини виявили 53 фіктивних суб’єкти господарської діяльності, ймовірні втрати бюджету від їх діяльності складають 114,8 млн. грн..

Чимало підприємницьких структур будують свій бізнес так, щоб уникнути сплати ПДВ, застосовуючи для цього велику кількість схем мінімізації платежів. У поточному році працівниками податкової міліції розпочато 22 досудових розслідування за виявленими фактами ухилення від сплати ПДВ, сума встановлених збитків яких складає 67,5 млн. грн. За виявленими фактами незаконних заявок на відшкодування ПДВ розпочато 4 досудових розслідування, зменшена до відшкодування сума податку, яка є предметом досудових розслідувань, складає 1,9 млн. гривень. Також, розпочато 1 досудове розслідування за виявленими фактами незаконного відшкодування ПДВ, незаконно відшкодована сума податку, яка є предметом досудових розслідувань становить 1,6 млн. гривень. Наразі слідство за даними фактами продовжується.

Впродовж поточного року за напрямком викриття кримінальних правопорушень у митній сфері до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 15 кримінальних проваджень, встановлена сума збитків склала 37,2 млн. грн..

«Також ліквідовано 2 центри мінімізації митних платежів, за підсумками чого було накладено арешт на вилучені товарно-матеріалі цінності, майно та кошти на загальну суму у 60 млн. гривень, — зазначає Сергій Марєхін, — з метою забезпечення постійного моніторингу зовнішньоекономічних операцій у 2016 році працівниками оперативного управління було направлено до Харківської митниці ДФС 25 орієнтувань щодо можливих порушень митного та податкового законодавства. За результатами проведених спільних заходів складено 18 протоколів про порушення митних правил на суму 9,5 млн. грн.».

Cлужбовий собака митників Тайсон знайшов схованку на поясі джинсів

Напередодні  в пункті пропуску «Гоптівка» харківськими митниками спільно зі співробітниками УВБ ГУ ДФС у Харківській області було виявлено 10 грамів наркотиків.

Громадянин України, який прямував автобусом з Маріуполю до Москви, під час усного декларування заявив про відсутність будь-яких заборонених предметів. При цьому службовий собака митників Тайсон неодноразово спрацьовував на особисті речі чоловіка, а саме на пояс джинсів.

В ході подальшого митного огляду громадянин дістав з під поясу джинсів поліетиленовий згорток та пояснив, що у згортку знаходиться «марихуана», яку він приховав від митного контролю для особистого споживання.

Відносно правопорушника складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучені.

“Підакцизні” бізнесмени Херсонщини торік проштрафилися майже на 6 мільйонів гривень

З метою контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів на території області, торік працівниками Головного управління ДФС у Херсонській області проведено 249 перевірок суб’єктів господарювання, які працюють на ринку алкогольних напоїв та тютюнових виробів. За результатами перевірок встановлено 286 порушень законодавства та застосовано фінансових санкцій на суму 5882,5 тис.гривень.

Найбільш часте порушення при реалізації підакцизних товарів – це здійснення господарської діяльності без наявності ліцензій за торгівлю алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Кількість таких  порушень по області складає 130. Також 50 продавців алкоголю здійснювали торгівлю алкогольними напоями за цінами, вищими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін.

Нагадаємо: роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, тільки за наявності у них ліцензій.

Користувачі надр Херсонщини “здобули” до бюджету 16,5 мільйона гривень

Торік, надрокористувачі Херсонщини сплатили до зведеного бюджету рекордну суму надходжень — 16,5 млн.грн.  рентної плати за користування надрами. Позаминулорічний показник перевищено на 53,2 відс. або 5,7 млн.гривень.

Із загальної суми надходжень до державного бюджету спрямовано 10,7 млн.грн., бюджети місцевих громад нашого регіону отримали 5,8 млн.грн. плати за надра для видобування корисних копалин.

Спеціальні дозволи на користування надрами на території таврійського краю мають 63  суб’єкта господарювання. Більше, ніж 400 надрокористувачів зареєстровані платниками на підставі дозволів на спеціальне водокористування – за видобування підземної води.

Минулоріч херсонські платники отримали понад 530 тисяч послуг

Протягом 2016 року органами ДФС області надано представникам бізнесу та громадськості 534,7 тис. адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг, з яких 448,1 тис. послуг (83,8 відс.) через Центри обслуговування платників (ЦОП).

Із загальної кількості послуг платники Херсонщини отримали 91,6 тис. адмінпослуг. З них у ЦОП — 76,7 тис. послуг (83,7 відсотка).

Найбільш затребуваною була послуга видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. Усього надано 45,6 тис. таких послуг (49,8 відсотка). На другому місці — послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 7,4 тис. послуг. Не менш затребуваною послугою є надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 6,8 тис. послуг.

Крім того, в ЦОП організована робота по прийому звітності з урахуванням різних способів її надходження. Розповсюджуються програми підготовки звітності в електронному вигляді та надаються консультації щодо роботи з такими програмами.

З переліком безоплатних адміністративних, інформаційних послуг та послугами, які надаються платникам області, можна ознайомитись на субсайті ГУ ДФС у Херсонській області в розділі «Адміністративні послуги» (http://kherson.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-

Завдяки зовнішньоторговельній діяльності бізнесу Хмельниччини бюджет отримав 2,3 мільярда гривень митних платежів

Протягом 2016 року за результатами проведених імпортних операцій бізнес-спільнотою Хмельницької області до державного бюджету фактично перераховано 2 мільярди 295 мільйонів гривень митних надходжень, що становить 114 відсотків до індикативного показника. У порівнянні з 2015 роком – це більше на 203 мільйони гривень.
Середньоденні нарахування на Хмельницькій митниці ДФС за 2016 рік склали 9,3 мільйона гривень. Позаторік було 8,4 мільйона гривень.
Найбільшими платниками митних надходжень до бюджету на Хмельниччині стали підприємства паливно-енергетичної, будівельної галузей, а також сфери оптової торгівлі запчастинами до автомобілів, виробництва тари із пластмас та килимових виробів. До числа бюджетоформуючих товарів потрапили  твели, полімери етилену в первинних формах, трактори та машини і механізми для збирання й обробітку сільськогосподарських культур.

 

Хмельниччина увійшла до топ-десятки областей України за рівнем сплати податку на прибуток

За результатами рівня сплаченого до державного бюджету протягом 2016 року податку на прибуток Хмельницька область посіла сьоме місце в Україні, здобувши таким чином високий рейтинговий показник серед підприємств, які отримують реальні доходи, долають збитковість і в повній мірі приносять до бюджетну відповідні надходження.
В абсолютних цифрах це означає, що протягом січня-грудня минулого року від виробничих підприємств нашого краю до бюджету надійшло 196,2 мільйона гривень податку на прибуток. Це становить 130 відсотків до доведеного індикативного завдання, тобто сума додатково отриманих державною скарбницею податкових надходжень становить 45 мільйонів гривень.
Найбільш економічно активними в області є підприємства легкої промисловості, переробної, харчової та машинобудівної галузей економіки.
За висновком провідних фахівців системна сплата такого бюджетоформуючого податку як податок на прибуток свідчить про бізнесову активність реального сектора економіки області, прагнення промисловців розвивати сучасне виробництво, отримувати прибутки і відповідно збільшувати сплату податків, що в свою чергу дозволяє осучаснювати інфраструктуру краю та забезпечувати соціальні потреби подолян. У ході імплементації нинішніх податкових новацій, зокрема, спрощення адміністрування податку на прибуток ці можливості отримають хороші можливості і перспективи.

 

Протягом 2016 року більше 5 тисяч подолян перестали отримувати «сіру» зарплату

За результатами контрольно-перевірочних заходів, проведених Державною фіскальною службою у 2016 році, у 133 суб’єктів підприємницької діяльності було виявлено виплату заробітної плати та інших доходів з порушенням вимог податкового законодавства.
Несумлінним підприємствам та підприємцям донараховано майже 17 мільйонів гривень несплачених податків та зборів. Зокрема, вони сплатять до бюджету 15,1 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 1,5 мільйона гривень єдиного соціального внеску.
У ході перевірок виявлено 5,5 найманих осіб, які не були оформлені згідно вимог законодавства працедавцями. До бюджету додатково мобілізовано 8,4 мільйона гривень ЄСВ, 6,9 мільйона гривень ПДФО та 576 тисяч гривень військового збору. Крім того, за результатами контрольно-перевірочних заходів 2,5 тисячі фізичних осіб залучено до державної реєстрації, як суб’єктів підприємницької діяльності.
За висновком експертів, працівники, які отримують «сіру» зарплату, позбавляються соціальних, фінансових гарантій під час роботи, а також – при виході на пенсію. Це передусім неотримання повного обсягу відпускних, розрахункових при звільненні, неоплата лікарняного листа, а також проблеми з отриманням банківських кредитів, видачею віз без нормальної довідки про доходи, відмова у виплатах, пов’язаних зі скороченням, навчанням, народженням дитини, загроза втрати компенсації при травматизмі. Саме тому дана проблема потребує комплексного вирішення.
«Підняття рівня мінімальної заробітної плати до 3200 гривень покликане в першу чергу детінізувати трудову зайнятість та виплату зарплат «у конвертах». Також відповідно до законодавчих змін 2017 року при здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення органи місцевого самоврядування можуть проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників. Важливим інструментом тут також залишається активна роз‘яснювальна робота, адже треба знати і усвідомлювати, що лише офіційне працевлаштування забезпечує гідну працю і її оплату», – зазначив керівник Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

За підсумками 2016 року найбільше товарів з Хмельниччини було експортовано до Польщі

Серед країн, які купляли товари, вироблені на Хмельниччині, перше місце посіла Польща. Вартість експортованої продукції до цієї сусідньої країни склала 1 мільярд 213 мільйонів гривень, що становить 23 відсотки від загальної кількості подільського експорту.
При цьому закупівлі товарів зросли вдвічі. Традиційно до Польщі  експортувались мед, кукурудза, санітарно-технічні вироби, чорниця лісова, соєві боби, провід з мідними жилами.
До топ-п‘ятірки експортних партнерів бізнесу Хмельниччини також увійшли Росія, Великобританія, Молдова та Нідерланди. Крива продажу товарів до цих країн коливається від 700 до 250 мільйонів гривень. Найбільшим попитом там користувались наші трансформатори, котли сталеві, санітарно-технічні вироби, лічильники подачі газу, цвяхи холодно штамповані, килимові вироби, деревина, цукор та сухе молоко.
Загалом вартість експортованих з Хмельницької області товарів склала 5,2 мільярда гривень, що на 11 відсотків більше ніж у попередньому році. За звітний період 2016 року Хмельницькою митницею ДФС було оформлено понад 13 тисяч  експортних декларацій, при цьому у 96 відсотках із застосуванням електронного формату обслуговування.

 

На Хмельниччині злодійкуватий директор державного підприємства на 8 років позбавлений волі

Днями Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ підтвердив правомірність залишив вироку районного суду та ухвалу апеляційного суду Хмельницької області про засудження колишнього керівника державного підприємства за розтрату державних коштів в особливо великих розмірах.
В цілому відповідно до матеріалів кримінального провадження, яке здійснювалось слідчим управлінням фінансових розслідувань Державної фіскальної служби у Хмельницькій області, злодійкуватий директор держпідприємства вчинив умисне ухилення від сплати податків у значних розмірах, розтрату державних коштів в особливо великих розмірах та  службове підроблення.
Судовим слідством було встановлено, що зазначений посадовець підробляв первинні фінансово-господарських документів та проводив безтоварних операцій, що завдало збитків економічним інтересам держави на загальну суму 1,1 мільйона гривень.
Судом директора визнано винним у вчиненні злочинів та призначено остаточне покарання у вигляді позбавлення волі на строк 8 років з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями на 3 роки, з конфіскацією всього майна, що належить йому на праві власності, окрім житла. Крім того засуджений був взятий під варту та на даний час уже відбуває покарання.
Відшкодування завданих державі збитків планується за рахунок майна орієнтовною вартістю 1 мільйон гривень, арештованого слідчими фіскальної служби області в рамках проведення досудового розслідування.

 

За 2016 рік місцеві бюджети буковинського регіону отримали майже 1 мільярд 747 мільйонів гривень податкових платежів

Від платників податків регіону  бюджети територіальних громад Чернівеччини впродовж 2016 року отримали у своє розпорядження майже 1746,7 млн.грн податкових платежів. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

«Обсяги податкових надходжень перевищують здобуток аналогічного періоду минулого року на 47,3 відсотки, що становить 560,9 млн.грн. Виконання планових  показників цього року забезпечено на рівні 112,1 відсотків, таким чином місцеві бюджети отримали додаткове фінансування у розмірі 187,9 млн.грн. Ці кошти місцеві громади зможуть використати, зокрема, на поліпшення фінансування закладів освіти, культури, охорони здоров’я, вирішення інших питань місцевих громад»- зазначив посадовець.

За інформацією очільника обласної фіскальної служби у трійці лідерів наповнення місцевих скарбничок територіальних громад із позитивною динамікою сплати, як і раніше, залишаються – податок на доходи фізичних осіб, акцизний податок з роздрібного продажу,плата за землю та єдиний податок.

Так, сума податку на доходи фізичних осіб за 2016 рік склала 915,9 млн. грн., в порівнянні з плановими показниками додатково надійшло 85,7 млн.грн., а  в порівнянні з 2015  роком приріст склав 299,8 млн.грн. Акцизний податок з роздрібного продажу досяг позначки у 267,9 млн.грн., понад планові показники додатково надійшло 20,1 млн.грн., в порівнянні з минулим роком це на 86,0 млн.грн. більше. Територіальні громади за 2016 рік отримали 254,8 млн.грн. плати за землю, сума понад плаанові показники склала 36,9 млн.грн., а в порівнянні з  2015 роком додатково надійшло 90,7 млн.грн.

Крім того, що одним значним елементом забезпечення фінансової стабільності місцевих громад є платники єдиного податку, до яких входять представники малого та середнього бізнесу, які додали до місцевого бюджету 217,3 млн.грн. Понад планові показники бізнесмени сплатили 32,0 млн.грн.

«На сьогоднішній день фіскальна служба, як ніколи, зацікавлена у зміцненні конструктивного діалогу з сумлінним бізнесом, який розвиває економіку, створює робочі місця і таким чином формує основну питому вагу податкових надходжень до бюджету. Водночас ми вживаємо дієвих заходів щодо створення легального ринку праці, який гарантує соціальні стандарти працюючим та додаткові надходження до бюджету», — зауважив керівник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

 

У 2016 році чернівецькі митники задокументували 1908 випадків контрабанди та порушень митних правил

Про це повідомили на Чернівецькій митниці ДФС. Загалом  торік співробітники відомства склали 1908 адміністративних протоколів про порушення митних правил на понад 12,1 млн. грн. та вилучили предметів правопорушення вартістю 9,6 млн. грн. Кількість порушених справ в порівнянні з 2015 роком збільшилась на 290, а сума відповідно на 1,3 млн. грн.

Слід зазначити, тіньовий сегмент митних правопорушень складається в основному із тютюнових виробів – 718 випадків, Також того року працівниками митниці припинено 66 спроб незаконного вивезення промислових товарів і горілчаних виробів та 1 випадок – валютних цінностей. За цей же період було вилучено 9 транспортних засобів.

Із загальної кількості, 25 повідомлень про такі протиправні діяння при перетині митного кордону направлені до правохоронних органів Чернівецької області. Серед них ,  незаконне переміщення з приховуванням від митного контролю та без будь — яких дозвільних документів холодної зброї – ножа, кастета та патронів; лікарських засобів, маріхуани та канабісу, а також ряду предметів що мають значну художню цінні Приховані в порожнинах металопластикових вікон та дверей тютюнові вироби виявили буковинські митники 28 жовтня 2016 року майже 1900 пачок сигарет вартістю близько 34 тисяч гривень намагався незаконно перемістити через митний кордон України

 

Буковинські платники земельного податку спрямували на розвиток територіальних громад 254,8 млн. грн.

Згідно показників Головного управління ДФС Буковини, власники та орендарі земельних ділянок області впродовж січня – грудня 2016 року сплатили до місцевих бюджетів вказану суму земельного податку. Зокрема, юридичні особи забезпечили до казни  184,9 млн. грн. та понад 69,8 млн. грн. – фізичні особи.

Розглядаючи надходження за вказаний період, у фіскальному відомстві області спостерігають, що у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року сплата земельного податку збільшилась на 90,6 млн. грн.

Варто нагадати, що чинний порядок подання звітності не змінено. Платники земельного податку – юридичні особи мають подати податкову декларацію з плати за землю з 1 січня до 20 лютого 2017 року з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки разом із довідкою про її новий розмір.

Слід пам’ятати, форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затверджена Наказом Міністерства фінансів України №560 від 16.06.2015 року.

Крім того, відповідно до п.286.2 ст.286 Податкового кодексу при поданні податкової декларації з плати за землю разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативно-грошової оцінки землі.

Щодо фізичних осіб, нарахування сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Разом з тим ст. 281 Податкового кодексу визначено категорії фізичних осіб, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатися пільгами.

 

На Чернігівщині затримано елітний автомобіль, який намагалися вивезти з України за підробленими документами

Цими вихідними співробітники митного посту «Сеньківка» Чернігівської митниці ДФС затримали автомобіль «RANGE ROVER VOGUE» (2015 року) за порушення митних правил.

За кермом елітного автомобіля знаходився 35-річний приватний підприємець, який разом з пасажиром прямував до РФ. До митного контролю громадянин надав необхідні документи на транспортний засіб, серед яких була і довіреність на право керування. У співробітників митниці та прикордонників, що здійснювали контроль, виникли підстави для більш ретельної перевірки. Автомобіль було переміщено до «червоного» коридору. Достовірність документів перевіряли за допомогою баз даних Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів. З’ясували, що бланк даної довіреності було використано ще у 2013 році. Натомість документ, пред’явлений до митного контролю, був датований груднем 2016-го. Пізніше, при дослідженні бланку за допомогою спектрального приладу, виявили його механічне пошкодження у частині прізвища та ініціалів приватного нотаріуса, який нібито засвідчив довіреність.

Відносно громадянина митницею порушено адміністративну справу за ч. 1, ст.483 Митного кодексу України, автомобіль затримано. Вартість транспортного засобу буде визначена додатково. Після завершення усіх необхідних дій, справу скерують на розгляд суду.

Чернігівські митники виявили порушення при вивезенні пиломатеріалів

Під час проведення аналітично-пошукових заходів співробітники Чернігівської митниці ДФС здійснили перевірку зовнішньоекономічної поставки дубових пиломатеріалів.

Відправник вантажу приватний підприємець з міста Суми, отримувач – польське підприємство. Для митного оформлення підприємець надала необхідні товаросупровідні документи. Проте під час подальшої перевірки, яка проводилася у співпраці з правоохоронними органами, було встановлено, що отримані вони на підставі підробки. Для здійснення експортних операцій необхідно отримати сертифікат  про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів. Саме цей документ підприємець отримала незаконним шляхом, використавши для цього фіктивні накладні.

Громадянка, діючи як фізична особа-підприємець, вчинила дії, що сприяли переміщенню через кордон з приховуванням від митного контролю товарів «пиломатеріал дубовий, дошка не обрізна дубова» загальною вартістю 152,4 тис. гривень. Відносно неї митницею порушено справу про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

 

Необроблене каміння бурштину на суму майже 229 тисяч гривень вилучили на кордоні чернігівські митники

 Два пакунки з необробленим камінням виявили співробітники Чернігівської митниці ДФС разом з прикордонниками у пункті пропуску «Сеньківка» під час здійснення митного огляду салону автомобіля «VOLKSWAGEN». Керував даним автомобілем громадянин України. Окрім нього в автомобілі знаходилося ще вісім пасажирів. Усі прямували за межі України.

Водій для перетину кордону обрав смугу спрощеного контролю. Проте, на підставі оцінки та аналізу ризиків транспортний засіб за вимогою співробітника митниці було переведено до «червоного коридору» для проведення митного огляду. У салоні авто виявили чорний поліетиленовий пакет, що був обмотаний скотчем. Водій повідомив, що даний пакет він переміщує в якості передачі. Пояснив, що у ньому  знаходяться радіозапчастини… Пакет відкрили. У ньому знаходилась картонна коробка червоного кольору, а у ній — ще два обгорнуті скотчем пакунки. Всередині них побачили необроблене каміння жовто-коричневого кольору неправильної форми. Загальною кількістю 33 шт. та вагою трохи більше 2-х кг. Так як жодних документів на даний товар не було, каміння було прийнято митницею на зберігання.

Для проведення ідентифікації товару та визначення його вартості каміння направили на експертизу до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС. Висновок експертів підтвердив, що це дорогоцінне каміння органогенного утворення – бурштин (різновиду сукциніт), в стані сировини. Вартість наданого на експертизу бурштину становить 228 870 гривень. Згідно законодавства такий товар при переміщенні через кордон підлягає обов’язковому декларуванню.

Митницею порушено адмінсправу за ст. 472 Митного кодексу України. Санкції даної статті передбачають накладення на порушника штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товару з його конфіскацією. Справу буде передано на розгляд суду.

 

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.