internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
buy Windows 10 Key microsoftwarestore Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet
Переглядiв: 83

Роман Насіров: Львівська митниця – один з лідерів серед учасників експерименту з розвитку інфраструктурних об’єктів

 

Ефективна діяльність Львівської митниці дозволила протягом дії експерименту  спрямувати на розвиток соціальної сфери регіону 594,9 млн. грн. Ці кошти становлять 50 відс. від загальної суми перевиконань щомісячних планових митних платежів, які у рамках впровадженого на митницях експерименту спрямовуються у спеціальні фонди регіональних бюджетів. Про це розповів Голова ДФС Роман Насіров під час перебування у складі урядової делегації з робочим візитом у Львівській області. «Започаткований експеримент дає суттєві результати і приклад цьому – будівництво нової дороги Н13 на Львівщині. Завдяки підтримці платниками податків ідеї експерименту, їх сумлінному декларуванню та сплаті митних платежів, нам вдалося спрямувати на розвиток інфраструктури регіонів понад 1,4 млрд. грн.», – зазначив Роман Насіров. За словами керівника ДФС, Львівська митниця з перших місяців дії експерименту займала лідируючу позицію серед інших учасників експерименту.«За 8 місяців поточного року митниці-учасниці експерименту перевиконали планові показники на 1,7 млрд. грн. а тому отримали  можливість використати значні кошти на потреби свого регіону.  Тобто ця ініціатива має всі шанси залучити ще більше коло учасників», – підкреслив Роман Насіров.Керівник ДФС також зазначив, що протягом січня-серпня 2016 року всі митниціДФС забезпечили до державного бюджету 145,5 млрд. грн.. Бюджет отримав додатково 7,6 млрд. гривень.

 Роман Насіров: Підприємства Львівщині забезпечують стабільні надходження до бюджету

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь у відкритті нової лінії заводу електрообладнання і автозапчастин компанії Fujikura. Японський завод із виробництва електричного устаткування для автотранспортних засобів «Фуджікура» на Львівщині відкрили 14 квітня. Зараз там працює 550 людей, а до середини 2017 року у планах підприємства відкрити ще 3 тис. робочих місць.«На сьогодні цей завод – одне з найбільших виробничих підприємств на Львівщині, яке не тільки забезпечує мешканців області робочими місцями, а й наповнює бюджет стабільними податковими надходженнями», — зазначив Голова ДФС.Нагадаємо, Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров у складі урядової делегації перебуває з робочим візитом у Львівській області. Запланована участь у ряді заходів, у тому числі він ознайомиться з ходом будівництва-реконструкції дороги Н13 Львів — Самбір — Ужгород. Ремонт та реконструкція дороги відбувається за рахунок коштів, отриманих від перевиконання Львівською митницею щомісячних планових митних платежів.

Роман Насіров: Завдяки інноваціям в роботі ДФС митні платежі зросли на 41%

Завдяки спрощенню митних процедур, покращенню сервісів та посиленню боротьби з контрабандою митні платежі з початку року зросли майже на 41%. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.«Митні платежі, ключовими з яких є ПДВ на товари, що імпортуються, акцизний податок і мито, у січні-серпні 2016 року зросли на 40,8% порівняно з аналогічним періодом 2015 року», — наголосив очільник відомства.  Роман Насіров також зазначив, що протягом січня-серпня 2016 року всі митниці ДФС забезпечили до державного бюджету 145,5 млрд грн. Таким чином, бюджет отримав додатково 7,6 млрд гривень. Крім того, керівник служби додав, що ДФС планує продовжити нарощувати обсяг митних платежів.Завдяки роботі мобільних груп, «Єдиного вікна», а також спрощенню митних процедур ми сподіваємося збільшити щомісячні обсяги митних надходжень», — підкреслив Голова ДФС.

Зустріч відбувалася в штаб-квартирі Місії в Одесі у рамках 11 фази діяльності Місії EUВAM.

Учасники обговорили плани та перспективи подальшої співпраці задля покращення процесу підвищення професійної компетентності кадрів для митниць ДФС, зокрема, розглядалася можливість залучення експертів EUВAM для участі у семінарах, тренінгах на базі Департаменту СПКЗ ДФС, а також залучення фахівців ДФС до участі у заходах EUBAM разом з експертами Місії. Також визначено пріоритети спільної роботи на майбутнє. Представники Місії EUВAM запевнили, що і надалі будуть надавати підтримку Державній фіскальній службі України в процесі реформування.У свою чергу, фахівці Департаменту подякували Місії EUВAM за плідне і конструктивне співробітництво та запевнили міжнародних експертів у подальшому підвищенні якості підготовки особового складу ДФС з метою приведення стандартів роботи до відповідних норм ЄС.

Консультативна місія Європейського Союзу надасть 323 комплекти аналізаторів для посилення боротьби з контрабандою наркотиків

З метою вдосконалення роботи Державної фіскальної служби України щодо виявлення та аналізу наркотиків і речовин, що використовуються для їх виготовлення, 26-29 вересня 2016 року Консультативна місія ЄС (КМЄС) в Україні провела два курси тренінгів. Ці заходи стали черговим підтвердженням підтримки України з боку європейських донорів (EUBAM, Група з підтримки для України в ЄС, Представництво ЄС в Україні, Twinning-проекти, Deutsche Gesellschaft für Internazionale Zusammenarbeit) та інших міжнародних партнерів.

Учасниками тренінгів стали 50 співробітників митниці з усієї країни.

«Ми вдячні нашим колегам за дієву підтримку процесів реформування митниці та підвищення її технічного і кадрового потенціалу. Це безумовно сприятиме підвищенню якості роботи наших фахівців з протидії контрабанді наркотиків та зміцнить захист кордонів нашої країни», — зазначив в.о. директора Департаменту боротьби з митними правопорушеннями ДФС Дмитро Горячов. Тренінги, проведені представником Митної адміністрації Польщі Гжегожем Чернєвічем, фокусувалися на двох взаємопов’язаних компонентах:  по-перше, як виявляти на кордонах та аналізувати наркотичні та вихідні речовини, наприклад,  через оцінку ризиків та нові методики; по-друге, як використовувати технічне обладнання для цієї діяльності. Саме з цією метою КМЄС надасть українським митникам  323 комплекти для виявлення та аналізу наркотичних речовин.«Завдяки Угоді про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, інтеграція економіки країни в європейську значно посилиться. Розширенням торгівлі неодмінно  намагатимуться скористатися й злочинці для здійснення незаконної діяльності. Ми вітаємо реформи в ДФСУ щодо подолання контрабанди наркотиків, зброї та торгівлі людей», — заявив керівник Компоненту КМЄС з питань реформування сектору цивільної безпеки Брайан Річард. Тренінги проводилися за системою «підготовка тренерів». Відтепер випускники курсу, а це, переважно, керівники середньої ланки, головні та старші інспектори підрозділів, відповідальні за протидію торгівлі наркотиків та контрабанді зброї, зможуть самотужки проводити навчання та ділитися здобутими знаннями зі своїми колегами.

Реєстр неприбуткових організацій та установ в Електронному кабінеті платника

Державна фіскальна служба України повідомляє про доопрацювання електронного сервісу Електронний кабінет платника (оновлена версія) в частині розширення функціональних можливостей режиму «Інформація з реєстрів». Зокрема, створено нову вкладку «Реєстр неприбуткових організацій та установ», що забезпечує оприлюднення та пошук даних щодо платників податків, яких включено до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій (інформація оприлюднюється відповідно до пункту 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру»).

Також  найближчим часом за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) буде надано можливість подання реєстраційної заяви за формою 1-РН в електронному вигляді.Звертаємо увагу, що реєстраційна заява за ф.№1-РН може бути подана засобами електронного зв’язку в електронному вигляді, якщо установчі документи неприбуткової організації оприлюдненні на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України  «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» (абзац п’ятий пункту 6 Постанови №440).Нагадуємо, що інформація з реєстрів ДФС, яка є відкритою та загальнодоступною, оприлюднюється у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» в режимі реального часу. Користувачі мають можливість завантажити, зберегти та роздрукувати оприлюднену інформацію.

Податковою міліцією затримано організатора підпільного цеху, який виготовляв отруйний «алкоголь»

Працівники податкової міліції Харківщини спільно зі співробітниками прокуратури та СБУ області ліквідували цех з незаконного виготовлення лікеро-горілчаних виробів, через діяльність якого постраждало більше півсотні громадян.У рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 204 Кримінального кодексу України, працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції встановили, що 27-річний харків’янин здійснював незаконне виготовлення горілки та коньяку. Для свого бізнесу чоловік використовував метиловий спирт. Розбавляючи його з водою, чоловік розливав «алкоголь» у пляшки та тетрапаки.Чоловік знав, що купує метиловий (технічний) спирт. Згідно з оперативними даними, за порадою постачальника він з подільниками встановив у гаражі і квартирі обладнання для очищення води, через яке проганялася сировина. Після цього зловмисники змішували цю рідину з водою з-під крана. Так, бізнесмен та його подільники встигли переслати сурогат, який продавали по 250 грн за 10 л, у п’ять регіонів України.У середу, 28 вересня, були затримані організатор і три подільники організатора у виготовленні неякісного алкоголю в великому обсязі. Їм буде оголошено про підозру за статтею 204 частини 3 КК України Під час допиту, затриманий організатор зізнався, що, вже знаючи про смерті на Харківщині, отримав чергову партію технічного спирту — 4 тис. літрів, яку відвіз у гараж. Крім затримання учасників злочину, на сьогодні вже встановлено два підпільні цехи і місце зберігання спирту. Один з цехів — це гараж, де стояло устаткування для «очищення» спирту і виготовлення з нього горілки або коньячного товару. Другий склад — квартира в багатоповерховому будинку. Там же друкувалися і марки акцизного податку.

Мирослав Продан: Норвезькі компанії не мають проблем з митним оформленням риби та морепродуктів

Норвезькі компанії не мають проблемних питань із визначенням митної вартості риби та морепродуктів, які експортуються в Україну. Про це заявив в.о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан під час першого засідання українсько-норвезької Міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі  торгівлі, підприємництва та економіки, яке відбулося в м.Осло.За його словами, протягом січня-серпня поточного року в Україну з Норвегії імпортовано риби та морепродуктів на суму 77 млн. дол. США, що становить 78% від усього імпорту з Норвегії.«Відсутність системних проблем з митною оцінкою риби та морепродуктів з Норвегії підтверджує позитивна тенденція щодо митного оформлення цих товарів порівняно з минулим роком. Так, на 5,1% зросла кількість товарів, оформлених за 1 методом, тобто за ціною контракту, та на 27,1% – товарів, ввезених по прямому контракту», – зазначив Мирослав Продан.Водночас частка товарів, що імпортуються через посередників залишається значною, що робить такі зовнішньоекономічні операції непрозорими та ризиковими.Посадовець також наголосив, що у разі виникнення будь-яких спірних питань ДФС готова до всебічного та об’єктивного розгляду таких звернень виключно в рамках національного законодавства та міжнародних зобов’язань.У свою чергу ДФС розраховує на допомогу колег з митної адміністрації Норвегії, зокрема, щодо підтвердження задекларованої митної вартості.«Отримання відповідей на всі наші запити забезпечить підтвердження автентичності документу та, як наслідок, задекларованої суб’єктом митної вартості», – підкреслив Мирослав Пордан.Водночас, на думку посадовця, оперативному митному оформленню морепродуктів з Норвегії сприятиме й підписання ініційованого ДФС Протоколу про організацію обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через державні кордони України та Королівства Норвегія.Проект Протоколу було розроблено фахівцями ДФС за результатами домовленостей, досягнутими під час  липневої зустрічі представників Посольства Норвегії в Україні, Асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів» та представників Уряду.«Документ спрямований на забезпечення сприятливих умов для торгівлі між Україною та Норвегію. Він передбачає прискорення виконання митних процедур відносно товарів і транспортних засобів, а також підвищення ефективності їх митного контролю», – зазначив Мирослав Продан.Наразі зазначений проект передано на розгляд норвезької сторони.

 Представники Консультативної місії Європейського Союзу відвідали тренінг «Інструменти ефективного управління»

Представники Консультативної Місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні (КМЄС) відвідали з робочим візитом Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.У ході візиту представники Місії ознайомилися з процесом спеціальної та спеціалізованої підготовки, що проводиться фахівцями департаменту, з його структурою, матеріально-технічною базою, основними напрямами діяльності, зокрема, застосування сучасних інформаційних технологій у роботі. Крім того, експерти КМЄС відвідали тренінг «Інструменти ефективного управління», який проводили фахівці Департаменту для керівників, заступників керівників відділів (секторів) структурних підрозділів територіальних органів ГУ ДФС.Представники фіскальної служби та КМЄС також обговорили питання подальшої співпраці у рамках спеціалізованої підготовки з управління персоналом.

Працівниками внутрішньої безпеки ДФС припинено діяльність злочинної групи, що діяла на території Київської обласної митниці

 Співробітниками внутрішньої безпеки ДФС спільно із прокуратурою Київської області викрито злочинну групу з п’яти працівників Київської обласної митниці ДФС, які організували схему одержання хабарів від суб’єктів ЗЕД за заниження митної вартості вантажів під час їх митного оформлення. Встановлено, що до складу групи входило 5 осіб, зокрема керівник одного з управлінь митниці, начальник митного поста, два інспектори, а також колишній працівник митниці, який  виконував роль касира.За свої «послуги» хабарники вимагали та отримували щомісяця неправомірну вигоду у сумі близько 2,7 млн. гривень.За вказаним фактом прокуратурою Київської області розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службової особою). Наразі, під час одержання чергового хабара у сумі 100 тисяч гривень затримано трьох осіб.Проведено обшуки у службових приміщеннях митниці та помешканнях посадових осіб, за результатами яких вилучено коштів на суму понад 1,6 млн. гривень, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, інші предмети та речі, що підтверджують їх причетність до злочинної діяльності.З метою відшкодування збитків, нанесених державі, встановлення повного кола осіб, причетних до скоєння злочинів та додаткових обставин кримінальних правопорушень, проводяться подальші слідчі дії.

Роман Насіров зустрівся з Міністром торгівлі США Пенні Пріцкер

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь у зустрічі з  Міністром торгівлі США Пенні Пріцкер та представниками американського бізнесу. Відбулось обговорення співпраці між країнами у митній та податковій сферах.Під час зустрічі Роман Насіров повідомив про зміни, що відбулися в роботі фіскальної служби, та очікуваний результат від реформ.«Завдяки реформам ДФС вдалося відчутно покращити роботу митних органів та спростити митні процедури. Ми докладаємо всіх зусиль, аби зробити вітчизняне податкове законодавство і податкову службу більше наближеними до платників податків», — зазначив Голова ДФС.Він також нагадав, що Україна та США підписали Угоду про взаємну допомогу між митними адміністраціями обох країн, в Україні працювала технічна місія США. «Представники делегації США надали технічні рекомендації щодо реформ на українській митниці, за якими ми рухаємося».Роман Насіров підкреслив, що завдяки проведеним реформам покращується інвестиційний клімат у країні, в тому числі покращується співпраця з американськими компаніями, які працюють в Україні. «Ми намагаємося оперативно реагувати на проблеми, які можуть виникати у компаній під час взаємодії з фіскальними органами», — додав він.   

Роман Насіров: ДФС реалізовує всі завдання Уряду

ДФС постійно наповнює державний бюджет з рекордними обсягами податкових і митних надходжень та виконує завдання, поставлені Кабінетом Міністрів України. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час засідання Уряду.Зокрема, серед останніх реалізованих проектів – запуск Єдиного вікна на митниці. ДФС повністю підготовила та запровадила програмне забезпечення для функціонування «Єдиного вікна», провела навчання для адміністраторів суміжних контролюючих служб та надала доступ до єдиної бази даних.«З 1 серпня 2016 року за принципом «Єдиного вікна» оформлено понад 3500 митних декларацій», — зазначив Роман Насіров.«Єдине вікно» дозволяє спростити проходження процедур при оформлені митних декларацій та автоматизує процес обміну інформацією з контролюючими службами», — додав Роман Насіров.Нагадаємо, з 1 серпня 2016 року на пунктах митного контролю запрацювала автоматизована система «Єдине вікно», яке має на меті пришвидшити оформлення експортно-імпортних операцій. Це — один з елементів реформування митниці.Система є повністю автоматизованою, дозволяє подавати документи один раз в одне місце і мінімізує контакти з держслужбовцями. «Єдине вікно» передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митницям в автоматичному режимі обмінюватися інформацією про вантаж, який проходить через кордон України і про результати його державного контролю.

 

Податковою міліцією Офісу великих платників податків ДФС вилучено сільгосппродукцію невідомого походження на 3,7 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС розслідується кримінальне провадження ч.2 ст.205 КК України (фіктивне підприємництво).Як з’ясувалося в ході розслідування, невстановлені особи з метою прикриття незаконної діяльності зареєстрували на підставних осіб за винагороду низку підприємств, які, відповідно до статутних документів, здійснювали оптову торгівлю сільськогосподарською продукцією.Вказані підприємства закуповували за готівку у підприємств реального сектору економіки та населення сільськогосподарську продукцію без відображення у податковій звітності, створюючи таким чином умови для ухилення від сплати податків. У подальшому цю продукцію експортували підприємствам-нерезидентам без сплати ПДВ.На підставі ухвал суду проведено обшуки у складських приміщеннях, за місцями проживання та в транспортних засобах фігурантів провадження.За результатами обшуків вилучено 870 тонн ячменю (3306 тис. грн.), 115 тонн пшеничних висівок (391 тис. грн.) загальною орієнтовною вартістю понад 3,7 млн. грн., походження яких не встановлено, а також 5 одиниць комп’ютерної техніки, 1 печатку, бухгалтерські документи тощо.

«Електронний кабінет платника» отримав нові можливості

Для створення більш комфортних умов платникам податків в електронному сервісі «Електронний кабінет платника» доопрацьовано режим «Введення звітності». Відтепер платники отримали можливість підготувати, заповнити та надіслати Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма 1-РА (місячна))  та Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма 1-РТ (місячна)).Нагадаємо, що зазначені Звіти складаються окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подаються до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання. Війти до оновленого кабінету можна за адресою:http://cabinet.sfs.gov.ua , а також через офіційний веб-портал Державної фіскальної служби. Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису.

 

На Вінниччині співробітники податкової міліції цілодобово відпрацьовують ринок алкогольних товарів

Податкова міліція Вінниччини застерігає споживачів від придбання та вживання фальсифікованої алкогольної продукції. Лише за останні дні в Харківській, Миколаївській, Луганській областях, м. Бердичеві на Житомирщині зафіксовано близько трьох десятків смертей внаслідок отруєння сурогатним алкоголем.  У зв’язку з цим, на Вінниччині співробітники Головного управління ДФС у області здійснюють посилене цілодобове відпрацювання ринку алкогольної продукції з метою вилучення з незаконного обігу фальсифікованих товарів та недопущення їх вживання споживачами.Окремо слід звернути увагу на придбання алкогольних напоїв через мережу Інтернет, що розповсюджуються країною через служби кур’єрської доставки. Адже під виглядом дорогої елітної продукції світових брендів нерідко продається сурогат, змішаний в кустарних умовах.   На сьогодні в області викрито та припинено діяльність 4 підпільних цехів з виготовлення алкогольної продукції, в тому числі під виглядом елітних брендів. Фіскали також не виключають реалізацію на території області фальсифікату, в тому числі під виглядом офіційних торгових марок, завезених з інших регіонів країни. Дана інформація також відпрацьовується.     

Платники податків Вінниччини сплатили за землю на 130 мільйонів гривень більше, ніж торік

За січень-серпень поточного року до бюджету надійшло більше 416 мільйонів гривень плати за землю. Виконання індикативу склало 120,6%. Основними платниками податку є юридичні особи. Ними забезпечено надходження в сумі понад 327 мільйонів гривень, що на 54,6 мільйона гривень більше за очікувані показники. Іншу суму, а саме, 89 мільйонів гривень сплатили фізичні особи, що на 16,5 мільйона гривень більше за прогнозовані розрахунки.Загалом по платі за землю зберігається позитивна динаміка. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року додатково до бюджету надійшло 130,8 мільйонів гривень.

На Волині до бюджетів спрямовано 3,2 мільярда гривень податкових платежів

На Волині протягом січня — вересня 2016 року  до бюджетів усіх рівнів  зібрано 3,2 мільярда гривень платежів, які адмініструють органи ДФС. Сума сплачених податків волинськими платниками перевищує минулорічні показники на 959,1мільйона гривень.  Про це на щотижневій апаратній нараді у Волинській ОДА повідомив перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.Як поінформував посадовець ГУ ДФС в області, до загального фонду державного бюджету з Волині спрямовано 1,5 мільярда гривень.  Таким чином, збір платежів до загального фонду держбюджету в області  перевищив минулорічний рівень на 400,9 мільйона гривень. В дохід місцевих бюджетів з урахуванням надходжень від великих платників надійшло 1,7 мільярда гривень  платежів, що на 561 мільйон гривень більше проти показників попереднього року.«Поряд з поточним щоденним адмініструванням податкових платежів фахівці ДФС системно працюють над достовірним аналізом потенційних  резервів. Визначивши напрямки роботи, що мають за мету отримання додаткового фінансового ресурсу, ми тим самим працюємо на розширення бази оподаткування, що забезпечить стабільність бюджетних надходжень у майбутньому», — наголосив Віталій Чуй.  

Дари волинського лісу додали бюджету 9,4 мільйона гривень ПДФО

В сезон заготівлі лісової дикорослої продукції на Волині до бюджетів усіх рівнів сплачено понад 9,4 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.Ця сума вдвічі перевищує показники 2015 року і як запевняють в ГУ ДФС Волині є підсумком заходів територіальних органів  ДФС у напрямку детінізації економіки загалом та заготівельного ринку зокрема.«Прозорість у сплаті податків ми проголосили основним  принципом усіх суб’єктів господарювання, котрі здійснюють діяльність у заготівельному бізнесі. Тому приділили максимум уваги заготівельникам, котрі легально працювали на Волині з тим, щоб полегшити процес сплати податків сумлінним бізнесом, та вимагали здійснювати заготівлі відповідно до законодавчих вимог від тих, хто прагнув працювати «тіні», — зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук. Результатом  спільних заходів фіскалів, інших контролюючих структур за активного сприяння обласної влади та органів місцевого самоврядування стало суттєве зростання надходжень від платників, котрі здійснюють заготівлю в області, — наголошують в ГУ ДФС Волині.

За вісім місяців поточного року співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено понад 100 службових розслідувань та перевірок

На протязі січня – серпня 2016 року УВБ ГУ ДФС області прове- дено 115 службових розслі- дувань та перевірок, за результатами яких:

- розпочато 26 кримінальних проваджень у відношенні працівників фіскальної служби;

- винесено 37 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС у Дніпропетровській області щодо вжиття заходів реагування, усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності;

-  до дисциплінарної відповідальності притягнуто 26 працівників територіальних підрозділів ГУ ДФС області.

Проведено 27 перевірок стану охорони приміщень підрозділів ГУ ДФС області, при цьому у всіх випадках виявлені недоліки.В ході профілактичних заходів щодо недопущення корупційних проявів з боку працівників ГУ ДФС області, УВБ проведено понад 240 лекцій та співбесід з ними та кандидатами на вступ до лав служби. Перевірено 88 кандидатів на зайняття посад в підрозділах ГУ ДФС області, з яких 4 відмовлено у призначені на посаду.Крім того, за вісім місяців поточного року з питань запобігання проявам корупції було розміщено 18 публікацій у пресі та відбулось 32 виступи на телебаченні та радіо.

Донецька митниця ДФС: прямий контракт – беззаперечні вигоди

В рамках реалізації доручень керівництва ДФС щодо налагодження конструктивного діалогу із суб’єктами господарювання Донецькою митницею ДФС проведено аналіз застосування основного методу визначення митної вартості товарів за прямими та непрямими контрактами за період січень-серпень 2016 року.За підсумками роботи восьми місяців 2016 року в зоні діяльності Донецької митниці ДФС основними бюджетоформуючими підприємствами регіону здійснено постачання товарів переважно за прямими контрактами. У більшості випадків, а саме  у 56 %, митна вартість товарів, імпортованих за прямими контрактами, визначена за основним методом визначення митної вартості товарів згідно з вимогами ст.58 Митного кодексу України.Загальна динаміка застосування методів визначення митної вартості товарів, які надходять на виконання непрямих контрактів, свідчить, що у 68% випадків під час митного оформлення застосовані другорядні методи визначення митної вартості товарів згідно з вимогами ст. 59, 60, 64 Митного кодексу України.За результатами коригування митної вартості товарів, які надходили по непрямих контрактах, упродовж звітного періоду 2016 року додатково нараховано 130,1 млн.грн. податків і зборів, що складає 72% від загальних надходжень додаткових митних платежів внаслідок коригування митної вартості товарів.Отже, при здійсненні зовнішньоекономічних операцій щодо товарів, які імпортуються за прямими контрактами, проведення митного оформлення у більшості випадків проводиться за ціною договору. При імпорті товарів за непрямими контрактами  частіше застосовуються другорядні методи визначення митної вартості товару.

На Донеччині фіскали «потурбували» підприємця, який «забув» офіційно працевлаштувати 35 своїх працівників

Особливо важливим завданням фіскальних органів Донеччини є і залишатиметься забезпечення реалізації комплексу аналітичних та практичних заходів, спрямованих на детінізацію трудових відносин. Незважаючи на об’єктивні труднощі, фіскалами області на постійні основі проводиться робота із запобігання поширенню використання прихованої найманої праці. Так, працівниками Маріупольської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області 29 вересня поточного року відповідно до вимог чинного законодавства та відомостей, отриманих від Центральної районної адміністрації Маріупольської міської ради, були здійснені фактичні перевірки 20 торгівельних об’єктів приватного підприємця «С». Підприємець здійснює діяльність в сфері торгівлі і громадського харчування та реалізує алкогольні напої, у тому числі і на розлив. Під час проведених перевірок на торгівельних об’єктах підприємця було виявлено 35 найманих працівників без наявності відповідних трудових договорів. На теперішній час матеріали перевірок опрацьовуються фахівцями з метою встановлення всіх обставин та вирішення питання про вжиття до підприємця відповідних заходів в межах повноважень державної фіскальної служби.

Інформація про результати та проведення перевірки висвітлена ТРК «Сигма ТВ», відео можна переглянути за посиланнямhttp://dn.sfs.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/3489.html

Головне управління ДФС звертає увагу, що проведення заходів з детінізації трудових відносин має на меті створення належних умов для захисту трудових та соціальних прав громадян, а не тільки переслідує суто фіскальні цілі.

 

Підрозділи аудиту Донеччини додатково забезпечили надходження до бюджету понад 36 млн. гривень

З початку 2016 року підрозділами податкового аудиту Донецької області проведено 129 документальних перевірок, що на 18% менше, ніж за відповідний період минулого року. Зменшення кількості документальних перевірок свідчить про суттєве зниження тиску на платників податків, але ніяк не про зниження якості контрольно-перевірочних заходів.

Так, за результатами проведених документальних перевірок за вісім місяців поточного року стягненно понад 36 млн. гривень.

Контрольно-перевірочні заходи підрозділів аудиту фіскальної служби Донеччини є ризикоорієнтованими, тобто спрямованими на тих платників, які мають податкові ризики в своїй діяльності або свідомо використовують схеми мінімізації податків, тим самим зменшуючи надходження до бюджету.

 

На Донеччині здійснюються посилені заходи щодо моніторингу ринку алкогольних виробів та запобігання розповсюдження фальсифікату

Головним управлінням ДФС у Донецькій області з метою відпрацювання ринку обігу алкогольних напоїв та спирту на предмет виявлення фактів зберігання та реалізації контрафактного алкоголю, що становить загрозу життю та здоров’ю людей, здійснюються заходи 6 мобільними групами із залученням співробітників оперативних підрозділів, слідчих підрозділів фінансових розслідувань, співробітників управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області та співробітників Прокуратури Донецької області.

Так, на території Донецької області зафіксовано чисельні випадки отруєння людей алкогольним сурогатом, що призвело до загибелі 5 громадян. Проведеним комплексом оперативних заходів встановлено коло осіб, які розповсюджували алкогольний фальсифікат. Вказані особи затримані, та їм повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України.

Дії співробітників направлені на постійний моніторинг ринку алкогольних виробів та запобігання розповсюдження фальсифікату. За результатами комплексного відпрацювання торгівельних закладів регіону мобільними групами за 2 останні доби встановлено 6 фактів реалізації алкогольної продукції з порушенням законодавчих норм та вилучено фальсифікованих  лікеро-горілчаних виробів на суму 140 тис. гривень. По 1 факту до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.204 КК України  (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

Шановні громадяни!

– не купуйте алкогольні напої: - невідомого походження,

- без марок акцизного податку,

-  у сумнівних точках продажу,

- через мережу Інтернет,

а також просить – будьте пильні самі та попередьте своїх близьких та знайомих  про тяжкі наслідки вживання фальсифікованих алкогольних напоїв.

 

Внесок платників Житомирщини до бюджету

Внесок платників Житомирщини впродовж січня-вересня 2016 року перевищив 4 млрд. грн. податків, зборів та інших обов’язкових платежів. Політика сприяння та стимулювання добровільної сплати податків свідчать про стійку позитивну динаміку щодо їх збільшення як з початку року, так і нині. Досягнення січня-вересня 2016 року перевищують минулорічні надходження за аналогічний період на 1,2 млрд. гривень.Із загальної суми коштів, перерахованих до зведеного бюджету переважну більшість, а саме майже 2 млрд. 382,7 млн. грн., отримали місцеві бюджети. Решта коштів, а це близько 1 млрд. 686, 4 млн. грн., поповнили державну казну.Проти надходжень 9 місяців 2015 року приріст податкових платежів до місцевих бюджетів сягнув майже 739,7 млн. грн., до державного – 530,7 млн. грн.Серед надходжень до місцевого бюджету найбільші — це надходження податку з доходів фізичних осіб, які з початку року склали 1 млрд.395,5 млн. грн., що на 472,6 млн.грн. більше проти минулорічних надходжень.

Один з напрямів роботи фіскальної служби — легалізація заробітної плати

Однією зі складових в роботі Житомирської об’єднаної державної податкової інспекції є захист інтересів наших співвітчизників у дотриманні роботодавцями норм трудового законодавства, легалізація ринку зайнятості населення, відмова від виплат зарплати в «конвертах».За нинішніх реалій, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема, і нелегальної. Найпоширеніша форма нелегальної зайнятості – використання робочої сили без оформлення трудового договору між підприємцем-фізичною особою і найманим працівником і в останні роки ця тенденція не спинилася. Таким чином приватні підприємці ухиляються від оподаткування своїх реальних прибутків, а також фактичних заробітків та різних доплат найманим працівникам через видачу зарплати в так званих «конвертах», поза відомістю, без сплати податків, платежів до державного і місцевих бюджетів, єдиного соціального внеску.Суб`єктам господарювання слід пам’ятати – використання нелегальної робочої сили, не оформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником – це порушення трудового законодавства, яке передбачає адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.

.

Офіційна позиція Закарпатської митниці ДФС щодо ситуації на митному посту «Тиса»

За фактами, наведеними у повідомленні Служби безпеки України за 03.10.2016 року, що мали місце на митному посту «Тиса», керівником Закарпатської митниці прийнято рішення про відсторонення та проведення службової перевірки стосовно працівників митного поста щодо порушення ними своїх посадових обов’язків.За словами Володимира Колеснікова, начальника Закарпатської митниці ДФС керівний склад митного поста «Тиса», що на українсько-угорському кордоні, за грубі порушення Митного кодексу України буде переформатований. – Порушники законодавства будуть відсторонені від своїх посад, на їх місці працюватимуть нові люди, які чітко усвідомлюють, що поставлені на службу для відстоювання виключно інтересів держави. Разом з тим я закликаю всіх працівників митниці добре подумати, – чи варто заради миттєвої вигоди залишити без роботи себе, своїх колег та стати фігурантом кримінального провадження, – наголошує Володимир Колесніков.Також керівник митного органу Закарпаття звертає увагу ЗМІ на правильне та правдиве висвітлення інформації, зокрема, не поширювати непідтверджені повідомлення, фото та відеоматеріали, адже непрофесіоналізм деяких журналістів, які прагнуть сенсації, наносить удар на репутацію, честь та гідність як окремих державних службовців, так і служби загалом.

В Електронному кабінеті платника новації для неприбуткових організацій та установ

У органах ДФС Закарпаття повідомляють про доопрацювання електронного сервісу Електронний кабінет платника (оновлена версія) в частині розширення функціональних можливостей режиму «Інформація з реєстрів».Зокрема, створено нову вкладку «Реєстр неприбуткових організацій та установ», що забезпечує оприлюднення та пошук даних щодо платників податків, яких включено до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій (інформація оприлюднюється відповідно до пункту 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру»). Нагадуємо, що інформація з реєстрів ДФС, яка є відкритою та загальнодоступною, оприлюднюється у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» в режимі реального часу. Користувачі мають можливість завантажити, зберегти та роздрукувати оприлюднену інформацію.Також найближчим часом за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) буде надано можливість подання реєстраційної заяви за формою 1-РН в електронному вигляді.Звертаємо увагу, що реєстраційна заява за ф.№1-РН може бути подана засобами електронного зв’язку в електронному вигляді, якщо установчі документи неприбуткової організації оприлюдненні на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (абзац п’ятий пункту 6 Постанови №440).

Закарпатська митниця ДФС вилучила лісоматеріалів на суму понад 100 тис. грн

Фахівці Закарпатської митниці ДФС переконані, що дотримання державними службовцями законодавства є обов’язковим і повинно суворо виконуватись. Днями працівники митного органу ДФС, працюючи у законному полі, склали ряд протоколів щодо вилучення лісоматеріалів, які переміщувались за кордон через митний пост «Залізничний».Аналізуючи товаросупровідні документи, подані до митного органу підприємством, що працює у Хмельницькій області, відповідно до яких у Австрію та Словаччину експортувались лісоматеріали з різних порід деревини, працівниками митниці виявлено чимало розбіжностей. Зокрема, невідповідність зазначеної в документах ваги до фактичної, геометричних розмірів та вартості товарів. Крім того виявлено, що «Сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій» у двох випадках отримані експортерами без законних на те підстав.Таким чином службові особи підприємства подали органу ДФС як підстави для переміщення в режимі «експорт» партії лісоматеріалів документи, що містять неправдиві відомості. Цей факт, відповідно до митного законодавства, має ознаки порушення митних правил, що зумовило складання протоколів про вилучення 229,6 куб. м. лісоматеріалів на загальну суму 103,4 тис. грн.Фахівці Закарпатської митниці зауважують, що експортери несуть відповідальність за достовірність інформації в поданих ними документах, тож рекомендують підприємцям, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність дотримуватися букви Закону. Відтак у органах ДФС, які проводять прискіпливий та законний аналіз товаросупровідних документів, переконані, що спільні та відкриті дії усіх сторін дадуть можливість не тільки ефективно наповнювати державний та місцеві бюджети, а й зберегти від незаконних вирубок важливі для країни лісові ресурси.

Про наявність в обігу фальсифікованого алкоголю – невідкладно інформуйте органи ДФС

У період із 22 по 26 вересня 2016 року у Харківській, Донецькій та Луганській областях зафіксовано чисельні випадки отруєння алкогольним сурогатом, у тому числі факти загибелі людей внаслідок інтоксикації після споживання фальсифікованих горілчаних виробів. За вказаними фактами розпочато кримінальні провадження за статтею 115 «Умисне вбивство» та частиною 3 статті 204 «Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів» Кримінального кодексу України.Відтак закликаємо керівників суб’єктів господарювання, фізичних осіб – підприємців, які здійснюють оптову та роздрібну реалізацію алкогольних напоїв, бути відповідальними і дотримуватись вимог закону. У разі надходження пропозицій щодо придбання алкогольних напоїв сумнівної якості, за цінами, які є нижчими від мінімально встановлених, такі пропозиції слід категорично відхиляти. Бажання отримати більший дохід, реалізовуючи фальсифікований алкоголь, може зробити вас співучасником у вчиненні злочину.Органи ДФС звертають увагу всіх громадян, що мінімальна ціна пляшки горілки місткістю 0,5 літра не може бути меншою за 54 гривні 90 копійок, пляшки місткістю 0,25 літра – відповідно 24 гривні 45 копійок. Реалізація ж горілки у картонній упаковці, в так званих бег-ін-боксах, взагалі заборонена. Тому, якщо вам пропонують придбати горілку за меншою ціною, в картонній упаковці або на пляшці із алкогольним напоєм відсутня марка акцизного податку, можете бути впевнені у тому, що це фальсифікат. Придбавши його, ви ризикуєте своїм життям, також наражаючи на небезпеку своїх друзів та близьких.Про всі факти перебування в обігу фальсифікованих алкогольних напоїв просимо невідкладно інформувати Головне управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області (цілодобово за телефоном (0312) 61-29-84), а також податкові інспекції та їх відділення у районах.Переглянути зразки вилученого в Харківській, Донецькій та Луганській областях алкогольного сурогату можна у «Фотоматеріалах по темі».

За останні три тижні запорізькі оперативники повернули державі майже 4,5 мільйона гривень

ДФС у Запорізькій області у вересні викрили 7 тяжких злочинів у сфері економіки, чотири з яких пов’язані з ухиленням від сплати податків в особливо великих розмірах та три – стосовно незаконного виготовлення, зберігання та реалізації підакцизних товарів.Як повідомив перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Дмитро Кучеров, за результатами відпрацювання контрагентів ліквідованих «конвертаційних центрів» та фіктивних суб’єктів господарювання до бюджету стягнуто 3 мільйони 550 тисяч гривень.Крім того, у ході перевірок у сфері державних закупівель до бюджету у вересні стягнуто майже 800 тисяч гривень.

Проект наказу МФУ «Про затвердження змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість»

 На веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика» розміщено проект наказу «Про затвердження змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість».

1. Проектом скасовуються:

- довідка про взяття на облік платника податків (ф. № 4-ОПП), що видавалась контролюючим органом. Для платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру, запроваджується нова довідка про взяття на облік (ф. № 34-ОПП).

- повідомлення про взяття на облік за неосновним місцем обліку (ф. № 16-ОПП), що видавалось контролюючим органом.

2. Для взяття платника податків на облік за неосновним місцем обліку Проектом затверджується нова спрощена форма заяви (ф. № 17-ОПП), в якій зазначаються тільки контролюючі органи, в яких платник бажає стати на облік за неосновним місцем обліку. Така заява може бути подана до контролюючого органу як за неосновним місцем обліку, так й за основним місцем обліку.Передбачається взяття на облік за неосновним місцем обліку також на підставі повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (ф. № 20-ОПП), яке подається до контролюючого органу за основним місцем обліку.

3. Проектом вносяться зміни до заяви про взяття на облік (ф. № 1-ОПП), згідно з якими при призначенні/зміні бухгалтера необхідно заповнювати тільки розділ, що стосується даних про бухгалтера.

4. Проектом спрощено форму реєстраційної заяви платника ПДВ (ф. № 1-ПДВ). Зокрема, виключено відомості щодо: найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника; місцезнаходження (місця проживання) платника при первинній реєстрації платником ПДВ; контактних телефонів заявника та відповідальних осіб платника (для юридичних осіб); кількості працюючих тощо.Новою формою заяви передбачено, що у разі добровільної реєстрації платником ПДВ або у разі перереєстрації платником ПДВ особа подає лише один (перший) аркуш заяви. Два аркуші заяви подаються лише при обов’язковій реєстрації, а також при реєстрації платниками ПДВ інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, учасників договору про спільну діяльність, управителів майна.

Зауваження та пропозиції до Проекту приймаються на адресу розробника поштову – 04655, Львівська площа, буд. 8, Державна фіскальна служба України, Департамент обслуговування платників та електронну – oblik@sfs.gov.ua, а також на адресу поштову Державної регуляторної служби України –01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11. 

У Мелітополі оперативники вилучили 100 тонн дизпалива на два мільйони гривень

Співробітники оперативних підрозділів Мелітопольської ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області в ході проведення операції «Акциз 2016″ під час здійснення слідчо-оперативних заходів у рамках кримінального провадження виявили автозаправну колонку та наземні ємності з дизельним паливом. Реалізація палива там відбувалася у нелегальний спосіб.У результаті у порушників вилучено понад 100 тонн дизельного пального на суму більш ніж 2 мільйони гривень.Наразі проводиться подальша перевірка зі встановлення завданих державі збитків від реалізації незаконно виготовлених паливно-мастильних матеріалів.

На Запоріжжі викрито незаконне виробництво пально-мастильних матеріалів на 3,7 млн. грн.

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Запорізькій області в рамках операції «Акциз-2016″ та розслідування кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, припинили незаконне виготовлення пально-мастильних матеріалів.Встановлено, що «виробники пального» змішували компоненти ароматичних моторних палив, барвники, стабілізатори, хімічні та інші домішки для підвищення октанового числа низькоякісного бензину. В подальшому «пальне» незаконно реалізовували кінцевому споживачу через мережу АЗС Запорізької області.Дослідження зразків паливо-мастильних матеріалів встановили їх невідповідність вимогам ДСТУ.

На Київщині припинено розповсюдження «елітного»фальсифікату

Працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Київській області спільно із співробітниками Броварської місцевої прокуратури у м. Бровари Київської області виявлено та припинено підпільне виробництво елітних алкогольних напоїв. На готову продукцію клеїлись підроблені акцизні марки Російської Федерації та України, яка в подальшому розливалась в «бег-ін-бокси» і скляну тару. Дана продукція з використанням розгалуженої мережі інтернет-сайтів реалізовувалась на території Київської області та інших регіонах України.В ході проведених обшуків в місцях виготовлення і зберігання фальсифікату, а також в автомобілях, на яких здійснювалась його перевозка, із незаконного обігу виявлено та вилучено: 118 літрів (11,78 дал) прозорої рідини з характерним запахом спирту; 572 літри (57,215 дал) фальсифікованих елітних напоїв; 2 тис. 491 марок акцизного податку з ознаками підробки; обладнання, що забезпечує масове виробництво елітних алкогольних напоїв (шланги, насоси, лійки, спиртометри, ароматизатори, бочки, пусті
«бег-ін-бокс»).Загальна сума вилучених товарно-матеріальних цінностей складає
460 тис. гривень.Разом з цим, встановлено інтернет-мережу по збуту даної фальсифікованої продукції. В ході проведення заходів було припинено діяльність 10 інтернет-сайтів.Зразки виявленого алкоголю (сурогату) направлено на експертизу для з’ясування складу використаних при його виготовлені речовин та їх властивостей, а також щодо наявності ознак, які можуть призвести до загрози життю та здоров’ю людей при вживанні такого алкоголю.Слідчі дії на даний час тривають.

Працівники Київської митниці ДФС продовжують проводити митне оформлення авіарейсів з прочанами-хасидами

Працівники Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль» продовжують проводити митне оформлення авіарейсів з прочанами-хасидами.Щороку прочани-хасиди прилітають в Україну до Умані на святкування Нового року за іудейським календарем (Рош-га-Шана), і одними з перших на шляху омріяної подорожі їх зустрічають українські митники. Від того, як їх зустрінуть в головному повітряному порту держави, у гостей може скластися загальне враження про нашу країну.

На території Київської митниці ДФС припинена діяльність організованої злочинної групи

Співробітниками ГУ внутрішньої безпеки ДФС України спільно з управлінням внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Київській області та прокуратурою Київської області 28.09.2016 припинено діяльність організованої злочинної групи, яка діяла на території Київської митниці ДФС.За вказаним фактом прокуратурою Київської області розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службової особою» (частина 3 статті 368 Кримінального кодексу України).В ході документування злочинної діяльності було встановлено, що учасники групи за грошову винагороду занижували митну вартість вантажів під час їх митного оформлення, тим самим завдаючи державі збитків у особливо великих розмірах. Встановлено, що працівники митниці систематично вимагали та отримували щомісячну неправомірну вигоду в розмірі 100 тис. доларів США.У рамках досудового розслідування по даному кримінальному провадженню проведено слідчі розшукові заходи, в ході яких 3-х найбільш активних учасників злочинного угруповання було затримано при отриманні неправомірної вигоди в розмірі 100 тисяч гривень. Крім цього, під час проведених обшуків на робочих місцях митників вилучено грошові кошти в розмірі близько 60 тис. доларів США, мобільні телефони, за якими відбувалися переговори, робочі ноутбуки, інші предмети та речі, що підтверджують діяльність злочинної групи.На даний час стосовно посадових осіб Київської митниці ДФС здійснюється підготовка матеріалів щодо відсторонення від займаних посад та оголошення підозри у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 КК України, санкція за вчинення якого передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

«Фантом» Луганщини «прикрив» діяльність незаконного грального залу в Попасній

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» встановили факт здійснення незаконної підприємницької діяльності в сфері грального бізнесу.

Так, в прифронтовому Попасному «фантомівці» виявили та припинили діяльність грального залу, який діяв під прикриттям інтернет центру. При цьому інтернету у вказаному залі не було, а стояли лише гральні автомати.

За результатами заходу вилучено 1,2 тис. грн та «чорна» бухгалтерія, яка свідчить про те, що щоденна виручка складала близко 7 тис. грн.

Отримані матеріали направлено до Попаснянського відділу Національної поліції, на підставі яких зареєстровано кримінальне провадження за ст. 203-2 Карного кодексу України.

 

Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 1,6 млрд грн ЄСВ

У січні-серпні поточного року, підприємства і підприємці Луганської області сплатили до бюджету 1 млрд 657 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Зокрема, тільки в серпні платники регіону перерахували 211 млн грн ЄСВ.

Нагадаємо, єдиний внесок автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в держказначействі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Луганська митниця ДФС затримала 16 ящиків контрабандного алкоголю

Фахівці Луганської митниці ДФС затримали громадянина Російської Федераціїї, який намагався незаконно, минаючі митний пост «Мілове», перемістити з України до села Чорткове РФ 5 ящиків горілки та 11 ящиків коньяку на суму близько 17 тис. грн.

Даний факт задокументовано, правопорушнику роз’яснено його конституційні права та обов’язки, а також права, передбачені нормами адміністративного законодавства.

Алкогольні напої та автомобіль, на якому була здійснена спроба незаконного перетину державного кордону України, вилучено.

 

Податкова міліція Львівщини продовжує руйнувати схеми ввезення товару на територію України подрібненими паріями

В результаті реалізації інформації, яка отримана працівниками відділу викриття кримінальних правопорушень у митній сфері ОУ ГУ ДФС у Львівській області та інформації отриманої за наслідками проведення негласних слідчо – розшукових дій,  викрито схему незаконного ввезення товарі народного споживання (кава, оливкова олія, бальзамічний соус, оливки, шоколад тощо) на територію України подрібненими партіями, з подальшим їх накопиченням в спеціалізованих місцях.

Вищезгаданий товар завозився та акумулювався в гаражних приміщеннях Гаражного Кооперативу у місті Львові, які використовувалися в якості складів зберігання, та місць звідки відбувається реалізація даної продукції.

В ході проведення огляду даних гаражних приміщень виявлено елітні продукти харчування Італійського виробництва ввезені на територію України без митного оформлення та сплати митних платежів (по так званій схемі «піджаків»), а саме: кава, оливкова олія, бальзамічний соус, оливки, шоколад тощо.

Орієнтовна вартість виявленого товару складає понад 500 тис.гривень.

Даний товар вилучено з метою його детального опису та встановлення вартості.

Заходи по руйнуванню схем ввезення товару на територію України подрібненими паріями (схема «піджаків») проведено з метою попередження, виявлення та припинення порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, припинення каналів незаконного переміщення товарів народного споживання, в тому числі шляхом подрібнення партій (так звана схема «піджаків»), на виконання плану заходів, направлених на посилення ефективності взаємодії структурних підрозділів ДФС з іншими правоохоронними органами, в рамках операції «Рубіж – 2016», в ході проведення досудового слідства по кримінальному провадженню за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, (злочину) передбаченого ч.3 ст.212 КК України, працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Львівській області, спільного із працівниками СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області 30.09.2016 року.

 

 

 «Підприємства Львівщини – забезпечують стабільні надходження до бюджету

 «Підприємства Львівщини – забезпечують стабільні надходження до бюджету.

Взяв участь у відкритті нової лінії заводу електрообладнання і автозапчастин компанії Fujikura.

На сьогодні цей завод – одне з найбільших виробничих підприємств на Львівщині, яке не тільки забезпечує мешканців області робочими місцями, а й наповнює бюджет стабільними податковими надходженнями.

Японський завод із виробництва електричного устаткування для автотранспортних засобів «Фуджікура» на Львівщині відкрили 14 квітня. Зараз там працює 550 людей, а до середини 2017 року у планах підприємства відкрити ще 3 тис. робочих місць,» — Роман Насіров Голова ДФС України.

 

«Львівська митниця – один з лідерів серед учасників експерименту з розвитку інфраструктурних об’єктів.

 «Львівська митниця – один з лідерів серед учасників експерименту з розвитку інфраструктурних об’єктів. Львівська митниця перший раз в історії зібрала більше 1 млрд грн., 260 млн перевиконання тобто 130 млн на дороги тільки за місяць. У січні – серпні 2016 року помісячні індикативні показники надходжень митних платежів (податку на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів (продукції), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції), ввізного та вивізного мита) митницями ДФС у Волинській, Львівській, Одеській, Чернівецькій областях та м. Києві перевиконано на 1 707,4 млн. грн., в тому числі Львівською митницею – на 565,1 млн. гривень.

Таким чином, з початку 2016 року на розвиток соціальної сфери (реконструкція, поточний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення) повинно бути спрямовано 853,7 млн. грн., по Львівській області – 282,6 млн. гривень,» — Роман Насіров Голова ДФС України.

 

На кордоні з Польщею митниками виявлено рекордну партію сигарет

В ніч на 30 вересня 2016 року на митний пост Угринів Львівської митниці заїхав автомобіль Mercedes Benz Vito на польській реєстрації під керуванням місцевого мешканця. В ході здійснення поглибленого огляду, інспектори Львівської митниці виявили під обшивками дверей та у спеціально виготовленому тайнику в днищі автомобіля 4670 пачок сигарет «Bond та Pall Mall».

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил. Сигарети та автомобіль вилучено. Справу передано на розгляд суду.

 

.

Підрозділами податкової міліції Головного управління ДФС у Миколаївській області до бюджету забезпечено 7,3 млн. гривень

Основні зусилля підрозділів податкової міліції Головного управління ДФС у Миколаївській області у 2016 році спрямовано на підвищення якості виявлення кримінальних правопорушень, пов’язаних з ухиленням від сплати податків та притягнення до відповідальності організаторів і учасників злочинних схем.

У результаті проведених підрозділами податкової міліції Головного управління ДФС у Миколаївській області оперативно-розшукових та профілактичних заходів, з початку 2016 року до державного бюджету мобілізовано 7,3 млн. гривень.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 57 відомостей про вчинення суб’єктами господарювання кримінальних правопорушень. Відшкодовано нанесених державі збитків на суму понад 5 млн. гривень.

У ході досудового розслідування по 10 кримінальним провадженням за оперативними матеріалами оголошено підозри винним особам, які направлено до суду.

У ході оперативного супроводження кримінальних проваджень та з метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків, накладено арешти на майно суб’єктів господарської діяльності на загальну суму майже 7 млн. гривень.

Також, з початку 2016 року ліквідовано 1 «конвертаційний центр», який надавав послуги з переводу безготівкових коштів у готівку фізичним особам та підприємствам реального сектору економіки, а також з легалізації сільгосппродукції, яка була придбана за готівку та у подальшому вивезена на експорт. Встановлено 19 транзитно-конвертаційних суб’єктів господарської діяльності, які входили до складу  «конвертаційного центру». Загальний обсяг проконвертованих коштів склав 180 млн. гривень.

За участі підрозділів податкової міліції Головного управління ДФС у Миколаївській області у 2016 році попереджено 3 спроби заволодіння суб’єктами господарювання бюджетними коштами, у вигляді отримання відшкодування ПДВ на суму 3 млн. грн., та виявлено 3 факти незаконного відшкодування ПДВ на суму майже 5 млн. гривень. По всім зазначеним фактам зареєстровано кримінальні провадження.

 

Оперативними підрозділами Головного управління ДФС у Миколаївській області виявлено небезпечний алкогольний фальсифікат

У ході проведення оперативно-слідчих дій працівниками оперативних підрозділів податкової міліції Головного управління ДФС у Миколаївській області виявлено факт збуту та реалізації алкогольної продукції, що має ознаки фальсифікату та становить загрозу для життя і здоров’я людей. Так звані, «горілчані вироби» під маркою «Пшенична», «Краля» направлялися до торгівельних об’єктів Миколаївської області
для реалізації у роздрібній торгівлі.

За виявленим фактом слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Миколаївській області відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за незаконне виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, а також збут таких товарів, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків, у вигляді позбавлення волі від п’яти до десяти років з вилученням та знищенням вироблених товарів.

 

 

На Одещині виявлено чергову підпільну АЗС

Податковою міліцією фіскальної служби в Одеській області  викрито та припинено діяльність підпільної автозаправної станції.

Автозаправна станція виявлена під час обшуку, проведеного в рамках  кримінального провадження за ознаками частини 3 статті 212 Кримінального кодексу України. 

Встановлено, що через АЗС здійснювалась  незаконна реалізація паливно-мастильних матеріалів (дизельне пальне) без відповідних дозвільних документів.

Під час обшуку з незаконного обігу вилучено 3050 літрів паливно-мастильних матеріалів на суму 61 тис. грн. та заправну колонку на суму 20 тис.грн.

 

На Одещині фізичними особами до бюджету направлено майже 12 млн.грн. податку на нерухоме майно

За словами заступника начальника Головного управління ДФС в Одеській області Анатолія Бондаренка, у поточному році податок на нерухоме майно сплатять майже 11 000 фізичних осіб.

Платники спрямують до бюджету податок майже за 9 365 об’єктів нерухомості.

Всього, до кінця поточного року очікується надходження до бюджету майже 15 млн.грн. податку.

Головне управління ДФС в Одеській області нагадує, що у разі незгоди з визначеною у податковому повідомленні-рішенні сумою податку, громадяни мають право протягом 60 днів з дня отримання такого податкового повідомлення звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації та провести звірку даних. По завершенню цього терміну за несплачений податок нараховуватиметься пеня.

Звернутися до податкової інспекції повинні й ті особи, які проживають на території України, але мають житлову нерухомість на території вільної економічної зони «Крим». Вони зобов’язані задекларувати таке майно для визначення загальної бази оподаткування та отримання пільги зі сплати податку. 

 

Полтавці перерахували до міського бюджету майже 9 млн.грн. за нерухомість

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки є складовою податку на майно. Сплачують його юридичні та фізичні особи -  власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості  відповідно до норм Податкового кодексу України.

У цьому році громадяни сплачують податок на нерухомість за базовий 2015 рік, а юридичні особи за поточний 2016 рік. З минулого року об’єктом оподаткування є як житлова так і нежитлова нерухомість.

 Податкова інспекція до 1 липня надіслала чи вручила власникам нерухомості — громадянам податкові повідомлення – рішення з сумою податку,   яку необхідно було сплатити до  29 серпня 2016 року.

Станом на 24 вересня до міського бюджету Полтави сплачено власниками нерухомості 8,8 мільйонів гривень податку.

            Звертаємо увагу громадян, що у разі, якщо визначена сума податку на нерухоме майно не була сплачена до граничної дати, тобто до 29 серпня 2016 року, то такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, у розмірі 20% суми податкового боргу.

 

На Рівненщині ліквідовано конвертацій ний центр з обігом понад 36 млн. грн.

Працівниками податкової міліції Рівненської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.2 ст.205 КК України припинено діяльність конвертаційного  центру.

Встановлено, що групою осіб без наміру здійснення статутної діяльності зареєстровано та придбано низку транзитно — конвертаційних суб’єктів підприємницької діяльності.

Безготівкові грошові кошти підприємств реального сектору економіки надходили на рахунки транзитно – конвертаційних підприємств у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності, після чого вказані кошти конвертувались у готівку за винятком 7-10%.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів, через розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах склав понад 36 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету складають 6 млн. гривень.

Під час проведення слідчо-оперативних заходів на підставі ухвали суду проведено ряд обшуків за адресами проживання фігурантів та в офісних приміщеннях.

За результатами обшуків виявлено печатки «фіктивних» підприємств, готівкові кошти, зняті з рахунків в банківських установах, комп’ютерну техніку, чекові книжки, чорнові записи та документацію, що свідчать про протиправну діяльність.

 

На Рівненщині за користування водою сплачено понад 22,2 млн. грн.

У Рівненській області нараховується 1830 платників рентної плати за спеціальне використання води, які за 8  поточного року перерахували до бюджетів усіх рівнів 22,2 млн. гривень, що на 2,2 млн. грн. перевищує минулорічні показники. Ця сума рівними частинами розподілена між державним та місцевими бюджетами.

Відповідно до норм Податкового кодексу платниками рентної плати за спеціальне використання води є водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи — підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Нагадаємо, що рентні платежі, частина яких залишається в місцевих скарбницях, мають велике значення для фінансування потреб бюджетної сфери, соціальних програм, а також спрямовуються на відновлення природних ресурсів.

 

Сумські митники вилучили 7 кг контрабандного срібла

Вночі на митному посту «Бачівськ» Сумської митниці ДФС співробітниками митниці виявлено приблизно 7 кілограмів контрабандних срібних виробів. 54-річна громадянка України виїжджала до Росії у якості пасажира на власному авто марки “Волга”. За кермом був її двоюрідний брат.

При проходженні митного контролю сховані товари виявлено між заднім сидінням і газовим балоном. Це були ланцюжки, перстні та хрестики, що вже промарковані та підготовлені до продажу на території Російської Федерації.

 За словами правопорушниці їй запропонували заробити та провезти срібло з приховуванням від митниці.

Ювелірні вироби вилучено. Ведеться точний підрахунок усіх виробів та вираховується загальна їх вартість.

Відносно громадянки посадовими особами Сумської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України “Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон Україні з приховуванням вид митного контролю”.

Справу буде передано до суду.

 

На Сумщині виявлено старовинні монети 1725-1860 років

Громадянин Молдови, який слідував у якості пасажира, виїжджав з території України  через митний пост «Бачівськ» Сумської митниці ДФС та обрав формою митного контролю «зелений  коридор».

При здійсненні митного огляду працівниками митниці разом із прикордонниками та  співробітниками УСБУ в Сумській області, на передньому сидінні автомобіля марки «Mercedes», в сумці серед особистих речей було виявлено 9 монет.

Для справжніх нумізматів це неймовірна знахідка, адже усі монети різних років, найбільш старовинна з них 1725 року виготовлення з написом «монета полная рубль»,  та не менш старовинні : 1727, 1730, 1734,1741,1804,1836,1860 років.

Предмети правопорушення вилучено. Належність монет до культурних цінностей та їх вартість з’ясується після проведення експертного дослідження.

За даним фактом інспектором митниці було складено протокол про порушення митних правил за ознаками првопорушення, передбаченого ч.1 ст. 471 Митного кодексу України «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю».

 

Податкова міліція Сумщини вилучила майже тонну контрафактного алкоголю вартістю понад 100 тисяч гривень

Як повідомив перший заступник начальника ГУ ДФС у Сумській області  Андрій Павлун, оперативниками податкової міліції встановлено, що з метою доставки незаконно виготовлених лікеро-горілчаних виробів зловмисниками використовується служба експрес-доставки.

У рамках досудового розслідуванння кримінального провадження, відкритого за ч.3 ст. 204 КК України, під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області, на підставі ухвали Ковпаківського районного суду м. Суми працівниками ГУ ДФС у Сумській області 28 вересня 2016 року здійснено обшук складського терміналу компанії — поштового перевізника. Під час обшуку виявлено майже тонну фальсифікованих горілчаних виробів, розлитих в «beg-in-box», загальною орієнтованою вартістю понад 100 тисяч гривень.

Загалом протягом 2016 року працівниками податкової міліції Сумщини з незаконного обігу вилучено понад 10,6 тонн фальсифікованого алкоголю, а також понад 72,5 тонн сировини для його виготовлення – спирту.

 

 

Місцеві бюджети отримали 12,9 млн. гривень податку на нерухоме майно

Про це повідомила Наталія Мірошнікова, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Сумській області під час засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Сумській області.

До 1 липня всім 4757 громадянам, відомості по яких мали податкові інспекції, було нараховано податок по 6520 об’єктах. Сума нарахованого податку склала 2,7 млн. гривень.

Проте, як свідчить проведений аналіз проведений фахівцями фіскальної служби, дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, які були завантажені контролюючому органу, мають неточності або взагалі не містять інформації по об’єктах нерухомості Сумської області.

З метою повного залучення потенційних платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за якими відсутня інформація в інформаційних системах ДФС України та враховуючи те, що обов’язок по нарахуванню та врученню повідомлень громадянам покладено на органи ДФС, підпорядкованими ДПІ продовжується робота по направленню повідомлень громадянам.

Оскільки зазначені нові правила потребують окремих уточнень щодо розмежування житлової та нежитлової площі у деяких сумчан ще триває звірка щодо правильності нарахування податку на нерухомість.

За словами Наталії Мірошнікової, вже майже 7 тисячам громадянам було нараховано податок по 8770 об’єктах. Сума нарахованого податку становить 4,7 млн. гривень.

Слід зазначити, що завдяки відповідним заходам залучено до оподаткування:

за результатами відпрацювання декларацій про майновий стан і доходи за 2015 рік (у т. ч. копій декларацій державних службовців) — 273 громадянина сплатило 181 тис. грн;

за результатами опрацювання інформації щодо громадян, які здійснили переведення житлових приміщень у нежитлові, — 27 громадян сплатило 15,8 тис. грн;

за результатами опрацювання інформації, отриманої від ФОП, які здійснюють діяльність з надання майна в оренду, — 96 громадян на суму 130,8 тис. грн;

за результатами опрацювання інформації, отриманої від управлінь праці та соціального захисту населення, які звернулись за призначенням субсидій та зазначили орендовані приміщення — 13 громадян на суму 5,7 тис. гривень.

Робота щодо формування і направленню повідомлень триває і далі до повного залучення всіх громадян.

У вересні поточного року до місцевих бюджетів від громадян по отриманих повідомленнях вже надійшло 332,5 тис. грн.

 

Приватний підприємець сплатив до місцевого бюджету 1,2 млн грн прихованих податків

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС завершено розслідування кримінального провадження стосовно фізичної особи-підприємця за фактом умисного ухилення від сплати податків.

В ході досудового розслідування встановлено, що приватний підприємець  упродовж 2015-2016 років організував виробництво та реалізацію вхідних дверей, а також купівлю-продаж міжкімнатних дверей метало-пластикових вікон (конструкцій), ролетів та воріт через мережу торгових представництв на території Тернопільської області, приховуючи реальні обсяги виробництва та реалізації, не відображаючи їх в обліку та податковій звітності.

В результаті вказаних дій приватний підприємець ухилився від сплати до місцевого бюджету єдиного податку з фізичних осіб на суму 1,2 млн гривень.

У ході досудового розслідування завдані бюджету приватним підприємцем збитки відшкодовані у повному розмірі. Відтак прокуратурою області направлено клопотання до суду про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ч.4 ст.212 Кримінального кодексу України.

 

На Харківщині податківці та громадськість разом ведуть боротьбу з незаконною торгівлею алкоголем

Співробітники фіскальної служби та податкової міліції ГУ ДФС області продовжують здійснювати заходи з виявлення незаконного товарообігу алкоголю.

Вважаючи на актуальність проблеми,  що становить небезпеку для життя і здоров’я людей, податківці активізували оперативно-профілактичні заходи. Сьогодні групи у складі фахівців служби, членів Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області та журналістів, здійснили ряд виїздів по так званих  «наливайках».

Заходами було охоплено  різні райони нашого міста. Деякі спритники встигли зачинитися, у деяких продавців алкоголю на «розлив» раптово погіршився стан здоров’я і вони терміново викликали «швидку», а ще декілька,  як з одного папірця, стверджували, що вони знаходяться на робочому місці перший день, ще й  на випробувальному терміні,  і хазяїна «точки» навіть в очі не бачили. В результаті виїзду податківцями вилучено 575 пляшок з алкоголем приблизно на 31 тисячу гривень, майже 50 літрів алкогольної рідини в ємкостях. Крім того, вилучено цигарок на 4,5 тисячі  гривень.

Утім, стверджує керівник фіскальної служби регіону Микола Рибаков,  перешкоди не привід до зменшення темпів роботи в цьому напрямку. Фіскальна служба разом з громадськістю продовжить роботу по виявленню  та припиненню роботи подібних закладів, які не мають дозвільних документів та здійснюють торгівлю підакцизними товарами.  

В ГУ ДФС у Харківській області звертаються до мешканців регіону з  попередженням, не купувати алкогольні напої невідомого походження, без акцизних марок, у сумнівних точках продажу, а також попередити своїх близьких та знайомих про тяжкі наслідки вживання фальсифікату та бути пильними.

 

Більше 21 мільярда гривень – внесок Харківщини до бюджетів усіх рівнів з початку року

Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області, протягом січня-вересня до бюджетів всіх рівнів надійшло21,1 млрд. грн. податків та зборів. Це на 7,8 млрд. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Темп росту збору платежів до відповідного періоду минулого року склав  158,7 %.

Зокрема у вересні до бюджетів усіх рівнів зібрано 2,3 млрд. грн.платежів, що на 884,6 млн. грн.    більше ніж за аналогічний період 2015 року. Темп росту збору платежів до відповідного періоду минулого року склав  160,7 %.

В той же час, повідомляють у фіскальному відомстві, до Державного бюджету за січень-вересень надійшло 14,8 млрд.грн., що на 5,7 млрд. грн. або в 1,6 рази більше ніж у 2015 році. За вересень до Державного бюджету зібрано 1,7 млрд.грн., що на 668,5 млн.грн. більше ніж за вересень минулого року.

Інофрмують в ГУ ДФС області і про наповнення місцевих бюджетів, кошти з яких направляються на розвиток міста і області та забезпечення благополуччя мешканців Слобожанщини.

Так, до місцевого бюджету протягом січня-вересня 2016 року надійшло 6,2 млрд. грн., що на  49,7 % або на 2,1 млрд. грн.більше минулорічного показника. При цьому, за вересень 2016 року до місцевого бюджету надійшло 692,7 млн. грн., що на216,1 млн.грн. більше ніж у вересні 2015 року.

Основним джерелом надходження до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. За січень-вересень 2016 року фактично надійшло 3,4 млрд. грн. цього податку. При цьому, за вересень – 423,7 млн.грн.

Керівник фіскальної служби Харківської області Микола Рибаков висловлює вдячність платникам податків Харківського регіону, які вчасно та в повному обсязі виконали свій громадський обовязок  та сплатили податки до бюджету.

«Мешканці Харківщини розуміють, що сплачені ними податки повертаються у вигляді стабільно функціонуючої системи охорони здоров’я, освіти, соціально-економічних проектів. Це заробітна плата тим, хто нас лікує, навчає наших дітей, охороняє громадський порядок тощо. Наповнений бюджет дає можливість розвиватися нашому регіону», - підкреслює  начальник ГУ ДФС області. 

 

Податковою міліцією затримано організатора підпільного цеху, який виготовляв отруйний «алкоголь»

Працівники податкової міліції Харківщини спільно зі співробітниками прокуратури та СБУ області ліквідували цех з незаконного виготовлення лікеро-горілчаних виробів, через діяльність якого постраждало більше півсотні громадян.

У рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 204 Кримінального кодексу України, працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції встановили, що 27-річний харків’янин здійснював незаконне виготовлення горілки та коньяку. Для свого бізнесу чоловік використовував метиловий спирт. Розбавляючи його з водою, чоловік розливав «алкоголь» у пляшки та тетрапаки.

Чоловік знав, що купує метиловий (технічний) спирт. Згідно з оперативними даними, за порадою постачальника він з подільниками встановив у гаражі і квартирі обладнання для очищення води, через яке проганялася сировина. Після цього зловмисники змішували цю рідину з водою з-під крана. Так, бізнесмен та його подільники встигли переслати сурогат, який продавали по 250 грн за 10 л, у п’ять регіонів України.

У середу, 28 вересня, були затримані організатор і три подільники організатора у виготовленні неякісного алкоголю в великому обсязі. Їм буде оголошено про підозру за статтею 204 частини 3 КК України

Під час допиту, затриманий організатор зізнався, що, вже знаючи про смерті на Харківщині, отримав чергову партію технічного спирту — 4 тис. літрів, яку відвіз у гараж.

Крім затримання учасників злочину, на сьогодні вже встановлено два підпільні цехи і місце зберігання спирту. Один з цехів — це гараж, де стояло устаткування для «очищення» спирту і виготовлення з нього горілки або коньячного товару. Другий склад — квартира в багатоповерховому будинку. Там же друкувалися і марки акцизного податку.

 

Попередити та роз’яснити – у фіскальній службі Харківської області особлива увага профілактичній роботі з упередження корупційних проявів

З метою запобігання вчинення посадовими особами  ГУ ДФС у Харківській області та його територіальних органів корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією, з початку року співробітниками УВБ проведено 814 профілактичних заходів. Це зокрема, більше 200 бесід в колективах, лекцій та роз’яснювальних бесід. 

Також, з початку 2016 року у пресі та мережі Інтернет розміщено 219 інформаційних матеріалів, на телебаченні та радіо —  понад 200 виступів.

Крім того, з початку року  управлінням проведено 159 службових перевірок, пов’язаних зі службовою діяльністю підрозділів ДФС Харківської області, в тому числі 106 за зверненнями громадян та юридичних осіб та 53 за ініціативою працівників УВБ на підставі отриманої оперативної інформації.

За результатами проведених службових перевірок інформація підтвердилася у 48 випадках (36- за зверненнями громадян і юридичних осіб).

За результатами зазначених перевірок керівникам районних підрозділів ГУ ДФС у Харківської області направлено 63 подання про вжиття заходів реагування щодо усунення причин та умов, які сприяли вчиненню виявлених порушень, 52 працівника притягнуто до відповідальності, у тому числі 14 до дисциплінарної відповідальності, 5 — звільнено. Направлено 77 матеріалів на адресу прокуратури Харківської області для прийняття остаточного рішення.

В УВБ ГУ ДФС у Харківській області відзначають, що і  надалі будуть продовжувати роботу по системному запобіганню корупції, виявленню та ліквідації причин і умов її існування.

 

На Херсонщині 10 тонн спирту сховали серед «меблів»

З метою упередження летальних випадків отруєння неякісними алкогольними напоями на Херсонщині, за процесуальним керівництвом прокуратури Херсонської області, працівники податкової міліції відомства спільно з працівниками стаціонарного посту «Шилова Балка» Національної поліції затримали водія вантажівки, який перевозив спирт для незаконного виготовлення підакцизних товарів.

Під час проведення огляду автомобіля, який за підробними документами начебто перевозив меблі, викрито 48 ємкостей зі спиртом загальним об’ємом 10 000 літрів на суму 1,1 млн.гривень. Товар, який призначався для незаконного виготовлення підакцизних товарів – фальсифікованих алкогольних напоїв із недоброякісної сировини та становить загрозу для життя та здоров’я людей, вилучено та передано на відповідальне зберігання.

Наразі досудове розслідування кримінального правопорушення, внесеного до ЄРДР за ч.3 ст. 204 КК України, проводить слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області.

 

Фіскальні надходження Херсонщини до бюджетів усіх рівнів склали 3,3 мільярда гривень

За три квартали 2016 року від бізнес – спільноти Херсонщини до зведеного бюджету надійшло 3251,8 млн.грн. податків і зборів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 1217,2 млн.грн. або на 59,8 відсотка.

Цьогорічні надходження до місцевої скарбниці херсонського краю склали 1939,8 млн. грн., які будуть спрямовані на вирішення потреб бюджетної сфери та соціальних програм регіону. В свою чергу, 1312,0 млн.грн. надійшло до державної казни - на загальнодержавні потреби.

Сумлінною сплатою податків бізнесмени Херсонщини доводять своє прагнення розвивати економіку регіону та підтримують чітку і прозору систему наповнення бюджетів усіх рівнів.

 

Природні багатства таврійського краю збагатили бюджет на 33 мільйона гривень

Платники херсонського краю за користування природними скарбами регіону, а саме водою, надрами та лісом, сплатили до зведеного бюджету 33,3 млн.грн. рентної плати за 8 місяців 2016 року.

Безперечним лідером у загальних рентних надходженнях є плата за спеціальне використання води – 22,9 млн.грн. або 68,8 відс від загальних надходжень рентної плати. З них обласний бюджет отримав 11,4 млн.гривень. Друге місце по сплаті платежу займають надрокористувачі Херсонщини – 10 млн.грн., з них до місцевих бюджетів надійшло 3,7 млн.гривень. Лісові угіддя збагатили бюджет регіону ще на 0,4 млн.гривень.

Слід зазначити, що надходження рентних платежів до місцевих бюджетів мають велике значення для фінансування потреб бюджетної сфери, соціальних програм  регіону та відновлення природних ресурсів таврійського краю.

 

Сімох громадян Румунії притягнуто до адміністративної відповідальності за спроби незаконного переміщення сигарет

Упродовж вихідних співробітниками Чернівецької митниці ДФС складено 7 протоколів про порушення митних правил відносно громадян Румунії. У всіх випадках предметами правопорушення були тютюнові вироби – понад 1 тис. пачок на суму близько 15 тис. грн.

Слідуючи з України до Румунії у приватних справах, водії легкових автівок під час проходження митного контролю заявляли про наявність деяких продуктів харчування та побутової хімії. Однак під час здійснення митного огляду у даних товарах митниками було виявлено сигарети. Зокрема, в середині двох упаковок прального порошку, шести упаковок з печивом та ящикові з бананами.

Щодо порушників запроваджено справи про ПМП за ознаками правопорушень, передбачених ч.1 ст. 483 та ст.472 Митного кодексу України, накладено штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів та конфісковано зазначені товари.

 

На Чернівечині за вісім місяців 2016 року з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 17,9 млн. гривень

У Головному управління ДФС Чернівецької області наголошують, що одним із пріоритетних напрямків роботи ДФС являється виявлення та запобігання порушень у сфері обігу підакцизних товарів, зокрема тютюну та алкоголю. Оскільки тіньовий обіг цих товарів завдає шкоди не тільки здоров’ю громадян, але й реальні збитки державі через несплату податків.

Загалом за січень-серпень 2016 року податкові аудитори здійснили 424 перевірки торговельних підприємств у обласному центрі та районах, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів та інших підакцизних товарів через оптову та роздрібну мережу.

Сума застосованих фінансових санкцій за цими актами перевірок перевищила 10,1 млн. грн., в тому числі фінансові санкції за порушення вимог Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» склали 9,0 млн. грн. Про адміністративні правопорушення складено 683 протоколи.

Крім того, зареєстровано 29 кримінальних проваджень за ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збуту підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів)  та  ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.

Упродовж восьми місяців вилучено підакцизної продукції на 17,94 млн. грн. До переліку вилученого входить: спирт – на 5,2 млн. грн., алкогольні напої – на 0,2 млн. грн., тютюнові вироби – на 11,7 млн. грн. та нафтопродукти – на 0,7 млн. гривень.

 Міністр фінансів встановив ключові показники ефективності в реформі ДФС

27 вересня Міністр фінансів Олександр Данилюк затвердив та надіслав Голові Державної Фіскальної Служби ключові показники ефективності (Key Performance Indicators — КРІ) в реформі ДФС. КРІ були надіслані разом із листом Міністра фінансів до Голови ДФС, де визначаються стратегічні цілі та завдання на 2016-2017 роки. Відповідна практика існує у багатьох країнах Європи, наприклад, Франції та Великобританії.
Навіщо Мінфін розробив КРІ для ДФС та як це працює? Результатом реформи ДФС має бути реальний позитивний ефект, відчутний для бізнесу. Для того, щоб досягти цього ефекту та виміряти його, Міністр фінансів встановив конкретні задачі по кожному з основних напрямків. Це і є КРІ. Одним із КРІ є регулярна оцінка задоволеності платників податків роботою ДФС. Те, наскільки бізнес задоволений роботою ДФС і буде найкращим індикатором реформи.
Голова ДФС має щомісячно звітувати про виконання цих КРІ та оприлюднювати ці звіти на сайті ДФС. Мінфін також буде оприлюднювати звіти ДФС на офіційному сайті Міністерства. Це дасть можливість абсолютно кожному контролювати ДФС у проведені реформи.Що конкретно це дасть? 

- Значно зменшить корупцію в ДФС

- Покращить керованість системи ДФС

- Зменшить рівень необґрунтованих перевірок та донарахувань

- Підвищить ефективність апеляційних оскаржень

- Зменшить рівень податкового боргу

- Мінімізує людський фактор

- Покращить якість сервісів 

До розділу  « Податкове законодавство»  05.10.2016

 

Податок на додану вартість

 

До уваги платників ПДВ, які орендують нерухоме майно в бюджетних установах

ДФС України листом від 23.09.2016 № 31390/7/99-99-12-02-01-19 надає роз’яснення щодо застосування пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині нарахування бюджетними установами-орендодавцями податку на додану вартість на суму відшкодування (компенсації) витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, комунальні послуги, енергоносії.

Організаційні відносини, пов’язані з передачею в оренду майна державних підприємств, їх структурних підрозділів та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в державній власності а також майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання державного майна регулюються Законом України від 10 квітня 1992 року № 2269-ХІІ «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон № 2269).

Методика розрахунку орендної плати та пропорції їх розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначається для об’єктів, що перебувають у державній власності, Кабінетом Міністрів України від 4 жовтня 1995 р. № 786 «Про методику розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу»).

Пунктом 2 зазначеної методики визначено, що розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем.

Відповідно до статей 284 та 286 Господарського кодексу України істотною умовою договору оренди є, зокрема, орендна плата, яка є фіксованим платежем, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

 Водночас, згідно з пунктом 3 Методики, до плати за оренду індивідуально визначеного майна не включаються витрати на утримання орендованого майна та плата за послуги, які відповідно до укладених угод зобов’язуються надавати орендарю державне підприємство, організація, господарське товариство, на балансі яких перебуває це майно.

Таким чином, якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг, а здійснює відшкодування орендодавцю у частині понесених ним витрат на оплату комунальних послуг, то в договорі оренди обов’язково має бути визначено порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (компенсації).

Відшкодування орендарем витрат орендодавця на оплату спожитої електричної енергії розглядається як оплата за отримані послуги.

Також Правилами користування електричною енергією, затвердженими ми постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 № 28, визначено, що орендодавець виступає в ролі основного споживача електроенергії, а орендар – субспоживача.

Якщо орендодавцем не надано орендарю повноважень щодо укладення останнім відповідних договорів з постачальником електричної енергії, то за передану та поставлену орендарю електричну енергію має розраховуватись орендодавець як безпосередній власник електроустановок, які здаються в оренду.

Згідно з пунктом 185.1 статті 185 Кодексу об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

До бази оподаткування включаються вартість товарів/послуг, які постачаються (за виключенням суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету та/або суми відшкодування орендодавцю-бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії), та вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо отримувачем товарів/послуг, поставлених таким платником податку (пункт 188.1 статті 188 Кодексу).

Отже, якщо орендодавцем виступає бюджетна установа, то кошти, що отримуються від орендаря у вигляді відшкодування витрат на оплату комунальних послуг та спожитої електричної енергії, не включаються до бази оподаткування ПДВ орендодавця.

 

Порядок заповнення таблиці 2 додатку 1 до податкової декларації з ПДВ

За формою додатку 1 «Розрахунок коригування сум ПДВ (Д1)» (далі – додаток 1 до декларації) коригування податкового кредиту згідно зі ст. 192 Податкового кодексу України відображається у таблиці 2 додатка 1 до декларації. Водночас, виходячи зі змісту таблиці 2, відображенню підлягають операції з придбання з ПДВ, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою та за ставкою 7% в розрізі контрагентів, зокрема:

     в графі 2 зазначається індивідуальний податковий номер постачальника;

     в графі 3 – період складення податкових накладних, які коригуються; 

     в графі 4 – обсяг постачання (без ПДВ);

     в графі 5 – сума ПДВ нарахована за основною ставкою;

     в графі 6 – сума ПДВ нарахована за ставкою 7%.

Наприкінці таблиці підсумовується загальна сума придбання за звітний період, зокрема:

- у рядку «придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів» у графах 4 та 5 зазначається придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів;

- в останньому рядку «усього за основною ставкою та за ставкою 7% (рядок 12 декларації)» зазначається загальна сума придбання за звітний період без урахування придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів.

Відшкодування ПДВ платникам спецрежиму в межах сільгоспдіяльності

У разі придбання необоротних активів для використання у межах спецрежиму та визначення від’ємного значення суми ПДВ за цим видом діяльності, така сума відшкодуванню не підлягає, нагадали фахівці ДФС.

У податковій декларації з ПДВ із позначками «0121-0123» (далі — декларація «0121-0123») від’ємне значення суми ПДВ відображають у рядках 14 відповідних таблиць додатка 10 (ДС10) до такої декларації та переносять:

• до рядків 19 та 21 декларації «0121-0123» поточного (звітного) періоду та до рядка 16.1 наступного звітного періоду;

• до рядків 11.1 відповідних таблиць додатка 10 (ДС10) до декларації «0121-0123» наступного звітного періоду.

При цьому рядки 19.1, 20, 20.2, 20.2.1, 20.2.2, 20.3 у декларації «0121-0123» не заповнюють.

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 27.09.2016 № 21209/10/26-15-12-02-14

 

Оподаткування ПДВ послуг з перевезення пасажирів міським автотранспортом, взятим в оренду

Підпунктом 197.1.8 п.197.1 ст. 197 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ)   визначено, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання послуг з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом (крім таксі), тарифи на які регулюються в установленому законом порядку. Ця норма не поширюється на операції з надання пасажирського транспорту в оренду (прокат).Відповідно до ст.1 Закону України від 05.04.2001  №2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі — Закон №2344) послуга з перевезення пасажирів чи вантажів – це перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами на договірних умовах із замовником послуги за плату.При цьому регулярні пасажирські перевезення – це перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування за умовами, визначеними паспортом маршруту, затвердженим в установленому порядку органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування або уповноваженими органами Договірних Сторін у разі міжнародних перевезень.Статтею 35 Закону України від 05.04.2001  №2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі — Закон №2344) визначено, що перевезення пасажирів автобусами в режимі регулярних пасажирських перевезень здійснюють автомобільні перевізники на автобусних маршрутах загального користування на договірних умовах із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.Згідно із ст. 28 Закону України від 21 травня 1997 року №280/97 «Про місцеве самоврядування в Україні» із змінами та доповненнями встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні, транспортні та інші послуги належить до власних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.Враховуючи зазначене, дія пп.197.1.8 ПКУ поширюється на операції з постачання послуг з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом (крім таксі) у разі, якщо послуги з перевезення здійснюються у межах населеного пункту, та тарифи на такі перевезення затверджено уповноваженим органом, незалежно від того, чи підприємство здійснює перевезення пасажирів власним транспортом або транспортом, взятим в оренду (прокат).

Тобто, у підприємства-перевізника у разі дотримання умов, зазначених в пп.197.1.8 ПКУ операції з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом (у тому числі орендованим) звільняються від оподаткування  податком на додану вартість.При  наданні безпосередньо підприємством пасажирського транспорту в оренду (прокат) такі операції будуть оподатковуватись податком на додану вартість на загальних підставах.

 Як ДФС проводить перевірку пpaвoмipнocтi нарахування бюджетного відшкодування ПДВ

ДФСУ в листі від 05.09.2016 р. № 29613/7/99-99-12-03-02-17 повідомляє про порядок організації перевірок пpaвoмipнocтi нарахування бюджетного відшкодування ПДВ.

Насамперед контролери нагадали: із 1 лютого 2016 року набрали чинності зміни, унeceнi до ПКУ Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» вiд 24.12.2015 р. № 909-VIII (далі — Закон № 909) до порядку бюджетного відшкодування ПДВ, зокрема, якими скасовано норму з автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ (виключено п. 200.18 ПКУ) та запроваджено Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку в хронологічному порядку відповідно до черговості внесення заяв до реєстру та для всіх без винятку платників відшкодування за наслідками 30-денної камеральної перевірки.

Згідно з роз’ясненням податківців, у зазначеному листі бюджетне відшкодування ПДВ здійснюється в такому порядку:

·         подання платником ПДВ заяви про повернення суми ПДВ, фактично сплаченої отримувачем товарів/послуг у попередніх і звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Держбюджету, яка відображається в податковій декларації з ПДВ, у частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 2001.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації;

·         протягом 30-ти календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних (п. 200.10 ПКУ);

·         узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених п. 200.11 ПКУ, — за результатами документальної перевірки, що проводиться відповідно до ПКУ;

·         протягом 5-ти робочих днів після закінчення перевірки контролюючий орган подає до Казначейства висновок iз зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету. Такі висновки формуються та подаються до органів держказначейства за місцем реєстрації платника ПДВ відповідно до Порядку формування та надсилання узагальненої інформації про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначених у висновках, затвердженого спільним наказом Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України вiд 03.02.2011 р. № 68/23;

 

Щодо порядку відкриття рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ у разі повторної реєстрації особи як платника ПДВ

Правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ регулюються статтею 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 569 (далі — Порядок N 569).Відповідно до пункту 4 Порядку N 569 рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі - електронний рахунок) відкривається платнику податку Державною казначейською службою (далі — Казначейство) автоматично на безоплатній основі.Згідно з пунктом 6 Порядку N 569 Казначейство відповідно до вимог статті 69 Кодексу надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка/ додаткового електронного рахунка у день відкриття рахунка. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронних рахунків.У разі повторної реєстрації особи платником податку йому відкривається новий електронний рахунок (пункт 8 Порядку N 569).

Згідно з інформаційними базами даних ДФС, платнику податку відкрито новий електронний рахунок.

(Лист ДФС України від 30.08.2016 р. № 18745/6/99-99-15-03-02-15)

 

Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість послуг страхових агентів

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до частини 1 статті 15 Закону України «Про страхування», страхова діяльність в Україні може провадитися за участю страхових посередників. Страховими посередниками можуть бути страхові або перестрахові брокери, страхові агенти.Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1996 року N 1523 «Про порядок провадження страхової діяльності страховими посередниками» визначено, що агентська діяльність — діяльність суб’єктів підприємницької діяльності, уповноважених діяти від імені та на підставі доручення одного або більше страховиків, щодо рекламування, консультування, пропонування страхувальникам страхових послуг та проведення роботи, пов’язаної з укладенням та виконанням договорів страхування (підготовка і укладення договорів страхування, виконання робіт з обслуговування договорів), у тому числі оформлення всіх необхідних документів для своєчасної виплати страхових сум або страхового відшкодування, а також здійснення цих виплат.

Договір про надання страхових агентських послуг (агентська угода) — письмова угода між страховиком та страховим агентом, в якій визначаються права та обов’язки сторін щодо порядку укладення, обслуговування та виконання договорів страхування, порядок внесення страхових платежів, умови здійснення взаєморозрахунків між ними, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов зазначеної угоди, інші умови за згодою сторін.

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 ПКУ, об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.

Згідно з пунктом 188.1 статті 188 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками — суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни), за винятком:

 - товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;

 - газу, який постачається для потреб населення.

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов’язань.

До бази оподаткування включаються вартість товарів/послуг, які постачаються (за виключенням суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету та/або суми відшкодування орендодавцю — бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії), та вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо отримувачем товарів/послуг, поставлених таким платником податку.

Відповідно до підпункту 196.1.3 пункту 196.1 статті 196 ПКУ не є об’єктом оподаткування операції з надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов’язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів.

Згідно з пунктом 199.1 статті 199 ПКУ у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

Відповідно до пункту 199.2 статті 199 ПКУ частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року.Розрахунок (перерахунок) частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях відображається в додатку 7 до податкової декларації з ПДВ, форма якої затверджена наказом МФУ від 28.01.2016 р. N 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».

Отже, послуги страхових агентів з реалізації в інтересах страхових компаній договорів страхування (полісів) не є об’єктом оподаткування податку на додану вартість, а агентська винагорода, яка отримується страховим агентом від страхової компанії за надані послуги, не включаються до бази оподаткування податком на додану вартість. При цьому, сума агентської винагороди приймає участь в обрахунку частки використаних товарів / послуг необоротних активів в оподатковуваних операціях, та відображається у додатку 7 до податкової декларації з податку на додану вартість.                                                                            

                                                               

Який порядок врахування в 2016 році надміру сплачених коштів на додатковий рахунок суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ?

Відповідно до п. 200 прим.1.2 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платникам — сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ, додатково відкрито рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі – Казначейство), для здійснення операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг.

З 01.01.2016 сільськогосподарським підприємствам, які станом на 01.01.2016 зареєстровані суб’єктами спеціального режиму оподаткування на доповнення до вже відкритих рахунків, на які перераховуються кошти для розрахунків з бюджетом (3751) та для перерахування коштів на спеціальні рахунки (3752), відкриваються три додаткові електронні рахунки для кожного з виділених у п. 209.2 ст. 209 ПКУ видів операцій.

Порядок перерахування коштів на такі рахунки встановлено п.п. 209.2.1 п. 209.1 ст. 209 ПКУ.

Починаючи з 01.01.2016 сільськогосподарські товаровиробники для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН), складених після 01.01.2016, та для сплати сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарської продукції повинні забезпечити перерахування необхідних коштів на додаткові електронні рахунки, відкриті для здійснення відповідного виду операцій.

Кошти, необхідні для забезпечення реєстрації складених в 2015 році податкових накладних, які реєструються в ЄРПН після 01.01.2016, перераховуються на додаткові електронні рахунки (3752), які були відкриті сільськогосподарським товаровиробникам у 2015 році. Якщо за результатами останнього звітного періоду 2015 року в податковій звітності з ПДВ (0121 — 0123) визначено суми для перерахування на спеціальний рахунок, і такі суми не було перераховано на додатковий електронний рахунок, або було перераховано не в достатньому розмірі, суми ПДВ, необхідні для перерахування на спеціальний рахунок за результатами подання звітності, також перераховуються на додаткові електронні рахунки (3752), відкриті сільськогосподарським товаровиробникам у 2015 році.

Перерахування коштів з електронних рахунків сільськогосподарських товаровиробників здійснюється в порядку, встановленому п.п. 209.2.2 п. 209.2 ст. 209 ПКУ, зокрема, автоматично протягом наступного операційного дня за днем, в якому кошти надійшли на такі рахунки.

У 2015 році такі кошти автоматично перераховувались Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.

Повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого в Казначействі для роботи в системі єлектронного адміністрування до бюджету чи на його поточний рахунок передбачено п. 200 прим. 1.6 ст. 200 прим. 1 ПКУ.

Зазначена норма не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ.

Якщо сільськогосподарським підприємством до граничної дати, встановленої для сплати податку, було перераховано на додатковий електронний рахунок, та з додаткового рахунку перераховано Казначейством на його спеціальний рахунок суму коштів, більшу ніж задекларовано в деклараціях 0121 — 0123 за наслідками звітного періоду, то зайво перерахована на додатковий електронний рахунок сума коштів вважається переплатою. Така переплата поверненню із спеціального рахунку на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства не підлягає.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101.08).

 

У яких випадках необхідно визнавати умовне постачання товарів та необоротних активів при анулюванні реєстрації платника ПДВ?

Відповідно до п.184.7 ст.184 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

 

З якою періодичністю на веб-порталі ДФС України оприлюднюються дані з реєстру платників ПДВ

З метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, щоденно оприлюднює на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців та власному офіційному веб-сайті:
-дані з реєстру платників податку із зазначенням найменування або прізвища, імені та по батькові платника податку, дати податкової реєстрації, індивідуального податкового номера та терміну дії реєстрації платника податку;
-інформацію про осіб, реєстрацію яких як платників податку анульовано, із зазначенням індивідуальних податкових номерів, дати анулювання, причин та підстав для анулювання реєстрації.

Чи необхідно сільськогосподарському підприємству — суб’єкту спеціального режиму оподаткування при анулюванні реєстрації платника ПДВ нараховувати податкові зобов’язання по товарах/послугах та необоротних активах, при придбанні яких суми податку були включені до складу податкового кредиту?

У разі анулювання реєстрації платника ПДВ сільськогосподарське підприємство — суб’єкт спеціального режиму оподаткування зобов’язане нарахувати податкові зобов’язання по товарах/послугах та необоротних активах, які в останньому звітному (податковому) періоді залишилися на обліку такого платника та при придбанні яких суми ПДВ були включені до податкового кредиту податкової декларації з ПДВ 0110 та податкової декларації з ПДВ 0121-0123/0130, незалежно від того за ініціативою платника податку чи контролюючого органу здійснене таке анулювання. Нарахування податкових зобов’язань за такою операцією відображається в податковій декларації з ПДВ 0110 та яка подається за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувалося таке анулювання..

 

В які терміни платники ГІД В, які планують перейти на сплату єдиного податку, порядок нарахування якого не передбачає сплату ПДВ, повинні подати до контролюючого органу заяву за ф. № 3-ПДВ?

Суб’єкт господарювання може перейти на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Для зручності платники ПДВ, які відповідно до норм ПКУ прийняли рішення про перехід на спрощену систему оподаткування із ставкою, яка не передбачає сплату ПДВ можуть подати заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ одночасно із заявою про застосування спрощеної системи оподаткування.
Якщо контролюючим органом прийнято рішення про те, що особа з певного звітного періоду переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності із застосуванням ставки єдиного податку, що не передбачає сплату ПДВ, то після внесення відповідного запису до реєстру платників єдиного податку проводиться виключення контролюючим органом такого суб’єкта з реєстру платників податку на додану вартість (далі — Реєстр) на підставі поданої ним заяви про анулювання реєстрації згідно з п.п. «в» п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України останнім днем звітного періоду, що передує переходу платника податків на обрані ним умови сплати єдиного податку при застосуванні спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності
.

Протягом якого терміну суми ПДВ, що несвоєчасно перераховані на електронний рахунок, перераховуються Казначейством до бюджету та/або на поточний рахунок суб’єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ?

Залишок узгоджених податкових зобов’язань платника податку, не сплачений до бюджету та/або на поточний рахунок відповідно до п. 209.18 ст. 209 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), обліковується Державною казначейською службою (далі – Казначейство) до виконання в повному обсязі шляхом перерахування до бюджету та/або на поточний рахунок відповідно до п. 209.18 ст. 209 ПКУ коштів, що перераховуються на електронний рахунок.Казначейство здійснює перерахування узгоджених сум податкових зобов’язань з ПДВ до бюджету та/або на спеціальний рахунок щоденно по мірі надходження коштів на електронний рахунок платника податку до повного погашення таких сум..

 

Чи підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування до податкової накладної, складеної до 01.02.2015, яка не підлягала обов’язковій реєстрації в ЄРПН?

Розрахунок коригування складений після 01.02.2015 до податкової накладної, яка була складена до 01.02.2015 та яка не підлягала обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), підлягає реєстрації в ЄРПН після реєстрації такої накладної.Податкова накладна, яка була складена до 01.02.2015 та підлягала обов’язковій реєстрації в ЄРПН, але так і не була зареєстрована, та розрахунок коригування, складений після 01.02.2015 до такої накладної, не можуть бути включені до складу податкового кредиту та зареєстровані в ЄРПН.

 

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.