Робочий візит до міста Первомайський

10 липня 2020 року відбувся робочий візит голови районної державної адміністрації Анатолія Рисцова, Богодухівського міського голови Миколи Голуба, заступника голови районної державної адміністрації Рамаза Гамбарашвілі, заступника міського голови Ольги Мальованої, депутата міської ради Павла Григоровича, представників Молодіжної ради при Богодухівській міській ради до міста Первомайський.
Куратор Первомайського молодіжного центру «ХАБ [КОМОРА]» Олексій Шаповалов разом з мером міста Миколою Бакшеєвим та заступником мера міста Антоном Орєховим провели екскурсію в історію створення ХАБу. Створення хабу було ініціативою GIZ (Німецьке товариство з міжнародної співпраці), координатор цього напрямку Денис Ткачов приїхав в Первомайський з програмою «Створення молодіжних центрів та підтримка молодіжних лідерів». ХАБ був заснований з метою розширення світогляду молоді та залучення її до участі в суспільному житті, підвищення правової, духовної, політичної культури молоді, допомоги в реалізації наукового, творчого, організаторського та іншого потенціалу молодих людей, створення умов для організації дозвілля та спілкування, захист прав та інтересів членів організації та молоді України.
Молодіжна рада при Богодухівській міській раді переймає у ХАБа досвід створення молодіжних центрів та розвиток молодіжного руху в малих містах України.
В ХАБі молодь навчається писати статті, записувати подкасти для радіо та знімати відеоролики про різні молодіжні події, також молодь приймає участь у різноманітних семінарах і тренінгах присвячених лідерству і медіа та в конкурсах міні-проектів.
Як зазначив Олексій Шаповалов, формулу успіху існування молодіжного центру він бачить у співпраці міської влади, локального бізнесу та громади. Наявність кожного з трьох компонентів є обов’язковою. На погляд Олексія молодіжні центри можуть ефективно функціонувати в маленьких містах, коли міська влада, наприклад, бере на себе оренду приміщення та комунальні послуги, місцевий бізнес може подбати про матеріально-технічне забезпечення, а громадянське суспільство має взяти в свої руки адміністрування, змістовне наповнення, роботу в хабі на волонтерських засадах.
Мер міста Первомайський ознайомив з роботою бібліотеки. За підтримки Федерального уряду Німеччини GIZ в приміщенні бібліотеки були проведені ремонтні роботи. Осучаснено обладнання, покращено енергозбереження та впроваджені новітні технології.
Відвідали КЗ «Первомайський ліцей №2″. Микола Бакшеєв ознаймив з ремонтом школи, який був зроблений за кошти GIZ, що дало змогу заощадити не тільки бюджетні кошти, але й на 60% збільшилася енергоефективність закладу.
Відвідали боксерський клуб «Karat», фізкультурно-оздоровчий комплекс ДЮСШ Первомайської міської ради, Палац культури, Первомайську міську раду та Центр надання адміністративних послуг.