Прокуратура у суді вимагає сплатити державі кошти

За інформацією заступника керівника Дергачівської місцевої прокуратури Олексія Кушнаренка, до Дергачівської місцевої прокуратури надійшли матеріали від Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області щодо виявлених порушень, одним з підприємств району.

Так уповноваженою особою Управління в ході здійснення рейдової перевірки у Полтавській області на автомобільній ділянці Н08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь, проведено габаритно-ваговий контроль транспортного засобу, за результатами якого складено акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів.

Дергачівська місцева прокуратура направила до Господарського суду області позовну заяву про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні в розмірі    55 753, 45 грн.

За результатами зважування автомобіля та габаритно-вагового контролю зафіксовано навантаження на ось 27,80 тон при нормативно допустимому 22,0 тони, тобто встановлено перевищення.

Вищевказане є порушенням Правил дорожнього руху України та ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», яким передбачено відповідальність за надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: відсутній документ про внесення плати за проїзд великовагових транспортних засобів.

Уповноваженою особою Управління складено розрахунок плати за проїзд великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових/габаритних параметрів, згідно якого плата за проїзд великовагового транспортного засобу склала 1975,74 євро, що у відповідності до курсу НБУ станом на час вчинення правопорушення, становить 55 753 грн. 45 коп.

Підприємством добровільно вказані санкції не сплачені, тому з метою стягнення коштів до державного бюджету прокуратурою направлено позовну заяву до суду. Наразі позов знаходиться на розгляді суду.