buy Windows 10 Key microsoftwarestore Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet

Прокуратура поновила права на житло

Богодухівський відділ Дергачівської місцевої прокуратури забезпечив реальне виконання рішення Богодухівського районного суду щодо передачі спадщини територіальній громаді міста Богодухова.

Так, прокуратура звернулася до суду, з заявою, в інтересах Богодухівської міської ради, в якій просила визнати спадщину — право на житловий будинок в м. Богодухові відумерлою та передати його територіальній громаді за місцем відкриття спадщини — Богодухівській міській раді.

Було встановлено, що колишній власник будинку помер. Актових записів про шлюб, народження дітей не виявлено. У день його смерті за місцем проживання відкрилась спадщина, яка складається з майнового права на житловий будинок. Спадкоємці з заявами про прийняття або відмову від спадщини до Богодухівської державної нотаріальної контори не звертались, спадкова справа не заведена, відомостей про наявність інших спадкоємців по державній нотаріальній конторі немає. В житловому будинку ніхто не зареєстрований. Після смерті власника за період з 21.10.2011 року по теперішній час в будинку ніхто не мешкав. Відповідно до зібраних документів померлий був зареєстрований в житловому будинку та помер 21.10.2011 після чого був знятий з реєстраційного обліку у зв’язку зі смертю.

Статтею 1277 ЦК України передбачено, що у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов’язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Згідно ч.1 ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами є сільські, селищні, міські ради.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Позовну заяву прокуратури в інтересах держави в особі міської ради Богодухівським районним судом задоволено. Спадщину — право на житловий будинок визнано відумерлою та передано її територіальній громаді за місцем відкриття спадщини Богодухівській міській раді.

На даний час, Богодухівською міською радою прийнято на баланс вказане домоволодіння та вирішується питання щодо надання домоволодіння жителям міста , які знаходяться на квартирному обліку та потребують його терміново.

Наразі до Богодухівського районного суду направлений аналогічний позов по іншому домоволодінню, який у подальшому також буде переданий пільговій категорії громадян.