buy Windows 10 Key microsoftwarestore Canada Goose jas canada goose outlet https://www.airbrushhenk.nl airbrushhenk.nl canada goose jas canada goose outlet

Прокуратура через суд вимагає повернення земельної ділянки державі.

Як розповів заступник керівника Дергачівської місцевої прокуратури Олексій Кушнаренко, йдеться про земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 24 га.

У ході вивчення правомірності передачі в оренду земельних ділянок, розташованих на території Богодухівського району встановлено, що Головним управлінням Держземагенства у Харківській області видано наказ «Про надання в оренду земельних ділянок», відповідно до якого фізичній особі надано в оренду для ведення фермерського господарства, строком на 30 років, земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення.

Поряд із цим, згідно даних Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – громадяни який отримав земельну ділянку вже є засновником та головою СФГ. Так, раніше йому для ведення вказаного фермерського господарства у користування вже виділялись земельні ділянки за рахунок земель державної власності.

Враховуючи викладене, вказаний громадянин фактично отримав земельні ділянки не для ведення фермерського господарства, а для іншої підприємницької діяльності, оскільки він вже є засновником фермерського господарства.

Таким чином, наказ про надання земельних ділянок прийнято з порушенням вимог ст.ст. 116, 118, 121, 123, 134 Земельного кодексу України, ст.ст. 7, 12 Закону України «Про фермерське господарство».

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про фермерське господарство» фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства, відповідно до закону.

Фермерське господарство може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім’ї, відповідно до закону, які повинні відповідати спеціальним вимогам до засновника фермерського господарства.

Аналізуючи законодавство, можна дійти висновку, що порядок створення фермерського господарства включає два основні етапи: набуття засновником права на земельну ділянку для ведення фермерського господарства; державна реєстрація фермерського господарства.

Разом з тим, можливість реалізації громадянином права на створення фермерського господарства безпосередньо пов’язана з наданням йому земельних ділянок для ведення фермерського господарства, що є обов’язковою умовою для державної реєстрації фермерського господарства (ст. 8 Закону України «Про фермерське господарство»).

Таким чином, з огляду на норми ст.ст. 7, 12 Закону України «Про фермерське господарство», ст.ст. 116, 118, 121, 123, 134 ЗК України громадянин право на отримання земельної ділянки державної власності може використати один раз, додатково земельні ділянки громадянин або фермерське господарство можуть отримувати на конкурентних засадах через участь у торгах (земельних аукціонах).

Отже, фізична особа, яка отримала землю не мала правових підстав на її отримання поза конкурсом.

Таким чином, укладений договір оренди землі суперечить вимогам чинного законодавства та підлягає визнанню недійсним. «Це все і стало причиною звернення до суду» — пояснив О. Кушнаренко. Наразі триває судовий розгляд справи.