Прокуратура через суд вимагає повернення земельної ділянки державі.

Як розповів заступник керівника Дергачівської місцевої прокуратури Олексій Кушнаренко, йдеться про земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею понад 32га.

У ході вивченнястану захисту інтересів територіальної громади однієї з сільських рад Богодухівського району встановлено, що відповідно до державного акту на право постійного користування землею, виданого на підставі  розпорядження Богодухівської РДА,фермерському господарству було надано у постійне користуванняземельну ділянку сільськогосподарського призначення. В подальшому власник та засновник фермерського господарства помер.

Але, не зважаючи на це, декілька останніх років земельна ділянка  продовжувала використовуватися іншими особами на праві постійного користування без належних для цього правових підстав.Згідно інформації Богодухівського відділу Головного управління Держгеокадастру  у Харківській області будь які особи з запитами відносно вказаної земельної ділянкине звертались, заявипро надання вказаної земельної ділянки в суборенду не надходили.

Таким чином, дія державного акту про право постійного користування землею фактично припинилася зі смертю засновника господарства, а право постійного користування земельною ділянкою, яке було у нього, до спадкоємців не перейшло.

На теперішній час прокуратурою направлено позовну заяву в порядку ст. 4 Господарського процесуального кодексу України до господарського суду Харківської області про визнання відсутнім права постійного користування земельною ділянкою та повернення її у власність держави.Наразі триває судовий розгляд справи.