Про звіт міського голови

Переглядiв: 528

 

УКРАЇНА

БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

XXXVIІ СЕСІЯ VІ СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 15.11.2013              Богодухів                   №  1542 — VІ

 

Про звіт міського голови   

 

Відповідно до статей 26, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні », заслухавши та обговоривши  звіт  міського голови Олексенко Н.І.  за 2013 рік,    міська  рада

ВИРІШИЛА:

 1. Звіт  міського голови     взяти до уваги (додається).

2. Секретарю міської ради Зіньковській З.М. оприлюднити звіт міського голови   на сторінках районної газети «Маяк»

3.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію  з питань законності , правопорядку  депутатської діяльності та  депутатської етики(голова Векленко В.І.)

 

Міський голова                                        Н.ОЛЕКСЕНКО

 

 ЗВІТ БОГОДУХІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ ОЛЕКСЕНКО Н.І.

за період з вересня 2012 року по жовтень 2013 року

Шановні депутати, запрошені, всі присутні

Серед основних принципів, на яких здійснюється місцеве самоврядування в Україні, є гласність, підзвітність та відповідальність перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб. І саме тому, після року нашої спільної роботи, пропоную вам відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звіт про роботу мою як міського голови за період з вересня 2012 року по жовтень 2013 року. Вважаю, що його заслуховування, активне обговорення і висловлені зауваження та пропозиції допоможуть мені як міському голові, виконавчому комітету та апарату ради об’єктивніше оцінити виконану роботу та внести певні корективи в подальшу діяльність.

У звітному періоді ми працювали однією дружною командою, яка вже пройшла певний період «загартування». Це 30 депутатів міської ради VІ скликання, які створили одну фракцію та дві депутатські групи і працюють у 7 постійних депутатських комісіях за профільними напрямками, 14 членів виконавчого комітету – активних жителів територіальної громади, які мають досвід роботи у всіх сферах господарської діяльності, апарат міської ради, колективи комунальних закладів міста, квартальні, рада почесних громадян Богодухова.

За звітний період проведено 13 сесій міської ради VI скликання, прийнято 596 рішень, з яких 8 – регуляторні акти, 418 – із земельних питань, затверджено 8 міських програм, а саме програми: економічного та соціального розвитку міста, соціального захисту населення, зайнятості населення, «Дошкільна освіта», підтримки учасників бойових дій на території інших держав, розвитку фізичної культури і спорту, оновлення містобудівної документації на території населених пунктів міської ради, забезпечення проведення масових і спортивних заходів, відзначення пам’ятних дат та ювілеїв, вшанування видатних людей. Всього ж міська рада працює над реалізацією 14 чинних міських програм, серед яких такі важливі для забезпечення життєдіяльності територіальної громади, як Програма профілактики правопорушень на 2012-2016 роки, Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста до 2014 року, Програма поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2015 роки, Програма «Питна вода Богодухова на 2012-2020 роки» та інші.

Виконавчий комітет вирішував питання, віднесені до його повноважень. Серед них – хід виконання чинних програм та бюджету міста, робота комунальних підприємств, дошкільних навчальних закладів, дорадчих органів, створених при виконкомі,питання соціального захисту і зайнятості населення, розвитку культури, створення та функціонування ОСББ, життєзабезпечення в осінньо-зимовий період, діяльність перевізників, стан роботи із зверненнями громадян тощо.

За звітний період міська рада одержала 868 звернень громадян, із них 316 письмових, 552 – на особистих прийомах у міського голови та його заступників. Також надійшло 46 колективних звернень, у них підписів – 142. Всього звернулося 1010 громадян. Спектр порушених питань надзвичайно широкий, всі вирішуються в межах повноважень, визначених чинним законодавством. Із загальної кількості звернень 636 вирішено позитивно, на 195 надано роз’яснення, 37 залишаються на контролі.

Ми намагаємося не просто давати аргументовані відповіді на звернення, а вирішуємо непрості питання. Зокрема, інваліду І групи по зору встановлено газовий котел, забезпечено водопостачанням та організовано роботи з газифікації приватного домоволодіння багатодітної родини, відремонтовано місток по вул. Руднєва. Підсипано дороги по вулицях Петровського, 8 Березня, Воровського та інших. Непрацездатним громадянам за їх заявами безкоштовно завозяться дрова для опалення.

А тепер – більш конкретно про виконання моєї передвиборної програми за основними напрямками.

У  СФЕРІ  ЕКОНОМІКИ.

Протягом 2012 року вівся моніторинг Стратегічного плану економічного розвитку Богодухова на 2002-2012 роки. У цьому році готується інформація, необхідна для розробки Стратегічного плану на 2014-2024 роки з урахуванням пріоритетних потреб громади.

Для збільшення доходної частини бюджету та відповідно до Податкового кодексу України затверджені туристичний збір і збір за паркування. Переглянуті розміри орендної плати за земельні ділянки, затверджене рішення про упорядкування процесу розміщення зовнішньої реклами.

За звітний період до міського бюджету надійшло 6776,8 тис.грн. доходів, із них закріплених – 4226,0 тис.грн., власних – 2550,8 тис.грн. За їх рахунок утримуються 6 дошкільних навчальних закладів міської ради, 2 заклади культури (Семеноярські клуб і бібліотека), здійснюється благоустрій міста та реалізація міських програм.

За кошти міського бюджету виготовлена нова нормативно-грошова оцінка земель сіл Москаленки, Мусійки, Паляничники, Семенів Яр, що входять до складу міської ради. Укладено 33 договори оренди землі. Станом на 01.11.2013 в оренді знаходиться 206 земельних ділянок. Від проданих земельних ділянок під об’єктами нерухомого майна отримано 218,5тис.грн. За 10 місяців ц.р.  від плати за землю до бюджету міської ради надійшло 1837,3тис.грн. (1769,4тис.грн за аналогічний період 2012 року).

На утримання закладів освіти використано 5511,9тис.грн., культури – 141,3тис.грн., соціальний захист незахищених верств населення – 77,3тис.грн.

Для залучення інвестицій міською радою виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво водопроводів та капітальний ремонт доріг. Підготовлено пакет документів для внесення змін до Генерального плану міста. Міська рада співпрацює з ТОВ «Укрсоцпроект» (програма енергозбереження в ДНЗ міста), ресурсним центром Харківської національної академії міського господарства імені О.М.Бекетова, громадськими організаціями, які оголошують конкурси міні-грантів за фінансової підтримки міжнародних донорських організацій. Підписана угода про міжрегіональне партнерство з містом Самбір Львівської області, яке має 6 міст-партнерів у Польщі. Сподіваємося, це дозволить і нам вийти на європейський рівень. Зараз працюємо над підписанням тристоронніх угод. В рамках угоди плануємо поїздку представників малого бізнесу Богодухова у Львівську область для обміну досвідом.

Працюємо над відновленням на муніципальному рівні зв’язків з містом-побратимом Бойєртауном (штат Пенсільванія, США).

Розуміючи, що Інтернет – це вимога сьогодення, в 2013 році відкрили офіційний веб-портал Богодухівської міської ради, який містить як матеріали про діяльність самої ради та її комунальних служб, так і інформацію територіальних органів Держкомзему, податкової служби. За зверненнями підприємств міста безкоштовно розміщується їх інформація.

Оголошуємо міні-конкурси для ініціативних груп та громадських організацій. Беремо участь в обласних конкурсах. Так, для участі в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад міською радою у цьому році подавались чотири міні-проекти, з них два пройшли конкурсний відбір та були реалізовані. Це «Містечко твоєї мрії» — створення дитячого містечка в мікрорайоні Дем’янівка (50,4 тис.грн., з них 25,8тис.грн. з обласного бюджету) та «Чорнобильські дзвони» — облаштування тротуару  та пам’ятного знака жертвам Чорнобильської катастрофи ( 156,718 тис. грн., з них з обласного бюджету  60,8 тис.грн). У рамках проекту «Конкурс малих грантів «Добрі справи», оголошеного фондом «Громадські ініціативи» за фінансової підтримки ПАТ «Філіп Морріс Україна», перемогу здобув проект «Все для дітей» трудового і батьківського колективів ДНЗ № 7, завдяки чому оновлено технологічне обладнання харчоблоку цього закладу: придбано електроплиту і систему витяжної вентиляції, морозильну камеру, кухонний і столовий посуд.

На конкурс проектів з міжнародної технічної допомоги (МТД) подано проектну пропозицію «В гармонії з природою» – реконструкція водоймища по вулиці Урицького в місті Богодухові та створення зони відпочинку».

Відповідно до чинних міських програм для участі в конкурсах за різними напрямками у 2014-2016 роках подані заявки на фінансування таких об’єктів: реконструкція будівлі дитячого садка по вул. Калініна в с. Семенів Яр під дошкільний навчальний заклад, реконструкція гуртожитку по вул. Космічній,1/1, продовження будівництва системи водовідведення, глибинної артсверловини на Північному водозаборі, будівництво водопровідної мережі від водогону по вул. Пушкіна до водозабору по вул. Катукова та інші.

 

У сфері житлово-комунального господарства

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА

На благоустрій Богодухова з  міського бюджету впродовж звітного періоду використано 2164,4тис.грн. загального та спеціального фондів. Це утримання парків, скверів, місць загального користування, пам’яток культури, доріг та тротуарів комунальної власності, обслуговування вуличного освітлення, світлофорного обладнання, ліквідація стихійних звалищ, спилювання аварійних дерев, виготовлення проектно-кошторисної документації.

Продовжувалася робота з розширення мережі зовнішнього освітлення міста. Зокрема, освітлені вулиці Калініна та Космічну, відновлено освітлення площі Кірова. Підтримувався робочий стан діючих об’єктів вуличного освітлення і світлофорного обладнання. Замінялись лампи, демонтувалися та ремонтувалися старі світильники. За зверненнями жителів у 2013 році відновлено роботу світлофора по вул.Загорулька – Шевченка із звуковим сигналом для незрячих. Встановлено 47 енергозберігаючих світильників (всього по місту з 1,5 тисячі загальної кількості світильників  енергозберігаючих 523), замінено 450 лампочок, з яких натрієвих – 26. На матеріали для забезпечення вуличного освітлення використано 12,5тис.грн., оплату спожитої електроенергії – 136,5тис.грн. Неосвітленою залишається близько 10% території міста (вулиці Садовий Яр, Костянтинівка, мікрорайон колгоспу Перемога, частково вулиці Димитрова, 8 Березня, Котовського, Колгоспна, Пархоменка).

У межах фінансування утримувалися та ремонтувалися дороги комунальної власності. За кошти субвенції з державного та обласного бюджетів в розмірі 1073,7тис.грн. проведено капітальний ремонт частини дороги по вул.Урицького та пров.Артема. Виконано поточний ремонт доріг по вул.Охтирській, Катукова, Чапаєва, Загорулька, Артема, тротуару по пл. Кірова. Облаштована автозупинка для транспорту на пл.Кірова.

На виготовлення проектно-кошторисної документації капітального ремонту доріг по вулицях Молокова і Заводській використано 61,0тис.грн., придбання щебеню для підсипки доріг — 13,5тис.грн., шосейної фарби для нанесення розмітки — 1,5тис.грн.,  світлофорного устаткування – 19,1тис.грн., дорожніх знаків  — 4,8тис.грн.

Твердими матеріалами (щебінь, бита цегла) засипано дорожні ями з подальшим плануванням на вулицях Лозівській, Залиманівській, Івченка, Артема, Бєляєва, Набережній, Воровського, Петровського, Ломоносова, 8-го Березня, Замісцевій, 8 Мехкорпусу, Димитрова, Калініна, Костянтинівка, пров. Латіна, Варанкіна.

Проводилося грейдерування доріг з ґрунтовим покриттям, в осінньо-зимовий період вулиці посипалися піщано-сольовою сумішшю та розчищалися від снігу.

Зима 2012-2013 року неодноразово підносила нам сюрпризи, але складні погодні умови не спричинили затримки руху на дорогах, тому що допомогу технікою комунальним службам надали депутати міської ради Панов О.Ф., Фінько П.І., ФОП Скорик О.В., сільгоспвиробники Пугач О.В., Гриненко В.Ю.

У 2013 році проведено  процедуру відкритих торгів на придбання дорожньої комунальної машини з відвалом для чищення доріг та піскорозкидувачем вартістю  450,0тис.грн., з яких вже оплачено 113,6тис.грн.

Завдяки співпраці міської ради з суб’єктами малого бізнесу, підприємствами та установами у 2012-2013 роках облаштовані тротуари на пл. Кірова: біля новозбудованих магазинів, будівлі районного суду, торговельного центру «АТБ», висаджені квіти.

На виконання Програми профілактики правопорушень на 2012-2016 роки у центральній частині міста на пл. Леніна за кошти міського бюджету встановлено 8 камер відеоспостереження.

До Дня міста-2013 запроваджено огляд-конкурс «Кращий фасад будівлі та благоустрій території, що прилягає до підприємств, установ та організацій міста». Переможцями конкурсу стали торговельний центр «Багдад», магазин «Покровський», аптека-магазин-автобусна зупинка по вул. Комарова.

У СФЕРІ САНІТАРНОГО ОЧИЩЕННЯ МІСТА:

- виконано паспортизацію та інвентаризацію промислових відходів для КП «Богодухівжитло», отримано дозволи на їх розміщення (23,8тис.грн.);

- придбано 34 контейнери (34,3 тис.грн.), комплект плит для огорожі майданчиків для збору ТПВ (18,6 тис.грн.), 2 бензокоси та бензопилку (4,5 тис.грн.), комплект щіток для дорожньої комунальної машини (3,7 тис.грн.);

- спиляно 59 аварійних дерев, обрізано дерева  у центрі міста, сухі гілки та поросль на шляху від основної траси до радгоспу «Богодухівський» (1,8 тис.грн.);

- відремонтовано 6 шахтних колодязів (вул. Садовий Яр, пров. Круглий, Кривоносова, радгосп «Богодухівський», вулиці Димитрова та Калініна в с. Семенів Яр), огорожу колодязя по пров. Залиманівському.

До об’єктів благоустрою додалися 17 нових дитячих ігрових майданчиків, 2 було дообладнано, один спортивний майданчик, чотири павільйони автозупинок, три дошки оголошень, урни, лавочки.

Придбано та встановлено таблички з назвами вулиць міста (62 шт. на суму 3,4тис.грн.).

Прочищено водостічні канави та зливні лотки по вулицях міста.

Виконано поточний ремонт димових та вентиляційних каналів на загальну суму майже 25 тис.грн.

З метою здійснення державної політики з реформування ЖКГ, підвищення ефективності та надійності його функціонування, забезпечення сталого розвитку та задоволення потреб у житлово-комунальних послугах членів територіальної громади міста станом на 01.11.2013 зареєстровано 10 юридичних осіб зі статусом ОСББ.

 

ВОДОПОСТАЧАННЯ

Послугами водопостачання станом на 01.10.2013 користується 4694 абонентів, у т.ч. населення – 4569, бюджетні установи – 29, інші (госпрозрахункові) – 96.

Протягом звітного періоду КП «Богодухіввода» надано послуг за встановленими тарифами на суму  2821,4 тис. грн., у тому числі 1827,8тис. грн. – за водопостачання, 391,2 тис грн. – водовідведення, 294,0тис.грн. знешкодження, 262,3тис.грн. – вивезення рідких побутових відходів, інші послуги – 46,1тис.грн. Це позитивно позначилося на фінансовому стані підприємства – за звітний період повністю погашена заборгованість із заробітної плати та до Пенсійного фонду, виплачені кредитні зобов’язання.

Підприємством проводились планові організаційно-технічні заходи з модернізації системи водопостачання і водовідведення та забезпечення населення якісними послугами. За цей період:

- ліквідовано 72 пориви водопровідної мережі;

- замінювалися та ремонтувалися внутрішньобудинкові водопровідні та каналізаційні мережі у багатоквартирних будинках  комунальної власності;

- відновлена робота  артсвердловин в с.Семенів Яр та на водозаборі вул.Катукова;

- виконувалися сантехнічні роботи у дошкільних навчальних закладах міської ради;

- замінено 110 м/п водопроводу у радгоспі «Богодухівський» та 190 м/п – по вул. Робітничій;

- створено запас глибинних насосів для їх заміни в разі виходу з ладу;

- замінено глибинні насоси артсвердловин на водозаборах вулиць Комарова,  Катукова, радгосп «Богодухівський», водозабору «Північний»;

- замінено подавальні водопровідні труби на двох артсвердловинах: по вул. Комарова і  радгосп «Богодухівський»;

- відремонтовано водопідйомні труби на артсвердловинах по  вулицях Охтирській, Кривоносова, повітродувку на очисних спорудах по вул. Комарова;

- розроблений та затверджений енергопаспорт підприємства;

- виконана науково-винахідницька робота щодо розробки рекомендацій для оптимізації процесу очистки стічних вод на очисних спорудах КП «Богодухіввода»;

- у стадії розробки науково-винахідницька робота «Схема оптимізації системи водопостачання та водовідведення м. Богодухів» та «Гранично допустимий скид забруднюючих речовин у стічних водах по обох випусках з очисних споруд у р. Мерло».

За 9 місяців 2013 року КП “Богодухіввода” з міського бюджету виділено 179,0тис.грн, з них на:

- проект  будівництва водопроводу по вул.Пушкіна та в с.Семенів Яр – 30 тис.грн.;

- придбання насосів на артсвердловини – 29 тис. грн.;

- придбання системного блоку до комп’ютерної техніки – 5тис. грн.;

- проект реконструкції водопроводу по вулицях Заводській, Загорулька, Робітничій, Горького – 30 тис. грн.;

- проект будівництва зливної станції по вул. Катукова – 60тис. грн.;

- проект реконструкції водопроводу по пров. Садовому – 20 тис. грн.;

- експертизу проектів «Капітальний ремонт свердловин по вул. Катукова та в с. Семенів Яр» – 5 тис. грн.

За кошти обласного бюджету завершені роботи з будівництва водопровідних мереж по вулицях Катукова, Охтирській, Чкалова та Пролетарській (413тис.грн.) і реконструкції насосної станції по вул. Катукова (330тис.грн.), що забезпечило безперебійне водопостачання усім споживачам основної зони водопостачання та дозволило перевести на зонний (за меншим тарифом) облік спожитої електроенергії Південний та Північний водозабори міста. Економія складає до 10 тис. грн. на місяць.

Незважаючи на неодноразове підвищення мінімальної заробітної плати, цін на енергоносії, пально-мастильні та інші матеріали, тарифи на житлово-комунальні послуги протягом звітного періоду не підвищувались. Натомість у комунальних підприємствах здійснюється жорсткий режим економії, вживаються всі можливі заходи ресурсозбереження.

 

РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА

Протягом звітного періоду відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» та затвердженого плану діяльності з підготовки регуляторних актів міською радою ухвалені 8 регуляторних актів:

- Про затвердження Порядку розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах комунальним підприємствам міської ради — виробникам житлово-комунальних послуг у випадку невідповідності фактичної вартості послуг тарифам для населення, встановленим міською радою;

- Про затвердження Порядку присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна населених пунктів Богодухівської міської ради;

- Про    внесення     змін   до  Правил благоустрою на території Богодухівської  міської ради;

- Про затвердження Правил приймання стічних вод підприємств і організацій у комунальну систему каналізації;

- Про положення про збір за місця для паркування транспортних засобів;

- Про туристичний  збір;

- Про затвердження розмірів орендної плати за землю на території Богодухівської міської ради;

- Про упорядкування процесу розміщення зовнішньої реклами на території Богодухівської міської ради.

ОСВІТА, КУЛЬТУРА, СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

У Богодухові функціонує 6 дошкільних навчальних закладів, які станом на 01.09.2013 відвідували 624 дитини. Їх обслуговують 127 працівників. Заклади забезпечують комплекс освітніх послуг, визначених законодавством та державними програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Міська рада послідовно здійснює заходи з реалізації програми «Дошкільна освіта на 2013-2017 роки», затвердженої рішенням міської ради 18.01.2013 № 1165-VІ (ХХVІІІ сесія VІ скликання). На виконання Програми, крім бюджетних, залучаються позабюджетні надходження, меценатські та спонсорські кошти. Зокрема, у звітному періоді основним було питання оновлення технологічного обладнання харчоблоків. Використовуючи різні джерела фінансування, вдалося придбати 3 нові електроплити, 9 холодильних установок, значно оновити столовий посуд, вирішити низку поточних питань. Торік на ігрових майданчиках усіх закладів додатково встановлено нове обладнання. Цього року переможцям огляду-конкурсу на кращу підготовку до нового навчального року – ДНЗ № 7 (І місце) і ДНЗ № 5 (ІІ місце) – встановлене додаткове обладнання на ігрові майданчики, ДНЗ № 6 (ІІІ місце) придбано нові мийки для харчоблоку.

У 2012 і 2013 рр. батьківська плата за харчування становила 12 грн. для дітей від 3 до 6 (7) років і 8,40 грн. для дітей до 3 років. На 01.11.2013 року 25 дітей з багатодітних родин згідно з рішенням виконкому міської ради користуються пільгою із внесення плати за харчування.

Ми шукаємо нові підходи і до роботи з учнівською молоддю. Окрім підтримки обдарованих дітей (виплата стипендії «Надія Богодухова», грошової винагороди за наполегливість і високі досягнення у навчальній і пізнавальній діяльності), розпочали проведення зустрічей з лідерами учнівського самоврядування. Цього року за ініціативи районної організації ветеранів локальних війн «Єдність» та підтримки депутата обласної ради О.В.Усенка відновили проведення військово-спортивної гри «Зірниця», в якій взяли участь 4 команди (3 – із загальноосвітніх закладів міста, 1 – медичного коледжу).

Одним із ключових напрямків діяльності міської ради залишається реалізація соціальної політики держави. Висловлюю вдячність усім депутатам, керівникам підприємств, організацій, установ різних форм власності за сприяння міській раді у вшануванні заслуг учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни, наданні допомоги соціально незахищеним категоріям громадян.

Новацією в роботі міської ради з питань соціального захисту населення є встановлення з 01.01.2013 інвалідам по зору I групи, які не користуються іншими пільгами з оплати за спожиті комунальні послуги, 25% знижки на оплату за електроенергію, природний газ, послуги водопостачання і водовідведення, квартирної плати та виплату компенсації на придбання твердого палива. Такими пільгами на території міської ради користуються 15 інвалідів по зору І групи.

І коротко про співпрацю міської ради і територіальної громади.

Коли влада та громада разом – успіх гарантовано! -  таке головне правило моєї повсякденної роботи. Прикладом того, як ініціатива знизу, підтримана міською владою, переростає у конкретні, потрібні для людей справи, є проведення у 2012-2013 роках конкурсів міні-проектів розвитку територіальної громади. Завдяки залученню жителів до вирішення наболілих питань торік у місті з’явилося 12 нових дитячих майданчиків, а цьогоріч – ще 5 нових і 2 дообладнано, 1 спортивний майданчик. Всього завдяки спільним зусиллям влади і громадськості кількість дитячих ігрових майданчиків на території ради зросла до 32. Аналогічно, спільними зусиллями, вдалося у 2012 році вирішити проблеми освітлення двох вулиць – Космічної у Богодухові і Калініна – у селі Семенів Яр. Ці приклади можна продовжувати.

Приємно також констатувати активну діяльність депутатів, членів виконкому, апарату міської ради, квартальних, тобто усіх тих людей, які є сполучною ланкою між владою і громадою. Маємо також тісні контакти з громадськими організаціями воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, міською радою ветеранів, радою почесних громадян міста. Підставити плече завжди готові керівники більшості підприємств і приватних структур Богодухова. Тому 7 серпня, у День міста, були підписані угоди соціального партнерства між міською радою і підприємствами, розташованими на її території: Богодухівським електромеханічним заводом, ТОВ «Лекорна», Богодухівським громадським кооперативом «Підприємець», ПХО «Богодухівський ринок». Переконана, це лише початок великої спільної справи.

Нашу громаду у вирішенні повсякденних питань підтримують народний депутат України, Почесний громадянин Богодухівського району О.М.Біловол, депутати обласної ради: Почесний громадянин Богодухова Т.В.Біловол, Почесний громадянин Богодухівського району А.С.Васенін, О.В.Усенко, Л.П.Немикіна, Л.С.Коновалов, керівництво області та району.

Особлива вдячність Олександру Миколайовичу Біловолу за унікальну медичну програму, в рамках якої найкваліфікованіші фахівці 10 провідних науково-дослідних інститутів Академії медичних наук України та обласних медичних установ регулярно виїздять до міста, ведуть прийом пацієнтів і надають консультативну допомогу місцевим медикам, а богодухівці мають можливість безплатно поглиблено обстежуватися і лікуватися у найкращих клініках Харкова. Зокрема, тільки на базі Центру акушерства, гінекології й репродуктології АМН України отримали таку допомогу сотні жінок, саме тут з’явилися на світ і нові жителі міста.

Шановні присутні!

Багато чи мало зроблено для міста за рік – судити вам. Зрозуміло, неможливо протягом одного року вирішити всі проблеми Богодухова, але ми докладали всіх зусиль, аби місто розвивалось, було чистим, красивим і затишним для кожного його мешканця. Сподіваюсь, що кожен із богодухівців відчув, що час прожито недаремно, і ми мали поступ. Мрію про те, щоб усі ми, богодухівці, гордилися нашим містом, пов’язували з ним свої плани на майбутнє і не шукали щастя в інших містах і країнах.

Висловлюю вдячність депутатам, членам виконкому, керівникам і всім без винятку жителям громади за відгуки і поради, за розуміння і небайдужість, за довіру і допомогу.

Дякую всім, хто не тільки на словах, а й конкретними справами розбудовує та прикрашає свій будинок, двір, вулицю, рідний Богодухів і загалом державу.

Будь ласка, висловлюйте ваші пропозиції, зауваження, порушуйте питання. Ми обов’язково врахуємо їх у подальшій роботі.