Про затвердження програми

Переглядiв: 164

 

УКРАЇНА

БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХХХІIІ СЕСІЯ VIІ СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

  22.02.2019                                         Богодухів                                № 1195- VIІ

 

Про затвердження програми попередження та ліквідації

наслідків надзвичайних ситуацій  Богодухівським  РВ ГУ ДСНС

України у Харківській області на 2019-2020 роки

Заслухавши інформацію Глущенка Р.А., начальника Богодухівського РВ ГУ ДС НС Україниу Харківській області, з метою поліпшення попередження та ліквідації  наслідків надзвичайних ситуацій  Богодухівським  РВ ГУ ДСНС України у Харківській області, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

    В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію Глущенка Р.А., начальника Богодухівського РВ ГУ ДС НС Україниу Харківській області взяти до відома.

2. Затвердити програму попередження та ліквідації  наслідків надзвичайних ситуацій  Богодухівським  РВ ГУ ДСНС України у Харківській області на 2019-2020 роки (далі — Програму), що додається.

3. Постійній депутатській комісії з питань бюджету (голова Григорович О.П.) та виконкому Богодухівської міської ради здійснити заходи щодо реалізації Програми.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань бюджету (голова Григорович П.О.).

 

Міський голова                   оригінал підписано                  М.ГОЛУБ

Затверджено рішенням

Богодухівської міської ради

22.02.2019  № 1195-VII

(ХХХIII сесія VII скликання)

Програма  попередження та ліквідації  наслідків надзвичайних ситуацій  Богодухівським  РВ ГУ ДСНС України у Харківській області на 2019-2020 роки

1.      Загальні положення

Безпека людини, її життя і здоров’я визнані Конституцією України найвищими соціальними цінностями. Кожний громадянин України має конституційне право на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Забезпечення безпеки та захисту населення, об’єктів економіки і національного надбання від негативних наслідків надзвичайних ситуацій залишається невід’ємною частиною державної політики національної безпеки та однією з найважливіших функцій центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

До зниження рівня безпеки населення також призводять гідрогеологічні явища, зокрема підтоплення. У зоні таких явищ перебуває близько 52 домоволодінь, із загальною чисельністю населення 130 чоловік.

Залишається критичною ситуація із забезпеченням пожежної безпеки на території міської ради, де щороку виникає майже третина від загальної кількості пожеж, а їх гасіння значно ускладнюється через затримку із прибуттям до місця пожежі державного пожежно – рятувального підрозділу.

Основними причинами виникнення техногенних аварій є:

-                     послаблення механізму державного контролю за безпекою у виробництві;

-                     недосконалість законодавчої бази, яка в нових економічних умовах не забезпечує відповідного рівня функціонування виробництва, зменшення кількості надзвичайних ситуацій та мінімізації їх наслідків, а також відповідальність власників підприємств та господарств усіх форм власності за поліпшення роботи у цьому напрямку;

-                     знос основних виробничих фондів, особливо на підприємствах переробної галузі, хімічної, нафтогазової промисловості;

-                     накопичення, зберігання та використання великої кількості небезпечних речовин і отрутохімікатів.

Сучасні види техніки та засобів оперативного реагування від загального обсягу складають лише 3 відсотки, а індивідуальне спорядження та засоби захисту — 30 відсотків від потреби.

Програма попередження та ліквідації  наслідків надзвичайних ситуацій  Богодухівським  РВ ГУ ДСНС України у Харківській області 2019 – 2020 роки (далі – Програма) розроблена відповідно з Кодексом цивільного захисту України та Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні».

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

Основна проблема:

Реалізація державної політики у сфері цивільної оборони, захисту населення і територій міста від надзвичайних ситуацій, запобігання цим ситуаціям та реагування на них, ліквідація їх наслідків, аварійно-рятувальне обслуговування територій та об’єктів міста Богодухова Богодухівським РВ ГУ ДСНС України у Харківській області. Розроблення і реалізація заходів щодо підвищення готовності сил цивільного захисту(цивільної оборони), захисту населення і території Богодухівської міської ради від надзвичайних ситуацій.

 Визначення основних напрямів роботи у сфері цивільного захисту, захисту населення і території міста від надзвичайних ситуацій. Щорічне збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод, ставить певні вимоги щодо їх захисту і безпеки та призводить до збільшення кількості виїздів служби цивільного захисту для надання допомоги. Так, за останні три роки було здійснено 122 виїзди, у тому числі:  у 2016 році – 46; у 2017 році – 80; у 2018 році – 52 .

 

         3. Визначення мети Програми

Мета Програми – здійснення екстрених і невідкладних заходів в умовах аварійних та надзвичайних ситуаціях на території Богодухівської міської ради, з метою рятування людей, захисту матеріальних цінностей. Попередження, локалізація, ліквідація надзвичайних ситуацій та їх наслідків, виконання аварійно-рятувальних робіт.

Програму складено з урахуванням вимог законодавчих і нормативних документів у сфері цивільного захисту і надзвичайних ситуацій, рекомендацій ГУ ДСНС України.

 

4.Перелік завдань, заходів та результативних показників:

- Оцінка ризику виникнення надзвичайних ситуацій;

- Здійснення робіт з попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

- Забезпечення проведення заходів з попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

- Несення служби в режимі постійної готовності до невідкладного виконання аварійно-рятувальних робіт, надання допомоги потерпілим при виникненні надзвичайної ситуації;

- Забезпечення проведення аварійно-рятувальних робіт на території міської ради;

- Здійснення оперативного реагування на виникнення надзвичайних ситуацій, ситуація в цьому напрямку значно покращилась, але відсутність належної матеріальної бази  служби цивільного захисту  суттєво знижує рівень її готовності до реагування на надзвичайні ситуації та нещасні випадки.

Враховуючи перелік заходів, для Богодухівського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області визначено:

Основні завдання:

- рятування людей у випадку стихійного лиха та при інших нещасних випадках на території Богодухівської міської ради;

- проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та некласифікованих подій;

- проведення, при необхідності, інших аварійно-рятувальних робіт;

Основні заходи:

- організація постійного чергування фахівців служби цивільного захисту;

- організація підготовки та перепідготовки кадрів, які здійснюють пошуково-рятувальні роботи під час виникнення надзвичайних ситуацій та некласифікованих подій.

5. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки виконання завдань Програми

Основне завдання Програми — створити ефективний механізм захисту та безпеки населення.

6. Шляхи та засоби досягнення основної мети Програми:

 - утримання аварійно-рятувального спорядження та оснащення в готовності до оперативного реагування на надзвичайні ситуації та некласифіковані події;

- удосконалення методів роботи щодо покращання системи безпеки населення під час проведення масових заходів;

- забезпечення оперативності виїздів фахівців служби до місця виникнення надзвичайної ситуації та некласифікованої події та ПММ.

- оснащення служби цивільного захисту сучасними аварійно-рятувальними предметами, засобами та технікою.

 

7. Обсяги фінансування Програми

з/п

 

Найменування  заходів

Тис. гривень

у тому числі за роками:

2019

2020

1

Придбання спеціальної пожежної техніки та аварійно-рятувального обладнання для Богодухівського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області.

20,0

20,0

2

 Придбання паливно-мастильних матеріалів для реагування на НС та виклики Богодухівського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області.

25,0

25,0

3

Забезпечення спеціальним одягом особового складу пожежно-рятувального підрозділу.

25,0

25,0

4

Придбання оргтехніки і  програмного забезпечення цього обладнання, а також її обслуговування для введення в дію на території Богодухівської міської ради  інформаційної системи «112», реагування органів управління  та сил Богодухівського району Харківської області

30,0

30,0

УСЬОГО   ВИТРАТ

100,0

100,0

Джерелом фінансування даної програми є кошти   міського бюджету.

           8. Координація та контроль за ходом та цільовим виконанням Програми

Координація та контроль за виконанням Програми здійснює виконавчий комітет міської ради та постійна депутатська комісія з питань бюджету.

 

Секретар ради                        оригінал підписано                                         З.Зіньковська