Про хід виконання програми «Питна вода Богодухова» на 2012-2020 роки

Переглядiв: 254

 БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

XXXVIIІ СЕСІЯ VІ СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

13.12.2013                                      Богодухів                              № 1636_- VІ

 

Про хід виконання програми «Питна вода  Богодухова» на 2012-2020 роки

 

Відповідно до п. 22 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  на виконання рішення сесії міської ради від 03.04.2012 № 672- VI «Про затвердження програми «Питна вода Богодухова» на 2012-2020 роки», з метою покращення забезпечення населення міста питною водою нормативної якості, реформування та розвиток водопровідно-каналізаційної мережі, підвищення ефективності та надійності її функціонування, міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  • Роботу  міської ради  по виконанню Програми забезпечення питною водою населення  міста визнати задовільною.
  1. Інформацію про хід виконання програми «Питна вода  Богодухова» взяти до відома (додається).

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань агропромислового комплексу ,земельних відносин та  використання  природних ресурсів,екології(голова Голуб М.В.)

 

 Секретар міської ради                                               З.ЗІНЬКОВСЬКА

  

 

Затверджено

рішенням Богодухівської міської ради

 від 13.12.2013 року № 1636- VI

(ХХХVIІІ сесія VI кликання)

 

Інформація

про хід виконання програми «Питна вода  Богодухова»

на 2013-2020 роки за 2013рік

 

Метою Програми є покращення рівня забезпечення населення Богодухівського району питною водою нормативної якості в межах науково обґрунтованих нормативів (норм) питного водопостачання;  реформування та розвиток водопровідно-каналізаційної мережі, підвищення ефективності та надійності її функціонування; як наслідок, поліпшення на цій основі стану здоров’я населення та оздоровлення соціально-екологічної ситуації на території ради; відновлення, охорона та раціональне використання джерел питного водопостачання.

З метою виконання Програми вирішувались завдання щодо попередження забруднення джерел питного водопостачання, забезпечення їх відповідності санітарно-гігієнічним вимогам, підвищення ефективності та надійності функціонування систем водопостачання за рахунок реалізації водоохоронних, технічних, санітарних заходів, контролю за якістю питної води, розвитку систем забору, транспортування питної води, а також розвитку нормативно-правової бази з питань питного водопостачання, господарського механізму водопостачання, що стимулює економію питної води, у тому числі за рахунок підтримки розвитку як на державному, так і на місцевому рівнях, сталого функціонування водопровідного господарства міста. А саме:

1. Про покращення санітарно-технічного стану водопровідних споруд та проводиться щорічна профілактична дезінфекція джерел водопостачання міста.

З метою проведення лабораторного контролю складу підземних вод, згідно ДСанПІНом «Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання» КП «Богодухіввода» укладені договора з санітарно-гігієнічною лабораторією ТОВ «Науково-дослідний інститут профілактичної медицини» та лабораторією Краснокутського міжрайонного управління Головного управління держсаніпедем-служби України. Інформація лабораторного контролю складу підземних вод висвітлюється на сайті Богодухівської міської ради.

2. З метою дотримання санітарно-профілактичних заходів на водогонах міста та забезпечення виконання запланованих заходів КП «Богодухіввода» розроблений та затверджений Рішенням виконавчого комітету Богодухівської міської ради «План заходів що має забезпечити охорону підземних вод від виснаження та забруднення на 2013 – 2015 роки».

3. У відповідності з договором з лабораторією Краснокутського міжрайонного управління Головного управління держсаніпедем-служби України забезпечено проходження медичного огляду персоналом КП «Богодухіввода» в повному обсязі, згідно з визначеними термінами.

4. Проводиться робота з розширення мереж централізованого водопостачання:

Збудований вуличним товариством «Тупичок» водопроводу по вул Чкалова, 200м.

За державні кошти збудований магістральний водопровід вул. Катукова вул. Пролетаоська, 1800м.

За кошти підприємства збудований водопровід вул. Чкалова, 300м.

Проведений капітальний ремонт свердловин по вул. Катукова та вул. Шкільна с. Семенів Яр – 72 тис. грн..

5. Для забезпечення безперебійного водопостачання мешканців території  Богодухівської міської ради питною водою проведені наступні заходи:

Проведена реконструкція водозабору вул. Катукова з установкою додаткових насосів другого підйому та одночасним будівництвом з’єднувального водопроводу від вказаного водозабору до основної міської водопровідної мережі. Загальна вартість робіт – 0,8 млн. грн.

Розроблена проектна документація:

- Будівництво водопроводу в с. Семенів Яр – 60000 грн.

- реконструкція водопроводу по вул. Заводській, Загорулько, Робочій, Горького – 30000 грн.

- реконструкція водопроводу пров. Садовий – 20000 грн.

У відповідності з договором з Академією міського господарства м. Харків ведеться розробка гідравлічної моделі системи водопостачання м. Богодухів з метою  реконструкції міського водопроводу таким чином, щоб водопостачання верхньої та нижньої частин міста, з метою запобігання перевищення допустимого тиску у водопровідній мережі нижньої частини міста було розділено, що дасть змогу зменшити кількість поривів водопровідної мережі та витоків з неї. Вартість робіт  50 тис. грн.

Розроблена проектна документація та отриманий експертний висновок на проект Будівництво водопроводу  по вул. Пушкіна до водозабору вул. Катукова, вартість будівництва614,291 тис. грн..

 

З метою подальшого розвитку каналізаційних мереж м. Богодухова проведено:

Розроблена проектна документація:

Будівництво каналізаційного колектору по вул. Чалого, вул. Загорулько, вул. Урицького в м. Богодухові, — 48,2 тис. грн.. ( Вартість робіт 1899.918 тис. грн..)

Реконструкція очисних споруд в м. Богдухові вул. Катукова 59 тис. грн.. ( Вартість робіт 3525,947 тис. грн.)

Будівництво зливної станції в м. Богдухові вул. Катукова 60 тис. грн..

 

Етапи програми виконуються:

На першому етапі (2012-2014 рр.) передбачалось:

Стабілізація фінансово-економічного стану підприємства водопровідно-каналізаційного господарства шляхом запровадження економічно обґрунтованих тарифів з урахуванням витрат на здійснення капітальних вкладень.

З моменту прийому програми фінансовий стан підприємства покращився, кредиторська заборгованість з 780 тис. грн.. на момент прийому програми зменшилась до 47, 9 тис. грн.. Заборгованість по заробітній платі та ЄСВ відсутня.

Для удосконалення нормативно-правових актів на місцевому рівні з метою сприяння розвитку підприємств водопровідно-каналізаційного господарства прийняті:

- Правила приймання стічних вод підприємств і організацій у комунальну систему каналізації м. Богодухів.

- Правила користування системами централізованого водопостачання та водовідведення на території Богодухівської міської ради.

Проводяться заходи щодо економії питної води та зниження енергоємності її виробництва. Виконані заходи дозволили знизити питомі витрати електроенергії до 2,926 кВт.год/куб.м піднятої води при затвердженій нормі 2,985 кВт.год/куб.м. та 1,915 кВт.год/куб.м прийнятих та оброблених стоків при затвердженій нормі 1,933 кВт.год/куб.м.

Директор КП «Богодухіввода»                                       В.В.СЛЄСАРЄВ