Про хід виконання Програми «Дошкільна освіта на 2013-2017 роки»

Переглядiв: 3

ПРОЕКТ

УКРАЇНА
БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ХXI  СЕСІЯ VII СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

20.10.2017                                       Богодухів                            № _____- VII

 

Про хід виконання Програми «Дошкільна освіта на 2013-2017 роки» затвердженої рішенням міської ради 18.01.2013 № 1165-VI (XXVIII сесіяVI скликання) за 2017 рік та виконання норм харчування у дошкільних навчальних закладах міста у 2017 році

 

З метою реалізації державної політики в галузі дошкільної освіти, повноважень міської ради у цій сфері, керуючись статтями 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію заступника міського голови Мальованої О.А. про хід виконання Програми «Дошкільна освіта на 2013-2017 роки», затвердженої рішенням міської ради 18.01.2013 № 1165-VI (XXVIII сесія VI скликання) за 2017 рік та виконання норм харчування у дошкільних навчальних закладах міста у 2017 році, прийняти до відома (додається).

2. Завершити роботу щодо реалізації завдань та основних заходів Програми «Дошкільна освіта на 2013-2017 роки», використовуючи всі можливі джерела фінансування не заборонені чинним законодавством.

3. Розробити проект Програми «Дошкільна освіта на 2018-2019 роки».

4. Здійснювати контроль за якістю та виконанням норм харчування у дошкільних навчальних закладах міста.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні депутатські комісії з бюджету (голова Григорович П.О.), з  гуманітарних питань та соціального  захисту населення (голова Рогинська Л.І.).

 

 

Міський голова                                      М.ГОЛУБ

 

 

 

 

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання Програми «Дошкільна освіта на 2013-2017 роки» затвердженої рішенням міської ради 18.01.2013 № 1165-VI (XXVIII сесіяVI скликання) за 2017 рік Про хід виконання Програми «Дошкільна освіта на 2013-2017 роки» затвердженої рішенням міської ради 18.01.2013 № 1165-VI (XXVIII сесіяVI скликання) за 2017 рік

 

На виконання Програми «Дошкільна освіта на 2013-2017 роки» Богодухівська міська рада забезпечує реалізацію конституційного права дітей дошкільного віку на доступність і безоплатність дошкільної освіти та забезпечення здобуття обов’язкової дошкільної освіти дітьми шляхом зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів міста.

У місті працює 6 дошкільних навчальних закладів, в яких перебуває 622 дітей у 24 групах. Їх обслуговує 127 працівників.

Завдання Програми полягають у:

- забезпеченні належного фінансування для зміцнення матеріально-технічної бази закладів дошкільної освіти міської ради;

- збереженні та підтримці мережі дошкільних навчальних закладів міста шляхом проведення відповідних ремонтів та реконструкції закладів, мереж комунікацій, оновлення майна, обладнання та інвентаря;

- створенні належних умов для всебічного повноцінного розвитку дітей та обов’язкового здобуття якісної дошкільної освіти дітьми п’ятирічного віку.

Для покращення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів міста залучаються бюджетні, позабюджетні надходження, кошти обласної ради від участі в конкурсі міні-проектів «Разом в майбутнє», меценатські та спонсорські кошти.

За бюджетні кошти для всіх ДНЗ придбано подушки і матраци в повному обсязі та настільні ігри для всіх вікових груп, вогнегасники та поповнено засобами пожежогасіння протипожежні щити. Виконано обробку дерев’яних конструкції вогнетривким розчином в ДНЗ №7.

Щорічно для всіх вихованців дошкільних навчальних закладів міста міською радою придбаваються новорічні подарунки.

Для ДНЗ №3: придбано 2 мийки з тумбами, встановлено вентиляційне обладнання в приміщенні харчоблоку, проведено капітальний ремонт молодшої групи та виконано водовідведення з даху. Придбано холодильник у ДНЗ №7, електром’ясорубку та бойлер на харчоблок ДНЗ №9. На дитячі ігрові майданчики ДНЗ №8 «Казка» встановлено додаткове обладнання (лавки, гойдалки-балансири).

Для дошкільних закладів міста буде придбано та встановлено:

- №5 «Ялинка»  мультимедійне обладнання (ноутбук, проектор, екран), столовий посуд (тарілки мілкі, глибокі, чашки); 3 шафи роздягальні 5-ти секційні, 3 шафи рушникові 5-ти секційні, 3 столи по шість місць, 18 стільчиків, 4 двохярусні ліжка, 28 стільців, вхідні двері та виконані роботи: стіна-перегородка у спальній кімнаті, капітальний ремонт умивальної кімнати (кахель на підлогу, підвісна стеля, капітальний ремонт стін, заміна профілю енергозберігаючого вікна на кватирку).

- №6 «Дзвіночок» будуть виконані роботи щодо заміни підлоги у туалеті та умивальній кімнаті старшої групи, 2 пилососи.

- №7 «Теремок» мультимедійне обладнання (ноутбук, проектор, екран), електрична м’ясорубка.

- №8 «Казка» вентиляційне обладнання в приміщенні харчоблоку.

- №9 «Берізка» рушники в кількості 60 штук, ваги господарські, прогулянковий павільйон.

За благодійні кошти придбано у ДНЗ №5 «Ялинка» дитячі ігрові меблі в усі вікові групи, методичні меблі, навчальні магнітні дошки 2 штуки, паласи на підлогу 2 штуки, кухонні меблі для мийки в групу раннього віку, пристрої для програвання музики і флешки у 2 групи, декоративні штори у музичну залу, замінено плафони 30 штук. У ДНЗ №7 «Теремок» придбано 2 дошки для крейди та магнітів, килимкова доріжка у середню групу, 6 візочків для ляльок, методичні посібники. У ДНЗ №8 «Казка» замінено світильники, придбано пластиковий дитячий ігровий будиночок, пластикову гірку, фізкультурне обладнання для занять (обручі, м’ячі), пилосос. У ДНЗ №9 «Берізка» виконано ремонтні роботи у музичній залі (пошпакльовано та вирівняно стелю та стіни, переклеєно шпалери, замінено двері),  придбано гардини для музичної зали та спальної кімнати, підведено водопостачання до кабінету медичної сестри з установкою сантехніки, придбано ігрові меблі у вікові групи. У ДНЗ №3 «Веселка» замінено вхідні двері, придбано світильники, кухонну шафу, штори для старшої групи.

В рамках реалізації міні-проектів «Разом у майбутнє» Харківської обласної ради у ДНЗ №5 «Ялинка» проведено капітальний ремонт каналізаційної системи на загальну суму 177823 грн. (обласний бюджет – 88911 грн., міський бюджет – 80020 грн., ініціативної групи – 8892 грн.).  Замінено 50 м каналізаційних труб, 22 водогінних труб, 25 умивальників, 30 водогінних кранів, 3 унітази, 2 мийки побутові, 2 мийки промислові на харчоблоці, 2 електронагрівачі на 50 і 10 літрів, покладено 42 м.кв. кахелю на підлозі харчоблоку, виконано бетонування 58 м.кв. пошкодженої підлоги. У ДНЗ №9 «Берізка» замінено на енергозберігаючі вікна та двері пральні та харчоблоку на загальну суму 58228 грн. (обласний бюджет – 29114 грн., міський бюджет – 26203 грн., ініціативної групи – 2911 грн.). У ДНЗ №3 «Веселка» встановлено огорожу та облаштовується дитячо-спортивний майданчик на загальну суму 199576 грн. (обласний бюджет – 99788 грн., міський бюджет – 89788 грн., ініціативної групи – 10000 грн.

 

Виконання норм харчування у дошкільних навчальних закладах міста

у 2017 році

Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб, і як наслідок успішності у навчанні є повноцінне харчування. Саме тому міською радою приділяється велика увага даному питанню.

Продукти до ДНЗ постачаються централізовано. Для цього визначені основні підприємства та підприємці-постачальники. Це ФОП Алєксєєнко О.Л. (м’ясо, риба, яйця, печінка, макаронні вироби, соки, чай, кавовий напій злаковий, какао, томатна паста,  сіль, дріжджі, лавровий лист, лимонна кислота, борошно), Харківська філія ТОВ «Богодухівський молзавод» (молоко, сметана, сир кисломолочний, масло вершкове), ТОВ «Харпрод» (крупи, олія), ФОП Пащенко Н.В. (сухофрукти, повидло), ТОВ «Валки – хліб» (хліб житній та пшеничний), ФОП Огризько С.О. (овочі, фрукти), ТОВ «Сирний дім» (сир твердий), ФОП Нежид Н.К. (печиво). Вся продукція має супровідну документацію. Відпрацьовані маршрути та графіки завозу продуктів і продовольчої сировини.

Харчування в закладах триразове і здійснюється згідно з Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах. У кожному дошкільному навчальному закладі харчування здійснюється відповідно до Примірного двотижневого меню, погодженого із державною санітарно-епідеміологічною службою. Меню-розкладки складаються згідно з картотекою страв, затвердженою керівником закладу. Ведуться необхідні журнали, передбачені Інструкцією. Щоденно проводиться бракераж сирих продуктів та готової продукції, про що робляться відповідні записи у журналах. Наказами завідувачів ДНЗ затверджені комісії з бракеражу, призначені відповідальні особи за організацію харчування  та  відповідальна особа за зняття проби з готових страв.

Аналіз виконання норм харчування основних продуктів за 2017 рік показав, що в цілому харчування вихованців дошкільних навчальних закладів здійснюється наближено до норм і становить, у відсотках:

М’ясо – 80,3, риба – 81,9, молоко – 58,1, хліб – 91,05, сир кисломолочний – 83,7, масло – 82,5, цукор – 89,8, крупи – 95, олія – 93,1, яйця – 87,5.

Дотримання норм харчування здійснюється у межах відповідних бюджетних призначень. Вартість харчування за 2017 рік на день склала для дітей молодшого віку 12 грн. 80 коп., старшого віку – 19 грн. 69 коп.

 

 

 

Керуючий справами виконавчого комітету

Богодухівської міської ради                                                           А.Щербак

 

 

Мальована О.А.