Про хід виконання комплексної Програми соціального захисту населення

БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХХХVІІ СЕСІЯ VI СКЛИКАННЯ

15.11.2013

Богодухів

№ 1550- VI

Про хід виконання комплексної Програми соціального захисту населення Богодухівської міської ради на 2013-2015 роки

Богодухівська міська рада вживає заходів для реалізації комплексної Програми соціального захисту населення Богодухівської міської ради на 2013-2015 роки (далі – Програми), розробленої відповідно до чинного законодавства і затвердженої рішенням Богодухівської міської ради 18.01.2013 № 1169-VІ (ХХVІІІ сесія VІ скликання).

При виконавчому комітеті міської ради працює комісія з питань надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям територіальної громади Богодухівської міської ради, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, утворена рішенням виконкому 22.01.2013 № 17 у складі 5 чоловік. Комісію очолює заступник міського голови Рогинська Л.І., серед членів комісії Почесний громадянин м. Богодухова, директор БЕМЗ, член виконкому Пушкарь М.Б., голова міської ради Організації ветеранів України Мороз Л.Л. та інші.

Протягом 10 місяців до комісії надійшло 49 заяв, які були задоволені.

З метою вшанування заслуг учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війні та у зв’язку з їх ювілейними днями народження за поданням голови міської ради Організації ветеранів України виділена матеріальна допомога 6 учасникам бойових дій у Великій Вітчизняній війні на суму 1100 грн.

За поданням голови ради Богодухівської районної громадської організації «Союз Чорнобиль Богодухівщини» Деркача В.П. виділена допомога 3 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на суму 600 грн.

Комісією також задоволені клопотання директорів Богодухівської гімназії № 1 та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про вирішення питань матеріального характеру.

З метою підвищення ролі та престижу багаторічної плідної праці, активної громадської діяльності та у зв’язку із днем народження матеріальна допомога за поданням керуючого справами виконкому міськради надається квартальним та ветеранам праці міської ради.

Програмою вперше передбачено надання інвалідам по зору I групи, які не користуються іншими пільгами з оплати за спожиті комунальні послуги, 25% знижки на оплату за електроенергію, природний газ, послуги водопостачання і водовідведення, квартирної плати та виплата компенсації на придбання твердого палива. Такими пільгами на території міської ради користуються 15 інвалідів по зору І групи.

У цілому Програмою на 2013 рік передбачені видатки з міського бюджету на суму 120,1 тис. грн. За 10 місяців поточного року на виконання заходів Програми використано:

Найменування заходу

Прогноз

на 2013 рік

Використано за 10 міс. 2013

Надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям міської ради, які опинилися в скрутній життєвій ситуації (за зверненнями)

28,2

23,8

Надання цільової адресної матеріальної допомоги постраждалим від аварії на ЧАЕС, а саме: інвалідам I групи, дітям-сиротам, дітям-інвалідам, вдовам та учасникам ліквідації наслідків аварій на ЧАЕС

3,0

0,6

Надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого

16,5

8,46

Надання матеріальної допомоги квартальним міста

10,4

8,6

Надання інвалідам по зору I групи, які не користуються іншими пільгами з оплати за спожиті комунальні послуги, 25% знижки на оплату за електроенергію, природний газ, послуги водопостачання і водовідведення, квартирної плати та виплата компенсації на придбання твердого палива

15,0

4,415

Надання фінансової підтримки міській раді організації ветеранів України на статутну діяльність

23,0

16,8

Підтримка творчої та обдарованої молоді

12,0

7,5

Інформація про заходи, проведені в рамках виконання Програми, висвітлюється на сторінках районної громадсько-політичної газети «Маяк» та інтернет-сайті міської ради.

З метою підтримки найбільш незахищених жителів територіальної громади міста Богодухова, забезпечення на належному рівні фінансування додаткових заходів щодо соціального захисту та підтримки інвалідів, ветеранів війни та праці, «дітей війни», бездомних громадян та громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, надання фінансової підтримки міській раді Організації ветеранів України, підтримки обдарованої та творчої молоді, на виконання законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», керуючись ст. ст. 25, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію про хід виконання комплексної Програми соціального захисту населення Богодухівської міської ради на 2013-2015 роки взяти до відома.

2. Виконкому міської ради продовжити роботу щодо реалізації завдань, поставлених державою у сфері соціальної політики, всебічного захисту і підтримки законних прав, соціально-економічних, вікових та інших інтересів уразливих верств населення

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні депутатські комісії з питань бюджету (голова Лещенко Н.В.) та з питань соціального захисту населення (голова Грінько В.М.)

Міський голова                                                                                       Н.ОЛЕКСЕНКО