Про хід виконання комплексної Програми соціального захисту населення

БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХVІІ СЕСІЯ VII СКЛИКАННЯ

Богодухів

№ 450- VII

Про хід виконання комплексної Програми соціального захисту населення Богодухівської міської ради на 2016-2018 роки

У нашому місті реалізацією соціальних гарантій та соціального захисту населення займаються Управління соціального захисту населення, територіальний центр соціального обслуговування, Управління пенсійного фонду України, Державна служба зайнятості, виконавчий комітет Богодухівської міської ради.

У 2016 році комісією при виконавчому комітеті з надання матеріальної допомоги мешканцям територіальної громади Богодухівської міської ради було проведено 12 засідань, на яких розглянуто 184 заяви: 181 вирішено позитивно, на 3 заяви відмовлено.

Для реалізації повноважень у сфері соціального захисту відповідно до Комплексної програми соціального захисту населення у 2016 році з міського бюджету було використано 637,3 тис. грн., що в 3,2 рази більше рівня 2015 року.

Впродовж 2016 року було надано допомогу:

- мешканцям міської ради, які опинилися в скрутній життєвій ситуації (за зверненнями)  – 349,6 тис.грн.;

- учасникам АТО — 94 тис.грн.;

- учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи (учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС всіх категорій та потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС, вдовам померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, дітям з інвалідністю загального захворювання та інвалідністю, пов’язаною з Чорнобильською катастрофою) — 62,2 тис.грн.;

-  на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалась поховати померлого – 33,8 тис.грн.

-  інвалідам по зору I групи, які не користуються іншими пільгами з оплати за спожиті комунальні послуги, 25% знижки на оплату за електроенергію, природний газ, послуги водопостачання і водовідведення, квартирної плати та виплата компенсації на придбання твердого палива — 18,1 тис.грн.;

-  фінансова підтримка міській раді ветеранів та громадській організації ветеранів локальних війн «Єдність» -37 тис. грн.;

- квартальним міста – 20 тис.грн.

На підтримку творчої та обдарованої молоді «Надія Богодухова» було виділено 21,6 тис.грн.

За сприянням міського голови через соціальний центр було вручено 540 продуктових наборів до Новорічних свят, Міжнародного жіночого дня, Дня Перемоги, Дня міста та Дня людей похилого віку (учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, інвалідам війни, ветеранам праці, дітям війни, керівникам ветеранських організацій, матерям учасників АТО, матерям афганців, матерям чорнобильців, жінкам інвалідам по зору, інвалідам по зору, малозахищеним верствам населення.

З метою підтримки найбільш незахищених жителів територіальної громади міста Богодухова, забезпечення на належному рівні фінансування додаткових заходів щодо соціального захисту та підтримки інвалідів, ветеранів війни та праці, «дітей війни», бездомних громадян та громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, надання фінансової підтримки міській раді Організації ветеранів України, підтримки обдарованої та творчої молоді, на виконання законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», керуючись статтями 25, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію про хід виконання комплексної Програми соціального захисту населення Богодухівської міської ради на 2016-2018 роки взяти до відома.

2. Доручити секретарю міської ради звернутися з клопотанням до голови Богодухівської районної ради Панова С.Ф. розглянути на черговій сесії районної ради питання про надання інвалідам по зору I групи, які не користуються іншими пільгами з оплати за спожиті комунальні послуги, 50% знижки на оплату за електроенергію, природний газ, послуги водопостачання і водовідведення, квартирної плати та виплата компенсації на придбання твердого палива та облаштування пандусами об’єктів соціальної інфраструктури.

3. Розглянути на черговій сесії міської ради питання про внесення змін до Комплексної програми соціального захисту населення Богодухівської міської ради на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням  Богодухівської міської ради від 09.02.2016 №63- VII (III сесія VII скликання), а саме:

- надання інвалідам по зору I групи, які не користуються іншими пільгами з оплати за спожиті комунальні послуги, знижку на оплату за електроенергію, природний газ, послуги водопостачання і водовідведення, квартирної плати та виплата компенсації на придбання твердого палива;

- облаштування пандусами об’єктів соціальної інфраструктури;

- підтримка сімей загиблих учасників АТО.

4. Виконкому міської ради продовжити роботу щодо реалізації завдань, поставлених державою у сфері соціальної політики, всебічного захисту і підтримки законних прав, соціально-економічних, вікових та інших інтересів уразливих верств населення.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні депутатські комісії з питань бюджету (голова Григорович П.О.), з  гуманітарних питань та соціального  захисту населення (голова Рогинська Л.І.).

Міський голова                                               М.ГОЛУБ