Про хід та ефективність виконання Програми благоустрою м.Богодухова

Переглядiв: 28

УКРАЇНА
БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

XVIII СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

  02.06.2017                                          Богодухів                                      № 492-VІІ

 Про  хід та ефективність виконання

Програми благоустрою м.Богодухова

комунальним підприємством виконавчого

комітету «Богодухівжитло»

Заслухавши інформацію начальника КП «Богодухівжитло» Дубинки С.М.  про хід та ефективність виконання Програми благоустрою м.Богодухова комунальним підприємством виконавчого комітету «Богодухівжитло», керуючись статтями 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію начальника КП «Богодухівжитло» про хід та ефективність виконання Програми благоустрою м.Богодухова комунальним підприємством виконавчого комітету «Богодухівжитло»  взяти до відома (додається).

2. Начальнику КП «Богодухівжитло» Дубинці С.М. встановити таблички з назвами вулиць міста за потребою.

3. Виконавчому комітету міської ради здійснювати контроль за виконанням Програми благоустрою м.Богодухова.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань   паливно-енергетичного комплексу, комунальної власності, будівництва та житлово-комунального господарства (Аліксейчик М.В.).

 

Міський голова                                        М.ГОЛУБ

ІНФОРМАЦІЯ

про хід та ефективність виконання Програми благоустрою м.Богодухова комунальним підприємством виконавчого комітету «Богодухівжитло»

 

Метою програми благоустрою міста є розроблення заходів, спрямованих на проведення комплексу робіт з інженерного захисту, розчищення, озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та ін., що здійснюються на території міста для раціонального використання, належного утримання та охорони, захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Організація забезпечення на території міста чистоти і порядку, дотримання тиші у громадських місцях:

З метою забезпечення чистоти і порядку на території міста протягом     2016 року та 1 кварталу 2017 року виконувались роботи по збиранню , вивезенню та захороненню ТПВ, негабаритного сміття, розчищення доріг і пішохідних доріжок від снігу та льоду, посипання доріг протиожеледними засобами (ПСС),  весняне прибирання територї міських парків, місць загального користування, прибирання території після масових гулянь, свят і т.ін.

Незважаючи на дуже сніжну зиму, підприємство власними силами та із залученням техніки фермерських господарств, забезпечило своєчасно-нормативне очищення автодоріг, вулиць і пішохідних доріжок від снігу та льоду.

Протягом усього зимового періоду не було жодної ситуації коли вулицями міста тривалий час неможливо було проїхати, а під’їзди до установ, лікарень, навчальних закладів, основні автомобільні магістралі розчищались своєчасно і постійно. З цією метою було задіяно три одиниці техніки підприємства:

–       трактор Т-156,

–       автогрейдер Д-143 та автомобіль МДК,

–       а також трактор Т-150 СФГ Дручинський, МТЗ-82 з косим відвалом СФГ “Лада”, Т-150 ФГ Луценко О.М., Т-150 ФОП Яремчук. У особливо напружених ситуаціях ми звертались і отримували допомогу від Богодухівського РАД .

Всього за зимовий період на очищенні доріг від снігу технікою підприємства було відпрацьовано 478 м/год, для посипання доріг використано       320 куб. м.  ПСС

  

            Протягом року, коли дозволяли погодні умови, силами дорожної бригади підприємства та залученими організаціями було проведено:

          -ямковий ремонт доріг вулиць Загорулька, Охтирська, пров. Кооперативний на 328,,6 тис.грн., виконавець КП «Господар»;

 

 

 

КП «Богодухівжитло було виконано:

- поточний (ямковий) ремонт доріг по вулицях Троїцька, Кооперативна, Молокова, Покровська, Чернієнка, Молодіжна, Спортивна, Дем’янівська, 8-го Мехкорпусу, Успенська, площах Соборності, Незалежності, тротуару вулиці Спортивна, вул.Робітнича, тротуару Центрального парку, вул. Загорулька, Шевченко, Українська, Комарова, тротуару вулиці Пушкіна, для чого придбано асфальтобетонної суміші 310 тон на 2400,1 м.кв. (437,465 тис.грн.) , щебеню- 37,6 тис.грн., бітумної емульсії 800 кг (5,5 тис.грн),

- засипку б/в щебенем, б/в асфальтом та боєм кирпичу   вул.1-го Травня, Байдукова, Костянтинівка, 8 го Березня, Ломоносова, Третяківська, Залиманівська, Слобожанська;

- грейдерування ґрунтових доріг по місту : вул.Благовіщенська; вул.Мусійчанська; вул.Катукова; вул.Центральна;

- нанесення розмітки на дорогах, поточний ремонт світлофорного обладнання, придбання дорожніх знаків (43,9 тис.грн.) , конуси (2,9 тис.грн);

- коригування та експертиза проекту щодо капітального ремонту дороги по вул. Заводській (4,2 тис.грн.).

Частково через погодні умови виконано капітальний ремонт дороги по вул. Заводській на суму 880,0 тис. грн. Завершення цього ремонту передбачається  цього року.

Вже у цьому році проведено грейдерування вулиць: Лісова, Сонячна, Піщана, 8 Березня, Благовіщенська, Харківська набережна, Дружби, Суворова, Покровська,  Лозівська, пер.Лозівський, під’їздної дороги до урочища Дем’янівське, проведено планування узбічя на вул Демянівській, доріг на міському цвинтарі та кладовищах на вул Мусійчанська та Залужанська проведено підсипку б/в асфальтом та ЩПСом пер. Лозівського та вул Лозівської, вул Історичної, Слобожанської, пров. Залиманівський, вул Третяківської. Виконанано ямковий ремонт на вул. Троїцькій, Робітнича, Українська та пл.Соборності.

–                    

           Минулого року було повністю замінено два пішохідних містка на вул Шевченка. В цьому році відремонтовано частину тротуару на вул.Харківська 

Після того як дозволили погодні умови, було проведено роботу по додатковому встановленню та заміні дорожніх знаків. Було додатково встановлено та замінено  26 знаків.

 

             постійно проводилась робота по збиранню, вивезенню та захороненню ТПВ та негабаритного сміття.

 

Для розуміння об’ємів виконаї роботи прошу подивитись на слайд №12

 

 

 

 

 

2015 рік

2016 рік

1 квартал 2017 р.

Збирання та вивезення ТПВ,  тис.м³

19,8

21,6

4,6 (6,1)

Захоронення ТПВ, тон

1972

2750

620(770)

Вивезення негабаритного сміття м³

692

943

124(307)

Отримано коштів тис.грн.

518,5

676,4

184,9

Витрачено коштів тис.грн.

571,6

709,3

229

Перевищення   витрат над доходами, %

10,5

5

20

 

   В дужках — з урахуванням квітня

         Збитковість даного виду діяльності зумовлена наступними причинами:

коригування тарифу відповідно до ПКМУ від 26.07.2006 р. №1010 у зв’язку зі зміною мінімального рівня заробітної плати та ціни на паливно-енергетичні ресурси проводилось у квітні 2015 р., а інші складові тарифу(матеріали, запчастини, комунальні послуги ) залишилися на рівні 2010 року.(за цей час рівень мін.з/п зріс на 163%, а інших складових на 33%) слайд №13

на сьогоднішній день з 1.05.2017 року діє скоригований тариф затверджений рішенням виконкому міськради від 20.04 2017 року № 56.  

Зростання вартості послуги із збирання і вивезення ТПВ на території м. Богодухів становить: 

–                  для населення —            70,39  проти 62,41 грн/м³                 - 12,8%

–                  для бюджетних установ — 80,51 проти 70,95 грн/м³          — 13,5%

–                  для інших споживачів -     103,28 проти 91,48 грн/м³          — 12,9%

       Вартість послуги із захоронення ТПВ залишилась на рівні 2007 року і становить 6 грн/м³ для населення і 12 грн/м³ для інших споживачів цієї послуги. Тариф буде скоригований після надходження від КП “Господар”, який зараз буде займатись цим видом діяльності, своїх розрахунків на цю послугу. Протягом   2016року і 1 кварталу 2017 року було замінено 47 та додатково встановлено 3 контейнери , виготовлено та встановлено додатково 12 огорож для коннтейнерних майданчиків. Великою проблемою є навмисні підпали сміття у контейнерах, які дуже швидко після цього ржавіють, що значно скорочує термін їх експлуатації.

Для збирання та вивезення ТПВ, задіяні  два спецавтомобіля ГАЗ 3309 (2007 та 2008 років) та МАЗ -2102 року

На витратну частину лягає питання підтримання сміттєвозів у справному стані. За 2016 рік на запчастини для трьох машин використано: 25,2 тис. грн (8,0, 2,6, 14,6 МАЗ), за 1 квартал 2107 року _822 грн. і 1276 грн. на ГАЗ та_7237 грн. на МАЗ. При цьому автомобілі виходили з ладу по різних причинах у 2016 році близько 45  разів у 1 кварталі 2017 року   17 разів. Основними несправностями були:

- розрив рукавів високого тиску;

- вихід з ладу НШ (насос шестеренчатий);

- КПП, роздатка (ГАЗ);

- електро-повітряний клапан вмикання роздатки  (МАЗ);

- вихід з ладу гідроциліндрів;

- ресори (на ГАЗ 3309);

- стартер (ГАЗ і МАЗ);

- золотникова тяга гідропідсилювача руля (на ГАЗ); та ін.

у 2016 році  було придбано 4 колеса на МАЗа і 2 на ГАЗ

Обслуговування звалища ТПВ “убило” колеса на навантажувачі Т-156.

Ще однією з причин є той факт, що кількість людей, які фактично викидають сміття значно більша ніж кількість тих, хто за цю послугу сплачує, при цьому фраза “А у мене немає сміття” або, “Я все спалюю” та ін., це основний аргумент, який надають мешканці при отримання пропозиції про заключення договору на вивезення ТПВ.  Є і такий бік цієї проблеми, коли зі словами “А я ж сплачую”, до контейнерів викидають усе: будівельне сміття, бадилля з огородів і квітників, обрізане гілля дерев, землю і траву, меблі і навіть вигреби з туалетів.   

  Це в свою чергу тягне за собою перевищення нормативної ваги контейнера і як наслідок вихід з ладу сміттєвозів та контейнерів, а отже додаткові витрати на ремонт.

До об’єктів благоустрою відносяться дитячі ігрові і спортивні майданчики .

На балансі підприємства станом на 1.04. 2017 року перебувало 40 дитячих майданчиків.  На їх вдосконалення і встановлення нових майданчиків у 2016 році було витрачено 155,6 тис.грн. У 1 кварталі 2017 року ми, разом з представниками заводу-виробника провели обстеження дитячих майданчиків на предмет технічного стану і можливості подальшої експлуатації. На сьогоднішній день деякі з них вже потребують повної заміни окремих елементів (вул.Пушкіна, 3 майд. на вул. 8-го Мехкорпусу,  на вул.Українській, у парку “Слави”), майданчик у парку “Перемоги” потребував ремонту окремих елементів  В контексті цього питання хочу наголосити на недбайливому, а часто варварському відношенні мешканців міста до елементів благоустрою, особливо паркових лавочок.    Тільки у минулому році було пошкоджено, причому навмисно, варварським способом 12 лавок: у центральному парку, парку “Перемога”, на пл.”героїв Чорнобиля” та в ін місцях. Сюди ж можна віднести і пошкодження автобусної зупинки на вул Катукова. Причому там, мешканці чули і бачили як ламають зупинку, але в поліцію своєчасно ніхто не зателефонував. На привеликий жаль, наші  звернення до правоохоронних органів з цих питань не дали жодного результату і відновлення цих елементів благоустрою здійснювалось працівниками підприємства і за бюджетні кошти.

Хорошим прикладом тісної співпраці влади та громади є встановлення нового дитячого майданчика на пл Каразіна біля 1 гімназії.  

Низька культура поведінки мешканців міста, небажання підприємців, власників магазинів встановлювати урни для сміття біля своїх магазинів і головне,  недосконалість законодавства про адміністративні стягнення за порушення правил благоустрою, призводять до того, що працівникам підприємства, щоденно доводиться прибирати гори сміття (лушпайки від насіння, банки з під напоїв, стаканчики від кави, недопалки і пачки від сигарет) у самому центрі міста. І це питання не вирішити якимись одноразовими акціями, облавами чи ін, тут необхідна широкомасштабна роз’яснювальна і попереджувальна робота в сім’ях, школах, ДНЗ, на підприємствах і організаціях у пресі і мережі інтернет, а також зміни до законодавства про адміністративні порушення.

Шановні депутати,  це пошкоджений під час автомобільної аварії контейнер, що знаходився на пункті прийому металобрухту. Причому у приймальників навіть не виникло запитання про походження цього контейнера, хоча коли біля їх будинку і з їхньої вини провалилась бетонна плита, що закривала колодязь, ці громадяни знайшли телефони і міської ради і МНС і мій особистий. І, доречі, ми зреагували дуже оперативно і перекили небезпечний колодязь іншою плитою.

Зовнішнє освітлення вулиць міста налічує 1484 світильника. При цьому натрієвих 605, економ 100, ламп розжарювання 779. Протягом  2016 року і 1 кварталу 2017 року проводилась робота по реконструкції, відновленню підтримці мережі вуличного освітлення у справному стані. За 2016 рік було відновлене освітлення по вулицях Індустріальна -120м., Набережна — 170м., Сонячна -970м., Байдукова -50м, провулку Грінченка -320м., Пушкіна-150м., Біляєва – 60м., Семенів Яр (вул. Лісова, пров. Лісовий, вул. Костянтинівка) – 2190м., Катукова м/р – 500м., Чкалова (провулок) – 150м., Гагаріна (біля 3 школи) – 190 м., для освітлення данних вулиць було придбано 3600 м/п проводу ASSN 2×16. Проведено заміну світильників з лампами розжарювання на натрієві світильники : вул. Дем’янівська – 6 шт, вул. Успенська – 7 шт, вул. Горького – 3 шт, вул. Оверченка – 2 шт, вул. Охтирська та мікрорайон ПМК – 24 шт, вул. Чернієнка (стадіон) – 1 шт, вул. Катукова (мікрорайон) – 15 шт, вул. Млинова – 3 шт, вул. В.Сахна – 8 шт, вул. Заводська 66 – 1 шт, вул. Третяківська (початок) – 3 шт, вул. Загорулька (початок) – 2 шт, вул. Робітнича – 6 шт, вул. Грайворонська (початок) – 2 шт, пл. Праці – 1 шт, ставок «Копань» — 4 шт, вул. Молокова – 4 шт, вул. Кооперативна – 1 шт, вул. Охтирська – 6 шт, вул. Катукова – 2 шт, вул. Харківська – 1шт.  Не освітленими залишаються вулиці Садовий Яр, 8 Березня (частково), Веселкова, Привокзальна Слобідка, Лозівська (частково), центральне кладовище. Підтримувався робочий стан об’єктів вуличного освітлення і світлофорного обладнання, замінялись лампи, здійснювався демонтаж та ремонт старих світильників. Придбанно 81 енергозберігаючий світильник (всього по місту з 1,5 тисячі загальної кількості ламп 644 -енергозберігаючих ), замінено 758 лампочок, з них натрієвих 178, діодних 20. а також було встановлено три світлдодіодних світильники на вул Заводській з метою визначення найбільш придатного для освітлення  наших вулиць. Придбано матеріали для подальшої реконструкції мережі вуличного освітлення, заміни ламп розжарювання на енергозберігаючі. Вже цього року  придбано 1500 метрів проводів, 47 світильників під діодну лампу, 100 шт діодних ламп 15Вт, 59 — натрієвих 70 Вт. Хочу наголосити, що на сьогодні тариф на електроенергію для вуличного освітлення становить 2,223 грн/кВт,  з 1 березня 2016 року було  встановлено коефіцієнт 0,6 замість колишніх 0.25, а з 2017 року — 1,0.   За 2016 рік на оплату спожитої електроенергії витрачено 450 тис.грн., з них на вуличне освітлення 281,4 тис., а вже за 1 квартал 2017 року 189,1 тис.грн. Протягом 2017 року плануємо відновити освітлення таких вулиць: Лозівська, 8-го Березня, Веселкова, Привокзальна Слобідка, Садовий Яр, пров. 8-го Мехкорпусу та встановити там сучасні світлодіодні та натрієві світильники.

Скошування трави, спилювання аварійних дерев.

Загальна площа газонів, узбіч, парків де проводиться скошування трави, без урахування дитячих майданчиків, складає 364780 кв.метрів. Працівниками КП «Богодухівжитло» підтримувались в належному стані пам’ятники, парки, сквери, місця відпочинку, оперативно скошувалась трава, висаджувались і доглядались квіти, спилювались аварійні дерева (86 шт.), проведене кронування 46 дерев, проводилась обрізка сухих гілок дерев.

Благоустрій міського кладовища.

Протягом 2016-2017 років на території міського кладовища проводились роботи по скошуванню трави, прибиранню могил почесних громадян, поточного ремонту братської могили воїнів, що загинули у другій світовій війні, памятного знаку жертвам Голодоморів. Постійно провидиться робота по вивезенню сміття, яке накопичується. Тільки при підготовці до Великодній свят у цьому році, було вивезено 41 самосвал сміття, прибрано смітник зі сторони лісу, який накопичувався там протягом багатьох років, викорчувано пеньки прибрано, підсипано та прогрейдеровано дорогу понад лісом. Прогрейдеровано грунтові проїзди по території кладовища, сплановано грейдером територію між старим та новим кладовищем. Протягом вказаного періоду спиляно 12 сухих та аварійних дерев на територіїї кладовища. Встановлено додаткові контейнери для збору сміття.  

Користуючись нагодою хотів би звернути увагу на ще одну проблему.   Згідно ст.25 Закону україни “Про поховання та похоронну справу” за бажанням одного з родичів, для поховання двох і більше померлих безоплатно виділяється місце для родинного поховання. Але це не означає, що розміри цього місця можуть бути які завгодно. Ми запровадили, як визначає вказаний Закон, розмітку секторів, звичайно там де можливо, на ряди та місця. Відстань між рядами повинна бути 1 метр, між ділянками поховань у ряду — 0,5 м. На жаль у нас відбуваєтбься почасти ось так.

             Користуючись нагодою хотів би ще наголосити і звернути увагу на ст. 30 ЗУ “Про поховання та похоронну справу” , яка прямо вказує, що утримання в належному естетичному та санітарному стані могил, місць родинного поховання, колумбарних ніш, надмогильних споруд і склепів здійснюється відповідно їх користувачами (власниками) за рахунок власних коштів. І головне, при цьому ніхто не дозволяє викидати сміття на сусідні могили абр невстановлені місця, як це дуже часто відбувається на нашому цвинтарі.

Звичайно роботи ще дуже багато. Треба прибрати багаторічний смітник від вул. Космічної, смітникм у важкодоступних для транспорту місцях кладовища, спиляти більше 25 аварійних і сухих дерев. Особливо проблемне питання спилювання дерев до яких неможливо під’їхати автовишкою. Серед таких дерев особливо багато зовсім сухих і залазити на них вручну дуже небезпечно. Крім того існує велика вірогідність пошкодити надгробгі пам’ятники. Крім того необхідно продовжити роботу по прокладанню асфальтованих доріг по території кладовища, є амбітні плани по освітленню території у нічний час, встановлення відеоспостереження і нарешті встановити огорожу усієї території.

Роботи по удосконаленню та покращенню благоустрою нашого чудового міста дуже багато. У підприємства є можливості їх здіснити і ми дуже розраховуємо на підтримку, активну участь і допомогу у цій роботі від депутатського корпусу та мешканців міста.

 

З повагою,

          Начальник

          КП”Богодухівжитло”                                        С.М.Дубинка