Про встановлення акцизного податку

Переглядiв: 176

      УКРАЇНА

      БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

               ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

             LI СЕСІЯ VІ СКЛИКАННЯ

      Р І Ш Е Н Н Я

23.01.2015                          Богодухів                                          № 2105-VI

Про встановлення акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу підакцизних товарів

Відповідно до статті 212 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI в редакції Закону України “ Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів  України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. N 71-VIII, керуючись пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада:

 ВИРІШИЛА: 

         1.Затвердити Положення про сплату акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу підакцизних товарів (додаток 1).

2.Взяти до уваги,   що вимоги, встановлені  Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», до цього  рішення не застосовуються на підставі пункту 4 Прикінцевих положень Закону України “ Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів  України щодо податкової реформи» від 28.12.2015 №71-VIII.

3. Секретарю міської ради Зіньковській З.М. оприлюднити рішення в засобах масової інформації та на веб-сайті міської ради.

4. Дане рішення набирає чинності з 1 січня 2015 року.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань  бюджету (голова Лещенко Н.В.).

 

Міський голова                                                             Н.І.ОЛЕКСЕНКО

 

Додаток 1

до рішення Богодухівської міської ради

від 23.01.2015 №  2105-VI

(LI сесія VI скликання)

Положення

про сплату акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу підакцизних товарів

1.Платники податку 

- фізичні та юридичні особи, які проводять реалізацію через роздрібну торговельну мережу підакцизних товарів .

2. Об’єкт оподаткування 

-   операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів: продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Податкового Кодексу України (нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне), безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

3.База оподаткування

-  вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

4.Ставка податку 

-    у розмірі  5% від вартості підакцизних товарів  (з податком на додану вартість).

5. Порядок обчислення податку

- суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів (продукції), визначаються платником податку самостійно, виходячи з об’єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов’язань.

6.Податковий період

-   базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю;

- суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 ПК України.

 7.Порядок справляння і строки сплати податку

- датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а у разі реалізації товарів фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок, — є дата надходження оплати за проданий товар;

-  суми податку перераховуються до бюджету суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПК України для подання податкової декларації за місячний податковий період;

-    особа — суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.

 8. Строк та порядок подання звітності

- суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 ПК України.

9.Контроль за сплатою податку

-  контроль за правильністю обчислення і своєчасністю сплати до бюджету податку з підакцизних товарів (продукції) здійснюється контролюючими органами.

 

 Секретар ради                                                              З.М.ЗІНЬКОВСЬКА