Про виконання Програми

Переглядiв: 225

УКРАЇНА

БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 В И К О Н А В Ч И Й    К О М І Т Е Т

Р І Ш Е Н Н Я

29.07.2014                                       Богодухів                                      № 151

Про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за I півріччя 2014 року

Заслухавши інформацію заступника міського голови Коваленка І.В. про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за I півріччя 2014 року, керуючись ст.27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

В И Р І Ш И В:

 

1. Інформацію про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за I півріччя 2014 року взяти до відома.

2. Виконавчому комітету, працівникам апарату міської ради, керівникам комунальних підприємств виконкому міської ради продовжити роботу щодо реалізації Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова на 2014 рік.

 

 

Міський голова                                     Н.ОЛЕКСЕНКО

 

 Інформація

про виконання Програми економічного та соціального

розвитку міста Богодухова за I півріччя 2014 року

 

            Програма соціально-економічного розвитку міста Богодухова на 2014 рік була розроблена відповідно до вимог 3У «Про місцеве самоврядування в Україні». В програмі визначено оперативні цілі та завдання соціальної та економічної політики міської влади на 2013 рік.            Програма передбачає  концентрацію ресурсів на вирішенні ключових проблем розвитку міста, реалізації економічних, соціальних і природоохоронних заходів, виконання яких забезпечувало б покращення благоустрою міста, розбудову соціальної інфраструктури міста, наповнення дохідної частини бюджету міста, збереження енергетичних ресурсів, покращення дорожньо-транспортного комплексу,  розвиток житлово-комунального господарства, розвиток підприємництва, покращення роботи дошкільних закладів, підтримку сім’ї, дітей, молоді, розвиток культури та спорту, охорону навколишнього природного середовища.

ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ. Переукладено 13 та укладено 8 нових договорів оренди земельних ділянок. Станом на 01.07.2014 в оренді знаходиться 183 земельних ділянки. Від оренди землі до бюджету міської ради надійшло 861,8 тис.грн проти 836,3 тис.грн в 1 півріччі 2012 року. Всього від плати за землю надійшло 967,3 тис.грн.

Від проданих земельних ділянок отримано 564,1 тис.грн, з них 50,9 тис.грн- від розстроченого платежу.

ПРОМИСЛОВІСТЬ. Складна економічна та політична ситуація негативно вплинула на роботу підприємств, в основному тих із них, які експортували свою продукцію до південно-східних  областей чи за межі країни. Зменшили обсяги реалізації ПП «Хелком», ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор», Богодухівський УВП УТОС, ТОВ «Богодухівський молзавод». ПП «Хелком працював лише в лютому місяці, щоб зберегти кадрових спеціалістів ім виплачується 2/3 заробітної плати. За скороченим графіком роботи працював Богодухівський електромеханічний завод філія об’єднання «Комунар». Богодухівський УВП УТОС має заборгованість по заробітній платі.

    ТОРГОВЕЛЬНЕ, ПОБУТОВЕ ТА ТРАНСПОРТНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ.    

Відкрились 5 магазинів, закрились один. Продовжувалось будівництво магазинів на площі Кірова, залишились не введеними в експлуатацію 2 магазини з 24-х. В попередньому режимі працювали та надавали торгівельні місця ринки: ПХО «Богодухівський ринок», торгівельні майданчики ПП «Гранд» і БГКТ «Підприємець».

Здійснено аналіз собівартості міських пасажироперевезень і приведено розмір тарифу до його нормативної  собівартості  (3,00 грн  за 1 місце) для перевізників КП «Богодухівжитло та ФОП Дубонос Н.В. Перевезення пасажирів по місту здійснювалось відповідно до укладених з міською радою договорів двома перевізниками (КП «Богодухівжитло» та ПП Дубонос Н.В.) за п’ятьма маршрутами.

БЛАГОУСТРІЙ. Впродовж І півріччя  2014 року продовжувалась робота щодо забезпечення безпечних і комфортних умов проживання в місті. На благоустрій міста з  міського бюджету   використано 616,9 тис.грн. загального та спеціального фондів, що на 154,6 тис.грн менше рівня 2013 року. За рахунок вказаних коштів оплачувалась спожита на зовнішнє освітлення міста електроенергія, виплачувалась заробітна плата працівникам з благоустрою, придбавались паливно-мастильні матеріали та погашались борги за виконані роботи і послуги в минулому році.

Весняне прибирання території міста, висадження квітів та садженців, вивезення негабаритних відходів, улаштування доріг здійснювалось силами і коштами підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців міста.

Розпочату роботи з будівництва Комплексу з управління комунальними відходами м.Богодухів на місті діючого сміттєзвалища. Замовником будівництва є Департамент капітального будівництва ХОДА. Освоєно близько 10 млн. грн. коштів ОФОНПС. Реалізація даного проекту дасть можливість покращити екологічне та природне середовище території міської ради та району.

Виготовлено схему санітарної очистки міста Богодухова.

За І півріччя 2014 року з території міста вивезено  8584,8 куб.м. твердих побутових відходів, що на 18,8% більше рівня відповідного періоду 2013 року.

Основною причиною щодо розширення мережі зовнішнього освітлення, зони збору твердих побутових відходів, створення нових об’єктів благоустрою, потоковий ремонт доріг, покращення матеріально-технічної бази комунального підприємства  є не проведення платіжних доручень органами Казначейства.

ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ. Центральним водопостачанням в місті користується  67% населення. Загальна кількість споживачів послуг централізованого водопостачання станом на 1 липня  налічує 4735 абонентів, у т. ч. населення -4603 абонентів, бюджетні установи -30 абонентів, інші -102 абонента.  Протягом першого півріччя підключено до мережі 21 абонент.

Протягом І півріччя 2014 року піднято 117,3 тис.куб.м води, прийнято та оброблено (в тому числі вивезених автотранспортом)  35,8 тис.куб.м стічних вод. Реалізація питної води всім групам споживачів склала 100,0 тис.куб.м. Завдяки підключенню до центрального водопроводу нових споживачів реалізація послуг з водопостачання зросла в порівнянні з 1 півріччям  2013 року на 1,3 тис.м3   або 1,3 % . При цьому найбільший споживач води Богодухівська ЦРЛ обсяги споживання води скоротила. Обсяг послуг з водовідведення склав 20,7 тис.м3, зменшення становить     0,4 тис.м3 або -1,9 % за рахунок  Богодухівської ЦРЛ. Очищено 9,7 тис.м3 рідких відходів, вивезених автотранспортом замовника. Обсяг послуг з вивезення рідких відходів збільшено  на 0,2 тис.м3 або 3,8% і склав 5,4 тис.м3.

Протягом першого півріччя 2013р. КП «Богодухіввода» надано всіх комунальних послуг на суму 1832,3 тис. грн., з них 64,5% за водопостачання, 19%  за знешкодження, 9,3%  за водовідведення, 6,3 % за вивезення рідких побутових відходів, за інші послуги -0,9% .У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року   надано всіх комунальних послуг на 129,1 тис. грн. більше що складає 7,5 % доходу підприємства.

З метою покращення обліку спожитої води протягом першого півріччя встановлено та опломбовано засобів обліку 46 абонентам, перепломбовано — 606 абонентам. Видано  11 технічних умов на підключення до мережі та установку лічильника  на суму  послуг  1,8 тис.грн.

Комунальним підприємством з початку 2014 р. виконано роботи:

-ліквідовано 36 поривів водопровідної мережі( за аналогічний період 2013р – 30 поривів );

-відремонтовано водорозбірну колонку на вул. Охтирській ;

-виконано роботи по аварійному ремонту внутрішньо- будинкових водопровідних та каналізаційних мереж в багатоквартирних будинках  будинків ;

-відремонтовано 3  глибинних насоса для їх заміни в разі виходу з ладу;

-виконано заміну двох глибинних насосів на артсвердловинах № 9 Північного водозабору та № 16 водозабору вул. Катукова;

-відремонтовано повітродувки  на очисних спорудах по вул. Комарова;

-виконано  наладку частотного перетворювача на Південного водозаборі;

-розроблений енергопаспорт підприємства;

-розпочато третій етап розроблення «Схеми оптимізації системи водопостачання та водовідведення міста Богодухова;

-проведено навчання двох працівників з охорони праці, та двох працівників з енергобезпеки з ІІІ та ІV ступені допуску.

Питомі витрати електроенергії на добування води та оброблення стоків знаходяться в межах норми: 2,926 кВт*год/куб.м. води, при затвердженій нормі 2,984 кВт*год/куб.м. та 1,917 кВт*год/куб.м. прийнятих та оброблених стоків, при затвердженій нормі 1,932 кВт*год/куб.м.

За підсумками роботи 6 місяців 2014 року підприємством отримано збитки — 206,1 тис. грн  Беззбитковою є лише послуга із знешкодження рідких відходів.        Значною мірою на наявність збитків послужили введення в експлуатацію водопроводу та свердловини с. С. Яр, що створило незаплановані витрати в статті «амортизаційні відрахування», а також здорожчання електроенергії, бензину, збільшення ставок на податок із забруднення навколишнього середовища. На сьогодні діючі тарифи не відповідають економічно обґрунтованим плановим витратам.

Кредиторська  заборгованість протягом півріччя зменшилась на128,1 тис.грн.і склала 182,0 тис. грн. З загальної суми кредиторської заборгованості найбільшу суму складає борг перед ТОВ «Енергозберігаючі технології» за промивку свердловин -79,2 тис. грн.; ТОВ «Центр фітотехнологій» — 107,2 тис. грн.. за розробку проектно-кошторисної документації, за електроенергію 79,0 тис грн..;  по Єдиному Соціальному Внеску 41,0тис.грн. Заборгованість по заробітній платі відсутня.

Дебіторська заборгованість протягом півріччя виросла на  119,9 тис.грн. і склала 200,4 тис. грн., з них 124,4 тис. грн. — заборгованість населення, 15.2 тис. грн. – безнадійна заборгованість, яка підлягає списанню, 39,2 тис. грн. – борг госпразрахункових організацій, 21,6 тис. грн. – бюджетні організації.

З міського бюджету за 6 місяців поточного року було виділено КП “Богодухіввода” 75 тис.грн на погашення боргу за промивання свердловин.

ЖИТЛОВЕ ГОСПОДАРСТВО. Налічує 110 житлових будинків, які знаходяться на балансі КП “Богодухівжитло”. Послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій надаються 1427 абонентам.

Впродовж І півр. 2014 року проводилась робота по забезпеченню послуг належної якості з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. З метою своєчасної підготовки будинків житлового фонду до опалювального періоду 2014-2015 рр,  підприємством затверджено та погоджено з Богодухівським електромеханічним заводом філії  ДНВП «Об’єднання Комунар» графік проведення обстеження димових та вентиляційних каналів будинків житлового фонду з видачею актів ДПО. З Дергачівською філією ПАТ «Харківгаз» погоджено графік проведення перевірок стану газового обладнання індивідуального опалення квартир будинків житлового фонду (згідно графіка планового технічного обслуговування населення по Богодухівській дільниці).

Послуги з вивезення та захоронення твердих побутових відходів за укладеними договорами надаються 130-ти організаціям, установам та підприємствам, проти 127-ми на відповідний період минулого року.Збільшилась на 7,8% кількість абонентів населенню приватного  сектору: 2593 абонетів проти 2405 на відповідний період минулого року.

               КП «Богодухівжитло» здійснено певні заходи щодо зменшення виробничих витрат, зменшення кредиторської та дебіторської заборгованості, оптимізації штату працівників, своєчасно проводяться грошові розрахунки за своїми зобов’язаннями. Заборгованість по сплаті податків та зборів до бюджету  станом на 01.07.2014 року,  відсутня.

 Проте, на кінець кварталу утворилася значна  кредиторська заборгованість — 875,7 тис.грн. проти 168,3 тис.грн. на відповідний період минулого року. Основними кредиторами за надані товари та послуги є: ТОВ «Будшляхмаш» — 336,3 тис.грн., ФОП «Бондаренко В.М.» — 168,6 тис. грн., Богодухівський електро-механічний завод – 113,9 тис.грн., Земстройпроект -13,3 тис. грн.

Дебіторська заборгованість  становить 243,4 тис.грн, (проти  183,7 тис.грн,.), її зростання пов’язано з порушенням термінів оплати за надані послуги населенням, підприємствами, організаціями та установами міста, непроведенням платежів в органах державної казначейської служби.

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ. Протягом січня-червня 2014 року послугами служби зайнятості скористалися 639 осіб міста Богодухова. За сприяння центру зайнятості працевлаштовано 296 осіб. Професійне навчання за направленням служби зайнятості під замовлення роботодавців  проходило 96 осіб з числа безробітних.

Важливим економічним стимулом роботодавців є компенсація єдиного внеску роботодавцям  на створення додаткових робочих місць. Протягом січня-червня 2014 року районним центром зайнятості працевлаштовано  14 осіб з числа безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 55  безробітних громадян. Для організації цих робіт службою профінансовано всього 51,0 тис.грн, в т.ч. за рахунок коштів підприємств – 17,6 тис. грн., з місцевого бюджету — 16,7 тис.грн., фонд соціального страхування на випадок безробіття — 16,7 тис.грн.

Протягом півріччя Богодухівським районним центром зайнятості профорієнтаційними послугами охоплено всіх  випускників навчальних закладів, які знаходяться на території міста.

ДЕМОГРАФІЧНИЙ СТАН. Чисельність населення Богодухівської міської ради станом на 1 липня 2014 р. становила 17136 чол. З початку року чисельність населення збільшилась на 568 осіб (народилось 115 дитини, померло 150 чол.). Сальдо міграції у січні — червні позитивне  ( 533 чол.), в розрахунку на 1000 мешканців – 32,1).                                                               

СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. Вживалися заходи для реалізації програм міської ради: підтримки учасників бойових дій на території інших держав та соціального захисту населення. Продовжували надавати інвалідам по зору I групи, які не користуються іншими пільгами з оплати за спожиті комунальні послуги, 25% знижку на оплату за електроенергію, природний газ, послуги водопостачання і водовідведення, квартирної плати та виплату компенсації на придбання твердого палива.

З міського бюджету виділено на соціальний захист населення 34,3 тис. грн.,  з них на утримання ветеранської організації  — 10,4 тис. грн.,  організації воїнів-інтернаціоналістів, учасників локальних війн  -2 тис. грн., матеріальну допомогу 21,9 тис. грн.

ОСВІТА. В шести комунальних дошкільних навчальних закладах міської ради станом на 01.07.2014 виховується 598  дітей. На фінансування галузі «Освіта» з міського бюджету використано 3104,1 тис.грн.. Протягом півріччя своєчасно проводились всі розрахунки: виплачувалась заробітна плата, оплата за спожиті енергоносії, продукти харчування дітей та інше. Протягом опалювального сезону забезпечено належне опалювання закладів. Вартість харчування однієї дитини в день установлені в ясельних групах 7,80 грн., фактична – 7,06 грн., в групах 3-6 (7) років – 12,00 грн., фактична -  10,86 грн

КУЛЬТУРА І ДУХОВНІСТЬ. За сприяння міської ради організовано і проведено низку культурно-масових заходів, забезпечено нагородження, вручення призів, покладання квітів та інше, зокрема:

урочисте вручення стипендій міської ради “Надія Богодухова” для творчої і обдарованої учнівської молоді, яка найбільше проявила себе у навчанні, мистецтві та спорті (6 стипендиатів);

вшанування пам’яті воїнів з нагоди річниці виведення радянських військ в Афганістану;

урочистий прийом у міського голови жінок міста з нагоди 8 Березня;

вшанування працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення, тощо.

До всіх професійних свят кращим представникам трудових колективів міською радою вручались грамоти, квіти, подарунки.

РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ. Працює  офіційний веб-портал Богодухівської міської ради, структура якого дозволяє всім користувачам Інтернету знайомитись з історією міста, складом міської ради, планами діяльності, новинами, ухваленими рішеннями та брати участь в обговоренні актуальних питань. Для висвітлення питань діяльності міської ради на сторінках газети «Маяк» регулярно розміщувались матеріали з благоустрою міста, житлово-комунального господарства та інших.

БЮДЖЕТ. За І півріччя 2014 року надходження до міського бюджету з урахуванням трансфертів з інших бюджетів та вільних залишків коштів станом на 01.01.2014, спрямованих на видатки, склали 6734 тис.грн.

Власних і закріплених доходів надійшло 3376 тис.грн., що становить 106,7 відсотків, затверджених міською радою показників, перевиконання складає 346,8 тис. грн. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (у співставних умовах) доходи збільшились на 145,8 тис.грн. (4,5%).

Основним джерелом міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб, який складає 64,2 % надходжень загального фонду. За звітний період 2014 року цього податку надійшло 2167,6 тис.грн. або 114,5 % до плану (1893,7 тис. грн.), перевиконання складає 273,9 тис.грн. У порівнянні з попереднім роком податку на доходи фізичних осіб надійшло на 131,4 грн. більше, або на 6,4 %.

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ. Два дошкільні навчальні заклади міста ( № 9 «Берізка» та №5 «Ялинка») взяли участь в обласному конкурсі міні-проектів «Разом у майбутнє» Рішенням сесії обласної ради переможцям конкурсу виділено кошти в сумі 74,8 тис.грн. (ДНЗ № 5 – 50,0 тис. грн., ДНЗ № 9 – 24,8 тис. грн.).

Міською радою подано до Департаменту економіки та міжнародних відносин для  залучення коштів міжнародної технічної допомоги декілька проектних пропозицій: з заміни вигрібних ям на малі очисні споруди системи «БІОТАЛ», будівництва вітряків, санації (утеплення трьох дошкільних навчальних закладів, благоустрій водоймища та прилеглої території на перехресті вулиць Урицького-Чапаєва. До Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури подано пропозиції щодо фінансування  робіт з будівництва водопроводу по вул. Пушкіна від водогону по вул. Катукова, капітального ремонту покрівлі будинку по вул. Охтирській №27/14 та № 45В, переоснащення мережі зовнішнього освітлення, реконструкції гуртожитку під багатоквартирний житловий будинок по вул. Космічній, 1/1.

За ініціативи Державного Агентства з інвестицій та управління національними проектами України міська рада приймає участь в польському проекті технічної допомоги «Малі міста-магніт для інвесторів:підвищення інвестиційного потенціалу малих міст України». Проект має за мету просування іміджу міста шляхом розробки та презентації  інвестиційної паспорту. Розроблений з допомогою Харківського регіонального центру інвестицій та розвитку Держінвестпроекту України інвестиційний паспорт Богодухова пройшов попередній відбір, наступний етап, куди нам надійшло запрошення, це презентація розроблених паспортів на навчальному семінарі в Польщі.

 

 

Заступник міського голови                                     І.КОВАЛЕНКО

 

 

Моргун Л.