Про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста

Переглядiв: 804

 

  БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 XXXVII СЕСІЯ VІ СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

15.11.2013                                      Богодухів                              № 1549- VІ

 Про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста

за 9 місяців 2013 року

Заслухавши інформацію про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за 9 місяців 2013 року, керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рішення виконавчого комітету Богодухівської міської ради Про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за 9 місяців 2013 року від 22 жовтня 2013 року № 294, міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за 9 місяців 2013 року взяти до відома.

2. Виконавчому комітету продовжити роботу щодо реалізації Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова на 2013 рік.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань соціально-економічного розвитку міста, промисловості, транспорту, зв’язку (голова Шкарлат С.Б) та секретаря міської ради.

 

Міський голова                                                      Н.ОЛЕКСЕНКО

Інформація

про виконання Програми економічного та соціального

розвитку міста Богодухова за 9 місяців 2013 року

 

         Програма соціально-економічного розвитку міста Богодухова на 2013 рік була розроблена відповідно до вимог 3У «Про місцеве самоврядування в Україні». В програмі визначено оперативні цілі та завдання соціальної та економічної політики міської влади на 2013 рік.            Програма передбачає  концентрацію ресурсів на вирішенні ключових проблем розвитку міста, реалізації економічних, соціальних і природоохоронних заходів, виконання яких забезпечувало б покращення благоустрою міста, розбудову соціальної інфраструктури міста, наповнення дохідної частини бюджету міста, збереження енергетичних ресурсів, покращення дорожньо-транспортного комплексу,  розвиток житлово-комунального господарства, розвиток підприємництва, покращення роботи дошкільних закладів, підтримку сім’ї, дітей, молоді, розвиток культури та спорту, охорону навколишнього природного середовища.

ПРОМИСЛОВІСТЬ.     Промисловими підприємствами  міста (звітуючими) реалізовано товарів, робіт і послуг  на суму 145,5 млн грн, що на 180 % більше рівня 2012 року.  Збільшення викликано тим, що з 2013 року почали звітувати  в районний відділ статистики ПП «Хелком», ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор», ТОВ «Компанія Укравтомаш».

ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ.   Укладено 24 договора оренди, з них  вперше  — на  7 ділянок. Станом на 01.10.2013 в оренді знаходиться 202 земельних ділянки. Від оренди землі до бюджету міської ради надійшло 836,3 тис.грн проти 868,4 тис.грн в 1 півріччі 2012 року. Всього від плати за землю надійшло 1693,1 тис.грн (1622,1 тис.грн в 2012 році)

Від проданих земельних ділянок отримано 72 тис.грн, з них 12 тис.грн- від розстроченого платежу.

      ТОРГОВЕЛЬНЕ, ПОБУТОВЕ ТА ТРАНСПОРТНЕ     ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ.         Відкрились 5 магазинів(по вул. Чапаєва, Охтирській, пл. Кірова -3 (2-нові збудовані і один біля будівлі суду «Ашан») і одне кафе відновило роботу («Апріорі»), закрились два магазини (канцтовари по пл. Кірова і «Анна» по вул. Кооперативній») . Продовжувалось будівництво магазинів на площі Кірова.

З метою недопущення торгівлі в не відведених місцях розглянуте питання про впорядкування торгівлі на території Богодухівської міської ради в місцях її стихійного виникнення та визначені місцями торгівлі на території Богодухівської міської ради лише спеціально обладнані для цього місця (приміщення магазинів, павільйонів, кіосків, барів, кафе, інших споруд оптової, роздрібної та дрібно-роздрібної торгівлі, ресторанного господарства), ринку ПХО «Богодухівський ринок» та торгівельних майданчиках ПП «Гранд» і БГКТ «Підприємець» при наявності відповідних дозвільних документів.

Здійснено аналіз собівартості міських пасажироперевезень і приведено розмір тарифу до його нормативної  собівартості  (2,50 грн  за 1 місце) для перевізників КП «Богодухівжитло та ФОП Дубонос Н.В.

На засіданні виконкому розглянуте питання про заходи щодо виявлення та припинення незаконної діяльності перевізників пасажирів. Міською радою затверджені положення «Про туристичний збір» та «Про збір за місця для паркування транспортних засобів».

БЛАГОУСТРІЙ. Впродовж 9 місяців  2013 року продовжувалась робота щодо забезпечення безпечних і комфортних умов проживання в місті. На благоустрій міста з  міського бюджету   використано 1296,6 тис.грн. загального та спеціального фондів.

В галузі освітлення. Підтримувалась в належному стані вулична мережа, замінялись електролампочки (3 тис. грн.), електролічильники (0,5 тис.грн). На оплату за спожиту електроенергію використано 99 тис.грн.

Утримання доріг. Для підсипання доріг придбано щебінь -13,5 тис.грн, виконано посипку доріг ПСС -5,1 тис.грн. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт доріг по вул.Молокова, Заводській  – 61,0тис.грн. На капітальний ремонт дороги по пров. Артема використано   68,6 тис.грн., на поточний ремонт комунальних доріг  – 42,0 тис.грн. Придбано світлофорне устаткування– 19,1 тис.грн,  11шт. дорожних знаків — 4,2 тис.грн.

В сфері благоустрою та санітарного очищення міста. Виконано паспортизацію та інвентаризацію ТПВ – 9,0 тис.грн. Придбано 34 контейнера ( 34,3тис.грн.),  комплект плит для огорожі майд.ТПВ – 18,6 тис.грн.,2 бензокоси та бензопилку  – 4,5 тис.грн.,комплект щіток для МДК-130 – 3,7 тис.грн. Підприємством проведено  процедуру відкритих торгів щодо придбання дорожньої комунальної машини з відвалом для чищення доріг та піскорозкидувачем, укладено договір на придбання техніки. на суму — 450,0 тис.грн, , з них оплачено — 87,2тис.грн

До Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури ХОДА для коригування передано робочий проект «Будівництво звалища твердих побутових відходів в м.Богодухів Харківської області». Рішенням сесії обласної ради (ХХ сесія УІ скликання) від 05 березня 2013 року № 658-УІ виділено кошти з обласного фонду охорони навколищнього середовища в сумі 950,17 тис.грн. на розробку проектно-кошторисної документації на будівництво Комплексу з управління комунальними відходами м.Богодухів вартістю 10,0 млн.грн.

За 9 місяців 2013 року з території міста вивезено 14076,75 куб.м. твердих побутових відходів. Станом на 1 жовтня  абонентів послуги з вивезення ТПВ всього — 3890, в т.ч. населення (приватний сектор 2463),  юридичні особи 182.

Продовж 9 міс  2013 року нові договори оренди не уклодалися.

Встановлено тепловий лічильник – 19,9 тис.грн    на адмінбудівлю по вул. Міліцейській, 2.

Підприємством проведено  процедуру відкритих торгів щодо придбання дорожньої комунальної машини з відвалом для чищення доріг та піскорозкидувачем, укладено договір на придбання техніки. на суму — 450,0 тис.грн, , з них оплачено — 87,2тис.грн

ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ. Реалізація послуг з водопостачання зросла в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 4,5 тис.м3 3,02 % і склала 152,8 тис.м3. Обсяг послуг з водовідведення зменшено на    2,4 тис.м3 або -7,1%доходів підприємства  і склав 31,5 тис.м3.  Зменшення послуг з водовідведення пов’язано із зменшенням споживання послуг основним споживачем ЦРЛ. Обсяг послуг з вивезення збільшено на 0,1 тис.м3 або 1,8 % і склав 7,8 тис.м3. Обсяг послуг очисних споруд збільшено на 8,3 тис.м3 або 22,0% і склав 46,0 тис.м3.

Протягом періоду 9 місяців  до водопровідної мережі  підключились 24 нових абонентів, загальна кількість споживачів послуги на 01 жовтня 2013 року налічує 4694, у т. ч. населення 4569 абонентів, бюджетні установи 29 абонентів, інші (госпрозрахункові) 96 абонентів. Надано всіх комунальних послуг на суму 2821,4 тис. грн., у тому числі: 1827,8 тис. грн.  водопостачання, 518,7,0 тис. грн.  знешкодження, 256,6 тис грн. водовідведення, 262,3 тис. грн. вивезення рідких побутових відходів,  інші послуги – 46,1 тис. грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року надано всіх комунальних послуг на 259,2 тис. грн. більше, що складає 10,1 % доходу підприємства.

Комунальним підприємством в звітному періоді виконано роботи:                                         -   ліквідовано 84 поривів водопровідної мережі;

-  по заміні та ремонту внутрішньо — будинкових водопровідних та каналізаційних мереж в багатоквартирних будинках  комунальної власності;

-  створено необхідний запас глибинних насосів для їх заміни в разі виходу з ладу;

-  замінено  глибинні насоси на  артсвердловинах водозабору «Північний»;

-  замінено подавальні водопровідні труби на двох артсвердловинах (по вул. Комарова,  ВАТ «Богодухівське»);

-  розроблений та затверджений енергопаспорт підприємства.

Підприємством постійно ведеться робота з енергозбереження, в результаті питомі витрати електроенергії  знаходяться в рамках нормативних: 2,964 кВт.год/куб.м піднятої води  та 1,915 кВт.год/куб.м прийнятих та оброблених стоків.

Абонентським відділом  протягом звітного періоду  виявлено 5 випадків самовільного підключення до водомережі (чотири факти по місту, один випадок с. Семенів Яр). Донарахована сума за два попередніх місяці з моменту виявлення склала 2 тис.грн. Відповідно до діючих норм, з початком поливального  сезону донараховано 15,4 тис. грн. за полив городів 191 абоненту.

З метою покращення обліку спожитої води встановлено засобів обліку 101 абонентам, переопломбовано водолічильників 374 абонентам, з них з причини заміни засобів обліку — 173.

Відповідно до міської програми «Питна вода Богодухова»  на 2012-2020 роки підприємством замовлено розробку Схеми оптимізації системи водопостачання та водовідведення вартістю 50 тис. грн., розробляється гранично допустимі скиди у водні об’єкти КП «Богодухіввода» ( 34 тис. грн.), готовиться документація для продовження Дозволу на спецводокористування та отримання ліцензії на користування надрами для добування підземних вод.

ЖИТЛОВЕ ГОСПОДАРСТВО. Налічує 110 житлових будинків, які знаходяться на балансі КП “Богодухівжитло”. Послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій надаються 1427 абонетам. Впродовж 9-ти місяців 2013 року проводилась робота по забезпеченню послуг належної на що витрачено кошти підприємства в сумі 194,9 тис.грн., зокрема на забезпечення прибирання прибудинкової території – 18,7 тис. грн. (придбання матеріалів: піску, інвентаря, спецодягу), вивезення та захоронення твердих відходів – 128,3 тис. грн., освітлення місць загального користування  35,8 тис.грн.

Протягом звітного періоду створено три ОСББ.

Від основної діяльності КП  «Богодухівжитло» за 9 місяців 2013 року надійшло 753,2 тис. грн., в тому числі за послуги з обслуговування житла – 566,4 тис. грн., вивезення ТПВ – 186,8 тис. грн. Відсоток сплати за комунальні послуги за квартал  склав 98 %. З метою своєчасної підготовки будинків житлового фонду до опалювального періоду 2013-2014 р.  забезпечено обстеження димових та вентиляційних каналів будинків з видачею актів ДПО, їх ремонт, укладання договорів на технічне обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання будинків житлового фонду підприємства.

               Підприємство має значну дебіторську заборгованість по «квартплаті» (167,5 тис.грн), в звітному періоді вона збільшилась на 4,2 тис.грн.        Підприємством проводиться  робота щодо примусового стягнення заборгованості за надані послуги. Станом на 01 жовтня 2013 року в відділі державної виконавчої служби Богодухівського районного управління юстиції  на виконанні знаходяться 38 виконавчих листів та судових наказів, виданих Богодухівським районним судом «Про стягнення заборгованості» впродовж 2009-2013рр.  на загальну суму 26,7 тис. грн.,

ДЕМОГРАФІЧНИЙ СТАН. Чисельність населення території Богодухівської міської ради станом на 1 липня 2013 р. становила 17313 чол. З початку року чисельність населення зменшилась на 42 особи (народилось 93 дитини, померло 151 чол.). Сальдо міграції у січні — червні позитивне  (1 чол.), в розрахунку на 1000 мешканців – 0,1.

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ. Звернулося до РЦЗ стосовно працевлаштування 655 мешканців території міської ради, з них працевлаштовано 455 чол. Направлено на навчання 174 особи, на громадські роботи 73 особи, з них за рахунок коштів підприємста 55 осіб, за рахунок Фонду – 18 осіб. На виплату заробітної плати використано коштів міського бюджету 13,3 тис.грн., Фонду — 13,3 тис.грн., підприємств, організацій і установ — 13,3 тис.грн., та за тимчасові роботи — 45,2 тис.грн. Видано ваучерів для підтримання конкурентноспроможності на ринку праці  31 особі від 45-ти  років   до пенсійного віку, які  мають страховий  стаж  не менше 15 років,  професійно-технічну або вищу освіту. За укладеними з навчальними закладами договорами центр зайнятості оплачує вартість отримання другої професії чи підвищення базової.

Міська рада сприяла організації мобільних соціальних послуг для мешканців села Семенів Яр під лозунгом «Доступність населення до послуг служби зайнятості». Районним центром зайнятості за 9 місяців проведено День відкритих дверей центру зайнятості присвячений Дню соціальної справедливості,  «Ярмарку кар’єри», круглий стіл на тему «Взаємодія органів влади та соціальних партнерів у вирішенні питань легальної та продуктивної зайнятості в умовах впровадження та дії Закону України «Про зайнятість населення» за участі представників обласного центру зайнятості, РДА та міської ради. Проведено спільне засідання круглого столу з батьками, які виховують дітей -  інвалідів  та майбутніми абітурієнтами щодо реалізації програми навчання випускників у вищих навчальних закладах в якому взяли участь Богодухівський міський голова,  представник Харківського обласного відділення  Фонду  соціального захисту інвалідів, завідувач Центром практичної психології і соціальної роботи відділу освіти Богодухівської РДА, директор Богодухівського районного центру зайнятості. Також  проведені зустрічі з працівниками ПОУ міста Богодухів та Богодухівського району з метою роз’яснення чинного законодавства щодо видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці.

СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. Прийнято Програму підтримки учасників бойових дій на території інших держав Богодухівської міської ради на 2013-2015 роки; Програму соціального захисту населення Богодухівської міської ради на 2013-2015 роки та Положення про надання інвалідам по зору I групи, які не користуються іншими пільгами з оплати за спожиті комунальні послуги, 25% знижки на оплату за електроенергію, природний газ, послуги водопостачання і водовідведення, квартирної плати та виплату компенсації на придбання твердого палива.

З міського бюджету виділено на соціальний захист населення 51,7 тис. грн.,  з них на утримання ветеранської організації  — 14,7 тис. грн.,  організації воїнів-інтернаціоналістів, учасників локальних війн  -2 тис. грн., матеріальну допомогу 21,8 тис. грн.

ОСВІТА. Затверджена міська програма «Дошкільна освіта на 2013-2017 роки», мета якої полягає в створенні належних умов для всебічного повноцінного розвитку дітей дошкільного віку. В шести комунальних дошкільних навчальних закладах міської ради станом на 01.09.2013 виховується 624 дитини. Відвідували дитячі садки в середньому  307 дітей в день (відвідуваність 49%). Протягом опалювального сезону забезпечено стабільне опалювання закладів. Вартість харчування однієї дитини установлені в ясельних групах 7,80 грн., в групах 3-6 (7) років – 12,00 грн. в день. Вартість харчування в оздоровчий період збільшена на 10% для придбання овочів та фруктів.  З міського бюджету передана субвенція на придбання оздоровчих путівок 9 дітям пільгового контингенту в сумі 21,1тис. грн. На фінансування галузі «Освіта» з міського бюджету використано 4054,9 тис.грн.

КУЛЬТУРА І ДУХОВНІСТЬ. Прийняті: Програма забезпечення проведення масових і спортивних заходів, відзначення пам’ятних дат та ювілеїв, вшанування видатних людей по Богодухівській міській раді на 2013-2017; Положення про звання «Почесний громадянин міста Богодухова».

За сприяння міської ради організовано і проведено низку культурно-масових заходів, забезпечено нагородження, вручення призів, покладання квітів з нагоди таких заходів:

християнське свято Водохреща на міському ставку;

святкування Дня соборності України, Дня перемоги, Дня Конституції;

урочисте вручення стипендій міської ради “Надія Богодухова” для творчої і обдарованої учнівської молоді, яка найбільше проявила себе у навчанні, мистецтві та спорті (7 стипендиатів);

прийом у міського голови учасників проекту «Познайомся з губернатором»;

масове гуляння на міській площі в день проводів Масляної;

вшанування пам’яті воїнів з нагоди річниці виведення радянських військ в Афганістану;

урочистий прийом у міського голови жінок міста з нагоди 8 Березня;

вшанування працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення;

урочисте нагородження учасників районного туру «Вихователь року-2013»;

святкування 70- тої річниці визволення міста  від німецько-фашистських загарбників та Дня міста;

святкування Дня незалежності України.

До всіх професійних свят кращим представникам трудових колективів міською радою вручались грамоти, квіти, подарунки.

Депутатами міської ради проінвестовано виготовлення до 9 травня кожному учаснику бойових дій 33 таблички «Тут живе ветеран Великої Вітчизняної війни» на будинки.

ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ ТА СПОРТ. Розроблено та затверджено програму розвитку фізичної культури і спорту на території Богодухівської міської ради на 2013-2015 роки, основне завдання якої — це створення сприятливих умов для виступів богодухівських спортсменів на районних, обласних та інших змаганнях, для чого з міського бюджету в 2013 році передбачено виділити 5,0 тис.грн. Використано 4 тис.грн. Міська рада брала участь в XVI всеукраїнських змаганнях із стрибків у висоту «Богодухівський стрибунець», в яких  гран-прі виборов богодухівець. За ініціативи міського голови та підтримки народного депутата україни Біловола О.М і депутата обласної ради Усенка О.В.  серед навчальних закладів міста 9 травня започатковано військово-спортивну гру «Зірниця». Переможці змагання отримали перехідний кубок імені воїна –інтернаціоналіста Віталія Сахна та нагороджені поїздкою до Харківського гольф клубу.

РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ. На початку 2013 року створено офіційний веб-портал Богодухівської міської ради, структура якого дозволяє всім користувачам Інтернету знайомитись з історією міста, складом міської ради, планами діяльності, новинами, прийнятими рішеннями та брати участь в обговоренні актуальних питань. Для висвітлення питань діяльності міської ради на сторінках газети «Маяк» регулярно розміщувались матеріали з благоустрою міста, житлово-комунального господарства та інших.

БЮДЖЕТ. За підсумками 3 кварталів 2013 року фактичні доходи загального фонду міського бюджету з урахуванням обсягів міжбюджетних трансфертів склали  5880,2 тис.грн. або 100% до плану, в тому числі власні доходи загального фонду склали 1909 тис.грн. при плані 1973,0 тис. грн., недобір складає 64 тис.грн. або 3,2%. До міського бюджету надійшла дотація вирівнювання з Державного бюджету у сумі 809,0 тис. грн., виконання складає 100%. У порівнянні з відповідним періодом 2012 року міський бюджет отримав власних доходів загального фонду більше на 9 тис.грн., або на 0,5 %. Податок з доходів фізичних осіб  склав 3062,5 тис.грн, що  на 81,6 тис. грн. або 2,7% більше рівня 2012 року; плата за землю на 71 тис. грн. або 04,3% більше рівня 2012 року. До введення в дію Податкового кодексу України до загального фонду бюджету зараховувались 60% плати за землю та 43 % єдиного податку, після введення – 100% плати за землю, а єдиний – до спеціального фонду. Ці зміни призвели до втрат бюджету по загальному фонду  близько 60 тис.грн на рік.

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ.   За результатами обласного конкурсу міні-проектів  розвитку територіальних громад реалізовано два проекта міської ради з 4-х поданих: «Містечко твоєї мрії» створення дитячого містечка в мікрорайоні Дем’янівка (50,4 тис.грн., з них 25,8 тис. грн. з обласного бюджету) та «Чорнобильські дзвони» -облаштування тротуару  та пам’ятного знака жертвам Чорнобильської катастрофи ( 156,718 тис. грн., з них з обласного бюджету  60,8 тис.грн).

В рамках проекту «Конкурс малих грантів «Добрі справи», що реалізує фонд «Громадські ініціативи» за рахунок коштів, одержаних від ПАТ «Філіп Морріс Україна» на реалізацію проекту  ДНЗ № 7 «Все для дітей» придбано морозильну камеру, кухонний і столовий посуд, електроплиту на харчоблок і систему витяжної вентиляції  для закладу. На запрошення фонду «Громадські ініціативи» вихователі та викладачі комунального закладу «Богодухівський спеціальний навчально- виховний комплекс» відвідав фестиваль «Жіночий рай», на якому були проведені тренінги та майстер-класи. Вихователі закладу представили на ньому власноруч виготовлені вироби декоративно-прикладного мистецтва і познайомились з представниками фонду «Турбота», який в послідуючому оплатив поїздку дітей в місто Стамбул для участі в змаганнях спеціальної олімпіади Євразії з баскетболу.

Опрацьовуються проекти з санації дитячих дошкільних закладів №5,7,8, які передбачають утеплення стін, заміну вікон і дверей (вартість ПКД 117,1 тис.грн). Проектна організація «Укрсоцпроект» відповідно до укладеного договору повинна забезпечити адаптацію проектів під відповідні програми фінансування з державного бюджету або міжнародних фондів. На конкурс проектів з міжнародної технічної допомоги (МТД) подано проектну пропозицію КП «Богодухіввода» «Будівництво вітрогенераторів в місті Богодухові», яка пройшла попередній відбір.

Міською радою подано до реалізації за умови залучення коштів під державні гарантії для фінансування інвестиційних, інноваційних, інфраструктурних  проектів у сфері житлово-комунального господарства відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2013 №404 проект «Реконструкція будівлі дитячого садка по вул. Калініна в с. Семенів Яр Богодухівського району під дошкільний навчальний заклад» (9536,8 тис.грн).

Відповідно до міських програм та Програми соціально-кономічного розвитку за різними напрямками та конкурсами були подані заявки на фінансування інших об’єктів: продовження будівництва системи водовідведення, глибинної артсверловини, реконструкції гуртожитку по вул.Космічній,1/1, будівництво водопровідної мережі від водогону по вул. Пушкіна до водозабору по вул.Катукова та інші. В зв’язку з тим, що ці об’єкти не було включено до фінансування з бюджетів вищих рівнів в 2013 році, міська рада включила їх до переліку інвестиційних проектів для реалізації в 2014-2016 роках.

 

 

 

 

Провідний спеціаліст                         Моргун Л.