Про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова

Переглядiв: 186

 

 УКРАЇНА

БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 В И К О Н А В Ч И Й   К О М І Т Е Т

Р І Ш Е Н Н Я

 30.07.2015                                   Богодухів                                  № 158

 

Про виконання Програми економічного та

соціального розвитку міста Богодухова

за I півріччя 2015 року

 

Заслухавши інформацію заступника міського голови Коваленка І.В. про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за I півріччя 2015 року, керуючись ст.27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

В И Р І Ш И В:

 

1. Інформацію про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за I півріччя 2015 року взяти до відома.

2. Виконавчому комітету, працівникам апарату міської ради, керівникам комунальних підприємств виконкому міської ради продовжити роботу щодо реалізації Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова на 2015 рік.

 

Міський голова                                    Н.ОЛЕКСЕНКО

Інформація

про виконання Програми економічного та соціального

розвитку міста Богодухова за 1 півріччя 2015 року

 

  Програма соціально-економічного розвитку міста Богодухова на 2015 рік була розроблена відповідно до вимог 3акону України «Про місцеве самоврядування в Україні». В програмі визначено оперативні цілі та завдання соціальної та економічної політики міської влади на 2015 рік.            Програма передбачає  концентрацію ресурсів на вирішенні ключових проблем розвитку міста, реалізації економічних, соціальних і природоохоронних заходів, виконання яких забезпечувало б покращення благоустрою міста, розбудову соціальної інфраструктури міста, наповнення дохідної частини бюджету міста, збереження енергетичних ресурсів, покращення дорожньо-транспортного комплексу,  розвиток житлово-комунального господарства, розвиток підприємництва, покращення роботи дошкільних закладів, підтримку сім’ї, дітей, молоді, розвиток культури та спорту, охорону навколишнього природного середовища.

ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ. Протягом першого півріччя 2015 року переукладено 1, укладено 6 нових договорів оренди земельних ділянок, припинено 5. Станом на 01.07.2015 в оренді знаходиться 179 земельних ділянки. Від оренди землі до бюджету міської ради надійшло 949,8 тис.грн., що на 88 тис.грн. більше рівня  2014 року. Всього від плати за землю надійшло 1112,4 тис.грн., на 142,9 тис. більше 2014 року.

Від проданих земельних ділянок отримано 866,4 тис.грн, з них 154 тис.грн- від розстроченого платежу.

ПРОМИСЛОВІСТЬ. Складна економічна та політична ситуація продовжувала негативно впливати на роботу підприємств, проте жодне з них на території міської ради не закрилось, збережені кадрові ресурси. Повністю не працювало ПП «Хелком», за скороченим графіком/ в режимі неповної зайнятості працювали Богодухівський електромеханічний завод філія об’єднання «Комунар», Богодухівський УВП УТОС. Не зменшили випуск продукції продовжували працювати над розширенням асортименту та збільшенням випуску продукції: ТОВ «Лікорна», ФОП Скорик (забійний цех), колишня швейна фабрика, ФОП ПАнов О.Ф. (мебельна фабрика) та інші. ТОВ «Богодухівський молзавод» встановив лінію нанофільтрації сироватки, ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор»  закупив і встановив обладнання для випуску шпрот, печені тріски та паштету в євробанках «Hansa». БЕМЗ тісно співпрацював з міською радою відповідно до укладеної угоди про соціально-економічне партнерство, виготовлялись елементи до дитячих павільйонів,  спортивних майданчиків, контейнери, та інше, укладено договір на пошиття постільної білизни для міських ДНЗ.

РЕГУЛЯТОРНА  ПОЛІТИКА, ТОРГОВЕЛЬНЕ, ПОБУТОВЕ ТА ТРАНСПОРТНЕ         ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ.

В місті працюють 158 приватних магазинів та кіосків, 15 приватних аптек і ветаптек, 12 закладів громадського харчування, 36 об’єктів побутового обслуговування населення, 9 автозаправок.  Відкрились (відновили роботу)  2 магазина (по вул.Шевченка і по вул.Леніна), закрився один (мікрорайон Дем’янівка). В попередньому режимі працювали та надавали торгівельні місця ринки: ТОВ «Богодухівський ринок», торгівельні майданчики ПП «Гранд» і БГКТ «Підприємець».

Здійснено аналіз собівартості міських пасажироперевезень і приведено розмір тарифу до його нормативної  собівартості  (4,00 грн  за 1 місце) для перевізників КП «Богодухівжитло та ФОП Дубонос Н.В. Перевезення пасажирів по місту здійснювалось відповідно до укладених з міською радою договорів двома перевізниками (КП «Богодухівжитло» та ПП Дубонос Н.В.) за п’ятьма маршрутами. КП «Богодухівжитло» забезпечуються міські пасажироперевезення комунальним транспортом за трьома маршрутами: Центр (пл.Леніна) — ТОВ СП Перемога, Центр (пл.Леніна) – с.Семенів Яр, Центр (пл.Леніна) – вул.Петровського, всього за півроку перевезено 14756 пасажирів, проти 14565 за відповідний період минулого року.

Протягом першого півріччя 2015 року міською радою прийняті  2 регуляторних акта:

Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території Богодухівської міської та Порядок видачі дозволу на порушення об’єктів благоустрою на території міста Богодухова або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів. Крім того, відповідно до змін в Податковому Кодексі України, міською радою встановлені: податок на майно (на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок, плата за землю), акцизний податок з реалізації через роздрібну торговельну мережу підакцизних товарів та внесені відповідні зміни до рішення «Про затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб –підприємців».

Продовжувалась робота виконавчого комітету щодо недопущення торгівлі в не відведених місцях. Направлено для реагування до правоохоронних органів депутатський запит з цього питання.

БЛАГОУСТРІЙ. Впродовж І півріччя  2015 року продовжувалась робота щодо забезпечення безпечних і комфортних умов проживання в місті. На благоустрій міста з  міського бюджету   використано 1363,5 тис.грн. загального та спеціального фондів, що на 746,6 тис.грн більше рівня 2014 року. За рахунок вказаних коштів оплачувалась спожита на зовнішнє освітлення міста електроенергія, виплачувалась заробітна плата працівникам з благоустрою, придбавались паливно-мастильні матеріали, погашались борги за виконані роботи і послуги в минулому році, придбано дві бензокоси,  газонокосарка , дорожні знаки,

20 контейнерів.

Силами КП «Богодухівжитло» та з залученням підприємств, організацій та населення міста проведено роботу із очищення парків та інших місць загального користування, висаджено дерева, квіти, викошуються газони,  парки, узбіччя доріг. Спиляно 37 аварійних дерев, проведено роботу по облаштуванню двух шахтних колодязів загального користування, один колодязь законсервовано, відремонтовано лавочки відпочинку. Укладено договір на проведення дезинфекційних заходів в шахтних вуличних колодязях, проведено дезинфекцію в 10-ти колодязях. Утримуються в належному стані парки, пам’ятники, міське кладовище, мережа вуличного освітлення, дитячі ігрові майданчики та інші об’єкти благоустрою. Із основних заходів з підготовки доріг комунальної власності виконано, тис.грн:

-посипання  доріг піщано-солевою сумішшю (11,6);

-поточний ремонт містка по вул.Руднєва (5,4); тротуару вул. Пушкіна (3,6), дороги по вул.Урицького та під’їзної дороги до ставу «Копань» (78,1), дороги по пл.Леніна, пл.Бурлаки, вул.Кооперативній, пров.Кірова (114,4), дороги по вулицях Комсомольській, Чернієнка, Міліцейській, Жовтневій  (118,7), тротуару  по пл.Леніна (55, 2);

- придбання 400 куб.м. старопридатного щебеня для відновлення дорожнього покриття вулиць та провулків, які постраждали внаслідок стіхії (52,0) - Ломоносова, Лозівська, Воровського, Залиманівська, Оксенича, Варанкіна, Бєляєва, Пролетарська, Замісцева, Байдукова, Ударний, Руднєва, шляхом підсипки з плануванням, вже завезено 289 м.куб. щебеня.

Підприємством вживались заходи щодо отримання дорожньої комунальної машини з відвалом для чищення доріг та піскорозкидувачем (450,0 тис.грн. з міського бюджету)  від ТОВ Торговий дім «Будшляхмаш», придбаного у 2013 шляхом відкритих торгів. На даний час рішення Господарського суду міста Києва від 10.03.2015 року по справі № 910/791/15-г щодо передачі автомобіля знаходиться на виконавчому провадженні.

Впродовж 2015 року проводилася робота щодо збільшення  обсягів надання послуг з вивезення та захоронення ТПВ шляхом укладання договорів з  підприємствами, організаціями та установами міста та власниками приватних домоволодінь. Станом на 01.07.2015 року укладено договорів:

- на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій –1427 абонентам;

- на послуги з вивезення твердих побутових відходів по приватному сектору –2950 абонентам, з них 262 укладено у 2015 році;

- на послуги з вивезення та захоронення твердих побутових відходів 145-ти організаціям. Всього по місту станом на 01.07.2015 встановлено  329 контейнерів. з території міста  вивезено 9594 куб.м. ТПВ, проти 8585 куб.м. за відповідний період минулого року,  захоронено   875,5 тон відходів.

               На території міського звалища ТПВ продовжується будівництво Комплексу з управління комунальними відходами, розпочате в 2013 році за кошти обласного фонду  охорони навколишнього природного середовища та інвестора. Замовник будівництва – Департамент капітального будівництва ХОДА, генеральний підрядник ТОВ «ЕКОВТОР».

Житловий фонд. Станом на 30.06.2015 року житловий фонд комунальної власності налічує 109 будинків загальною площею 88,7 тис. кв. м., всі квартири опалюються індивідуально. Підприємством надаються послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (5 послуг),здійснюються певні заходи щодо комплексної підготовки житлових будинків до зимового періоду, зокрема:

- здійснюється перевірка стану димових та вентиляційних каналів будинків житлового фонду підприємством БЕМЗ з видачею актів ДПО. Станом на 01.07.2015 року проведено обстеження по 54 будинках. За результатами огляду виконання поточного ремонту потребують оголовки ДВК в шести житлових будинках. Роботи планується виконати до 01.09.2015 року;

- роботи по герметизації інженерних вводів в житлових будинках заплановано виконати до 01.09.2015 року.;

- ремонтні роботи з забезпечення  освітлення місць загального користування будинків житлового фонду виконуються постійно та в повному обсязі.

У  зв’язку з  значним зростанням цін на паливно-мастильні матеріали, енергетичні та матеріальні ресурси, збільшенням відсотків сплати до державних фондів, відповідно до чинного законодавства, здійснено коригування тарифів на послуги з  вивезення твердих побутових відходів, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Впродовж червня місяця на базі будинків житлового фонду підприємства  по вул.Шевченка, 64-б, 64-г, 64-д створено три об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), будинки передані на утримання власникам квартир. Два об’єднання  «Фортуна» і «Оселя» прийняли участь в обласному конкурсі міні-проектів «Разом в майбутнє». В результаті конкурсного відбору ОСББ «Фортуна» стало переможцем і отримало на ремонт покрівлі 177 тис.грн., в тому числі 93 тис.грн. з обласного бюджету.

З метою  залучення мешканців міста до упорядкування прибудинкових територій міською радою оголошено конкурс на кращий дитячий майданчик, вже надійшло 7 заяв.

ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ. Протяжність водопроводів по місту становить 70,3 км. Водою з міського водопроводу користується  60%  мешканців населених пунктів Богодухівської міської ради, послугами  міської каналізації — 18,3%, послугами з вивезення рідких відходів — 36 %.

Кількість абонентів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 26 абонентів по групі  «населення». Абонентів послуги з водопостачання на 01.01.2015 р. нараховується 4767 абонентів, у т. ч. населення  4638, бюджетні установи — 30, інші (госпрозрахункові) — 99 абонентів.

Протягом січня-червня 2015 року підприємством надано послуг  з централізованого водопостачання обсягом 98,8 тис.куб.м., що на 11,2 тис.куб.м. менше рівня 2014 року, з водовідведення більше на 1 тис.куб.м. -21,7 тис.куб.м., із знешкодження рідких побутових відходів (РПВ) більше на 1,4 тис. куб.м. -11,1 тис.куб.м., з вивезення РПВ  більше на 0,3 тис.куб.м. -5,6 тис.куб.м. У грошовому еквіваленті КП «Богодухіввода»  надано всіх комунальних послуг на суму 1834,5 тис.грн., що на 39,9 тис.грн. або 2,2% більше рівня 2014 року. При цьому на видобування води витрачено електроенергії менше на 73.2 тис. кВт або 17,6%. Проте, у зв’язку зі збільшенням тарифів на електроенергію, вартість спожитої електроенергії склала на 17,5 тис. грн. більше ніж за аналогічний період 2014 року.

З метою розвитку матеріально-технічної бази КП «Богодухіввода» з міського бюджету було заплановано 234 тис.грн. видатків на придбання матеріалів та обладнання, фактично придбано протягом півріччя на суму 168,6 тис. грн., в тому числі:

-        насос  другого підйому водозабору «Південний»  — 1 шт.;

-        лічильник домовий D – 50 мм. -1 шт.;

-         люки водопровідні, каналізаційні – 6 шт.;

-         пожежний гідрант – 1 шт.;

-         задвижки – 3 шт.

-         виконано заміну та відокремлення мереж подачі води в житлових будинках по вул.Охтирській №27/14 та №15.

На виконання Програми соціального та економічного розвитку міста Богодухова на 2015 рік міською радою виділені кошти на розробку проектно-кошторисної документації на заплановані об’єкти ( реконструкція очисних споруд в м. Богодухів вул. Комарова 1А);будівництво малих очисних споруд (типу BIOTAL, ТОПАЗ)  для житлових будинків по вул. Дем’яна Бєдного, 75Д, 75Е, 69, 71, 75, 5Г). КП «Богодухіввода» укладено договір з інститутом «Укрземпроект» щодо виготовлення проектної документації землевідводу під об’єкти першої черги системи водовідведення.

Запланований програмою ремонт виробничого приміщення КП «Богодухіввода» по вул. Пушкіна,34,  виконуватись не буде, у зв’язку з розширенням військомату дана будівля передана йому в оренду повністю.

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ. Протягом січня-червня 2015 року послугами служби зайнятості скористалися 540 осіб міста Богодухова. За сприяння центру зайнятості працевлаштовано 416 осіб. Професійне навчання за направленням служби зайнятості під замовлення роботодавців  проходило 104 особи з числа безробітних.

Важливим економічним стимулом роботодавців є компенсація єдиного внеску роботодавцям  на створення додаткових робочих місць. Протягом січня-червня 2015 року районним центром зайнятості працевлаштовано  26 осіб з числа безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 103  безробітних громадян. Для організації цих робіт службою профінансовано всього 58,8 тис.грн, в т.ч. за рахунок коштів підприємств – 32,0 тис. грн., з місцевого бюджету – 13,4 тис.грн., фонду  соціального страхування на випадок безробіття – 13,4 тис.грн.

Протягом півріччя Богодухівським районним центром зайнятості профорієнтаційними послугами охоплено всіх  випускників навчальних закладів, які знаходяться на території міста.

ДЕМОГРАФІЧНИЙ СТАН. Чисельність населення Богодухівської міської ради станом на 1 липня 2015р. становила 17210  чол. Протягом півріччя народилось 88 дітей протии 115 у 2014 році, померло 164 чол. протии 150 чол. у 2014 році. За рахунок міграції з початку року чисельність населення збільшилась на 74 особи.                                                               

СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. Вживалися заходи для реалізації програм міської ради: підтримки учасників бойових дій на території інших держав та соціального захисту населення. Продовжували надавати інвалідам по зору I групи, які не користуються іншими пільгами з оплати за спожиті комунальні послуги, 25% знижку на оплату за електроенергію, природний газ, послуги водопостачання і водовідведення, квартирної плати та виплату компенсації на придбання твердого палива.

З міського бюджету виділено на соціальний захист населення 78,2 тис. грн.,  з них на утримання ветеранської організації  — 14,7 тис. грн.,  організації воїнів-інтернаціоналістів, учасників локальних війн  -2 тис. грн., матеріальну допомогу 61,5 тис. грн., у тому числі двадцятьом учасникам АТО по 1 тис.грн. На придбання путівок на оздоровлення дітей з малозабезпечених сімей виділено  з міського бюджету 16 тис.грн.

ОСВІТА. В шести комунальних дошкільних навчальних закладах міської ради станом на 01.07.2015 виховується 601  дітей. На фінансування галузі «Освіта» з міського бюджету використано 3292,6 тис.грн., що на 188,5 тис.грн більше рівня 2014 року. Протягом півріччя своєчасно проводились всі розрахунки: виплачувалась заробітна плата, оплата за спожиті енергоносії, продукти харчування дітей та інше. Протягом опалювального сезону забезпечено належне опалювання закладів. Вартість харчування однієї дитини в день установлена в ясельних групах 12,60 грн., фактична – 8,85 грн., в групах 3-6 (7) років установлена 18,00 грн., фактична -  13,74 грн. Закупівля молока та риби для дитячих дошкільних закладів здійснюється на підставі проведених конкурсних торгів.

КУЛЬТУРА І ДУХОВНІСТЬ. За сприяння міської ради організовано і проведено низку культурно-масових заходів, забезпечено нагородження, вручення призів, покладання квітів та інше, зокрема:

урочисте вручення стипендій міської ради “Надія Богодухова” для творчої і обдарованої учнівської молоді, яка найбільше проявила себе у навчанні, мистецтві та спорті ( 6 стипендиатів);

вшанування пам’яті воїнів з нагоди річниці виведення радянських військ в Афганістану;

урочистий прийом у міського голови жінок міста з нагоди 8 Березня;

вшанування працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення, тощо.

До всіх професійних свят кращим представникам трудових колективів міською радою вручались грамоти, квіти, подарунки.

РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ. Працює  офіційний веб-портал Богодухівської міської ради, структура якого дозволяє всім користувачам Інтернету знайомитись з історією міста, складом міської ради, планами діяльності, новинами, ухваленими рішеннями та брати участь в обговоренні актуальних питань. Для висвітлення питань діяльності міської ради на сторінках газети «Маяк» регулярно розміщувались матеріали з благоустрою міста, житлово-комунального господарства та інших. На співфінансування газети «Маяк» з міського бюджету відповідно до Програми  використано 15,0 тис.грн.

БЮДЖЕТ. За перше півріччя  2015 року надходження до міського бюджету з урахуванням трансфертів з інших бюджетів та вільних залишків коштів станом на 01.01.2015, спрямованих на видатки, склали 11908 тис.грн.

Власних доходів надійшло 4003,9 тис.грн., що становить 185,1 відсотків  затверджених міською радою показників, перевиконання складає 1839 тис. грн. Доходів спеціального фонду (без трансфертів) до міського бюджету надійшло 1118,3 тис.грн.

Субвенція з районного бюджету на утримання закладів освіти та культури  надійшла в повному обсязі – 3266,1 тис.грн.

На звітний період міським бюджетом за загальним та спеціальним фондами з урахуванням спрямованих залишків коштів, які склалися на 01.01.2015 року та цільових субвенцій плановий обсяг видатків міського бюджету склав 11159,7 тис.грн.  Фактичне виконання видатків міського бюджету складає 6630,7 тис.грн., або 59,4 % до плану з урахуванням змін.

З метою ефективного управління бюджетними коштами та недопущення дебіторської і кредиторської заборгованості, фінансування запланованих видатків міського бюджету проводилось в межах взятих бюджетних зобов’язань відповідно до встановленого порядку казначейського обслуговування видатків місцевих бюджетів. Видатки загального фонду міського бюджету виконані в сумі 5547,3 тис.грн. або 80,4 % до плану (затверджено з урахуванням внесених протягом звітного  періоду змін в сумі 6897,5 тис.грн.).

Фінансування установ та заходів проводилось в першу чергу на захищені статті, з них: на оплату праці спрямовано – 3027,7 тис.грн.; видатки на харчування проведені у сумі 204,9 тис. грн.; на оплату енергоносіїв – 701,6 тис. грн. Заборгованість по виплаті заробітної плати в установах, що фінансуються з міського бюджету, відсутня.

Видатки спеціального фонду міського бюджету з урахуванням внесених протягом звітного  періоду змін затверджені в сумі 4215,4 тис.грн., з яких профінансовано – 1083,4 тис.грн., касові видатки склали 1083,4 тис.грн. або 25,7 % до уточненого плану.

Крім того, до складу видатків спеціального фонду міського бюджету  належать  власні надходження бюджетних установ надходження яких за звітний період склали    264,3 тис.грн., касові видатки 265,8 тис.грн. Власні надходження бюджетних установ використовувались відповідно до рішення про місцевий бюджет за напрямами передбаченими  постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2002 р. № 659 „ Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання”.

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ. У 2015 році продовжена робота міської ради щодо реалізації міні-проектів «Влада та громада разом». На конкурсний відбір ініціативними групами батьків, жителів вулиць та будинків надані проекти:

- «Зробимо ліцей сучасним» ( поточний ремонт каналізації Богодухівського ліцею № 3), вартість проекту 59 тис. грн.;

- « Великі перемоги починаються з дитячого садка» (встановлення спортивного майданчика ДНЗ № 9 «Берізка»)- 35,4 тис. грн.;

- « Веселі дзвіночки» (покрівля павільйону ДНЗ № 6 «Дзвіночок»)- 38,0 тис. грн.;

- «Спортмайданчик на Радянській скликає друзів» ( встановлення спортивного майданчика на вулиці Радянській) -22,7 тис. грн.;

- « Щасливі діти – щаслива країна» ( встановлення дитячого майданчика на вулиці Лозівської) -50 тис.грн.;

- « Формуємо здорову націю» ( встановлення спортивного майданчика на території Богодухівської гімназії № 1) – 17,5 тис.грн.;

- « Все починається з малого» ( встановлення дитячого майданчика на території Богодухівського ліцею № 3) -23,5 тис.грн.;

- « Чисте серце» ( підключення системи водовідведення до каналізаційного колектора  будинку по вул. Космічній, 1/3) -11,1 тис.грн.

На реалізацію проектів ініціативними групами передбачені власні кошти  та матеріали від 0,5 тис.грн. до 18 тис.грн.

Для включення до  Плану реалізації Стратегії Харківської області на період 2015-2017 років міською радою були надані пропозиції щодо фінансування 9-ти актуальних для міста проектів, чотири з них, разом з відповідним пакетом документів, були подані відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 року № 196 « Про затвердження Порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку», а саме:

1) «Будівництво каналізаційного колектору по вул. Чалого, вул. Загорулька, вул. Урицького в м. Богодухові» — 3419,374 тис.грн.

2) «Реконструкція системи водовідведення в місті Богодухів ( другий пусковий комплекс) Реконструкція очисних споруд вул. Катукова» — 4668,64 тис.грн.;;

3) «Будівництво водопровідної мережі від водогону по вул. Пушкіна до водозабору по вул. Катукова в м. Богодухові Харківської області»- 614,291 тис.грн.;

4) «Реконструкція водопроводу по вулицях Робочій, Заводській, Горького, Загорулька в м. Богодухові» — 1023,338 тис.грн.

Три перших проекти пройшли конкурсний відбір для реалізації у 2015 році, щодо четвертого є рішення обласної ради від 18.06.2015 про виділення коштів. Цим же рішенням обласної ради виділяються кошти на ще один з дев’яти проектів: «Реконструкція водопроводу по пров. Садовий в м.Богодухові» -311,175 тис.грн.

Щодо решти проектів, то по мірі виготовлення ПКД та отримання експертиз, вони також будуть подаватись міською радою на конкурсний відбір відповідно до постанови КМУ №195 для фінансування у 2016-2017 роках.

Відповідно до  рішення міської ради «Про приєднання до Європейської ініціативи «Угода мерів»  від 27.02.2015  № 2138-VІ (LІІ сесія VІ скликання) міським головою підписана Угода мерів, мета якої полягає в в участі міст і селищ у вирішенні проблем  потепління клімату:зменшення викидів С02, зростання енергоефективності, збільшення частки відновлювальних джерел енергії в структурі енергоносіїв. В рамках програми «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення. Програми розвитку ООН в Україні на 2015 рік», в зв’язку з розробкою та втіленням пілотних проектів з енергоефективного освітлення в муніципальному секторі, міська рада направила пропозиції з модернізації освітлювальних приладів вуличного освітлення для подальшого залучення інвестицій по вулицях:

-Охтирська, Чкалова, Байдукова, Робоча, Петровського, Руднєва, Дерегуса, Дем’яна Бєдного, Третяківська, Віталія Сахна, Лозівська, Пролетарська, Радянська, Привокзальна Слобідка, Воровського, Оксенича, Червоний Яр та частину вулиці Леніна;

-мікрорайони вулиць: Шевченка, Чалого, Охтирської, Дем’яна Бєдного.

В рамках інвестиційного проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» за кошти німецького банку  KfW, з метою забезпечення житлом вимушених переселенців та підтримки об’єктів соціальної інфраструктури  в районах, де мешкають вимушені переселенці зі сходу, Богодухівська міська рада надала пропозиції щодо  виконання реконструкції будівель недобудованого дитячого садка, розташованого  в с. Семенів Яр, вул.Калініна,17 та двоповерхового гуртожитку, розташованого по вул. Космічній, 1/1 в м.Богодухові, під 24- квартирний житловий будинок. Пропозиції міської ради пройшли попередній відбір. Для реалізації кожного мікропроекту уряд Німеччини передбачає гранти у розмірі до 300 тис.євро без обов’язкового співфінансування.