Про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за I півріччя 2013 року

Переглядiв: 280

УКРАЇНА

БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 В И К О Н А В Ч И Й    К О М І Т Е Т

Р І Ш Е Н Н Я

   18.07.2013                                       Богодухів                                      № 183

Про виконання Програми економічного та

соціального розвитку міста Богодухова за I півріччя 2013 року

Заслухавши інформацію провідного спеціаліста апарату міської ради Моргун Л.М. про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за I півріччя 2013 року, керуючись ст.27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

В И Р І Ш И В:

 

1. Інформацію про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за I півріччя 2013 року взяти до відома.

2. Виконавчому комітету, працівникам апарату міської ради, керівникам комунальних підприємств виконкому міської ради продовжити роботу щодо реалізації Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова на 2013 рік.

 

Міський голова                                     Н.ОЛЕКСЕНКО

 

  

Інформація

про виконання Програми економічного та соціального

розвитку міста Богодухова за 1 півріччя 2013 року

 

            Програма соціально-економічного розвитку міста Богодухова на 2012 рік була розроблена відповідно до вимог 3У «Про місцеве самоврядування в Україні». В програмі визначено оперативні цілі та завдання соціальної та економічної політики міської влади на 2013 рік.     Програма передбачає  концентрацію ресурсів на вирішенні ключових проблем розвитку міста, реалізації економічних, соціальних і природоохоронних заходів, виконання яких забезпечувало б покращення благоустрою міста, розбудову соціальної інфраструктури міста, наповнення дохідної частини бюджету міста, збереження енергетичних ресурсів, покращення дорожньо-транспортного комплексу,  розвиток житлово-комунального господарства, розвиток підприємництва, покращення роботи дошкільних закладів, підтримку сім’ї, дітей, молоді, розвиток культури та спорту, охорону навколишнього природного середовища.

ПРОМИСЛОВІСТЬ.        Промисловими підприємствами  міста (звітуючими) реалізовано товарів, робіт і послуг  на суму 145,5 млн грн, що на 180 % більше рівня 2012 року.  Збільшення викликано тим, що з 2013 року почали звітувати  в районний відділ статистики ПП «Хелком», ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор», ТОВ «Компанія Укравтомаш».

ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ. Переукладено 6 договорів оренди та 3 договора користування земельними ділянками. Станом на 01.07.2013 в оренді знаходиться 202 земельних ділянки. Від оренди землі до бюджету міської ради надійшло 836,3 тис.грн проти 868,4 тис.грн в 1 півріччі 2012 року. Всього від плати за землю надійшло 967,3 тис.грн.

Від проданих земельних ділянок отримано 72 тис.грн, з них 12 тис.грн- від розстроченого платежу.

      ТОРГОВЕЛЬНЕ, ПОБУТОВЕ ТА ТРАНСПОРТНЕ   ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ.  

      Відкрились 5 магазинів(по вул. Чапаєва, Охтирській, пл. Кірова -3 (2-нові збудовані і один біля будівлі суду «Ашан») і одне кафе відновило роботу («Апріорі»), закрились два магазини (канцтовари по пл. Кірова і «Анна» по вул. Кооперативній») . Продовжувалось будівництво магазинів на площі Кірова.

З метою недопущення торгівлі в не відведених місцях розглянуте питання про впорядкування торгівлі на території Богодухівської міської ради в місцях її стихійного виникнення та визначені місцями торгівлі на території Богодухівської міської ради лише спеціально обладнані для цього місця (приміщення магазинів, павільйонів, кіосків, барів, кафе, інших споруд оптової, роздрібної та дрібно-роздрібної торгівлі, ресторанного господарства), ринку ПХО «Богодухівський ринок» та торгівельних майданчиках ПП «Гранд» і БГКТ «Підприємець» при наявності відповідних дозвільних документів.

Здійснено аналіз собівартості міських пасажироперевезень і приведено розмір тарифу до його нормативної  собівартості  (2,50 грн  за 1 місце) для перевізників КП «Богодухівжитло та ФОП Дубонос Н.В.

На засіданні виконкому розглянуте питання про заходи щодо виявлення та припинення незаконної діяльності перевізників пасажирів. Міською радою затверджені положення Про туристичний збір та Про збір за місця для паркування транспортних засобів.

БЛАГОУСТРІЙ. Впродовж І півріччя  2013 року продовжувалась робота щодо забезпечення безпечних і комфортних умов проживання в місті. На благоустрій міста з  міського бюджету   використано 517,8 тис.грн. загального та спеціального фондів.

Виконано паспортизацію та інвентаризацію ТПВ – 9,0 тис.грн.

Придбано устаткування світлофорне – 19,1 тис.грн,  4 дорожні знаки — 0,7 тис.грн.

Для підсипання доріг придбано щебінь -13,5 тис.грн, виконано посипку доріг ПСС -5,1 тис.грн. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт доріг по вул.Молокова, Заводській  – 61,0тис.грн.

На капітальний ремонт дороги по пров. Артема використано 68,6 тис.грн., на поточний ремонт комунальних доріг  – 32,0 тис.грн.

Придбано 4 контейнера ( 4,4тис.грн.), 2 бензокоси та бензопилку  – 4,5 тис.грн., комплект плит для огорожі майд.ТПВ – 3,9 тис.грн.,комплект щіток для МДК-130 – 3,7 тис.грн.Встановлено тепловий лічильник – 19,9 тис.грн.

 

До Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури ХОДА для коригування передано робочий проект «Будівництво звалища твердих побутових відходів в м.Богодухів Харківської області». Рішенням сесії обласної ради (ХХ сесія УІ скликання) від 05 березня 2013 року № 658-УІ виділено кошти з обласного фонду охорони навколищнього середовища в сумі 950,17 тис.грн. на розробку проектно-кошторисної документації на будівництво Комплексу з управління комунальними відходами м.Богодухів вартістю 10,0 млн.грн.

Підприємством проведено  процедуру відкритих торгів щодо придбання дорожньої комунальної машини з відвалом для чищення доріг та піскорозкидувачем, укладено договір на придбання техніки.

За І півріччя 2013 року з території міста вивезено 7165 куб.м. твердих побутових відходів

ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ.

Реалізація послуг з водопостачання зросла в порівнянні з 1 півріччям  2012 року на 1,8 тис.м3  1,9 % і склала  98,7 тис.м3. Обсяг послуг з водовідведення зменшено на    1,6 тис.м3 або -7 % доходів підприємства  і склав  21,1 тис.м3. Зменшення послуг з водовідведення пов’язане зі зменшенням споживання послуг основним споживачем ЦРЛ. Обсяг послуг з вивезення зменшено  на 0,2 тис.м3 або 3,7% і склав 5,2 тис.м3. Основною причиною зменшення є проведення капітального та поточного ремонтів асенізаційних машин. Час простою транспортних засобів 45 днів. Обсяг послуг із знешкодження (автотранспорт замовника) збільшено на 3,7 тис.м3 або 377,0% і склав 11,3 тис.м3.

Загальна кількість споживачів послуг станом на 1 липня  налічує 4670, у т. ч. населення 4546 абонентів, бюджетні установи 29 абоненти, інші (госпрозрахункові) 95 абонентів.

Протягом першого півріччя 2013р. КП «Богодухіввода» надано всіх комунальних послуг на суму 1832,3 тис. грн., з них 64,5% за водопостачання, 19%  за знешкодження, 9,3%  за водовідведення, 6,3 % за вивезення рідких побутових відходів, за інші послуги -0,9% .У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року   надано всіх комунальних послуг на 129,1 тис. грн. більше що складає 7,5 % доходу підприємства.

Комунальним підприємством в звітному періоді 2013 р. виконано роботи:

- ліквідовано 66 поривів водопровідної мережі;

- підключено 14 нових абонентів до водопровідної мережі;

-відремонтовано водорозбірні колонки на вул. Охтирській,  пл. Театральній, по вул.. Міліцейській, вул. Котовського;

- виконано роботи по заміні та ремонту внутрішньо — будинкових водопровідних та каналізаційних мереж в багатоквартирних будинках  комунальної власності;

- проведено обстеження дитячих садків № 7, № 6, № 8 на предмет проведення ремонтних робіт;

- виконано заміну 110 м/п водопроводу в ВАТ «Богодухівське»

- створено необхідний запас глибинних насосів для їх заміни в разі виходу з ладу;

- виконано заміну глибинних насосів на  артсвердловинах на водозаборах вул. Комарова,  ВАТ «Богодухівське», Катукова, водозабір «Північний»;

- проведено заміну подавальних водопровідних труб на двох артсвердловинах по вул. Комарова,  ВАТ «Богодухівське»;

- проведено ремонт водопідйомних  труб на артсвердловинах по  вул. Охтирській, вул. Кривоносова;

- відремонтовано повітродувку на очисних спорудах по вул. Комарова;

- виконано 34 технічних умови на підключення до мережі та встановлення лічильника на суму послуг 7,0 тис.грн.

- розроблений та затверджений енергопаспорт підприємства.

Питомі витрати електроенергії склали 2,926 кВт.год/куб.м піднятої води при затвердженій нормі 2,985 кВт.год/куб.м. та 1,915 кВт.год/куб.м прийнятих та оброблених стоків при затвердженій нормі 1,933 кВт.год/куб.м.

В результаті проведеної роботи відділом обліку та реалізації води було виявлено та вжиті заходи щодо 4 випадків самовільного підключення до водомережі (три факти по місту, один випадок с. Семенів Яр). Донарахована сума ( з моменту виявлення за два попередніх місяці) 1,58 тис.грн. Відповідно до діючих норм, з початком поливального  сезону донараховано за полив присадибних ділянок (городів, теплиць і т.і.) 191 абоненту на загальну суму 11,9 тис. грн..

З метою покращення обліку спожитої води протягом 2013 р. встановлено засобів обліку 52 абонентам, переопломбовано водолічильників 119 абонентам..

У відповідності до затверджених рішенням сесії Богодухівської міської ради «Правил водовідведення м. Богодухів» розпочата робота з прийому рідких побутових відходів та відповідної оплати по фактичному забрудненню стічних понад встановлені нормативи (донараховано 88,7 тис.грн)

З міського бюджету в першому півріччі 2012 року було виділено КП “Богодухіввода” 55,0 тис.грн, з них:

30 тис. грн. – проект  будівництво водопроводу вул.. Пушкіна

25 тис. грн.  – на придбання насосу на артсвердловини.

Завершені роботи з будівництва водопровідних мереж по вул. Катукова, вул. Охтирській, вул. Чкалова та Пролетарській ( 413 тис. грн.) та реконструкції насосної станції по вул. Катукова(330 тис. грн.).Проводяться заходи з розробки «Схеми оптимізації системи водопостачання та водовідведення м. Богодухів» вартістю 50 тис. грн. Ведеться розробка «Гранично допустимих скидів у водні об’єкти КП «Богодухіввода»» ( 34 тис. грн..),оформлення документацїя для продовження Дозволу на спецводокористування та отримання ліцензії на користування надрами для добування підземних вод.

ЖИТЛОВЕ ГОСПОДАРСТВО.

Налічує 109 житлових будинків, які знаходяться на балансі КП “Богодухівжитло”. Послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій надаються 1427 абонетам. Впродовж І півріччя 2013 року проводилась робота по забезпеченню послуг належної на що витрачено кошти підприємства в сумі 132,1 тис.грн., зокрема на забезпечення прибирання прибудинкової території – 14,9 тис. грн, вивезення та захоронення твердих відходів – 93,8 тис. грн., освітлення місць загального користування  23,4 тис.грн.

Від основної діяльності КП  «Богодухівжитло» за І півріччя 2013 року надійшло 515,6 тис. грн., в тому числі за послуги з обслуговування житла –               375,7 тис. грн., вивезення ТПВ – 139,9 тис. грн. Відсоток сплати за комунальні послуги за квартал  склав 98 %. З метою своєчасної підготовки будинків житлового фонду до опалювального періоду 2013-2014 рр,  забезпечено обстеження димових та вентиляційних каналів будинків з видачею актів ДПО, їх ремонт, укладання договорів на технічне обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання будинків житлового фонду підприємства

               Підприємство має значну дебіторську заборгованість по «квартплаті» (163,3 тис.грн), в звітному періоді вона збільшилась на 8,9 тис.грн або 5,8 %.    Підприємством проводиться  робота щодо примусового стягнення заборгованості за надані послуги. Станом на 01 липня 2013 року в відділі державної виконавчої служби Богодухівського районного управління юстиції  на виконанні знаходяться 40 виконавчих листів та судових наказів, виданих Богодухівським районним судом «Про стягнення заборгованості» впродовж 2009-2012рр.  на загальну суму 29,4 тис. грн.,

ДЕМОГРАФІЧНИЙ СТАН. Чисельність населення території Богодухівської міської ради станом на 1 липня 2013 р. становила 17313 чол. З початку року чисельність населення зменшилась на 42 особи (народилось 93 дитини, померло 151 чол.). Сальдо міграції у січні — червні позитивне  ( 1 чол.), в розрахунку на 1000 мешканців – 0,1.

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ. Звернулося до РЦЗ стосовно працевлаштування 588 мешканців території міської ради, з них працевлаштовано 297 чол. Направлено на навчання 163 осіб, на громадські роботи 28 осіб, з них за рахунок коштів підприємста 13 осіб, за рахунок Фонду – 15 особи. На виплату заробітної плати використано коштів міського бюджету 6971 грн, Фонду -6971 грн., підприємств, організацій і установ — 6971 грн. та за тимчасові роботи-18971 грн. Видано ваучерів для підтримання конкурентноспроможності на ринку праці  12 особам від 45-ти  років   до пенсійного віку, які  мають страховий  стаж  не менше 15 років,  професійно-технічну або вищу освіту. За укладеними з навчальними закладами договорами центр зайнятості оплачує вартість отримання другої професії чи підвищення базової.

Міська рада сприяла організації мобільних соціальних послуг для мешканців села Семенів Яр під лозунгом «Доступність населення до послуг служби зайнятості». Районним центром зайнятості в пешому півріччі проведено «Ярмарку кар’єри» та  круглий стіл на тему «Взаємодія органів влади та соціальних партнерів у вирішенні питань легальної та продуктивної зайнятості в умовах впровадження та дії Закону України «Про зайнятість населення» за участі представників обласного центру зайнятості, РДА та міської ради.

СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. Прийнято Програму підтримки учасників бойових дій на території інших держав Богодухівської міської ради на 2013-2015 роки; Програму соціального захисту населення Богодухівської міської ради на 2013-2015 роки та Положення про надання інвалідам по зору I групи, які не користуються іншими пільгами з оплати за спожиті комунальні послуги, 25% знижки на оплату за електроенергію, природний газ, послуги водопостачання і водовідведення, квартирної плати та виплату компенсації на придбання твердого палива.

З міського бюджету виділено на соціальний захист населення 38,7 тис. грн.,  з них на утримання ветеранської організації  — 6,3 тис. грн.,  організації воїнів-інтернаціоналістів, учасників локальних війн  -2 тис. грн., матеріальну допомогу 24,1 тис. грн.

ОСВІТА. Затверджена міська програма «Дошкільна освіта на 2013-2017 роки», мета якої полягає в створенні належних умов для всебічного повноцінного розвитку дітей дошкільного віку. В шести комунальних дошкільних навчальних закладах міської ради станом на 01.07.2013 виховується 602 дитини. Відвідували дитячі садки в середньому  328 дітей в день (відвідуваність 55%). Протягом опалювального сезону забезпечено стабільне опалювання закладів. Вартість харчування однієї дитини установлені в ясельних групах 7,80 грн., в групах 3-6 (7) років – 12,00 грн. в день. Вартість харчування в оздоровчий період збільшена на 10% для придбання овочів та фруктів.  З міського бюджету передана субвенція на придбання оздоровчих путівок 9 дітям пільгового контингенту в сумі 21,1тис. грн. На фінансування галузі «Освіта» з міського бюджету використано 2804,9 тис.грн.

КУЛЬТУРА І ДУХОВНІСТЬ. Прийняті: Програма забезпечення проведення масових і спортивних заходів, відзначення пам’ятних дат та ювілеїв, вшанування видатних людей по Богодухівській міській раді на 2013-2017; Положення про звання «Почесний громадянин міста Богодухова».

За сприяння міської ради організовано і проведено низку культурно-масових заходів, забезпечено нагородження, вручення призів, покладання квітів і інше:

християнське свято Водохреща на міському ставку;

святкування Дня соборності України, Дня перемоги, Дня Конституції;

урочисте вручення стипендій міської ради “Надія Богодухова” для творчої і обдарованої учнівської молоді, яка найбільше проявила себе у навчанні, мистецтві та спорті (7 стипендиатів);

прийом у міського голови учасників проекту «Познайомся з губернатором»;

масове гуляння на міській площі в день проводів Масляної;

вшанування пам’яті воїнів з нагоди річниці виведення радянських військ в Афганістану;

урочистий прийом у міського голови жінок міста з нагоди 8 Березня;

вшанування працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення;

урочисте нагородження учасників районного туру «Вихователь року-2013».

До всіх професійних свят кращим представникам трудових колективів міською радою вручались грамоти, квіти, подарунки.

Депутатами міської ради проінвестовано виготовлення до 9 травня кожному учаснику бойових дій 33 таблички «Тут живе ветеран Великої Вітчизняної війни» на будинки.

ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ ТА СПОРТ.         Розроблено та затверджено програму розвитку фізичної культури і спорту на території Богодухівської міської ради на 2013-2015 роки, основне завдання якої — це створення сприятливих умов для виступів богодухівських спортсменів на районних, обласних та інших змаганнях, для чого з міського бюджету в 2013 році передбачено виділити 5,0 тис.грн. Використано 4 тис.грн. Міська рада брала участь в XVI всеукраїнських змаганнях із стрибків у висоту «Богодухівський стрибунець», в яких  гран-прі виборов богодухівець. За ініціативи міського голови та підтримки народного депутата україни Біловола О.М і депутата обласної ради Усенка О.В.  серед навчальних закладів міста 9 травня започатковано військово-спортивну гру «Зірниця». Переможці змагання отримали перехідний кубок імені воїна –інтернаціоналіста Віталія Сахна та нагороджені поїздкою до Харківського гольф клубу.

РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ. На початку 2013 року створено офіційний веб-портал Богодухівської міської ради, структура якого дозволяє всім користувачам Інтернету знайомитись з історією міста, складом міської ради, планами діяльності, новинами, прийнятими рішеннями та брати участь в обговоренні актуальних питань. Для висвітлення питань діяльності міської ради на сторінках газети «Маяк» регулярно розміщувались матеріали з благоустрою міста, житлово-комунального господарства та інших.

БЮДЖЕТ. За підсумками І півріччя 2013 року фактичні доходи загального фонду міського бюджету з урахуванням обсягів міжбюджетних трансфертів склали  3769,7 тис.грн. або 95,2% до плану (3960,5 тис.грн.), в тому числі власні доходи загального фонду склали 1178,3 тис.грн. при плані 1341,5 тис. грн., недобір складає 163,2 тис.грн. або 12,1%. До міського бюджету за надійшла дотація вирівнювання з Державного бюджету у сумі 539,3 тис. грн., виконання складає 100%. У порівнянні з відповідним періодом 2012 року міський бюджет отримав власних доходів загального фонду більше на 28,9 тис.грн., або на 2,5%. Податок з доходів фізичних осіб  склав 2036,1 тис.грн, що  на 76,7 тис. грн. або 3,9% більше рівня 2012 року; плата за землю на 7,2 тис. грн. або 0,7% менше рівня 2012 року. До введення в дію Податкового кодексу України до загального фонду бюджету зараховувались 60% плати за землю та 43 % єдиного податку, після введення – 100% плати за землю, а єдиний – до спеціального фонду. Ці зміни призвели до втрат бюджету по загальному фонду  близько 60 тис.грн на рік.

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ.   За результатами обласного конкурсу міні-проектів  розвитку територіальних громад перемогли два проекта міської ради з 4-х поданих: «Містечко твоєї мрії» (створення дитячого містечка в мікрорайоні Дем’янівка)  та «Чорнобильські дзвони» (облаштування тротуару  та пам’ятного знака жертвам Чорнобильської катастрофи).

В рамках проекту «Конкурс малих грантів «Добрі справи», що реалізує фонд «Громадські ініціативи» за рахунок коштів, одержаних від ПАТ «Філіп Морріс Україна» на реалізацію проекту  ДНЗ № 7 «Все для дітей» придбано морозильну камеру, кухонний і столовий посуд, електроплиту на харчоблок і систему витяжної вентиляції  для закладу. На запрошення фонду «Громадські ініціативи» вихователі та викладачі комунального закладу «Богодухівський спеціальний навчально- виховний комплекс» відвідав фестиваль «Жіночий рай», на якому були проведені тренінги та майстер-класи. Вихователі закладу представили на ньому власноруч виготовлені вироби декоративно-прикладного мистецтва і познайомились з представниками фонду «Турбота», який в послідуючому оплатив поїздку дітей в місто Стамбул для участі в змаганнях спеціальної олімпіади Євразії з баскетболу.

Опрацьовуються проекти з санації дитячих дошкільних закладів (№5,7,8), які передбачають утеплення стін, заміну вікон і дверей. Проектна організація «Укрсоцпроект» пропонує свої послуги щодо адаптації проектів під відповідні програми фінансування з державного бюджету або міжнародних фондів. На конкурс проектів з міжнародної технічної допомоги (МТД) подано проектну пропозицію КП «Богодухіввода» «Будівництво вітрогенераторів в місті Богодухові», яка пройшла попередній відбір.

Міською радою подано до реалізації за умови залучення коштів під державні гарантії для фінансування інвестиційних, інноваційних, інфраструктурних  проектів у сфері житлово-комунального господарства відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2013 № 404 проект «Реконструкція будівлі дитячого садка по вул. Калініна в с. Семенів Яр Богодухівського району під дошкільний навчальний заклад» (9536,8 тис.грн).

Відповідно до міських програм та Програми соціально-кономічного розвитку за різними напрямками та конкурсами подані заявки на фінансування інших об’єктів : продовження будівництва системи водовідведення, глибинної артсверловини, реконструкції гуртожитку по вул. Космічній,1/1, будівництво водопровідної мережі від водогону по вул. Пушкіна до водозабору по вул. Катукова та інші.

 

 

Підготувала:

провідний спеціаліст аппарату міської ради                            Л.М. Моргун