Про виконання програми

Переглядiв: 175

УКРАЇНА

БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

II СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

25.12.2015                                     Богодухів                                   № 41-VІІ

 

Про  виконання програми

соціально- економічного розвитку міста Богодухова

за 2015 рік та пріоритетні завдання на 2016 рік

 

Заслухавши інформацію заступника міського голови Ворвуля В.В. про хід виконання програми соціально — економічного розвитку міста Богодухова за 2015 рік та пріоритетні завдання на 2016 рік, на виконання рішення виконавчого комітету від 22 грудня 2015 № 12, керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,   міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію про   виконання програми соціально- економічного розвитку міста Богодухова за 2015 рік та пріоритетні завдання на 2016 рік взяти до відома (додається).

2. Виконавчому комітету    врахувати   інформацію про виконання програми при складанні Програми соціально- економічного розвитку міста Богодухова на 2016 рік.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську  комісію    з питань соціально-економічного розвитку міста, промисловості, транспорту, зв’язку (голова Журба Ю.О.).

 

 

Міський голова                                                                      М.ГОЛУБ

 Додаток до рішення

                                                                                                                 №41-VIІ від 25.12.2015

                                                                                                             (ІІ сесія VIІ скликання )

                                                                                        

Про   виконання програми

соціально- економічного розвитку міста Богодухова

 за 2015 рік та пріоритетні завдання на 2016 рік

 
1.ВСТУП
 

  Програмою соціального і економічного розвитку міста Богодухова на 2015 рік визначені оперативні цілі та завдання соціальної та економічної політики міської влади. Програма передбачала  концентрацію ресурсів на вирішенні ключових проблем розвитку міста, реалізації економічних, соціальних і природоохоронних заходів, виконання яких забезпечувало б покращення благоустрою міста, розбудову соціальної інфраструктури міста, наповнення дохідної частини бюджету міста, збереження енергетичних ресурсів, покращення дорожньо-транспортного комплексу,  розвиток житлово-комунального господарства, розвиток підприємництва, покращення роботи дошкільних закладів, підтримку сім’ї, дітей, молоді, розвиток культури та спорту, охорону навколишнього природного середовища.

Затверджені сесією міської ради завдання Програми соціального і економічного розвитку на  2015 рік  по основних напрямках виконані.

 2.ПІДСУМКИ РОБОТИ ТЕРИТОРІАЛЬНО-ГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ ТА ВИКОНАННЯ  ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МІСТА БОГОДУХОВА  У 2016 РОЦІ

 ПРОМИСЛОВІСТЬ.       Складна економічна та політична ситуація продовжувала негативно впливати на роботу підприємств, проте жодне з них на території міської ради не закрилось, збережені кадрові ресурси. Не повністю працювало ПП «Хелком», за скороченим графіком/ в режимі неповної зайнятості працювали Богодухівський електромеханічний завод філія об’єднання «Комунар», Богодухівський УВП УТОС. Збільшили  випуск продукції та продовжували працювати над розширенням асортименту: ФОП Скорик (забійний цех),ТОВ «Лікорна», фізичні особи підприємці, які працюють на базі колишньої швейної фабрики, ФОП Панов О.Ф. (мебельна фабрика) та інші. ТОВ «Богодухівський молзавод» встановив лінію нанофільтрації сироватки, ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор»  закупив і встановив обладнання для випуску шпрот, печені тріски та паштету в євробанках «Hansa». БЕМЗ тісно співпрацював з міською радою відповідно до укладеної угоди про соціально-економічне партнерство, виготовлялись елементи до дитячих павільйонів,  спортивних майданчиків, контейнери, та інше, пошито білизну для дитячих садків.

 ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ.  Загальна площа земель території міської ради становить 8352,4 га, в тому числі в  межах населених пунктів -2119,1 га. Землі сільськогосподарського призначення становлять 5593 га, або 67%, на яких ведуть сільськогосподарську діяльність  2 товариства, одне приватне сільгосппідприємство та 11 фермерських господарств. В оренді знаходиться  2418 га сільськогосподарських угідь. Майже на всі земельні ділянки (паї) виготовлені державні акти на землю.

З числа забудованих земель на території міста на кінець 2015 року в оренді знаходиться 187 земельних ділянок площею 597,45 га. Протягом звітного періоду укладено  23 договора оренди землі, з них  вперше  — на  17 ділянок. Надходження від оренди землі складають 30,0% надходжень до міського бюджету. Станом на 1грудня   2015 року надійшло 1993 тис.грн. орендної плати проти 1749,7 тис.грн. на 1 грудня  2014 року, що на 243,3 тис.грн. або 12,2 % більше. Всього від плати за землю надійшло 2427,4 тис.грн., що на 379,8 тис.грн. або 18,5% більше рівня  2014 року.

Відповідно до поданих заяв власників нерухомості у 2015 році продано 7 земельних ділянок вартістю 680,6 тис.грн. Всього надійшло до міського бюджету від продажі землі  972,7 тис.грн., з них – 183,9 тис.грн. від розстроченого платежу. Отримані від продажу кошти направлені на поповнення та ремонт матеріально-технічної бази комунальних підприємств, дошкільних навчальних закладів, покращення благоустрою міста.

   

ТОРГОВЕЛЬНЕ, ПОБУТОВЕ ТА ТРАНСПОРТНЕ           ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ. 

В місті працюють 157 приватних магазинів та кіосків, 15 приватних аптек і ветаптек, 12 закладів громадського харчування, 36 об’єктів побутового обслуговування населення, 9 автозаправок.  Відкрились (відновили роботу)  2 магазина (по вул. Шевченка і по вул.Леніна), закрилось два (мікрорайон Дем’янівка, вул. Шевченка «Покровський»). Відповідно до затверджених міською радою Правил торгівлі на ринках в попередньому режимі працювали та надавали торгівельні місця ринки: ТОВ «Богодухівський ринок», торгівельні майданчики ПП «Гранд» і БГКТ «Підприємець».

Перевезення пасажирів по місту здійснювалось відповідно до укладених з міською радою договорів перевізниками КП «Богодухівжитло» та ПП Дубонос Н.В. за п’ятьма маршрутами. На початку року перевізниками здійснено аналіз собівартості міських пасажироперевезень, в результаті розмір тарифу приведено виконавчим комітетом до його нормативної  собівартості  (4,00 грн.  за 1 місце) для обох  перевізників.

Міською радою в 2015 році були надані суб’єктам підприємницької діяльності за встановленою процедурою 5 дозволів на розміщення зовнішньої реклами.

 

БЛАГОУСТРІЙ. На благоустрій міста з міського бюджету протягом 2015 року профінасовано 3948,8 тис.грн. загального та спеціального фондів, проти 2267,тис. грн. у 2014 році, які були використані на оплату праці працівників з благоустрою, придбання пального, запасних частин та інших матералів, оплату енергоносіїв, створення та ремонт елементів благоустрою.

В галузі зовнішнього освітлення продовжувалась робота з розширення мережі освітлених вулиць. Відповідно до плану освітлено район колишнього СТОВ «Перемога»: вул. Оксенича, Леніна, Червоний Яр, провулки Ударний, Червоний Яр, Колгоспний, Каразіна. Підтримувався робочий стан об’єктів вуличного освітлення і світлофорного обладнання, замінялись лампи, здійснювався демонтаж та ремонт старих світильників. Встановлено 40 енергозберігаючих світильників (всього по місту з 1,5 тисячі загальної кількост ламп 563 -енергозберігаючих ), замінено 395 лампочок, з них натрієвих 50. Вартість матеріалів для забезпечення вуличного освітлення склала 84,8  тис.грн. На оплату спожитої електроенергії використано – 165,6 тис.грн. Не освітленими залишається близько 7% території міста, це вул. Садовий Яр, вул. Костянтинівська, частина вулиць Димітрова,   8 Березня, Котовського, Привокзальна Слобідка, Катукова, Лозівська).

Утримання доріг.Протягом 2015 року виконано:

-  поточний ремонт доріг та тротуарів по вулицях Кооперативній,Урицького, Чернієнка, Міліцейській, Комсомольській, Радянській, Гагаріна, Комарова, Жовтневій, Катукова, Артема-Д.Бєдого, Пушкіна ( на кладовищі), підїздній дорозі до міського ставка,  площах Леніна, Бурлака, Жовтневій, Каразіна, тротуару пл. Леніна, місцевого парку, пров.Кірова та капітальний ремонт дороги по вул. Молокова -1650,8  тис.грн.;

-   придбано щебінь в кількості 604 м.куб. та проведено засипку ям на 34 вулицях  і провулках міста, під’їзду до с. Семенів Яр та в міському парку — 91,0 тис.грн.,

-  грейдерування ґрунтових доріг  по місту,  посипання вулиць пісчано-солевою сумішшю та розчищення доріг від снігу комунальною технікою—42,6 тис.грн.;

-   нанесені розмітки на дорогах, виконано поточний ремонт світлофорного обладнання, встановлено дорожні знаки  — 18,2 тис.грн.;

  В рамках співфінансування з міського бюджету виділено Службі автомобільних доріг України у Харківській області 419,9 тис. грн. на поточний ремонт автомобільних доріг державного значення, які проходять через місто Богодухів: Богодухів-Сінне (вул. Космічна), Богодухів-Сінне-Братениця (вул. Леніна), піді’їзд до  с. Лозова( вул. Дерегуса) та піді’їзд  до с. Семенів Яр.

Значну допомогу в розчищенні вулиць від снігу надавали своєю технікою приватні підприємці.

За кошти міського бюджету придбано  подрібнювач гілок (285 тис.грн.), отримано придбану в  2013 році за  процедурою відкритих торгів дорожню комунальну машину з відвалом для чищення доріг та піскорозкидувачем (450,0 тис.грн.).

В сфері благоустрою та санітарного очищення міста.

До об’єктів благоустрою додались  автозупинка по вул.Харківській -  8,6 тис.грн.,    3 дитячих ігрових майданчика на вул. Лозівській, вул. Радянській, в міському парку на пл. Леніна, здіснено оплату за встановлені в минулому році майданчики на вул. Лозівській і вул.  Воровського -192,4 тис.грн.

Відремонтовано 4 шахтних колодязів (вул. та пров. Короленка, Латіна, Колгоспна), огорожу на колодязі по пров. Залиманівському.

Спиляно 78 аварійних дерева, проведено обрізку сухих гілок дерев,  прочищено водосточні канави та зливні лотки по вулицях Радянській, Урицького, Чапаєва.

Виконано паспортизацію та інвентаризацію ТПВ, отримано дозволи на їх розміщення –  7,8 тис.грн., придбано 25 контейнерів -56,8 тис.грн., огорожі майданчиків для збору ТПВ – 69,7 тис.грн., бензопила, бензокосарка та 2 мотокоси  – 14,4 тис.грн.

На території міського звалища ТПВ іде до завершення будівництво Комплексу з управління комунальними відходами, розпочате в 2013 році за кошти обласного фонду  охорони навколишнього природного середовища та інвестора. Замовник будівництва – Департамент капітального будівництва ХОДА, генеральний підрядник ТОВ «ЕКОВТОР».

Обсяги надання послуг з вивезення твердих побутових відходів при щорічному плані 300 абонентів  збільшені на 325 абонентів по приватному сектору  (3018 абонентів проти 2693 на кінець 2014 року), а також послуги надаються 185 організаціям, установам та підприємствам, проти 194 на кінець 2014 року. Впродовж  2015 року з території міста очікується  вивезти побутових відходів 18,1 тис. куб.м. проти 17,3 тис. куб.м.в минулому році, захоронити на сміттєзвалищі очікується 2,2  тонн проти 2,0  тонн в минулому році.

Програмою на 2015 рік було заплановано придбати автомобіль самоскид ГАЗ3309, огорожа на кладовище та світлофори на вулицю Леонова, не виконано з-за відсутності фінансування.

ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ. Мешканцям міста надаються послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, вивезення рідких відходів на очисні споруди і їх знешкодження та інші послуги. Протяжність водопроводів по місту становить 74,3 км. Водою з міського водопроводу користується  60%  мешканців населених пунктів Богодухівської міської ради, послугами  міської каналізації — 18,3%, послугами з вивезення рідких відходів — 36 %.

Протягом 2015 року КП «Богодухіввода» зменшило обсяги надання послуг з водопостачання та водовідведення на 2,5% в порівнянні з 2014 роком.  Скорочення обсягів послуг підприємство пояснює  режимом економії з боку населення, бюджетних та інших споживачів, а також тимчасовим припиненням роботи окремими підприємствами та установами. Всього очікується на кінець року реалізувати води 190 тис.м3, відвести стоків -38 тис.м3, знешкодити на очисних спорудах (крім каналізованих) -18 тис.м3 відходів. Обсяг вивезення  РПВ комунальним підприємством дещо збільшився -14,3 тис.м3 проти 10,2 тис.м3 у 2014 році.

 Протягом 2015 року   до водопровідної мережі  підключились 99 нових абонентів, загальна кількість споживачів послуги на кінець 2015 року налічує 4797 абонентів, у т. ч. населення  4667 абонентів, бюджетні установи 30 абонентів, інші (госпрозрахункові) 100 абонентів.

Комунальним підприємством «Богодухіввода» проводились планові організаційно-технічні заходи з модернізації системи водопостачання та водовідведення в місті та забезпечення населення якісними послугами:

- оперативно ліквідовано 92 пориви водопровідної мережі;

- виконано роботи по ремонту внутрішньо-будинкових водопровідних та каналізаційних мереж в багатоквартирних будинках та дитячих садках;

- виконано ремонт та заміну глибинних насосів (свердловини на вул. Охтирській, с.Семенів Яр, водозабір Північний);

- встановлено та прийнято на абонентський облік 859 нових водяних лічильників.

З метою  підтримання в належному стані матеріально-технічної бази підприємства з міського бюджету виділено 994 тис. грн., за рахунок яких профінансовані:

- роботи з виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво нових об’єктів (311 тис.грн.), а саме: будівництво водопроводу і насосної станції в с. Семенів Яр (60,0); реконструкція водопроводу по вул.Заводській  (30), будівництво каналізаційного колектору по вул. Чалого (110,1), реконструкція очисних споруд по вул. Катукова (111,1);

- придбано:

5 насосів (177,7 тис. грн.);

автоматизовану систему управління насосом (23,4 тис.грн.);

прилад для чищення  внутрішньо будинкових каналізаційних труб (62,0 тис.грн.);

прилад для тампонування каналізаційних труб (67,0 тис.грн.);

бензоріз (23,6 тис.грн.), два промислових перфоратора для проведення земляних робіт (15,0 тис.грн.);

систему відео спостереження з реєстратором — монітором на очисні споруди ЦРЛ і виробничу базу по вул. Заводській,57 (15 тис.грн.).

Розробка проектно-кошторисної документації «Реконструкція очисних споруд вул. Комарова» не проводилась у зв’язку з запропонованим технологічним рішенням будівництва очисних споруд з великою кількістю обслуговуючого персоналу та потребою постійного використання коагулянтів в процесі очищення стічних вод, що приведе до суттєвого зростання тарифів на послуги водовідведення та знешкодження. Заплановані кошти рішенням сесії Богодухівської міської ради були направлені на придбання енергозберігаючого насосу другого підйому типу СS40-200В на водозабір Катукова (19.7 тис. грн.) та придбання 42 лічильників холодної води для обладнання внутрішньо будинкового вузлів комерційного обліку холодної води (147 тис. грн.).

Крім того за рахунок бюджетів різних рівнів виконано будівництво об’єктів, на які вже була виготовлена проектно-кошторисна документація:

- реконструкція водопроводу по пров. Садовому ( 311.180 тис. грн.);

- реконструкція водопроводу по вулицях Заводській, Загорулька, Робочій, Горького (1023.340 тис. грн.);

- будівництво каналізаційного колектора по вул. Чалого, вул. Загорулька, вул.Урицького ( 3419,374 тис. грн.), будівництво продовжується;

- будівництво водопровідної мережі від водогону по вул.. Пушкіна до водозабору по вул. Катукова ( 982.403 тис. грн.) будівництво продовжується.

Виготовлена проектної документації землевідведення під  очисними спорудами с. Семенів Яр та каналізаційною насосною станцією вул. Млинова (5.2 тис. грн.). Витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно на земельну ділянку по вул.Млинова отриманий, на очисні споруди с. Семенів Яр не отриманий з-за  відсутності погодження містобудівної документації та детального плану території за межами населеного пункту, замовником якого повинна бути районна державна адміністрація.

Виконано коригування кошторисної документації до проекту «Будівництво водопровідної мережі від водогону по вул.  Пушкіна до водозабору по вул.  Катукова для приєднання до неї домоволодінь, що знаходяться по вул.  Пушкіна та по вул.  Катукова в м. Богодухові, Харківської обл.»(13 тис. грн.).

У зв’язку з відсутністю фінансування не виконувалась запланована розробка проектно кошторисної документації щодо:

- будівництва малих очисних споруд (типу BIOTAL, ТОПАЗ)  для житлових будинків по вул. Дем’яна Бєдного, 75Д, 75Е, 69, 71, 75, 5Г;

- тампонажу недіючих артезіанських свердловин;

- завершення розробки схеми оптимізації системи водопостачання та водовідведення в місті;

- геологічного вивчення запасів підземних вод для отримання ліцензії на користування надрами.

У зв’язку з відсутністю джерела фінансування не проводились роботи за проектами:

- реконструкція системи водовідведення в м. Богодухові (другий пусковий комплекс). Реконструкція очисних споруд вул. Катукова (4668.64 тис. грн.);

- будівництво водопроводу в с. Семенів Яр (2296.798 тис. грн.);

- герметизація бетонних резервуарів збору води;

- придбання  вакуумної асенізаційної машину типу КО-505АГ.

Ремонт приміщень та придбання інвентарю для обладнання виробничої бази КП «Богодухіввода» по вул. Пушкінська не виконані  у зв’язку з передачею приміщень  військовому комісаріату.

Всі заходи з реконструкції системи водопостачання і водовідведення, які виконувались КП «Богодухіввода» протягом року були націлені на  оптимізацію витрат та енергозбереження, що дало можливість при постійному зростанні цін на енергоносії і інші матеріали забезпечувати повноцінну виробничу діяльність. Економія електроенергії по підприємству у  2015 рік склала 9% (2014 -878 тис. кВт.год, 2015 -800 тис.кВт.год), а врозрахунку на 1 м3 води  при затвердженій нормі 2,985 кВт.год фактичні питомі витрати складають 2,835 кВт.год, на відведенні стоків -1,619 кВт.год при нормі 1,933 кВт.год. Встановлення економного насосу  типу DAB на Південній станції другого підйому дало від 5 до 8 тис.грн. економії щомісяця, а встановлення насосу італійського виробництва  на  Північному водозаборі в кінці року дозволить економити  щомісяця 5,5 тис.грн. До кінця 2015 року буде встановлено енергозберігаючий насос  другого підйому на водозаборі вул.Катукова, що в майбутньому дозволить економити на цій дільниці  не менше 500 грн в місяць.

 

ЖИТЛОВЕ ГОСПОДАРСТВО

 Налічує 106 житлових будинків, які знаходяться на балансі КП “Богодухівжитло” загальною площею 86 тис.кв.м. Підприємством надаються послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (5 послуг)  1431 абоненту. Впродовж 2015 року проводилась робота по забезпеченню послуг належної якості. Виконані заходи щодо комплексної підготовки житлових будинків до зимового періоду, зокрема:

- здійснено перевірку та ремонт димових та вентиляційних каналів будинків житлового фонду підприємством БЕМЗ з видачею актів ДПО- 24,2 тис.грн.;

- виконані роботи з герметизації інженерних вводів в житлових будинках;

- ремонтні роботи з забезпечення  освітлення місць загального користування будинків житлового фонду виконуються постійно та в повному обсязі.

У  зв’язку з  значним зростанням цін на паливно-мастильні матеріали, енергетичні та матеріальні ресурси, збільшенням відсотків сплати до державних фондів, відповідно до чинного законодавства, в березні 2015 року підприємством здійснено коригування тарифів на послуги з  вивезення твердих побутових відходів, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Відповідно до плану протягом звітного року утворено три ОСББ. Наразі в місті Богодухові зареєстровано 13 юридичних осіб зі статусом ОСББ. Міська рада щорічно залучає ОСББ до участі у різноманітних конкурсах, пріоритетним напрямком яких є поліпшення стану матеріально-технічної бази об’єктів житлово-комунального господарства.

У 2015 році ОСББ «Фортуна» (вул.Охтирська, 27/9) стало переможцем обласного конкурсу міні-проектів «Разом у майбутнє», на ремонт покрівлі вказаного будинку з обласного бюджету виділено 93,2 тис.грн., міською радою для співфінансування ремонтних робіт виділено 277 тис.грн.

 

ДЕМОГРАФІЧНИЙ СТАН

 Чисельність населення території Богодухівської міської ради станом на 01січня 2015р. становила 17213 чол. Протягом 11 місяців 2015 року народилось  177 дітей (у 2014 році 227 за рік), померло 279 чол. ( у 2014 -304  за рік).

 

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

Реалізація державної політики щодо регулювання ринку праці, сприяння зайнятості населення та забезпечення соціального захисту громадян від безробіття здійснювалась на основі діючої нормативно-правової бази у сфері зайнятості населення з метою збалансування попиту і пропозиції робочої сили, зменшення рівня безробіття, досягнення продуктивної зайнятості населення.

Протягом січня-листопада 2015 року послугами служби зайнятості скористалися 905 осіб міста Богодухова. За сприяння центру зайнятості працевлаштовано 538 осіб. Професійне навчання за направленням служби зайнятості під замовлення роботодавців  проходило 143 особи з числа безробітних.

Важливим економічним стимулом роботодавців є компенсація єдиного внеску роботодавцям  на створення додаткових робочих місць. Протягом січня-листопада  2015року районним центром зайнятості працевлаштовано  34 осіб з числа безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 216 безробітних громадян. Для організації цих робіт службою профінансовано всього 213,5 тис.грн., в т.ч. за рахунок коштів підприємств – 100,2 тис. грн., з місцевого бюджету – 35 тис.грн., фонд соціального страхування на випадок безробіття – 78,3 тис.грн.

Профорієнтаційними послугами Богодухівського районного центру зайнятості охоплено всіх  випускників навчальних закладів, які знаходяться на території міста.          

 

СОЦІАЛЬНИЙ  ЗАХИСТ. Для реалізації повноважень у сфері соціального захисту відповідно до Комплексної програми соціального захисту населення у 2015 році з міського бюджету було використано 177,6 тис. грн., в тому числі:

- для надання одноразової адресної грошової допомоги та  25% знижки інвалідам по зору I групи (15 інвалідів) на оплату за електроенергію, природний газ, послуги водопостачання і водовідведення, квартирну плату – 11,0 тис.грн.;

- на фінансову підтримку міської ради ветеранів та громадської організації ветеранів локальних війн «Єдність» -4 тис. грн.;

- на матеріальну допомогу -87,1 тис.грн., у тому числі по 1 тис.грн. 40 учасникам АТО;

- на підтримку творчої та обдарованої молоді – 7,2 тис.грн.

 

ОСВІТА. У комунальній власності міської ради знаходяться 6 дошкільних навчальних закладів, у яких виховується – 608 дітей. Їх обслуговують 127 працівників. На фінансування галузі «Освіта» з міського бюджету використано 6204 тис.грн.

Протягом 2015 року своєчасно здійснювалися розрахунки за енергоносії, спожиті ДНЗ, виплачувалася заробітна плата працівникам освіти. Також були забезпечені виплати, передбачені ст.57 Закону України «Про освіту»: надбавка за вислугу років, грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки.

Вихованцям ДНЗ забезпечувалося збалансоване харчування, необхідне для їх нормального росту і розвитку, з дотриманням натурального набору продуктів та затверджених норм харчування. Витрати на харчування за рік склали 879,7 тис. грн., в тому числі за рахунок батьківської плати та благодійної допомоги – 498,1 тис. грн.

На виконання Програми «Дошкільна освіта на 2013-2017 роки», крім бюджетних, залучались позабюджетні надходження, меценатські та спонсорські кошти, кошти обласної ради від участі в конкурсі «Разом в майбутнє». Основними були питання з енергозбереження. Протягом 2015 року закінчено заміну вікон у   ДНЗ№№3,5,6,7,9 на сучасні енергозберігаючі,у ДНЗ №8 робота продовжується. Замінені системи опалення у ДНЗ №№ 5,9. Зроблене хімічне промивання системи  опалення у ДНЗ № 7, частковий ремонт опалювальної системи ДНЗ № 8 (заміна труб у підвалі, встановлення додаткових труб і радіаторів у групах другого поверху, нового потужного насосу в газовій котельні). Профінансовано виготовлення нового прогулянкового павільйону для старшої групи ДНЗ № 6, який встановлено працівниками БЕМЗу.  Придбано 2 пральні машини-автомати (ДНЗ №№ 3, 6), холодильник у ДНЗ № 8, та 100 комплектів постільної білизни для ДНЗ №6. Дообладнано новими спортивними та ігровими елементами майданчик ДНЗ № 9.

 

КУЛЬТУРА І ДУХОВНІСТЬ. Для задоволення культурних потреб у місті діє 3 бібліотеки, районний будинок культури,  Семеноярські клуб та бібліотека-філія, дитяча музична школа, Центр дитячої та юнацької творчості. Міською радою фінансувався Семеноярський клуб, на утримання якого у 2015 році витрачено 114,2 тис. грн.

Традиційно міською радою  та спільно з сектором культури райдержадміністрації та районним будинком культури проводились різноманітні народні свята, серед яких Водохреща, Масляна, Івана Купала та державні свята, День міста, вшановувались кращі представники трудових колективів міста до професійних свят, здійснювались прийоми з цієї нагоди у міського голови.

 

РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ. У 2015 році робота, спрямована на розвиток інформаційного простору, проводилася у двох напрямках:

- співпраця з районною громадсько-політичною газетою “Маяк”;

-  наповнення офіційного веб-порталу Богодухівської міської ради.

В районній газеті «Маяк» різнобічно висвітлювалася діяльність міської ради, її виконавчого комітету, комунальних підприємств, порушувалися злободенні питання, які хвилюють жителів територіальної громади, оприлюднювались нормативно-правові документи (регуляторні акти).

Створений на початку 2013 року офіційний веб-сайт Богодухівської міської ради постійно поновлюється і дозволяє жителям громади як своєчасно мати інформацію, так і брати активну участь в обговоренні актуальних питань життєдіяльності міста. Структура веб-порталу дозволяє всім користувачам Інтернету знайомитись з історією міста, складом міської ради, планами діяльності, новинами, ухваленими рішеннями.

 

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ З метою залучення коштів інвесторів в розвиток інфраструктури міста міською радою виділялись кошти для виготовлення проектно-кошторисної документації під будівництво об’єктів, визначених Програмою соціально-економічного розвитку міста та іншими довгостроковими програмами. За наявності такої документації використовувалась кожна можливість для подання проектів на різні конкурси та під час планування обласного і державного бюджету.

Для включення до  Плану реалізації Стратегії Харківської області на період 2015-2017 років міською радою були надані пропозиції щодо фінансування 9-ти актуальних для міста проектів, чотири з них, разом з відповідним пакетом документів, були подані відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 року № 196 « Про затвердження Порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» у 2015 році.

Всі етапи конкурсного відбору для реалізації за рахунок державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) у 2015 році  пройшли проекти з будівництва каналізаційного колектору по вул. Чалого, вул. Загорулька, вул. Урицького (3419,374 тис.грн.) та  з будівництва водопровідної мережі від водогону по вул. Пушкіна до водозабору по вул. Катукова (982,4 тис.грн.).

На реалізацію ще двох проектів: з реконструкції водопроводу по вулицях Робочій, Заводській, Горького, Загорулька  та з реконструкції водопроводу по пров. Садовому  виділені кошти обласного бюджету  відповідно 1023,338 тис.грн. і 311,175 тис.грн.

Проект щодо будівництва  водопроводу в с.Семенів Яр (2296,798 тис.грн.) та  реконструкції насосної станції по вул. Катукова,1(330,043 тис.грн.) подано на конкурс для фінансування з Державного фонду регіонального розвитку у 2016 році.

Відповідно до  рішення міської ради «Про приєднання до Європейської ініціативи «Угода мерів»  від 27.02.2015  № 2138-VІ (LІІ сесія VІ скликання) міським головою підписана Угода мерів, мета якої полягає в в участі міст і селищ у вирішенні проблем  потепління клімату: зменшення викидів С02, зростання енергоефективності, збільшення частки відновлювальних джерел енергії в структурі енергоносіїв.

В рамках програми «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення. Програми розвитку ООН в Україні на 2015 рік», в зв’язку з розробкою та втіленням пілотних проектів з енергоефективного освітлення в муніципальному секторі, міська рада направила пропозиції з модернізації освітлювальних приладів вуличного освітлення для подальшого залучення інвестицій по 18 вулицях міста.

В рамках інвестиційного проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» за кошти німецького банку  KfW, з метою забезпечення житлом вимушених переселенців та підтримки об’єктів соціальної інфраструктури  в районах, де мешкають вимушені переселенці зі сходу, Богодухівська міська рада надала пропозиції щодо  виконання реконструкції будівель недобудованого дитячого садка, розташованого  в с. Семенів Яр, вул.Калініна,17 та трьохповерхового гуртожитку, розташованого по вул. Космічній, 1/1 під 24- квартирний житловий будинок. Пропозиції міської ради пройшли попередній відбір, проте, в результаті вивчення обсягів робіт та їх вартості представники інвестора визначили для реалізації інший варіант: реконструкція двоповерхової будівлі колишнього стаціонару шкіровенерологічного відділення центральної районної лікарні по вул.Моргунова,23Б та капітальний ремонт будівлі Богодухівської гімназії №1, пл. Каразіна,14. Оскільки ці об’єкти належать до комунальної власності районної ради, участь міської ради полягатиме у вирішенні земельних питань, фінансуванні виготовлення ПКД та інших.  В грудні 2015 року проект з реконструкції колишнього гуртожитку разом з проектами з утеплення ДНЗ №№5,7,8, на які міська рада вже має проектно-кошторисну документацію,  подані на конкурсний відбір за програмою німецьких інвесторів  GIZ.

В 2015 році продовжена робота міської ради щодо реалізації міні-проектів «Влада та громада разом». На реалізацію наданих ініціативними групами батьків, жителів вулиць та будинків конкурсних проектів профінансовано:

- «Зробимо ліцей сучасним» ( поточний ремонт каналізації Богодухівського ліцею № 3) — 59 тис. грн.;

- «Великі перемоги починаються з дитячого садка» (встановлення спортивного майданчика ДНЗ № 9 «Берізка») — 40,1 тис. грн.;

- «Веселі дзвіночки» (покрівля павільйону ДНЗ № 6 «Дзвіночок»)- 99,9 тис. грн.;

- «Спортмайданчик на Радянській скликає друзів» ( встановлення спортивного майданчика на вулиці Радянській) — 21,7 тис. грн.;

- « Щасливі діти – щаслива країна» ( встановлення дитячого майданчика на вулиці Лозівської) – 30,5 тис.грн.;

- «Формуємо здорову націю» ( встановлення спортивного майданчика на території Богодухівської гімназії № 1) – 17,5 тис.грн.;

- «Все починається з малого» ( встановлення дитячого майданчика на території Богодухівського ліцею № 3) — 23,5 тис.грн.;

- «Чисте середовище» (підключення системи водовідведення до каналізаційного колектора  будинку по вул. Космічній, 1/3) — 16,0 тис.грн.

В тому числі ініціативними групами внесені власні кошти  та матеріали від 0,5 тис.грн. до 18 тис.грн.

 

БЮДЖЕТ. Надходження до міського бюджету з урахуванням трансфертів з інших бюджетів та вільних залишків коштів, спрямованих на видатки, станом на 01.12.2015 склали 8598,8 тис.грн. Власних доходів надійшло 8507,8 тис.грн., що становить 116,6 відсотків, затверджених міською радою показників, перевиконання складає 1211,3 тис. грн. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (у співставних умовах) доходи збільшились на  2247,8 тис.грн. або 36%.

У зв’язку зі змінами в Податковому та Бюджетному кодексах України, міською радою 23 січня 2015 року встановлено акцизний податок з роздрібної торгівельної мережі  та податки на майно (транспортний, на майно відмінне від земельної ділянки, земельний). Основним джерелом загального фонду міського бюджету у 2015 році були:

-   податок на майно, в тому числі плата за землю -2716,7 тис.грн. (32,6%);

-   єдиний податок- 2716,7 тис.грн. (32%);

- акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів- 2234,6тис.грн. (26,3 %).

У 2016 році  планується відповідно до діючого на сьогодні Законодавства України отримати всіх надходжень до міського бюджету 14347,9 тис.грн., з них субвенція районного бюджету на дошкільну освіту та культуру -5718,4 тис.грн. Доходи загального фонду плануються в розмірі 8429,5 тис.грн., спецфонду -200 тис.грн., в тому числі   200 тис.грн. бюджет розвитку.

 

3. МЕТА І ПРІОРИТЕТИ ЕКОНОМІЧНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА  БОГОДУХОВА  НА 2016 РІК

 

Головною метою Програми економічного і соціального розвитку міста Богодухова у 2016 році є забезпечення комфортних умов для життя та ведення бізнесу.Місто може повноцінно розвиватися за двох умов: за наявності фінансового ресурсу та за наявності бажання і якісних можливостей управлінського менеджменту.

Для забезпечення подальшого економічного і соціального розвитку міста, на основі аналізу результатів розвитку за попередній період, нагальних потреб територіальної громади  і можливостей міського бюджету визначено основні цілі та пріоритети на основі яких будуть розроблені Програмні завдання та заходи щодо їх реалізації у 2016 році.

 

Основні пріоритети економічного та соціального розвитку міста

 

 • максимальне використання повноважень для наповнення міського бюджету;
 • створення сприятливого бізнес-клімату, умов для  інвестування, використання позабюджетних джерел фінансування;
 • збереження і розвиток історичного обличчя міста, його архітектури, ландшафту, міського середовища, екосистеми, історічних цінностей;
 • розвиток сучасної  інженерно-технічної та транспортної інфраструктури;
 • надання високоякісних послуг мешканцям і відвідувачам міста;
 • створення сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності шляхом усунення  зайвих  адміністративних та регуляторних бар’єрів;
 • співпраця в рамках повноважень в роботі податкових та інших контролюючих органів із залучення коштів до бюджету міста, у тому числі за рахунок виведення з тіні доходів фізичних та юридичних осіб;
 • забезпечення ефективного управління комунальним майном та земельними ресурсами;
 • забезпечення стабільної та ефективної роботи підприємств комунальної форми власності та на цій основі підвищення рівня якості комунальних послуг;
 • забезпечення відповідних умов для ефективного функціонування установ освіти, культури та інших закладів соціально -  культурної сфери;
 • корегування Генерального  плану міста  та розширення  меж міста;
 • проведення інвентаризації землі, розмежування земель комунальної та державної власності;
 • підтримка та впровадження заходів з енергозбереження з метою зниження споживання енергоносіїв;
 • підвищення довіри до влади, її прозорість і відкритість до громади, регулярна звітність щодо досягнутих результатів;
 • постійна підтримка учасників АТО, надання їм матеріальної та іншої допомоги у вирішенні соціально-побутових умов;
 • розробка Стратегічного плану розвитку міста на 2016-2020 роки за участі представників підприємств, установ, організацій, малого бізнесу та зацікавлених мешканців міста.

 

Секретар ради                                                      З.Зіньковська