Про роботу із зверненнями громадян

Переглядiв: 199

 

 

УКРАЇНА

БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 В И К О Н А В Ч И Й    К О М І Т Е Т

Р І Ш Е Н Н Я

 

29.07.2014

Богодухів

№ 154

 

Про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до Богодухівської міської ради в І півріччі 2014 року

Богодухівською міською радою продовжується робота щодо вдосконалення форм і методів роботи, вжиття відповідних заходів в частині забезпечення системної роботи із зверненнями громадян як пріоритетного напрямку діяльності міської ради.

В цілому протягом І півріччя 2014 року до Богодухівської міської ради надійшло 436 звернень, в яких громадяни порушили 440 питань, що на 21 % більше порівняно з аналогічним періодом 2013 року.

Особлива увага приділялася вирішенню проблем, з якими зверталися інваліди, ветерани війни та праці, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки. Від зазначеної категорії населення надійшло 17 % листів і значна увага приділялась розгляду звернень саме цих осіб.

Відпрацьована практика проведення особистих прийомів громадян.

Внаслідок цієї роботи 306 звернень надійшло на особистих прийомах, що на 27% більше, ніж за І півріччя 2013 року. Поштою надійшло 130 звернень, що на 9 % більше, ніж за І півріччя 2013 року. Відмічається збільшення кількості колективних звернень (+6), за звітний період надійшло 1 повторне звернення.

Найголовнішими залишаються питання комунального та дорожнього господарства – 148 (34%), житлові – 89 (20%), соціального захисту – 81 (18%), аграрної політики і земельних відносин – 45 (11,8 %). З усіх питань, з якими звернулися громадяни до міської ради, відслідковується збільшення їх кількості порівняно з І півріччям 2013 року.

За видами звернень домінують заяви щодо вирішення певних питань, які складають 97 %, 2 % – скарги, 1 % можна віднести до пропозицій.

Питання роботи із зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі, систематично розглядається на засіданнях виконкому.

З метою забезпечення реалізації та гарантування закріпленого Конституцією України права громадян на звернення, підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян, враховуючи необхідність об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду звернень громадян, керуючись законами України «Про звернення громадян», «Про місцеве самоврядування в Україні» та Указом Президента України від 07.02.08 №109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»,

виконком міської ради

 

 

В И Р І Ш И В:

1. Розглядати стан роботи із зверненнями громадян не рідше 1 разу на квартал.

2. Заступникам міського голови, керуючому справами виконкому міської ради:

1) Не допускати порушень графіків особистого прийому громадян.

2) Забезпечити контроль за розглядом кожного звернення, вирішенням питань, які громадяни порушують у своїх листах. Особливу увагу приділити зверненням громадян, що вимагають тривалого часу і додаткових коштів для їх вирішення.

3) Вжити невідкладних заходів щодо недопущення випадків порушень термінів розгляду звернень громадян, надання необґрунтованих і неповних відповідей на звернення громадян, безпідставної передачі розгляду звернень іншим органам.

3. Керуючому справами виконкому міської ради Щербак А.М. забезпечити:

1) Дотримання Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 348.

2) Організацію виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 858 «Про затвердження Класифікатора звернень громадян».

3) Проведення аналітичної роботи щодо причин заяв та скарг громадян, окремих проблем, які порушуються у зверненнях.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступників міського голови та керуючого справами виконкому міської ради.

 

 

Міський голова                                 Н.ОЛЕКСЕНКО

 

 Додаток 1

до рішення виконкому міської ради

від 29.07.2014 №154

 

Інформація

про виконання плану роботи виконкому за I півріччя 2014 року

 

Головним завданням, над яким працював виконавчий комітет Богодухівської міської ради протягом І півріччя 2014 року, — це реалізація інтересів територіальної громади в межах Конституції та законів України, направлених на виконання делегованих виконавчою владою повноважень для підтримки на належному рівні життєдіяльності міста, створення сприятливого середовища для праці, бізнесу, відпочинку і покращення добробуту громадян, підвищення рівня довіри до міської влади.

Виконавчий комітет Богодухівської міської ради протягом I півріччя 2014 року працював відповідно до рішення виконавчого комітету Богодухівської міської ради від 25.12.2012 року № 382 «Про виконання плану роботи виконкому міської ради за ІI півріччя 2012 року та затвердження плану роботи на I півріччя 2013 року».

Планування здійснювалося згідно з Регламентом роботи виконавчого комітету (на півріччя та щомісячно). У перспективному плані відображалися актуальні питання соціально-економічного розвитку міста, зазначалися основні організаційно-масові заходи.

План роботи виконавчий комітет Богодухівської міської ради включає в себе перелік питань для розгляду:

- на засіданнях виконавчою комітету,

- графік засідань дорадчих органів виконавчого комітету міської ради;

- перелік питань для розгляду на нарадах при міському голові;

- здійснення контролю за виконанням розпоряджень голови РДА;

- рішень виконавчого комітету та розпоряджень міського голови, які знаходяться на контролі у міського голови, заступників міського голови та керуючого справами виконкому;

- терміни відзначення державних, професійних свят та урочистостей;

- графіки особистого прийому громадян;

При плануванні роботи враховувались пропозиції заступників міського голови, керуючого справами виконавчого комітету, членів виконкому, доручення голови РДА та міського голови, поточні проблемні питання, що виникають в процесі діяльності міської ради і потребують більш детального вивчення.

Відповідно до плану роботи за звітній період проведено 6 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 182 рішення з питань:

- економіки і соціального розвитку міста — 1;

- житлово-комунального господарства    – 3;

- газифікація домоволодінь                        - 9;

- надання дозволів на водопостачання     – 10;

- соціального захисту населення              – 24;

- виконання міського бюджету                 – 2;

- квартирного обліку                                     - 4;

- будівництва                                                         - 3;

- запобігання надзвичайним ситуаціям      — 2.

Планом роботи виконкому на I півріччя 2014 року було визначено розглянути, як основні, такі питання:

1. Про підсумки соціально-економічного розвитку міста за І півріччя 2014 року

2. Про підсумки роботи міської ради із зверненнями громадян за І півріччя 2014 року.

3. Про виконання бюджету міської ради за І півріччя 2014 року.

4. Про виконання плану роботи виконкому за І півріччя 2014 року.

5. Звіти керівників комунальних підприємств міста про підсумки фінансово-господарської діяльності за 2013 рік та погодження фінансових планів комунальних підприємств на 2014 рік.

6. Про хід підготовки комунальних служб міста, комунальних дошкільних навчальних закладів міста до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 рр.

7. Про стан справ щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на території міської ради.

8. Про виконання делегованих повноважень виконкомом міської ради за І півріччя 2014 року.

9. Про стан розрахунків населення з комунальними підприємствами за надані послуги.

10. Про документообіг та стан виконавської дисципліни у виконавчому комітеті за 2013 рік.

11. Про підготовку місць масового відпочинку до літнього оздоровчого сезону.

12. Про заходи з благоустрою та санітарної очистки міста.

7 рішень виконавчого комітету поставлено на контроль.

З моменту вступу в силу Закону України «Про доступ до публічної інформації» перелік рішень виконавчого комітету оприлюднювалися на офіційному вебсайті Богодухівської міської ради. Скарг, зауважень, пропозицій від громадян до оприлюдненого переліку рішень виконкому не надходило. При оприлюдненні рішень виконкому забезпечується захист персональних даних громадян.

Засідання колегіальних та дорадчих органів при виконавчому комітеті проводилися відповідно до планів роботи.

За І півріччя 2014 року організовано та проведено 5 сходок громадян за участі міського голови, заступників міського голови, керуючого справами виконкому міської ради, депутатів міської ради, керівників комунальних служб, квартальних.

 

 

Керуючий справами виконкому міської ради                                А.Щербак