Про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до Богодухівської міської ради в І півріччі 2013 року

БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

В И К О Н А В Ч И Й    К О М І Т Е Т

18.07.2013

Богодухів

Про роботу із зверненнями громадян,

що надійшли до Богодухівської міської ради в І півріччі 2013 року

Богодухівською міською радою, комунальними підприємствами міста продовжується робота щодо вдосконалення форм і методів роботи, вжиття відповідних заходів в частині забезпечення системної роботи із зверненнями громадян як пріоритетного напрямку діяльності міської ради.

В цілому протягом І півріччя 2013 року до Богодухівської міської ради надійшло 360 звернення, в яких громадяни порушили 382 питань, що на 9,8 % більше порівняно з аналогічним періодом 2012 року.

Особлива увага приділялася вирішенню проблем, з якими зверталися інваліди, ветерани війни та праці, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки. Від зазначеної категорії населення надійшло 25,5 % листів і значна увага приділялась розгляду звернень саме цих осіб.

Відпрацьована практика проведення особистих прийомів громадян.

Внаслідок цієї роботи 241 звернення надійшло на особистих прийомах, майже на рівні аналогічного періоду 2012 року. Поштою надійшло 119 звернень, що на 24 % більше, ніж за І півріччя 2012 року. Відмічається зменшення кількості колективних звернень, за звітний період надійшло 1 повторне звернення.

Найголовнішими залишаються питання комунального та дорожнього господарства – 134 (35%), житлові – 61 (16%), соціального захисту – 81 (21%), аграрної політики і земельних відносин – 45 (11,8 %). З усіх питань, з якими звернулися громадяни до міської ради, відслідковується збільшення їх кількості порівняно з І півріччям 2012 року.

За видами звернень домінують заяви щодо вирішення певних питань, які складають 96 %, 3 % – скарги, 1 % можна віднести до пропозицій.

Питання роботи із зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі, систематично розглядається на засіданнях виконкому.

З метою забезпечення реалізації та гарантування закріпленого Конституцією України права громадян на звернення, підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян, враховуючи необхідність об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду звернень громадян, керуючись законами України «Про звернення громадян», «Про місцеве самоврядування в Україні» та Указом Президента України від 07.02.08 №109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»,

виконком міської ради

В И Р І Ш И В:

1. Розглядати стан роботи із зверненнями громадян не рідше 1 разу на квартал.

2. Заступникам міського голови, керуючому справами виконкому міської ради:

1) Не допускати порушень графіків особистого прийому громадян.

2) Забезпечити контроль за розглядом кожного звернення, вирішенням питань, які громадяни порушують у своїх листах. Особливу увагу приділити зверненням громадян, що вимагають тривалого часу і додаткових коштів для їх вирішення.

3) Вжити невідкладних заходів щодо недопущення випадків порушень термінів розгляду звернень громадян, надання необґрунтованих і неповних відповідей на звернення громадян, безпідставної передачі розгляду звернень іншим органам.

3. Керуючому справами виконкому міської ради Щербак А.М. забезпечити:

1) Дотримання Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 348.

2) Організацію виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 858 «Про затвердження Класифікатора звернень громадян».

3) Проведення аналітичної роботи щодо причин заяв та скарг громадян, окремих проблем, які порушуються у зверненнях.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступників міського голови та керуючого справами виконкому міської ради Щербак А.М.

Міський голова Н.ОЛЕКСЕНКО