Про посилення відповідальності за порушення протиепідемічного режиму

Богодухівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області інформує: 17 грудня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (проєкт № 3890).
Законом внесено зміни до ст.ст. 46, 47 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», якими встановлюються фінансові санкції до підприємств, підприємців, установ, організацій за пропуск, допуск особи в громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно або невжиття заходів щодо перебування особи в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту.
Підприємство, установа, організація, громадянин – суб’єкт господарської діяльності сплачують штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( на сьогодні неоподаткований мінімум доходів громадян залишається на рівні 17 гривен).
Також Законом визначається, що складати постанови про накладення штрафів та застосування фінансових санкцій уповноважені посадові особи територіальних органів центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Богодухівське районне управління
Держпродспоживслужби в Харківській області