internet buy 10k followers on photo instagram
purchasing 100k followers and likes on instagram
buy 5000 instagram followers additional hints
do you know same day online loans in Waco TX
best place to buy check my site real 5000 followers
1000 instagram buy followers on website
instagram Followers review
do you know make a quick online loan with guaranteed approval
Переглядiв: 1813

Про податок на нерухоме майно – відповідаємо на запитання

За участі начальника Богодухівської ОДПІ ГУ Міндоходів Тетяни Світличної відбулося чергова «гаряа лінія» для платників податків, яких  цікавили нововведення, пов’язані з податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Напоставленізапитаннявониотрималивичерпнівідповіді, зокрема:

На сьогоднішній день багатьох громадян нашої країни цікавить питання щодо нового податку, який повинні будуть сплачувати власники нерухомого майна. За що справляється такий податок? Хто є платниками цього податку?

Так, з 1 січня 2013 року введено новий податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Запровадження такого податку в Україні – це певний крок до справедливого оподаткування.

Платниками податку на нерухоме майно є власники об’єктів житлової нерухомості фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти.

Податком на нерухоме майно обкладатиметься житлова площа об’єкта житлової нерухомості.

Чи є якісь пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Законодавцем передбачено деякі пільги із сплати податку на нерухоме майно. Так, база оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

для квартири – на 120 кв. метрів;

для житлового будинку – на 250 кв. метрів.

Таке зменшення надаватиметься один раз за базовий податковий (звітний) період – календарний рік і застосовуватиметься до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа – платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Ви кажете, що пільга може надаватися за вибором платника податку. А як обрати об’єкт, до якого платник хоче застосовувати пільгу?

Якщо фізична особа – платник податку виявить бажання застосувати пільгу не за місцем її реєстрації, а до іншого об’єкта нерухомості, що перебуває у її власності, то такій особі потрібно завчасно подати письмове звернення (заяву) за місцем знаходження такого об’єкта та за місцем її реєстрації. До заяви необхідно додати копії документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування та місце проживання особи.

Таку заяву можна подати в один із таких способів:

особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

засобами електронного зв’язку в електронній формі за наявності електронного цифрового підпису, отриманого в порядку, визначеному законодавством.

За якими ставками буде обчислюватися сума податку на нерухомість?

Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою за 1 кв. метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості у таких розмірах:

для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (в 2013 році – 11,47 грн. за 1 кв. м);

для квартир та житлових будинків, житлова площа яких перевищує зазначені розміри (відповідно) ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати ( в 2013 році – 30,96 грн. за 1 кв. м такої площі).

Який орган визначає площу нерухомості, з якої слід сплатити податок і нараховує суму податку?

Сума податку на нерухомість обчислюється податковим органом за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості.

Надавати інформацію, необхідну для обчислення податку на нерухомість, податковим органам зобов’язані органи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у тому числі відомості про житлову площу об’єктів житлової нерухомості.

Слід зауважити, що Державний реєстр речових прав на нерухоме майно є єдиною державною інформаційною системою, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об’єкти та суб’єкти цих прав.

Як оподатковується житлова нерухомість, що перебуває в сумісній власності громадян?

Якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

У разі, коли такий об’єкт перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений на частки між власниками, платником податку є одна з осіб-власників, визначена за їх згодою (якщо інше не встановлено судом).

Наведу приклад.

Двоє осіб спільно володіють квартирою житловою площею 150 кв. м. Їхні частки виділені в натурі і становлять 80 і 70 кв. м. Іншої житлової нерухомості ці особи не мають. Оскільки обидві частки є менші ніж 120 кв. м, то вони не підлягають оподаткуванню.

Інші дві особи є співвласниками квартири житловою площею 165 кв. м, частку кожної не виділено в натурі. Іншої житлової нерухомості в цих осіб немає. Оподаткуванню підлягає 45 кв. м ( 165 кв. м – 120 кв. м), де 120 кв. м – площа, на яку зменшується об’єкт оподаткування (пільга).        

А як розраховується податок, якщо у власності є декілька об’єктів нерухомості?

Податковим кодексом встановлено, що у разі наявності у платника податку декількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів.

Чи передбачено пільги на садові або дачні будинки?

Садовий або дачний будинок не є об’єктом оподаткування, але не більше одного такого об`єкта на одного платника податку.

Чи оподатковуються такі частини будинку, як гараж, підвал, господарські прибудови?

Оскільки гаражі, підвали, господарські прибудови не мають житлової площі, то вони не є об’єктом оподаткування.

Яким чином буде нараховуватися податок на нерухомість і як будуть повідомлятися про це власники житлової нерухомості?

Обчислення суми податку з об`єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом Міндоходів за місцезнаходженням об`єкта житлової нерухомості. Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року.

Якщо у власності фізичної особи є декілька об’єктів житлової нерухомості і вона не зареєстрована і не проживає в жодному з них, який порядок надсилання такій фізичній особі повідомлення-рішення?

Пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України встановлено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі – платнику податків, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання чи останнього відомого її місця проживання з повідомленням про вручення.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням такого платника, його відмову прийняти податкове повідомлення-рішення, незнаходження фактичного місця розташування або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків у день, вказаний поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Тому рекомендую фізичним особам – платникам податків, які зареєстровані або проживають за іншою адресою, ніж адреса об’єкта нерухомості, завчасно повідомляти орган ДПС, тепер вже територіальний орган Міндоходів України, про своє місце перебування для надсилання податкового повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно.

В які терміни громадянам необхідно сплатити податок? Які штрафні санкції і в якому випадку можуть застосовуватися до тих громадян, які не встигли вчасно сплатити податок?

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухомість сплачується громадянами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Якщо платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов’язання цього часу, то він притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно – 10% погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше ніж 30 календа

Поділіться своїми думками

© 2013 Богодухівська міська рада. Всі права захищені.
Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено.
Создание сайтов студия Art-Lemon.