Про підприємство

Переглядiв: 1049

         З історії міста Богодухова відомо, що ще в 1798 році міська влада, очолювана бургомістром Афанасієм Панченко опікувалася багатьма важливими питаннями забезпечення життєдіяльності міста. Вже тоді було проведено інвентаризацію міського майна, нерухомості. Піклувалася влада і про чистоту міста.

Наприкінці XIX століття (10 вересня 1882 рік) Богодухівська дума проводила засідання з питання благоустрою міського парку.

Про стан житлово-комунального господарства свідчать статистичні дані за 1922 рік: будинків – 1875, з них колишніх приватних володінь – 1812.

У 1932 році Богодухів вперше в історії мав бездифіцитний бюджет, що сприяло реалізації планам розбудови міста та покращення стану житлового фонду.

30 травня 1946 року в Богодухові відбулася знакова подія – обговорення проекту відбудови міста. Автор проекту – архітектор Л.Хавкін – подав на засідання міської ради перспективи не лише відбудови, а й найближчого розвитку міста.  Відповідно до документу, великого розвитку в місті надається житловому будівництву. Вся центральна частина буде забудована двоповерховими житловими будівлями. Вулиця Шевченка, починаючи від бувшої школи №1, буде також забудована двоповерховими житловими будівлями. Велика увага приділена озелененню міста. Гільдія землевпорядників розпочала інвентаризацію земель міста.

Управління житлово-комунального господарства виникло в 1944 році. Із існуючого Богодухівського ВУЖКГ в 2008 році було створено три комунальних підприємства міської ради: «Благоустрій», «Богодухівжитло», «Богодухіввода». Створення такої мережі дало можливість поліпшення впорядкування Богодухова.

КП «Богодухівжитло» створено згідно рішення Богодухівської міської ради Харківської області від  21 листопада 2008 року №1559-У (ХХХУІІІ сесія У скликання) і є правонаступником Богодухівського виробничого управління житлово-комунального господарства.

02 грудня 2011 року, відповідно до рішення сесії Богодухівської міської ради (ХІІ сесія УІ скликання) від 05 жовтня 2011 року №442-УІ припинено юридичну особу – КП «Благоустрій» шляхом приєднання до  КП «Богодухівжитло» Богодухівської міської ради.

КП «Богодухівжитло» створено відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та інших діючих нормативно-правових актів України. Підприємство належить до комунальної  власності територіальної громади міста Богодухова. Власником (Засновником) Підприємства є Богодухівська міська рада. Органом уповноваженим управляти Підпримством є виконавчий комітет Богодухівської міської ради. Підприємство в своїй діяльності керується чинним законодавством України, нормативно-правовими актами Богодухівської міської ради, Статутом та внутрішніми нормативними актами.

Метою діяльності підприємства є підвищення рівня і культури житлово-комунального обслуговування населення, задоволення суспільних потреб в його продукції, роботах та послугах.

В діяльності підприємства визначені такі технологічні процеси як:

-задоволення потреб підприємств, установ, організацій та громадян всіма видами житлово-комунальних послуг;

-  експлуатація житлового фонду;

-  зовнішнє освітлення;

- санітарна очистка і прибирання населених пунктів;

- поточний та капітальний ремонт житлових та нежитлових приміщень;

- виконання будівельних робіт;

- перевезення вантажів, пасажирів;

- операції з нерухомістю;

- інші види господарської діяльності не заборонені законодавством України.

Оперативне керівництво здійснює начальник. Комунальне підприємство самостійно визначає структуру управління, комплектує штати.

Види діяльності, що підлягають ліцензуванню, можуть здійснюватися тільки за наявності спеціального дозволу (ліцензії), отриманого у встановленому законом порядку.