Про новий порядок лікування застрахованих осіб в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів

З 01 січня 2018 року набула чинності Постанова Правління Фонду соціального страхування України від 13 липня 2017 року № 39 “Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України”.

Відповідно до зазначеного Порядку застрахована особа має право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу згідно медичних показань за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи або жіночої консультацїї та самостійно може обирати санаторно-курортний заклад. Перелік санаторіїв у розрізі профілів медичної реабілітації затверджено наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України та оприлюднено для ознайомлення на офіційному веб-сайті.

Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції, має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні  діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.

Представник органу Фонду відвідує застраховану особу в закладі охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на стаціонарному лікуванні, для надання роз’яснення про порядок забезпечення реабілітаційним лікуванням застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду та оформлення заяви про забезпечення реабілітаційним лікуванням.

Під час оформлення заяви застрахована особа пред’являє представнику органу Фонду оригінали паспорту, свідоцтва про народження дитини (у разі необхідності отримання послуг із реабілітаційного лікування дитиною), довідку про безпосередню участь особи в АТО (у разі отримання послуг із медико-психологічної реабілітації учасників АТО).

За наявності перелічених вище документів, підтвердження даних про перебування застрахованої особи на обліку у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, згоди санаторно-курортного закладу щодо прийняття на лікування хворого за відповідним профілем, укладається тристоронній договір (між застрахованою особою, органом Фонду та санаторієм) з узгодженою датою заїзду.

Договір є документом, що надає право застрахованій особі на отримання послуг із реабілітаційного лікування в санаторно-курортному закладі, які повністю оплачуються за рахунок коштів Фонду.

Після завершення курсу реабілітаційного лікування застрахована особа   підписує акт приймання-передачі послуг, які були їй надані санаторно-курортним закладом.

На весь час перебування на реабілітаційному лікуванні застрахованій особі надається допопога по тимчасовій непрацездатності.

Богодухівське відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального