При нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу нерухомого майна між фізичними особами податок сплачується за місцем посвідчення такого договору

Фізична особа, яка укладає угоду купівлі-продажу нерухомості з іншою фізичною особою, сплачує податок на доходи фізичних осіб до бюджету за місцем нотаріального посвідчення такої угоди. Тобто податок сплачується за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори. Водночас, податок сплачуєтьсядо нотаріального посвідчення такої угодичерез банківські установи.

Під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної  вартості  такого  нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору. Також, щокварталу нотаріус подає до територіального органу Міндоходів за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи дані про його вартість та суму сплаченого податку. Інформація подається в порядку, встановленому розділом ІV Податкового кодексу України для податкового розрахунку.

Сума податку на доходи визначається та самостійно сплачується через банківські установи особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, — до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни.

Нагадуємо, порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено ст.172 ПКУ.