Преференції для роботодавців за новим законом

Начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості Інна Прохоренко провела для роботодавців Богодухівського району семінар на тему «Соціальна направленість нового Закону України «Про зайнятість населення». Участь в заході взяли 20 керівників підприємств, установ та організацій, серед яких: ТОВ «Богодухівський молзавод», ДП «Гутянське лісове господарство», ПАТ «Первухінський цукровий завод», ПАТ «Гутянська станція технічного обслуговування», ТОВ «ТЦ «Багдад», СФГ «Дручинський і К»; представники Забродівської, Зарябинської, Павлівської Петропавлівської, Полковомикитівської, Сазонобаланівської, Червононивської сільських рад та Шарівської селищної ради.

Захід відбувся з метою інформування роботодавців про переваги та можливості нового Закону України «Про зайнятість населення», його вплив на соціальне та економічне становище держави, регіону, району. Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Ігор Шурма, який завітав на семінар та заслухав його основну тематику, вже зараз очевидно, що нове законодавство повністю змінить правила, за якими існує український ринок праці.

«Закон про зайнятість повинен запровадити нові правила на ринку праці, але, щоб він запрацював, треба, щоб запрацювали його норми. На розгляді Кабінету Міністрів знаходиться 4 постанови, які повинні регулювати фінансову, господарську, адміністративну, майнову суть цього Закону. Тільки тоді, коли вони будуть ухвалені, можна говорити про повноцінне впровадження його в життя. Але вже сьогодні центрами зайнятості та тими людьми, які забезпечуватимуть впровадження Закону, в тому числі і управлінням праці, проводиться величезна роз’яснювальна робота з безпосередніми суб’єктами, які будуть виконувати Закон і контролювати його виконання. Зокрема, потрібно підготувати сільських і селищних голів, роботодавців, і ця робота проводиться в районах області», — розповів Ігор Шурма.

Під час семінару розглядалися питання у сфері зайнятості населення, зокрема заходи щодо заохочення роботодавців до створення нових робочих місць, спрощення переходу молоді від навчання до трудової діяльності, мотивації молоді до роботи у сільській місцевості та посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці шляхом побудови гнучкої системи професійного навчання. Учасники семінару дізнались про напрямки стумулювання малого бізнесу, про можливість отримання компенсації в розмірі єдиного внеску за працевлаштування соціально-вразливих верств населення, про вимоги щодо подання звітності.

Під час семінару