ПРАВА БАТЬКІВ У РАЗІ НАСТАННЯ НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ З ДИТИНОЮ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Батьки мають право:
1. Дізнатися про нещасний випадок відразу а не після того коли дитина прийшла з навчального закладу.
2. Брати участь у роботі спеціальної комісії не глядачем а учасником з певними правами.
3. Звернутися до керівника навчального закладу з письмовою заявою про нерозголошення інформації про наслідки нещасного випадку, звісно, якщо у Вас є така потреба.
4. Отримати акт комісії з розслідування нещасного випадку.
Те, що Вам надані такі права, не означає, що вони будуть дотримані. За них треба поборотися.
Наші рекомендації :
Дізнавшись про травматизм дитини, характер і ступінь ушкоджень вжити заходів до фіксації факту травматизму саме в навчальному закладі. Зазвичай, в теперішній час, в епоху мобільних телефонів,  без дозволу батьків ніхто не викликає швидку  і не доставляє до мед закладу, хоча саме на класного керівника покладено обов’язок організувати надання медичної допомоги.  Ваше завдання якомога швидше прибути до навчального закладу. Оптимально, якщо Ви прихопите з собою двох друзів, родичів. На місці, у присутності родичів, розпитуєте дитину про обставини, фотографуєте ушкодження, викликаєте швидку, чітко вказавши про обставини травматизму та характер ушкоджень. Не завадить зробити аудіо запис виклику.
При приїзді швидкої медичної допомоги повторно розпитуєте дитину про обставини травматизму та просите лікарів відобразити це у картці виклику. У випадку відмови швидкої медичної допомоги повідомляєте їм по телефону, що цей виклик зроблено о такій-то годині, завтра до Вас надійде адвокатський запит і якщо виявиться, що стерли чи не записали цей виклик – будете пояснювати поліції. Після цього забираєте дитину і відвозити в медичний заклад, який вважаєте за доцільне. Не забутьте при поступленні вказати обставини отримання травми, переконайтесь, що вони відображені у медичній документації.
Займаючись здоров‘ям дитини, попросіть когось з родичів відразу цього ж дня  зв‘язатися з батьками дітей, які могли бачити обставини травматизму, тобто проведіть власне розслідування.
Наступного дня Ви, а краще адвокат маєте зробити 2 запити (Вам можуть і не дати) про витребування копій мед документів (картки виклику, картка поступлення, огляду, тощо)  і заяву до навчального закладу у якій просите під час розслідування нещасних випадків прийняти пояснення від таких-то осіб та прохання завчасно повідомити про роботу комісії та запросити Вас для участі в роботі комісії. Заяву вручаєте таким чином, щоб Вам розписалися на копії, не вдасться вручити – негайно відправляєте рекомендованим листом, квитанцію зберігаєте.
Якщо у Вас є підозри  у вчиненні злочину  і якщо вистачить часу  цього ж дня , подаєте заяву в поліцію. Краще, якщо її складе адвокат.
Ще через день, якщо Ви бачите, що Вас ніхто не викликає і ніхто не проводить службового розслідування або Ви незгідні з результатами розслідування пишете заяву до районного відділу освіти, у якому просите їх провести службове розслідування.
Під час розслідування –Увага! Важливий момент – батьки хоч і мають право брати участь в роботі комісії, не є членами цієї комісії. Це означає, що комісія може не запросити батьків на засідання комісії, не допустити до всієї роботи комісії або до окремого обговорення якогось питання. Оскільки батьки не є членами комісії, вони не мають права підписувати акт, а отже і не можуть написати окрему думку до цього акту, а лише можуть оскаржувати його.
Під час лікування збираєте усі чеки, при можливості, фотографуєте всі обстеження та результати аналізів.
Уважне дотримання дорожньої карти дозволить Вам повноцінно захистити Ваші права на перших етапах. Від складеного акту може залежати ефективність кримінального розслідування та судового розгляду щодо відшкодування збитків.

Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  — звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п’ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефо